Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Del Piero said:

Sa ove distance mogu da se slozim da je njegova kampanja u EL bila korektna i bolja nego sto smo tada mislili. Verovatno smo imali i malo nerealna i povecana ocekivanja u EL nakon dve top8 sezone.

 

Tesko da je bila korektna. Ko se ne seca, evo kako je to izgledalo:

 

Najpre smo igrali dobro, Bjelica je sutirao odlicno i startovali smo sa 2:2. Onda je usledila ona cuvena utakmica sa Bambergom kada je Antic odabrao da igra u derbiju, a da propusti EL mec. Nakon toga smo doziveli tri ubedljiva poraza i dosli na 2:7. Decembar kao po obicaju donosi novu nadu sa dve velike pobede u Spaniji i mesec zavrsavamo sa 7:9. Onda opet imamo slucaj Antic koji ne sme da propusti veoma bitan mec protiv Cedevite i posledica su tri poraza i kraj svake nade pocetkom januara. Sto je jos gore, odlazimo na gostovanja kao turisti i gubimo sa razlikama: -19, -24, -34, -20.

 

Dakle, mi smo zaista dobro igrali samo na pocetku i u decembru. U ostalom periodu imali smo samo 4 pobede i cak 15 poraza, a i jedan i drugi crni period je obelezilo Anticevo odsustvo jer je morao da se spremi za ABA ligu. Najcrnja moguca potvrda politike "EL nas ne zanima, jedino je ABA bitna"

 

Ove sezone mi zaista nismo imali srece i nismo ostvarili nista zbog toga i zbog losijeg vodjenja meceva od strane Radonjica. Pa ipak, forma nam je stalno bila konstantna, pokazali smo zube svima, retki su bili lagani mecevi gde protivnik ne dodje da igra. Jednostavno, ta i ova sezona su zemlja i nebo, neuporedive su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni uporedjivao te dve sezone. Dobro se secam kako smo izgledali na vecini gostovanja i svih losih stvari te sezone. Sigurno niko ne mora da me ubedjuje u to da Alimpijevic nije uradio dobar posao. Samo kazem da sam skor nije tragican obzirom na okolnosti.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na kraju se gleda rezultat.

Pa to sto smo izgubili 10 meceva na 1 loptu, niko se nece secati.

Mozda nesrecni Alimpije bude imao i bolji % pobeda.

Tako da nebo i zemlja kad su u pitanju te 2 sezone je blago receno netacna konstatacija.

Edited by Losmi17
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rekao bih tragican poraz nasih juniora u finalu kvalifikacionog turnira EL od Asvela.

Do Asvela prilicno lagane pobede Valensiju 31 razlike,Partizan 32 Tofas 31,Asvel imao jedan kiks ali dominanta ekipa pre svega fizicki.Vodili smo ceo mec i na kraju prosuli pobedu izgubljenim loptama,inace bas dobar mecc.

 

Ima tu par finih igraca Topic plej 2005,onaj pravi plej,Vudragovic bek skorer 194cm pre svega suter moze i iz driblinga,tu je meni interesantan Ognjen   Matovic dobar sut,visina je tu,dobra odbrana,mozda se ne istice na prvi pogled ali stabilan igrac sa telom koje ce prolaziti u seniorima,Gacic zanimljvi prospekt 210cm 2005 godiste,agilan,moze da vuce kontre npr ali meni se prividja neka stagnacija i los stav,onako malo losji turnir za njega.

Topic assist firsts plej igra u sporom ritmu, zna i izolaciju da odigra,veceras mozda i glavni krivac za poraz,imao pa mozda i 5 6 izgubljenih lopti u poslednjoj cetvrtini iako je pre toga igrao dobar mec.Preterao je u toj sporoj igri,mozda posto je mlad treba da se okrene malo vecoj raznolikosti,da proba i drugacije.Ljudi dosta ocekuju od njega.

Vudragovic moze biti opasan,dobro telo,decko je vredan,danas u prvoj cetvrtini 6 trojki(od sedam),posle brzo napravio 4 licne,pre polivremena...

Dakle od te generacije 2004,2005 imamo barem 3 za fmp nivo uskoro sa sansom za nesto mnogo vise.

 

Od seniora veceras ocekujem dobar mec,Fener je bas strasnog rostera pa cemo videti hoce li biti dovoljno za pobedu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Del Piero said:

Druze moj Alimpije je najuren jer je izgubio ABA ligu od dva igraca, Gordica i Ivanovica. Konstantno im davajuci da igraju ono u cemu su najbolji.

 

Sa ove distance mogu da se slozim da je njegova kampanja u EL bila korektna i bolja nego sto smo tada mislili. Verovatno smo imali i malo nerealna i povecana ocekivanja u EL nakon dve top8 sezone.

 

a od koga je radonja izgubio aba titulu? od sarica i jagode... i to usred beograda

Link to comment
Share on other sites

Jedan je Marko Gudurić! Svi ostali bivši naši igrači igraju protiv nas kao da im život zavisi od utakmice, ali zato Gudura ne jebe živu silu. Lepa pobeda košarkaša koja je još više ulepšala ovaj zvezdaški dan. Bravo!

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Fino sportsko popodne i vece za ljubitelje Crvene zvezde. Malo su utisak pokvarili juniori, ali i tu raduje da imamo dosta momaka koji ce konkurisati za seniorski tim.

 

Ocemo da palimo digitrone lagano ili cemo nakon trece vezane pobede protiv Reala iliti 4/5? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...