Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

9 hours ago, Crni said:

Da ne ponavljam ono sto je Ridji rekao za Dejvidovca i Markovica, ali me zanima...al je djavo, al su madjije, ili nesto teze od oboje?!

Davidovac se dobar deo sezone raspadao, njega su unistavali u odbrani, kupili mu skokove pred nosom, izgledao je kilavo i bezvoljno, iako znamo da je letos imao povredu, nisam ocekivao da ce zaliciti na starog Dedu. Trener je verovao u njega i eto Dede kakav nam treba za Ledeja i ostale zvezde padalice.

 

Sto se tice Markovica, on je definitivno delovao kao da je jednom nogom vec u grobu.

Ovo sada je vec vrlo zahvalno. Nadam se da je u pitanju laksa povreda.


Nije to nekarakteristično za Radonjića da ume da opravi igrači, baš suprotno. Da se ne vraćamo u dalje istorije i primere poput Dženkinksa ova sezona je odličan primer, prvo Holins, sad Davidovac pa i Marković... Zbog toga još uvek gajim nadu za Ivanovića, za Vajta je realno da i on jednog trenutka proigra, dok je Cirbes već mnogo težak slučaj. Ponekad pomislim da ga je Radonjić uzeo i drži u timu samo da bi sebi postavio ultimativni zadatak i dokazao svima da čak i to može.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:


Nije to karakteristićno za Radonjića da ume da opravi igrači, baš suprotno. Da se ne vraćamo u dalje istorije i primere poput Dženkinksa ova sezona je odličan primer, prvo Holins, sad Davidovac pa i Marković... Zbog toga još uvek gajim nadu za Ivanovića, za Vajta je realno da i on jednog trenutka proigra, dok je Cirbes već mnogo težak slučaj. Ponekad pomislim da ga je Radonjić uzeo i drži u timu samo da bi sebi postavio ultimativni zadatak i dokazao svima da čak i to može.

Ne verujem da se posebno bavi Cirbesom.

Za Vajta je prirodno da ce se "pojaviti" u dogledno vreme, a Ivanovic se kritikuje bez potrebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

U prevodu, na nivou sezone smo na nekih 6-9 u gustim završnicama u EL.

 

Moglo je i bolje, ali da je katastrofa, svakako nije.

Sve sto nije 15-0 je katastrofa.

1 hour ago, Zvezdinho said:

A di je Vujcin na KZS ?

 

 

A Rajko ni 5 ni 6, koliko vas ovaj poraz udaljava od F4 ? A Sale : Od F4 ???

Koliko sam cuo on radi trenutno prenose na Areni. True?

Link to comment
Share on other sites

Srećan sam zbog pobede, mada je košarka sve više u drugom planu, opet će zeleni sto raditi u Evroligi a to je jako razočaravajuće. Brz bounce back posle poraza u Atini koji ipak nije smeo da se desi i tu smo energetski bili neprepoznatljivo mlaki (jeste to PAO ali bez 3 startera i sa Nedovićem i Maconom kao jedinim realnim opasnostima po koš pre su nalikovali na neki Mornar ili Olivitu, nije baš sramota izgubiti od njih takvih ali to je bio na papiru jedan od najlakših EL mečeva koji možemo da zamislimo pa još pred maltene praznom OAKA-om). Međutim, Zvezda pruža ono što je jedino i mogla da obeća pred početak takmičenja, borbu sa svima u kost pa šta bude. Nadam se da možemo da povežemo neku serijicu pobeda, bilo bi baš lepo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Volem kad kazu da nemamo talenata.Momak je ceo turnir imao utakmice po 20p,da rascistim da nije slucajnost.

 

Mali off-Nije jedna cetvrtina pokazatelj ali i od manjih talenata nego sto sada imamo se prave igraci a eno i selektor kaze nema resursa,bice ta prica i pred sledecu sezonu u nasem KKu i pogotovu kod komsija a evropski velikani koji uzimaju nase klince se ne slazu nesto.

Meni je utisak identican,znaci nema greske.

 

I ja po videnom mislim da ima nekog talenta za prvi tim u ovoj juniorskoj ekipi. Meni se najviše dopada od Topa mali. Ima tu neku fluidnost u igri koja je retka za te godine. Ono, košarka u malom prstu što bi se reklo. Odlična kontrola lopte, dobra promena ritma. Ono kad uspori, pa posle eksplodira pored svog čuvara u stilu Nedovića ili Jaramaza. S tim da je lucidniji igrač od pomenute dvojice kad pričamo o organizaciji igre i asistiranju saigračima. Nisam ga uopšte video da šutira mnogo sa distance, što verovatno znači da tu nije najbolji, ali ok, šut se može natrenirati na neki prihvatljiv nivo.

 

8 hours ago, Crni said:

Da ne ponavljam ono sto je Ridji rekao za Dejvidovca i Markovica, ali me zanima...al je djavo, al su madjije, ili nesto teze od oboje?!

Davidovac se dobar deo sezone raspadao, njega su unistavali u odbrani, kupili mu skokove pred nosom, izgledao je kilavo i bezvoljno, iako znamo da je letos imao povredu, nisam ocekivao da ce zaliciti na starog Dedu. Trener je verovao u njega i eto Dede kakav nam treba za Ledeja i ostale zvezde padalice.

 

Sto se tice Markovica, on je definitivno delovao kao da je jednom nogom vec u grobu.

Ovo sada je vec vrlo zahvalno. Nadam se da je u pitanju laksa povreda.

 

Tesko je sto smo gubili tolike zavrsnice, ali stvarno je nehuman broj utakmica, uslovi, korona...treba stvarno podrzati ove momke do kraja-nisu se obrukali nikad, borili se protiv svakoga do kraja, i jbga, bice bolje.

 

Možda na samom početku sezone, ali posle kad je odbranu krenuo da igra samo dole, to je izgledalo mnogo bolje. Možda grešim, ali u periodu kad nam se skok raspadao, on je bio jedna od retkih svetlih tačaka što se toga tiče. Mislim da sa Lukom imamo mnogo vše problema, kad pričamo o osiguravanju defanzivnog skoka.

 

A o odbrani na niskom postu se nema šta pričati. To što radi Davidovac je čudo. Mislim da niko ni u najludjim snovima nije zamišljao da on može kvalitetno da brani neke od najboljih četvorki (nekad i petica), na niskom postu.

 

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Najjači momenat je kad se Bartel postuje Dedu, zabija se u njega i ne pomera ga ni mm. Okreće se u fazonu wtf, a Deda širi ruke šta je bre...😂

 

Meni lično draži momenat od one banane. Ako naleti neko na taj gif, neka podeli molim. Blagodarim

 

1 hour ago, Darko Pancev said:

Radonja bi morao da prizna gresku nekad ,me moze uvek korona i umor biti razlog poraza! Sve razumem ali onakav Pao ne dobiti to je blamaza

 

Važno je da se iz vida nisu izgubili prioriteti. Da se ljudi posle pobede na zavaravaju kako smo mi sad tu nešto, nego da se na vreme podsetimo kako je radonja dunster usro pretprošlu utakmicu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bodie said:

spacer.png

 

Neće moći preko Davidovca !

 

Kakva čistoća od banančuge...još onaj momenat kad onako mlitav, kakav izgleda, izdominira u odbrani protiv onog švabe, pa ovaj prosto ne zna sta ga je snašlo...jednostavno hodajuća košarka je DeDa...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko Pancev said:

Radonja bi morao da prizna gresku nekad ,me moze uvek korona i umor biti razlog poraza! Sve razumem ali onakav Pao ne dobiti to je blamaza

Javi nam kad Laso dobije nogobulj zbog 46 koseva protiv fenjerasa Zalgirisa. Kada on se izvini svojim poslodavcima i navijacima onda neka i Radonja izda saopstenje.

 

I da, ima opravdanje ako se poziva na te okolnosti. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko Pancev said:

Radonja bi morao da prizna gresku nekad ,me moze uvek korona i umor biti razlog poraza! Sve razumem ali onakav Pao ne dobiti to je blamaza

Па с обзиром да је цео јануар скоро прошао без тренинга и да је цела екипа имала корону, наравно да је и то утицало на неке утакмице. После толике паузе без тренинга смо скоро са 0 опет кренули. Још кад погледаш да се наша игра заснива највише на енергији у одбрани, наравно да нас је пореметила корона мајку му. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Rekao bih tragican poraz nasih juniora u finalu kvalifikacionog turnira EL od Asvela.

Do Asvela prilicno lagane pobede Valensiju 31 razlike,Partizan 32 Tofas 31,Asvel imao jedan kiks ali dominanta ekipa pre svega fizicki.Vodili smo ceo mec i na kraju prosuli pobedu izgubljenim loptama,inace bas dobar mecc.

 

Ima tu par finih igraca Topic plej 2005,onaj pravi plej,Vudragovic bek skorer 194cm pre svega suter moze i iz driblinga,tu je meni interesantan Ognjen   Matovic dobar sut,visina je tu,dobra odbrana,mozda se ne istice na prvi pogled ali stabilan igrac sa telom koje ce prolaziti u seniorima,Gacic zanimljvi prospekt 210cm 2005 godiste,agilan,moze da vuce kontre npr ali meni se prividja neka stagnacija i los stav,onako malo losji turnir za njega.

Topic assist firsts plej igra u sporom ritmu, zna i izolaciju da odigra,veceras mozda i glavni krivac za poraz,imao pa mozda i 5 6 izgubljenih lopti u poslednjoj cetvrtini iako je pre toga igrao dobar mec.Preterao je u toj sporoj igri,mozda posto je mlad treba da se okrene malo vecoj raznolikosti,da proba i drugacije.Ljudi dosta ocekuju od njega.

Vudragovic moze biti opasan,dobro telo,decko je vredan,danas u prvoj cetvrtini 6 trojki(od sedam),posle brzo napravio 4 licne,pre polivremena...

Dakle od te generacije 2004,2005 imamo barem 3 za fmp nivo uskoro sa sansom za nesto mnogo vise.

 

Od seniora veceras ocekujem dobar mec,Fener je bas strasnog rostera pa cemo videti hoce li biti dovoljno za pobedu.

Meni se dopao i Pavlović - brz, hrabar na ulazu i uz još puno rada mislim da bi mogao bi da bude solidan plej.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

Ljudi se lako zalepe za neki narativ, tako je i sa ovim narativom vezanim za konstantno gubljenje neizvesnih završnica.

 

Situacija je sledeća: Nakon tri relativno laka poraza protiv Reala, Baskonije i Uniksa, Zvezda je u prethodna tri meseca odigrala 13 EL utakmica. U apsolutno svakoj od tih utakmica, Zvezda je bila u igri do samog kraja -- što je samo po sebi uspeh, ne znam ima li još neki tim u EL da je vezao takav niz bez nekog blow outa u poslednjim nedeljama/mesecima.

 

Od tih 13 mečeva, mislim da je 11 bilo da kažemo gusto, odnosno da je imalo clutch momenat -- Zenit u gostima smo ipak glatko pobedili, uprkos padu na kraju; dok nas je Monako, uprkos čudnom toku meča, rutinirao i pobedio bez da se igrala neka neizvesna završnica.

 

U tih 11 mečeva sa clutch momentima, skor je 5-6 (5-7 ako se gleda i Monako).

 

Dobili smo Fener (utakmica do samog kraja na 1 posed), Uniks (nije baš do kraja bila klackalica, ali 2 poseda razlike u poslednjim minutima), @Oli (bilo 1 razlike na 3 minuta do kraja), Bajern (koliko se sećam nije baš clutch, ali smo i gubili u poslednjoj četvrtini) i Oli (nerešeno 3-4 minuta pre kraja).

 

Osećaju da se sve izgubilo je doprinela serija poraza -- Efes, Zenit, Asvel -- koja je baš bolela. Ipak, da se tu dobilo nešto, bili bismo i u plusu u ovim poslednjim nedeljama.

 

Pre tog meča, izgubili smo gusta gostovanja CSKA, Feneru i Monaku, dobili Žalgiris u meču koji je na 4 minuta pre kraja bio na 2 razlike. U prevodu, na nivou sezone smo na nekih 6-9 u gustim završnicama u EL.

 

Moglo je i bolje, ali da je katastrofa, svakako nije.


Gubili smo i u nekim ranijim sezonama pod Radonjićem dosta neizvesnih završnica pa meni lično nije smetalo toliko. Ustvari ja većinu ovih poraza i ne vidim baš kao poraz u neizvesnim završnicama, jer mi utakmice u selini jednostavno to nisu. Utakmica baš sa neizvesnom završnicom je ona prva sa Olimpijakosem u Beogradu, gde so od starta igra manje više sličnim intenzitetom i energijom, bez nekih drastičnih padova i serija. A ovi ostali mečevi su nekako u drugačijem duhu i sa drugačijim tokom, igramo vrlo dobrom 15ak minuta, pravimo razliku a onda je nastaje strašno mučenje i pokušavanje da odbranimo rezultat. U većini slučajeva odbranimo toliko da dodjemo na te neke kao teoretski neizvesne završnice, a kad ne uspemo ni to desi se Monako. I opet kažem i ističem, nisu problemi tesni porazi problem je što je sve kao copy/paste, prepisan šablon, kako krene drugo poluvreme naša košaka se svodi na neka individualna rešenja, a sve češće uglavnom na rukometna dudavanja Kalinića i Voltersa na 7-8 metara dok na satu ne ostane 4-5 sekunde pa onda onaj kod kog se zadesi lopta izmišlja nešto i završava napade. 
Inače za dobitak još nekoliko utakmica samo je bilo potrebno da ne šutiramo penale sramotno već pristojno. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nevezano striktno za konkretnu priču slobodna bacanje ove sezone u EL:

- Volters 21/34 61,8% - očajno, možemo da pričamo o izrabljenosti i potrošnji ali to ne pije vodu, dešava se da promaši oba penala na početku poluvremena ili četvrtine

- Ivanović 38/51 74.5% - da kažemo na ivici prihvatljivog, mada kad se uzme u obzir da je reč o beku koji je u karijeri najčesće preko 80% u sezoni, a neretko i na 85% - oept slabo

- Marković 8/12 66,7% - za njega je mali uzorak, a i na jednoj utakmici je izveo polovinu bacanja gde je i promašio većinu - 3, tako da je Marković za sada irelevantan, mada ne verujem da če drastično bolje s obzirom da je i u ABA na 9/13

- Lazić 19/22 86.4% - odlično, generalno je Lazić kroz karijeru pouzdan sa penala ali je prošle i/ili preprošle sezone imao tu problema tako da je ovo super

- Dobrić 23/30 76.7% - s obzirom na prethodnike može se reći korektno ali od beka šutera, najboljeg u ekipi, bih ipak očekivao malo više pouzdanosti. 
- Holins 20/24 83.3% - pouzdano i korektno, problem je što nedovoljno često ide na liniju za penale, tek u poslednjih nekoliko utakmica je to u porastu, ali to je neka druga priča i neka druga problematika
- Davidovac 18/27 66.7% - očajno s obzirom da je izveo više bacanja nego polovina bekova i da mu je karijerni prosek barem 10ak% iznad

- Kalinić 51/71 71.8% - nije strašna razlika u odnosu na neki karijerni prosek, tih 4-5% lošijeg šutiranja samo po sebi nije strašno ali kad se pogleda koliko penala od Zvezdinih Kalina šutne onda postaje problem, uostalom barem jednu utakmicu smo direktno zbog njegovih promašaja izgubili

Centrima da ne gledam detaljne procente i statistiku ali i Kuzmić i Mitrović, posebno prvi, šutiraju lošije nego kroz karijeru. Mada Mitrović već neko vreme ima probleme jer mi se čini da ni on ne zna kojim stilom će šutirati idućeg meseca. 

Sve u svemu kad se zbirno pogleda, posednji smo u tom segmentu u EL. Ujedno ovo nam je najlošija sezona, posle one prve (2013-2014). Jasno je da uz Radonjićev koncept i stil košarke, sa jakom odbranom, velikom potrošnjom i čvrstom igrom ne idu visoki procenti i nije da smo u sezonama kad nas je on vodio bili mnogo bolji ali ovo sad sa 72% je baš loše, jer tih 3-4% na kraju utakmice prave razliku izmedju nekoliko pobeda i poraza

  • Like 25
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 

Marković doživeo jaču kontuziju šake

 

Snimak je odmah urađen posle meča. I prema nezvaničnim informacijama Mozzart Sporta, dobro je kako je moglo da bude.

Naime, bivši srpski reprezentativac je pretrpeo jaku kontuziju šake desne šuterske ruke. Ali prvi snimci su pokazali da nema naprsnuća kostiju, što znači da će preskočiti timske treninge samo nekoliko dana.

  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Ridji said:

Šta će nam bilo koji od tih igrača sad kad ne mogu da igraju EL? 
Jedino da potpišemo nekog na koga bi računali iduće sezone ali to je za nas SF

Mislim da prvo treba trener da se resi za sledecu sezonu. A onda i koju cemo ligu igrati. Doduse,rastu nam sanse sada kada je Cska otpao kao sigurna destinacija za DR.

 

Pa onda da se vidi da li ce Cska,Zenit uopste igrati El sledece sezone , 20 igraca odmah u ponudi na trzistu plus Unix i Lokomotiva Kuban igraci.

 

O tome dokle ce rat trajati i koliko ce imati posledica na zivot uopste u Evropi je druga tema , ali steta sto davec sada ne uxmemo Loyda,Shengeliju ......upisati po zelji. 

Imamo dzebane od ustede na centru i beka sutera. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Princeton said:

Volters neshvatljivo lose. Uzevsi u obzir tehniku, koja je skoro pa perfektna, mislim da je u pitanju koncentracija. Uzurbano izvodi, bez sistematske pripremljenosti - ovo se tako lako da popraviti, da je cudo jedno kako sa njim neko ne provede malo vremena.

 

Uh, meni je njegova mehanika šuta daleko od perfektne, mislim da mu je kroz karijeru to zapravo glavna mana... Pre svega dosta loš položaj šake na lopti, lakat i prsti nisu okrenuti direktno ka obruču nego udesno, zbog čega ima prilično sidespin-a... On je u tri sezone pre ove šutirao bacanja 100 od 156, što je 64.1%, znači nije nikakvo iznenađenje što ih i kod nas slabo izvodi. Mada je istina i da nema baš neku konstantnu rutinu i da često zbrzava kod izvođenja... I da: skoro svi promašaji su mu kratki, kod nekih jedva dobaci do obruča.

 

Za mene je veće iznenađenje to što su mu trojke za sada u sezoni na 37.7%, njih bukvalno nikada bolje nije šutirao...  Mada tu baš tri put meri-jednom seče, šutira samo kada mora ili kada oseti da je u ritmu.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...