Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

21 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

 

Hehe, Pejašin i njegov crnjski sindikat. Džerels, Gist i Džavai, tako beše?

 

Kad smo već kod tih dana, @snooker @Beonegro  @dissolvius @Bajro(n)Zupic i ostala ekipo, samo da vam kažem da ste sise. I ako ne dođete sad kad je teško, kad jedva skrpismo pola evroligaške petorke, posle kad dođe zlatno doba umećemo i sami :classic_sleep:

 

🙂

Ooo kakva cast da me Arsenije pomene i stavi u grupu ovih dojki, pardon doajena

 

  • Like 6
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra pustaju karte u prodaju za cedevitu i slask

Zanimljivo da najjeftinije za nivo400 ce pustiti naknadno (valjda tek kada se ovo dole rasproda ili sta vec)

 

Ps jel sme da se napise koji ciganluk ili to spada pod rasizam (ili zajebavanje komsija :kece:)

U svakom slucaju nek se nose

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 5:02 PM, Kooineeperk said:

Vidi, i na pijaci bi babe do sada skapirale o cemu ja tebi pricam. Ako nesto nije bilo pristojno, imas report. 

 

Svakako cu ga iskoristiti jer izgleda kao da gubis kontrolu nad sobom zbog jedne rasprave na forumu.

 

Evo da te citiram:

 

On 11/30/2021 at 5:02 PM, Kooineeperk said:

 

Evo dokaza kako ti ne pratis na casu.

 

Ali ne, ti si zapenio za Amerikance i Amerikance, i jos tripujes da postoji neka diskusija o tome, i branis neki stav "ne trebaju Amerikanci, Zoc nikada nije igrao sa 5-6 Amerikanaca, pa pogledajte koliko Amerikanaca ima u EL ekipama"... 

 

E ako ti ni sada nije jasno kakav airball pravis, tesko da ti iko moze pomoci to da shvatis. Jbg. 

 

 

 

Kazem ti, ako nemas kome ovako da se obracas u realnom zivotu, nemoj ni na forumu.

 

Bukvalno izgleda kao da si van sebe jer ti je toliko stalo da li neko mislio ovo ili ono na forumu? Pises i ti svakakve gluposti pa ja ne idem za tobom i ubedjujem te da to nije tacno.

 

E sad, oko pocetnog posta:

 

On 11/29/2021 at 10:24 AM, Kooineeperk said:

Ugovori?

 

U postu pise da Zagorac i Dangubic imaju cvrste ugovore, pa klub mora da ih trpi.

 

Pa bukvalno sa ovim se ne slazem - Partizan ne samo da ne moze da dovede nekog domaceg igraca, nego ne moze da dovede ni igraca iz regiona ili cak i kontinenta.

 

Ako treba da objasnjavam da je domaci igrac > igrac iz regiona > igrac iz Evrope > igrac iz USA (pretpostavka je da su pribliznog kvaliteta), onda stvarno nemamo o cemu da razgovaramo.

 

Obrati paznju na ovo sto cu sada napisati - da, ti kazes da sam zapeo sa Amerikancima. Zapeo sam jer ako tog Zagorca sutnes, ti nemas nijednog domaceg igraca, nemas igraca iz regiona, nemas ni igraca iz Evrope. Ako igde treba trpeti domace igrace, to su igraci na poziciji 3. Dalje pises:

 

Quote

Covece, ti kad se zalepis za nesto 😄  pa i u prethdonom postu, 5-6 puta ih pominjes. Kao da niko drugi ne igra, samo oni donose kvalitet? Kakve veze ima da li je Amerikanac ili neki drugi stranac, bitan je kvalitet. Stranac je svakako, odakle god da je. 

 

Pa ne, zapravo niko nije lud da igra samo sa Amerikancima ili sa 8 Amerikanaca u sastavu jer je to put da ti klub lici na neku FIBA LS prangijamo do sutra ekipu.

 

Da Obradovic moze da dovede nekog talentovanog Spanca ili Turcina ili Hrvata ili Crnogorca ili Poljaka sutra bi se razisao sa Dangubicem - uostalom, pogledaj kako je sklonio Trifunovica jer ima Glasa u timu.

 

Po tebi bi i Dzoni Jankovic trebalo da djuska u timu jer je eto domaci i imao je ugovor.

Link to comment
Share on other sites

Oprostite komsije, evo stavicu u spoiler. 

 


 

Spoiler


 

Talentovan si da u malo prostora napises puno gluposti (dozvolicu sebi da to tako formulisem jer si ti eto iznad tu formulaciju koristio, a kapiram da kao moderator dajes primer ostalima). 

 

A pises puno... 🍻

 

Ignorisacu uvrede koje si mi uputio, pa da se fokusiramo na cinjenice. 

 

1 hour ago, goldberg said:

U postu pise da Zagorac i Dangubic imaju cvrste ugovore, pa klub mora da ih trpi.

 

Ne, u mom postu pise "Ugovori?" (lepo si citirao, ali ne znas da citas i protumacis). To je upitna recenica a ne tvrdnja, a kamoli jos da sam rekao "cvrsti". (opet neko ubacivanje reci koje nisam napisao, tvoj stil).

 

 

Goldberg:

1 hour ago, goldberg said:

Partizan ne samo da ne moze da dovede nekog domaceg igraca, nego ne moze da dovede ni igraca iz regiona ili cak i kontinenta.

Partizan: Dovede domace Smailagica, Avramovica i Koprivicu. Dovede talentovane Evropljane. Dovede Amerikance kalibra F4 EL... 

 

 

1 hour ago, goldberg said:

Ako treba da objasnjavam da je domaci igrac > igrac iz regiona > igrac iz Evrope > igrac iz USA (pretpostavka je da su pribliznog kvaliteta), onda stvarno nemamo o cemu da razgovaramo.

Ovo je neka generalizacija koja bas na primeru Partizana i ne deluje mnogo tacna. Avramovic - Madar - Moore ako se posmatraju, po do sada prikazanom, ispada da je Avramovic najkvalitetniji (jer Moore se slabo pokazao a Madar je talenat, ne jos i kvalitet). I sad to bi po tvojoj formuli trebalo da znaci da je Avramovic daleko najskuplji, jer em je domaci em je najkvalitetniji. A u realnosti nije najskuplji. Mislim da Moore vise kosta a za Madara je cak i obestecenje placeno. 

 

 

1 hour ago, goldberg said:

Da Obradovic moze da dovede nekog talentovanog Spanca ili Turcina ili Hrvata ili Crnogorca ili Poljaka sutra bi se razisao sa Dangubicem - uostalom, pogledaj kako je sklonio Trifunovica jer ima Glasa u timu.

Ne ide to tako kako ti zamisljas - kao u nekoj losoj menadzerskoj igrici. Taj Dangubicev ugovor kosta, pogotovo sada kada su ekipe popunjene i nije budala da prihvata raskid na svoju stetu. 

 

Jos jednom ponavljam, Zagorac, Danguba, Trifunovic nisu sutnuti jer neko mora i da ostane. Jednostavno, nece svi igraci da prihvate raskid ugovora tek tako, hoce oni koji ili imaju priliku za bolje, ili dobiju deo para za raskid i priliku da u drugom klubu potpisu neki ugovor koji ce kompenzovati ostatak ugovora sa Partizanom, ili jednostavno zele da igraju i znaju da ce im to dugorocno doneti vise a u Partizanu ne bi imali minute. E sad, mozemo da nagadjamo ali meni Zagorac i Danguba ne deluju kao neko iz ove tri opcije. 

 

I to je cela poenta mog upisa koji si citirao - ugovori. 

 

Ti si se nakacio meni, a ne ja tebi. Ja sam odgovorio Frensisu, a tebe sam elegantno ignorisao sve vreme dok me nisi citirao. Koliko sam u medjuvremenu video, sad cu moci i tehnicki da te ignorisem 😄 🎉 🥳

 

 

p.s.

1 hour ago, goldberg said:

Po tebi bi i Dzoni Jankovic trebalo da djuska u timu jer je eto domaci i imao je ugovor.

Jos jedna pogresna info - Jankovic nije imao ugovor, istekao mu je, nije bilo volje da se produzuje (logicno s obzirom sta je prikazao). 

 


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Oprostite komsije, evo stavicu u spoiler. 

 

Evo bez spoilera:

 

Quote

Talentovan si da u malo prostora napises puno gluposti (dozvolicu sebi da to tako formulisem jer si ti eto iznad tu formulaciju koristio, a kapiram da kao moderator dajes primer ostalima). 

 

A pises puno... 🍻

 

Ignorisacu uvrede koje si mi uputio, pa da se fokusiramo na cinjenice. 

 

O uvredama nemas bukvalno nikakvo pravo da pises jer si sam poceo sa istima, kao u svakom slucaju kada umislis da mozes da poentiras da je neko "glup", a ti si, valjda, "prepametan".

 

16 minutes ago, Kooineeperk said:


 

  Hide contents

Ne, u mom postu pise "Ugovori?" (lepo si citirao, ali ne znas da citas i protumacis). To je upitna recenica a ne tvrdnja, a kamoli jos da sam rekao "cvrsti". (opet neko ubacivanje reci koje nisam napisao, tvoj stil).

 

 

Moze da pise sta god hoce, u kasnijim postovima si razjasnio na sta si mislio:

 

Quote

Prica je bilo o tome kako Partizan nije mogao bas svim starosedeocima da se zahvali na saradnji. Morao je neko da ostane. Razlog: ugovori. 

 

Ja kazem da nisu razlog ugovori, to je sve sto sam pokusao da kazem, ali uzalud, ide standardna retorika.


 

Quote

 

Goldberg: Partizan ne samo da ne moze da dovede nekog domaceg igraca, nego ne moze da dovede ni igraca iz regiona ili cak i kontinenta.

Partizan: Dovede domace Smailagica, Avramovica i Koprivicu. Dovede talentovane Evropljane. Dovede Amerikance kalibra F4 EL... 

 

 

Ne moze da dovede domace ili evropske igrace kao zamene za pomenutog Zagorca.

 

Bukvalno su doveli sve sto je moglo da se dovede, a ti ako znas neko domace ili evropsko krilo koje su mogli da dovedu umesto kapitena slobodan si da podelis to ime ovde.

 

Quote

 Ovo je neka generalizacija koja bas na primeru Partizana i ne deluje mnogo tacna. Avramovic - Madar - Moore ako se posmatraju, po do sada prikazanom, ispada da je Avramovic najkvalitetniji (jer Moore se slabo pokazao a Madar je talenat, ne jos i kvalitet). I sad to bi po tvojoj formuli trebalo da znaci da je Avramovic daleko najskuplji, jer em je domaci em je najkvalitetniji. A u realnosti nije najskuplji. Mislim da Moore vise kosta a za Madara je cak i obestecenje placeno. 

 

Otkud ti znas ko je najskuplji od njih?

 

Ne mozes da napises "u realnosti" pa onda "ja mislim". To i jeste problem, sto ti kad napises svoje misljenje, ucini ti se kao realnost, kad drugi napise suprotno misljenje, onda daj da ga oborimo i isecemo kao u sudnici, agresivno i sa dosta teksta.

 

Moze Avramovic da bude i jeftiniji, nije to problem. Problem je sto nemas neku domacu zamenu za Avramovica, a takvih kao Moore koliko hoces.

 

Quote

Ne ide to tako kako ti zamisljas - kao u nekoj losoj menadzerskoj igrici. Taj Dangubicev ugovor kosta, pogotovo sada kada su ekipe popunjene i nije budala da prihvata raskid na svoju stetu. 

 

Pa nisu budale ni Parakhouski ni Peiners pa su svejedno ostajali na platnom spisku, ali van tima.

 

Nije budala ni Stefan Jankovic pa je zavrsio na pozajmicama.

 

Quote

Jos jednom ponavljam, Zagorac, Danguba, Trifunovic nisu sutnuti jer neko mora i da ostane. Jednostavno, nece svi igraci da prihvate raskid ugovora tek tako, hoce oni koji ili imaju priliku za bolje, ili dobiju deo para za raskid i priliku da u drugom klubu potpisu neki ugovor koji ce kompenzovati ostatak ugovora sa Partizanom, ili jednostavno zele da igraju i znaju da ce im to dugorocno doneti vise a u Partizanu ne bi imali minute. E sad, mozemo da nagadjamo ali meni Zagorac i Danguba ne deluju kao neko iz ove tri opcije. 

 

Pricamo o klubu koji je placao Peinersa da sedi na klupi i Jankovica da visi na pozajmicama.

 

Dalje, Zagorac i Dangubic igraju u Partizanu, nisu ostali kao Keselj sto je bio u KKCZ i parazitirao ili pomenuti Peiners i Jankovic - sto onda povlaci pitanje, ako su u Partizanu samo zbog ugovora, pa sto ih Partizan prosto ne Peinersuje?

 

Quote

Ne ide to tako kako ti zamisljas - kao u nekoj losoj menadzerskoj igrici. Taj Dangubicev ugovor kosta, pogotovo sada kada su ekipe popunjene i nije budala da prihvata raskid na svoju stetu. 

 

Nisu ni Peiners ni Stefan Jankovic budale, pa su za njih vazila neka druga pravila.

 

Quote

 Ti si se nakacio meni, a ne ja tebi. Ja sam odgovorio Frensisu, a tebe sam elegantno ignorisao sve vreme dok me nisi citirao. Koliko sam u medjuvremenu video, sad cu moci i tehnicki da te ignorisem 😄 🎉 🥳

 

Vidis li ti u ovoj recenici neki problem?

 

Zvucic bukvalno Vucic sa ovom pasivnom agresijom - sta si ti to elegantno ignorisao, moje postove na KKP temi? Ili uopste moje postove? Ti koji si se hvalio kako ne gledas ko nesto pise, nego sta u postu pise?

 

Za razliku od tebe, ja sam citirao tvoj post jer ne gledam ko pise nego sam ga samo iskoristio da dam svoje misljenje. To sto si ti to pretvorio u gomilu pasivne agresije i vredjanja, pa to je tvoj problem sto si nekonzistentan.

 

Ja cu tebe uvek citirati kad mi se ucini da post treba citirati, ti radi sta god hoces - ignorisanje je svakako bolja opcija od blacenja sagovornika i kilometarskih odgovora u kojem se secira svaka rec.

 

Link to comment
Share on other sites

@realno *w

 

"A glavni problem je pad kvaliteta američkih igrača u NBA, gde odlazi sve više prosečnih evropskih igrača."

Broj evropskih igraca ne raste, vrti se negde oko 60, sa tim da imas sve vise na 2-way, od tih 60 nekih 30 su fringe talenti, i vracaju se u evropu za 2-4 godine, isto zato sto nivo americkog talenta ne pada, nego raste. 

 

A evropa?

 

2020

Pick Player Nationality Team

7Killian Hayes France Detroit Pistons

9Deni Avdija Israel Washington Wizards

17Aleksej Pokusevski Serbia Minnesota Timberwolves (traded to Oklahoma City)

34Theo Maledon France Philadelphia 76ers

37Vit Krejc iCzech Republic Washington Wizards (traded to Oklahoma City)

44Marko Simonovic Montenegro Chicago Bulls

47Yam Madar Israel Boston Celtics

48Nico Mannion Italy Golden State Warriors

 

2023 max 3 igraca 

 

2019

Pick Player Nationality Team

15 Sekou Doumbouya France Detroit Pistons

18Goga Bitadze Georgia Indiana Pacers

19Luka Samanic Croatia San Antonio Spurs

37Deividas Sirvydis Lithuania Dallas Mavericks (traded to Detroit)

39Alen Smailagic Serbia New Orleans Pelicans (traded to Golden State)

60Vanja Marinkovic Serbia Sacramento Kings

 

2018

3Luka Doncic Slovenia Atlanta Hawks (traded to Dallas)

25Moritz Wagner Germany Los Angeles Lakers

29Dzanan Musa Bosnia and Herzegovina Brooklyn Nets

31Elie Okobo FrancePhoenix Suns

39Isaac Bonga Germany Philadelphia 76ers (traded to Lakers)

40Rodions Kurucs Latvia Brooklyn Nets

44Issuf Sanon Ukraine Washington Wizards

47Sviatoslav Mykhailiuk Ukraine Los Angeles Lakers

55Arnoldas Kulboka Lithuania Charlotte Hornets

60Kostas Antetokounmpo Greece Philadelphia 76ers (traded to Dallas)

 

2017

PickPlayerNationalityTeam

7Lauri Markkanen Finland Minnesota Timberwolves (traded to Chicago Bulls)

8Frank Ntilikina France New York Knicks

18TJ Leaf Israel mIndiana Pacers

23OG Anunoby United Kingdom Toronto Raptors

25Anzejs Pasecniks Latvia Orlando Magic (traded to Philadelphia)

41Tyler Dorsey Greece Atlanta Hawks

43Isaiah Hartenstein Germany Houston Rockets

49Vlatko Cancar Slovenia Denver Nuggets

50Mathias Lessort France Philadelphia 76ers

57Sasha Vezenkov Bulgaria / Greece / Cyprus Brooklyn Nets

58Ognjen Jaramaz Serbia New York Knicks

60Alpha Kaba France Atlanta Hawks

 

2016

PickPlayerNationalityTeam

4Dragan BenderCroatiaPhoenix Suns

9Jakob PoltlAustriaToronto Raptors

11Domantas SabonisLithuaniaOrlando Magic (traded to Oklahoma City)

13Georgios PapagiannisGreecePhoenix Suns (traded to Sacramento Kings)

15Juan HernangomezSpainDenver Nuggets

16Guerschon YabuseleFranceBoston Celtics

23Ante ZizicCroatiaBoston Celtics

24Timothe Luwawu-CabarrotFrancePhiladelphia 76ers

26Furkan KorkmazTurkeyPhiladelphia 76ers

32Ivica ZubacCroatiaLos Angeles Lakers

35Rade ZagoracSerbiaBoston Celtics (traded to Memphis)

39David MichineauFranceNew Orleans Pelicans (traded to Clippers)

44Isaia CordinierFranceAtlanta Hawks

48Paul ZipserGermanyChicago Bulls

52Joel BolomboyUkraineUtah Jazz

53Petr CornelieFranceDenver Nuggets

 

2015

PickPlayerNationalityTeam

4Kristaps PorzingisLatviaNew York Knicks

5Mario HezonjaCroatiaOrlando Magic

26Nikola MilutinovSerbiaSan Antonio Spurs

31Cedi OsmanTurkeyMinnesota Timberwolves

35Willy HernangomezSpainPhiladelphia 76ers (traded to New York)

47Arturas GudaitisLithuaniaPhiladelphia 76ers

50Marcus ErikssonSwedenAtlanta Hawks

54Dani DiezSpainUtah Jazz (traded to Portland)

57Nikola RadicevicSerbiaDenver Nuggets

59Dimitrios AgravanisGreeceAtlanta Hawks

60Luka MitrovicSerbiaPhiladelphia 76ers

 

Americki rotation igraci 10+ sezone

 

2020

Anthony Edwards

James Wiseman

LaMelo Ball

Patrick Williams

Isaac Okoro

Onyeka Onokwogu

Obi Toppin

Devin Vassell

Tyrese Haliburton

Kira Lewis 

Cole Anthony

Isaac Stewart

Saddiq Bey

Tyrese Maxey

RJ Hampton

Immanuel Quickley

Payton Pritchard

Jaden McDaniels

Malachi Flynn 

Desmond Bane

Xavier Tillman

Saben Lee

 

2019

Zion Williamson

Ja Morant 

DeAndre Hunter

Darius Garland

Coby White

Jaxson Hayes

Cam Johnson

PJ Washington

Tyler Herro

Grant Williams

Jordan Poole

Keldon Johnson

Kevin Porter

Nic Claxton

Daniel Gafford

Talen Horten-Tucker

 

2018

Marvin Bagley

Jaren Jackson Jr.

Trae Young

Mo Bamba

Wendell Carter

Collin Sexton

Mikal Bridges

Miles Bridges

Michael Porter

Lonnie Walker

Kevin Huerter

Grayson Allen

Aaron Holiday

Anfernee Simmons

Robert Williams

Gary Trent Jr

 

2017

Markelle Fultz

Lonzo Ball

Jayson Tatum

DeAaron Fox

Jonathan Isaac

Malik Monk

Donovan Mitchell

Bam Adebayo

John Collins

Jarrett Allen

Kyle Kuzma

 

2016

Brandon Ingram

Jaylen Brown

Caris LaVert

Dejounte Murray

Malcolm Brogdon

 

2015

Karl Anthony Towns (da on je amerikanac)

D'Angelo Russell

Myles Turner

Devin Booker 

Cameron Payne

Kelly Oubre

Terry Rozier

Bobby Portis

Tyus Jones

Larry Nance Jr

Kevon Looney 

Montrezl Harrell

Richaun Holmes

 

Draft vazi kao izuzetno solidan ako dobijes 20 rotacionih igraca, rotation = u 8,9 minimum 10 godine.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zastotako said:

 

 

Draft vazi kao izuzetno solidan ako dobijes 20 rotacionih igraca, rotation = u 8,9 minimum 10 godine.

 

 

sve se slažem do poslednje lajne, pošto je prosek igranja u nba (svih igrača đuture) - 4ipo godina

 

https://sport-net.org/how-long-is-the-average-career-of-a-nba-player/

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 2:28 PM, Arsenije Pesic said:

 

 

Hehe, Pejašin i njegov crnjski sindikat. Džerels, Gist i Džavai, tako beše?

 

Kad smo već kod tih dana, @snooker @Beonegro  @dissolvius @Bajro(n)Zupic i ostala ekipo, samo da vam kažem da ste sise. I ako ne dođete sad kad je teško, kad jedva skrpismo pola evroligaške petorke, posle kad dođe zlatno doba umećemo i sami :classic_sleep:

 

Tu sam. tu sam... Noge su mi namazane kokosovim uljem!😏

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...