Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

1 hour ago, Ne sam Safete said:

iz još jednog ugla

Podseti me ovim klipom. Verovatno mi nikad neće biti jasno kako neko uopšte može da snima u ovakvom trenutku (osim profija za tv kamerom, ofkors). Kritičan momenat, hala gori, svi pogledi uprti u par ključnih igrača, znaš da slede momenti koji će odrediti celu priču a ti držiš telefon i valjda regulišeš rezoluciju. Gore mi je od onog fejk nameštanja u kafani, kao ludujemo, raspadamo se. Letos na JNA, imamo penal protiv Santa Klare, ja sav ustreptao, mešavina strepnje i iščekivanja, a onda provalim jedno dvadestak telefona uperenih ka terenu. Da li kad padne odlučujući koš/gol se više raduješ ili žališ što nisi snimio? Ne razumem.

 

Nastavite sa pričom, ne obazirite se na ovaj upad. :classic_biggrin:

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Uh, kakva tekma. Jedna od onih koje te umore makar gledao preko TVa. Ali zato kakav energy boost kad dobijes na ovakav nacin, neprocenjivo.

Sto se tice energije i pristupa, tu se nema sta zameriti. Medjutim, falilo je smirene glave da se malo kreacije doda na sve to.

A kreacija nam je jedna od 2 kriticne tacke i to je Realni lepo primetio. Uz naravno tog centra, koji kasni u dolasku cca. 2 nedelje.

Sa druge strane, ovaj nivo lozenja koji stranci prikazuju zaista imponuje meni kao navijacu a naravno ne moze da skodi timskoj kemiji.

Smajli nastavlja od sjaja do ocaja i nazad, nadam se da ce da uhvati neku konstantu.

Jam napravio par gresaka, pa se onda povukao, ovo je za njega velika skola.

Balsa imao finu rolu, napreduje sitnim koracima ali konstantno.

Panter i Ledej u skladu s renomeom.

Kuruc ce do kraja sezone biti jedan od omiljenih igraca publike, mmw. Ima nesto Kalinicevsko u sebi, samo s boljim sutom za 3 🙂

Sve u svemu, prelazna ocena 🙂 i sto kaze Ajzea, ima tu dosta toga da se popravi.

 

Beleska na margini: razlika izmedju ove ekipe i onih ranijih (kod Duloa pa i Trinkija) je sto sam ranije strepeo kad se igra tekma na visok broj poena a sad strepim kad se igra na mali broj poena. Ranije smo mi bili Hamburzi i Huventudi pa mom napacenom grobarskom mozgu treba malo vremena da se navikne na nesto drugo 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Alek The Great said:

Ma da, kvalitetni centri samo cekaju da ih Zeljko pozive i dolaze. Ljudi, nestasica je, nema bre.
A sta se desava sa Stefanom Markovicem? Neverovatno mi je da u novembru jos nije zabo neki ugovor.

 

Počela je NBA sezona, imaš 10ak centara koji su ostali bez ugovora. E sad, jedino ako niko od njih ne zadovoljava naše visoke kriterijume.

 

9 hours ago, Milos 3.14 said:

@realno *wPa pazi Ledej, Rod, Smajli je vrlo zajeban defanzivni mečap za bilo koga i trebao bi da obezbedi kontrolu def.skoka.

Kad bilo ko od njih nije u igri to za sad jeste problem.

Plejmekera dobrih nema, a centra ćete dovesti sigurno. 

 

Pa za početak, dovoljna je druga rečenica. Samilagić je još uvek dosta nestabilan igrač, brzo ulazi u problem sa ličnim greškama, a nekad mu ne treba ni to, nego jednostavno odigra slabo. Osim toga, nije on baš neka skakačka sila, posebno ne na petici. Na ove tri tekme u EC do sada, 4 skoka u proseku za 24 minuta.

 

 

 

3 hours ago, oubrevo. said:

 

kad sam rano jutros, dok sam išao na njivu, video prozivku, mislio sam da ste izgubili. nije to lepo od tebe realni.

 

ja sam se odmah složio sa dark-gotik posadom koju predvodiš da vam je neophodan centar, tako da za taj deo nisam odgovoran.

kad smo već kod centra, stani u red. prvo euroleage ekipa da izabere, ovo nam je možda i poslednja sezona pa imamo i moralno pravo, pa onda vi

 

Vi imate mesa, nije u nekom stanju to meso, al ga bar imate 😄

 

Ali ok, ako je to uslov da i mi dovedemo, samo napred. Ako se mi o jadu zabavimo protiv 35-godišneg Tomića, Brodzianskog, Birgandera i koga već, kako će to izgledati protiv Alana Vilijamsa, Motlija, Tobija, Dubljevića, ili u nekom ukrštanju protiv Juda, Žaitea, Džakara Simpsona... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

– Iskreno… Samo razmišljam da me protivnička ekipa ne udvoji, to je jedino o čemu razmišljam u takvim momentima. Ako me niko ne udvoji znam da ću postići koš. Kada sam dobio loptu u ruke samo sam u sebi ponavljao: “Bože, samo nemoj da me ne udvoje”.

 

... jer ako me udvoje, nema ko da resi 1 na 0 u timu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Podseti me ovim klipom. Verovatno mi nikad neće biti jasno kako neko uopšte može da snima u ovakvom trenutku (osim profija za tv kamerom, ofkors). Kritičan momenat, hala gori, svi pogledi uprti u par ključnih igrača, znaš da slede momenti koji će odrediti celu priču a ti držiš telefon i valjda regulišeš rezoluciju. Gore mi je od onog fejk nameštanja u kafani, kao ludujemo, raspadamo se. Letos na JNA, imamo penal protiv Santa Klare, ja sav ustreptao, mešavina strepnje i iščekivanja, a onda provalim jedno dvadestak telefona uperenih ka terenu. Da li kad padne odlučujući koš/gol se više raduješ ili žališ što nisi snimio? Ne razumem.

 

Nastavite sa pričom, ne obazirite se na ovaj upad. :classic_biggrin:

 

 

Isto, što je najgore i snimak i zvuk će biti užasni

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

 pa da vidim da li će reći da su jinx priče da nemamo pleja i centra, samim tim organizaciju igre, skok i zaštitu reketa, kao jedne od osnovnih elemenata košarke. 

Gde da potpišem rokadu Smailagić+Ledej za Kuzmić+Mitrović+Cirbes? Ne znam na šta ciljaš, ekipa koja ima Tomića. Brodzianskog i Birgandera vam je uzela 5 ofanzivnih skokova, a vi ste njima 11.

 

Evidentno je da je KKP ekipa selektovana tako da ne postoji ball dominant plej, te da organizacija napada pada na leđa većeg broja igrača. Studenti imaju defanzivno potentnu vanjsku liniju koja je dobro davila vašu bekovsku liniju, naročito Vives koji je elitni defanzivac.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vas je Huventud timski razbio. Odmah da kazem da su vam sudije dali bas dosta lufta u odbrani, npr 3-4 vas faul je bio daleko od kosa,a mnogo gorih i tezih kontakata nisu sudili. Igra vam je u vecm delu bila jako losa, uglavnom ste resavali igrom jedan na jedan i nekim heroj sutevima i imali ste jednostavno srece.

 

Dvojac Dangubic i Zakorac mora mnogo bolje pre svega napadacki. Dangubic da bude neki spot up suter i aktivan na off skoku a Zakorac da vise igra jedan na jedan. Mura su dobro skautirali i odbrambeno unistili. Generalno imate poprilican problem sa kreativnoscu plejmejkera...

 

Koprivica realno nema sta da trazi u dvanaest, bas ima mnogo da radi na sebi..Ovo je cista pobeda na domaci teren i pritisak. Sem ovog EL igraca, eventualno Smajli, resto je odigra poprilicno uzasno. Kuruc je na pocetku krenuo agresivno i onda u cosku se opet usrao i prosledio loptu ne znam kome. 

 

Sve u svemu, nema sanse da ovom igrom bilo sta uradite u sezoni, realno pisem...Mi cemo vas fizicki pometlati, pa ako vam budu ulazili ovakvi sutevi,mozda i imate sanse a tesko da ce se to desavati

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Vas je Huventud timski razbio. Odmah da kazem da su vam sudije dali bas dosta lufta u odbrani, npr 3-4 vas faul je bio daleko od kosa,a mnogo gorih i tezih kontakata nisu sudili. Igra vam je u vecm delu bila jako losa, uglavnom ste resavali igrom jedan na jedan i nekim heroj sutevima i imali ste jednostavno srece.

 

Dvojac Dangubic i Zakorac mora mnogo bolje pre svega napadacki. Dangubic da bude neki spot up suter i aktivan na off skoku a Zakorac da vise igra jedan na jedan. Mura su dobro skautirali i odbrambeno unistili. Generalno imate poprilican problem sa kreativnoscu plejmejkera...

 

Koprivica realno nema sta da trazi u dvanaest, bas ima mnogo da radi na sebi..Ovo je cista pobeda na domaci teren i pritisak. Sem ovog EL igraca, eventualno Smajli, resto je odigra poprilicno uzasno. Kuruc je na pocetku krenuo agresivno i onda u cosku se opet usrao i prosledio loptu ne znam kome. 

 

Sve u svemu, nema sanse da ovom igrom bilo sta uradite u sezoni, realno pisem...Mi cemo vas fizicki pometlati, pa ako vam budu ulazili ovakvi sutevi,mozda i imate sanse a tesko da ce se to desavati

e50OvTZ.jpg

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, realno *w said:

Naravno, pretpostaviću da @oubrevo. nije gledao ovaj meč, pa da vidim da li će reći da su jinx priče da nemamo pleja i centra, samim tim organizaciju igre, skok i zaštitu reketa, kao jedne od osnovnih elemenata košarke. 


Super su dobri šuteri, ballhandleri na 2 do 4, svega tu ima, ali ove dve pozicije su takvi krateri, da to niko ne može da nadoknadi. Mi imamo 2 pleja koja zajedno ne mogu da garantuju 3-4 dobro organizovana napada po utakmici, te dvojicu centara koji ne garantuju zajedno 10ak poena.

 

Prvi jači protivnik i mi smo na 10 asistencija i 13 izgubljenih za celu tekmu. A još u te izgubljene treba dodati gomilu napada koje nismo uradili ništa, onda šutali nemoguće šuteve na isteku.

 

 

Sve u svemu, ne postoji košarka bez pleja i centra. Jedno od to dvoje možeš da krpiš, ali obe pozicije ne, nikako. I ne postoji ekipa u istoriji evropske košarke, koja je uzela neki trofej igrajući tako. Da je ova ekipa dovoljna da se igra solidna košarka, jeste, da može da napada trofeje, jako teško. 

 

I neverovatna mi je ta nemogućnost da se dovede još jedna petica, ovako kasno u sezoni. Mi smo danas bili na par sekundi od poraza koji bi nam strašno smanjio šanse da budemo prvi u grupi, što je ove sezone važnije nego ikada pre.

 

Sve stoji, ali nekako nije ni bio posao ove utakmice da nam opravi organizaciju napada ili centarsku produkciju. Mislim, onaj ko ne može da organizuje napad protiv Borca sigurno neće ni protiv Unikahe. Tako da ja u startu nisam ni očekivao da će bilo koji sistemski problem koji imamo da bude rešen sinoć.

 

Ovo je utakmica koja će pre svega da se pamti po detaljima. Panterov takeover u poslednjem minutu, stvarno nema mnogo igrača u Evropi koji su u stanju da tri odlučujuća napada reše izolacijom, ovaj je čak dodao i defanzivnu minijaturu na to. Pa ložana kod njega i Ledeja, peva se himna, bacanje u publiku...Takođe interesantnan momenat je Lamonikina promena odluke, bravo za njega. Ono nikako nije mogao da bude faul odbrane, to je jasno, ali da u takvom trenutku progutaš sujetu i kažeš zajeb'o sam, nije faul odbrane nego faul u napadu, mislim da nijedan od viđenijih evroligaških ili aba sudija ne bi to uradio. I bilo je još brdo tih detalja, vidim da gifovi i snimci samo iskaču.

 

Što se igra tiče, osim ovog što si pomenuo, moram da kažem da smo košarkaški bili nadigrani veći deo meča, toliko da sam sve vreme imao utisak da ne vode dovoljnom razlikom koliko su bolji. Zajebano je za ekipu kao što je naša kad naleti na nekog ko godinama igra u dobro uređenom sistemu igre, tačno vidiš da su u svakom posedu, odbrana ili napad, uvek za delić sekunde ispred. Taj delić sekunde dolazi iz mozga, ne iz fizikalija i posledica je dobre uigranosti i situacije da se mnoge stvari rade po automatizmu. Cilj i nama treba da bude da dođemo u tu fazu. Taj nedostatak smo kompenzovali individualnim kvalitetom i borbenošću i galamom s tribina i nekako se dovukli do egal završnice. A u toj završnici sam valjda po prvi put u životu iz nekog razloga bio miran i siguran da dobijamo.

 

Ali kažem, čitav tok utakmice je nekako  bio očekivan i logičan s obzirom na sastave i stanje dve ekipe. Ono što nisam očekivao je pomalo 'tiha' ako tako mogu da kažem partija Ledeja. Jeste 13 poena 6 skokova sasvim pristojan učinak, ali za centra koji je igrao preko 36 minuta i kome je napadačka igra forte i ko nam je jedan od glavnih nosilaca, priznajem da sam očekivao više.

 

E da, svideo mi se momenat na kraju kad je ekipa stala na centar i pevala sa celom halom, bez ukazivanja posebnih počasti najvernijima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites



 


Ko? Jedino ko mozda moze da poveca kvalitet je Baynes. Mada on vuce neku povredu i moguce da ce ga Toronto pustiti. Cekace taj nba angazman. Verovatno ce propustiti ovu sezonu i da se spremi za sledecu. Eto, da se nadamo da ce jedan deo te pripreme biti igranje u Evropi.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Arsenije Pesic said:

E da, svideo mi se momenat na kraju kad je ekipa stala na centar i pevala sa celom halom, bez ukazivanja posebnih počasti najvernijima.

Ovo nisam ni primetio, ali ako se praksa odomaci to ce biti jedan od vecih civilizacijskih iskoraka u novoj eri crno-belog navijanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ono što nisam očekivao je pomalo 'tiha' ako tako mogu da kažem partija Ledeja. Jeste 13 poena 6 skokova sasvim pristojan učinak, ali za centra koji je igrao preko 36 minuta i kome je napadačka igra forte i ko nam je jedan od glavnih nosilaca, priznajem da sam očekivao više

 

U svakoj situaciji gde se priprema strana za njega, lopta kasni po par sekundi(čitavu večnost).Tako je i sa napadima gde se Smajli spušta na 5. Mnogo se carini sa loptom za košarku koju želimo da igramo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...