Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ovo su vam dobili pored Pantera i Danguba i Rodni. Po meni Željkova greška što nije sačuvao Dangubića.

Oni su izmašili neke otvorene šuteve, Ribas pre svih. Njihov trener me razočarao, logično je da udvajaš Pantera po svaku cenu.

Panter je ipak bog basketa, ali to smo znali.

 

Link to comment
Share on other sites

Rodi je bas nekako ozbiljan utisak ostavio na mene. 

 

Mislim da su mu jednu licnu svirali glupo, ali sve pokriva pozadi uglavnom. 

 

Samo malo da smanji faulove i ima vise samopouzdanja u sutu. 

 

Nadam se da nece ubiti nekog protiv Zvezde kakav je lud. 😁

Link to comment
Share on other sites

Kuruc peglao ooozbiljnu odbranu, na igračima od 1 do 5.

 

Od pojedinačnih situacija, recimo ono stizanje Ribasa, piroko obilaženje bloka, pa se okliznuo, opet stigao da pokrije ulaz i oteža Ribasu dovoljno da promaši.

 

Da nije tako rano ušao u problem sa ličnim, mogli smo ovo ranije da lomimo.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ali zato Rade legenda, laganih 0-6 iz igre i 0 asistencija. 

 

Jeste uzeo par teških šuteva na isteku napada, jeste pokušavao da organizuje kada ništa nije išlo, ali brate dragi da ti se omakne nešto dobro.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

Naravno, pretpostaviću da @oubrevo. nije gledao ovaj meč, pa da vidim da li će reći da su jinx priče da nemamo pleja i centra, samim tim organizaciju igre, skok i zaštitu reketa, kao jedne od osnovnih elemenata košarke. 


Super su dobri šuteri, ballhandleri na 2 do 4, svega tu ima, ali ove dve pozicije su takvi krateri, da to niko ne može da nadoknadi. Mi imamo 2 pleja koja zajedno ne mogu da garantuju 3-4 dobro organizovana napada po utakmici, te dvojicu centara koji ne garantuju zajedno 10ak poena.

 

Prvi jači protivnik i mi smo na 10 asistencija i 13 izgubljenih za celu tekmu. A još u te izgubljene treba dodati gomilu napada koje nismo uradili ništa, onda šutali nemoguće šuteve na isteku.

 

 

Sve u svemu, ne postoji košarka bez pleja i centra. Jedno od to dvoje možeš da krpiš, ali obe pozicije ne, nikako. I ne postoji ekipa u istoriji evropske košarke, koja je uzela neki trofej igrajući tako. Da je ova ekipa dovoljna da se igra solidna košarka, jeste, da može da napada trofeje, jako teško. 

 

I neverovatna mi je ta nemogućnost da se dovede još jedna petica, ovako kasno u sezoni. Mi smo danas bili na par sekundi od poraza koji bi nam strašno smanjio šanse da budemo prvi u grupi, što je ove sezone važnije nego ikada pre.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...