Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Nastaviće ovdje na upis Realnog na temi Eurocup...stvarno sa jednim upotrebljivim centrom mi bi bili bombona ekipa. Treba nam zbog bloka, zbog dubine, skoka, rim protekcije, ravnoteže u napadu I osbraniAko vec zelenog Madara mogu da krpe Avram, Mur, i ostali Koprivu zaista na ko. A on decko iako uci i napreduje teško da će ove godine sazreli.

I jedno pitanje za ove sto su bolje pratili na casu igra li Željko zonu nekad? Čini mi se da imamo dugoruke i brzoruke momke koji bi to mogle da rade.

Link to comment
Share on other sites

Glavna Željkova odbrana je čovek i to preuzimanje "svi sve". E sad, ono što ga čini posebnim u postavljanju te odbrane je to "ublažavanje" tih mimečeva, odnosno situacije u kojima se nakon sviča napada ballhandler, a za to vreme se prave dodatne rotacije u odbrani. Pa recimo ako su pnr igrali plej i centar, krilo će preuzeti peticu, plej krilo, itd.

 

Zato Žoc toliko i eksperimentiše sa tim postavama sa puno krila, dosta puta smo imali Kuruca, Radeta pa i Dangubića, zajedno na terenu. 

 

Ipak to kod nas ne fukncioniše još najbolje, zato i imamo situacije da nam reket povremeno izgleda ako autoput, gde protivnik iz napada u napad ima zicere i kucanja, ali ok doći će i to sa vremenom. Zbog svega toga mislim da se traži neka izuzetni pokretna petica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, realno *w said:

Glavna Željkova odbrana je čovek i to preuzimanje "svi sve". E sad, ono što ga čini posebnim u postavljanju te odbrane je to "ublažavanje" tih mimečeva, odnosno situacije u kojima se nakon sviča napada ballhandler, a za to vreme se prave dodatne rotacije u odbrani. Pa recimo ako su pnr igrali plej i centar, krilo će preuzeti peticu, plej krilo, itd.

 

Zato Žoc toliko i eksperimentiše sa tim postavama sa puno krila, dosta puta smo imali Kuruca, Radeta pa i Dangubića, zajedno na terenu. 

 

Ipak to kod nas ne fukncioniše još najbolje, zato i imamo situacije da nam reket povremeno izgleda ako autoput, gde protivnik iz napada u napad ima zicere i kucanja, ali ok doći će i to sa vremenom. Zbog svega toga mislim da se traži neka izuzetni pokretna petica.

Ovaj bold zbog toga sam i mislio da bi smo mogli igrati neku zonu da malo tu promaju i auto put zatvorimo, zbunimo protivnika.Ali očigledno da on od starta želi da ih uči kako to treba na kraju da izgleda pa makar i trpio rezultat. Za sada ne trpi. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Patriota iz kauca said:

Kuruc mi deluje nezadovoljno minutažom i ulogom. Pri par izmena je pitao Željka što ga menja. Videćemo.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 

Šta ćemo videti? Momak je imao koronu do pre 2 ipo nedelje, postepeno mu Želimir povećava i ulogu i minutažu, koju je u principu sam sebi redukovao i smanjio brojem faulova u meču protiv Španaca. Evidentno je da nema samopouzdanja trenutno kada je šut u pitanju, ali daje dosta na drugoj strani parketa. Što je polazna tačka, i dobar osnov za postepeno vraćanje vere u sebe. Imaće redovnu kontinuiranu minutažu oko 20ak minuta kao startna trojka, plus možda i neki minut na četvorci. Nema tu šta da se "vidi", i da se "nazire" problem gde ga apsolutno nema. 

Edited by Instinkt
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Alek The Great said:

Znam da nije nikakvo merilo, ali na zagrevanjima Kurucs pogadja trojke iz coska samo tako. Nisam brojao, ali mozda je omasio 2-3 od 20-25 pokusaja. Utakmica je drugo, vise se trosi na obe strane terena, ali mislim da mu samopouzdanje nije problem.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Na zagrevanju i Todoric, Zeljko i Zoca Savic sipaju trojke samo tako - ali ne igraju na terenu.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, odupri se ludilu said:

Meni nekako ta Andora zvuci teza za dobiti od Zvezde, ali nekako mi CMM budi nadu

 

Andora je u ACB ligi dobila Huventud u gostima, ali se meni čini da nam je Huventud po profilu mnogo teži protivnik. 

Ali ok, videćemo kako će to izgledati. Prvo FMP za vikend.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, odupri se ludilu said:

Taj bas. Ovo sto si pokazao je nista u odnosu na one step back trojke kod nas al na kraju duplo golo. Teško mogu naći igrača koji mi je manje omiljen(da se tako odrazim😊) a igrao je kod nas. Cvrc Milojka Mekintajer znači ono CMM kod njega.

Ma jasno, šalim se malo ... inače, imao je na ovoj tekmi još jedno kucanje da se ukenjaš u gaće, ali ne mogu da ga nadjem.

Kao i @realno *w mislim da je Huventud bio mnogo teži protivnik.

Link to comment
Share on other sites

@Ne sam SafeteMa naravno sala (inače bas dobra knjiga od Kundere kao i sve).

Huventud je imao perfekt fit da bude zajeban za nas plus mi nismo dobro odreagovali tako da su nam mane bile ogoljene do srži. Dug je put od težine prve utakmice u punom Pioniru do nepodnosljive lakoće loptanja pred domaćom publikom. Imali smo sreće sa rasporedom sada malo u kost. I FMP shvatiti ozbiljno ko Krku.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alek The Great said:

Znam da nije nikakvo merilo, ali na zagrevanjima Kurucs pogadja trojke iz coska samo tako. Nisam brojao, ali mozda je omasio 2-3 od 20-25 pokusaja. Utakmica je drugo, vise se trosi na obe strane terena, ali mislim da mu samopouzdanje nije problem.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

On svoje minute zarađuje odbranom, ukupno gledano on je možda i naš najbolji defanzivac. U napadu se još uvek muči, donosi mnogo pogrešnih odluka, pri šutu je baš stegnut i uglavnom pogađa prvi obruč. Kod njega je baš očigledno koliko mu se razlikuje šut, i što naš narod reko moušn, kada je opušten i kada je pod pritiskom. Ni ulazi mu uglavnom ne izgledaju dobro, uplašim se da će glavom da se zabije u nečije koleno kad krene. 

 

Propustio je početak sezone i apsolutno mu treba dati vremena. Baš zbog toga što je defanzivno dobar on neće biti klupiran zbog promašenog šuta, nema potrebe da ima tu vrstu nervoze i nadam se da neko priča s njim na tu temu. On bi trebalo da bude jedna sasvim fina 3&D opcija, a da vremenom možda i proširuje svoj repertoar. Ako je u NBA gde je igrao na kašičicu uspevao da ima preko 30% šuta za tri, ne vidim zašto ovde sa stabilnom minutažom ne bi imao i bolji procenat.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Quote

Danas je Ostoja Mijailović u kući KKP primio predstavnike svih navijačkih grupa, sa kojima su u otvorenom razgovoru razjašnjeni svi nesporazumi i postignut je dogovor o daljim koracima.

pbg.news sa insta. Mislim da su oni klupska režimska stranica.

 

Ko je bio sa foruma?

Trebalo je @Kronostime da im pošaljemo, razjedinio bi ih na još 16 frakcija. 😄

Edited by uvrnuto
  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...