Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

35 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mur drugi plej 😂😂😂😂😂😂

 

Smajlagic macka u dzaku???? 🤤😁😂🙈 

 

Auuu...🤤

 

S obzirom da nisam primetio da je iko drugi upotrebio termine "Macka u dzaku" i "Smailagic" u svojim postovima, rekao bih da aludiras na moj komentar iz KKCZ teme:

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Tako nekako, da je neki amer, sada bi pricali o njemu kao "macki u dzaku", a mozda cak ni to. Sta znam, ovo sto je u Srbiji igrao svakako nije nikakav pokazatelj, ono malo u NBA nije bilo sjajno, a u razvojnoj ligi je bilo daleko bolje. Ja mislim da on ima potencijala, a vreme ce pokazati. 

 

Pa ako ti iole od ruke ide logika 🙊 razumeces if-then-else strukturu recenice: IF Smailagic_nationality = american THEN print "Macka u dzaku" ELSE print "Ima potencijala". 


Pa kako Smajli NIJE amerikanac, jasno je da ga ne nazivam "mackom u dzaku". 

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kooineeperk said:

 

S obzirom da nisam primetio da je iko drugi upotrebio termine "Macka u dzaku" i "Smailagic" u svojim postovima, rekao bih da aludiras na moj komentar iz KKCZ teme:

 

 

Pa ako ti iole od ruke ide logika 🙊 razumeces if-then-else strukturu recenice: IF Smailagic_nationality = american THEN print "Macka u dzaku" ELSE print "Ima potencijala". 


Pa kako Smajli NIJE amerikanac, jasno je da ga ne nazivam "mackom u dzaku". 

 

Sine, mislio sam da si me zaboravio. Naravno da se nisam obracao tebi 🙂 pogledaj malo proslu stranu..mada si mi mozda u mislima non stop pa me lupio flashback...😁

 

Smajlagic nije macka u dzaku, momak ima 20godina i moze samo da napreduje. Nece davati 15-20pali imace znacajnu ulogu koja ce biti svake sezone sve veca.

 

To sto su neki bili u NBA,ne znaci da su Dzordani...Smajli je veliki borac i bice to dobar igrac...ali Serbi nemaju strpljenja, tj imaju samo za vlast :))

Link to comment
Share on other sites

Sad odlazimo u neke bespotrebne apstrakcije. Decko je dobio nogu iz NBA, mizerna je verovatnoca da ce neka fransiza izraziti interesovanje u nekoj bas skorijoj buducnosti, tako da ne vidim da je ta zamena 3 nba minuta za 5 ec neka realna problematika. Ako je za nas ovde kao navijace kluba koji igra evropsko takmicenje drugog reda on 'macka u dzaku', kako li ga vide vidjeniji evroligasi... Ne mislim da bilo ko balavi za njim u ovom casu i ko god ga uzme bice to neko ko planira da ima strpljenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, realno *w said:

 

Kakva je on meni enigma, uopšte ne znam šta bi mogao da očekujem. Ali ok, svakako da bi voleo da dođe, pa da vidimo kako to izgleda.

 

 

Kapiram da je decko u rasponu od Stefan Jankovic neprodukcije, do nekog 12 ppg u ABA stranca.

 

Koliko je on uzeo kesa, kad se isplate svi porezi po skupoj Kaliforniji? Verovatno je za 2 godine uzeo kao sto neki Evrokup igrac uzme za pola karijere. 

Mogao bi kod nas za nekih 200k godisnje, da oseti igranje i minute. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Sine, mislio sam da si me zaboravio. Naravno da se nisam obracao tebi 🙂 pogledaj malo proslu stranu..mada si mi mozda u mislima non stop pa me lupio flashback...😁

 

"Cale", nikada neces biti zaboravljen 😄 stvarno nisam nikoga video da pominje "macka u dzaku" u kontekstu Smailagica, pogotovo ne ovde, tako da ono... neka bude da nisi odgovarao meni.

 

3 hours ago, Devil In My Pants said:

 

Smajlagic nije macka u dzaku, momak ima 20godina i moze samo da napreduje. Nece davati 15-20pali imace znacajnu ulogu koja ce biti svake sezone sve veca.

Slazem se da nije "macka u dzaku", to sam i ja rekao, da mislim da ima potencijala, iako je malo igrao u Srbiji, zna se sto sta o njemu medju skautima i trenerima. Ono, barem radne navike, a to deluje dosta dobro. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, oubrevo. said:

 

dobro, da skratim(o) ovu šaradu: ako ti misliš da partizanu pripadaju igrači koji su proveli par sezona u nba klubu a zatim se sa 20 godina vratili u evropu - i da možeš da ih tretiraš kao tvog standardnog 20ogodišnjaka, srećno, šta drugo da ti kažem.

 

Naravno da da, čak da bude zahvalan za to. Isto mislim i da ode u CZ i da dobije priliku da bude drugo rešenje na svojoj poziciji.

 

Naravno, opet kažem, ako je logika "nećete vi meni reći da sam backup" pa otići u Gaciantep, onda samo napred.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, oubrevo. said:

ja o 10 min po tekmi a ti dal je backup. moze backup i 20min da ima 

 

Pa odmah sam rekao da je 10 min preterivanje. Prosek za bekapa je 15ak minuta, a da je realno da se veliki broj tekmi lakše kontroliše, pa da to ide i na oko 20 min.

A to je sasvim dovoljno vremena da pokaže da li zaslužuje više.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, AgroLaki said:

 

Kapiram da je decko u rasponu od Stefan Jankovic neprodukcije, do nekog 12 ppg u ABA stranca.

 

Koliko je on uzeo kesa, kad se isplate svi porezi po skupoj Kaliforniji? Verovatno je za 2 godine uzeo kao sto neki Evrokup igrac uzme za pola karijere. 

Mogao bi kod nas za nekih 200k godisnje, da oseti igranje i minute. 

Čkode vredi mnogo više od 200k,pitanje je samo kakvi su mu planovi...

Link to comment
Share on other sites

Pise se o Smajliju na obe teme, ali hajde da napisem nesto o njemu kod komsija.

 

Kao sto se zna, decko je u svom pionirskom/kadetskom uzrastu preskocio tri nagazne mine u vidu KKCZ, Partizana i Mege. Verovatno svesno i smisljeno. Radio je individualno kao manijak godinama, imao neki svoj plan i viziju i to mu se ostvarilo odlaskom u NBA. Iskreno, nisam ga tamo pratio vise od prosecnog coveka zainteresovanog za kosarku in general. Poneka vest, poneki klip i to je to. Znam za neku ozbiljniju povredu, ali ne znam da li je zbog toga njegov napredak u NBA zaustavljen. Ili pak zbog procene struke o njegovim limitima. Kako god, kada se pise o njegovom dolasku na ovu ili onu stranu brda, treba imati u vidu dve stvari: prvo, on ima tek 20 godina i daleko je od nekog isluzenog NBA ridzekta, a samim tim trebao bi da ima dosta opcija i mogucnost da proceni sta je najbolje za njega; i drugo, nadovezano za poslednji deo stavke 1, nisam siguran da ce on u ovom delu karijere svoju odluku bazirati primarno na kinti, stavise mislim da je decku glavni cilj da igra i da napreduje, a dodatni motiv ce mu biti neka vrsta inata da dokaze da je dobar za NBA, pa i da se tamo vrati jednog dana. 

 

Gledajuci iz ugla nasa dva kluba, ne znam da li bi i jedni i drugi mogli da mu ponude ono sto on verovatno najvise trazi - minute i protagonizam. Ali opet mislim da bi Partizan mnogo pre Zvezde to mogao da ucini, sto zavisi iskljucivo od Zeljka i njegove vizije. Deluje mi da Zvezda trazi ipak neko proverenije resenje na 5, tu je pritisak izbegavanja ponovnog blamiranja u EL, ali i ozbiljna borba u ABA. 

 

Koliko god nelogicno zvucalo, ipak mislim da se samo on pita, u slucaju da uopste i dobije ponudu nekog od ova dva kluba, ili cak oba. Naravno, sve su ovo pretpostavke na osnovu (nedovoljne) kolicine informacija koje imam, ko zna sta se decku zaista vrti po glavi u ovom momentu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

 

"Cale", nikada neces biti zaboravljen 😄 stvarno nisam nikoga video da pominje "macka u dzaku" u kontekstu Smailagica, pogotovo ne ovde, tako da ono... neka bude da nisi odgovarao meni.

 

Slazem se da nije "macka u dzaku", to sam i ja rekao, da mislim da ima potencijala, iako je malo igrao u Srbiji, zna se sto sta o njemu medju skautima i trenerima. Ono, barem radne navike, a to deluje dosta dobro. 

 

 

 

 

Sad ce i porez, posle izbora..tu je..

 

Elem, to sto nije igrao u Srbiji nije nedostatak, vec je to samo plus.

 

Kod Stefana J.  je problem low bbiq..to kod Smsjlija nije problem.

 

Nisam siguran da ce se uopste vratiti u Srbiju, ali tipa 10mpg jer je tu Kuruc koji se inace "dokazao" je smesno..

Link to comment
Share on other sites

Kurucs je, za razliku od Smailagića, ipak igrao nešto u NBA (doduše ničim nije pokazao da je NBA kalibar), ima preko 130 utakmica u karijeri sa prosekom od preko 16 minuta po meču. Smailagiću je dosadašnji hajlajt karijere onaj klip u kome fellow rukije uči da jedu burek i da zalivaju jogurtom. Drugim rečima, on je potpuna nepoznanica kako stilom igre tako i dometom koji ima kao igrač. Vredi probati sa njim, posebno vama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Devil In My Pants said:

Nisam siguran da ce se uopste vratiti u Srbiju, ali tipa 10mpg jer je tu Kuruc koji se inace "dokazao" je smesno..

 

Brate... Kurucs i Smajli nisu uopste konkurenti jedan drugom. Kurucs ce igrati na poziciji 3, a Smajli na 4, neko ga spusta i na 5icu, u small ball varijanti onda i Kurucs ide na 4. Dakle uvek je poziciju nize ispod kosa Smajli. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KockoOblo said:

Čkode vredi mnogo više od 200k,pitanje je samo kakvi su mu planovi...

 

Mozda, a mozda uopste nije spreman za evropski stil kosarke i tvrde utakmice u ABA ligi protiv Buducnosti, Zvezde i uvek nezgodne Krke. 

Link to comment
Share on other sites

Čkode vredi mnogo više od 200k,pitanje je samo kakvi su mu planovi...
To koliko vredi tek treba da pokaze. A ako misli da ce iste ili slicne novce primati i u Evropi grdno se vara. Ako sam dobro video on je u prethodnoj sezoni imao 1,5m, a sezonu pre toga 900k. Da je ostao imao bi 1,8m. Ja ne znam ko ce mu u Evropi dati i pola od ovih 900k. Ekipe koje imaju te novce dovode igrace koji su dokazaniji.
Kazem, njegovo dovodjenje ima smisla samo ako se potpise ugovor na 2+1 godinu, sa rastucom platom - na primer 350k, 500k i 750k.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Alek The Great said:

To koliko vredi tek treba da pokaze. A ako misli da ce iste ili slicne novce primati i u Evropi grdno se vara. Ako sam dobro video on je u prethodnoj sezoni imao 1,5m, a sezonu pre toga 900k. Da je ostao imao bi 1,8m. Ja ne znam ko ce mu u Evropi dati i pola od ovih 900k. Ekipe koje imaju te novce dovode igrace koji su dokazaniji.
Kazem, njegovo dovodjenje ima smisla samo ako se potpise ugovor na 2+1 godinu, sa rastucom platom - na primer 350k, 500k i 750k.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

On Barsi ili Feneru ne može doneti ono što može Zvezdi ili KKPu. Domaći pasoš,rad sa domaćim trenerima od malih nogu(od kojih su neki, možda, bili i gori ludaci od Željka) i ono što je najvažnije,a što sam čuo od nekih prijatelja, ima dobar sluh, što je u tim godinama i sa takvim talentom retkost kod današnje omladine.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...