Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Jedan od novih igrača crno belih Aleksa Avramović govorio je o dolasku u klub i očekivanjima.

Quote

–  Sezonu sam završio u Španiji i ubrzo po završetku sam dobio nekoliko ponuda od raznih klubova, a onda je usledio poziv. Bio je to Željko Obradović, posle toga nije bilo previše razmišljanja sa moje strane. Otvoreno je pričao sa mnom, izneo mi je projekat i kompletan njegov plan. Oduševio sam se i, naravno, prihvatio ponudu. Jednostavno, pozvao vas je najbolji trener u Evropi i to je to – sa ushićenjem priča Avramović koji je potpisao dvogodišnji ugovor sa crno-belima.

– On je Čačanin, tako da su harizma i energija uvek tu. Odmah sam, tokom razgovora, osetio njegovu posvećenost prema košarci. Pričao je pun samopouzdanja i s autoritetom. Jednostavno to je Željko Obradović, zvanično najbolji trener Evrope. Dovoljno je samo da pogledate biografiju i da znate sa kakvim stručnjakom imate posla.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Auh, baš. Pogotovo što mi se čini da bi odlično legao na ovu ekipu.

 

Pominjao je neko trenutnu konstrukciju ekipe, gde bi centri trčali napred-nazad, a gde ćeš boljeg igrača za to od Zlija.

 

 

Baš baš bih se skenjao da ode, a ne vidim zašto bi.

 

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni ima smisla da ga pustas ako na njegovo mesto dolazi bolji i/ili mladji igrac.

Pa se postavlja pitanje da li taj bolji igrac igra za iste ili vece pare (znamo odgovor) i da li taj mladji igrac ima potencijala da postane bar dobar rotacijski igrac.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Svi mi volimo Zlija, ali deluje da Zoc pravi ekipu od mladih ili igraca u prajmu (27-28 godina). Zli ima 32, a iako to kod njega nije jos uvek fizicki minus...cinjenica je da je bolno ogranicen igrac. No videcemo.

 

Ako dobro predviđam koncept:

 

Tražimo prvu peticu + definitivno će Lidej imati minute na 5.

 

Ako ubodemo prvu peticu, a znamo koliko Željko voli da igra sa lažnim peticoama, tj Lidejom u našem slučaju, onda će za tu treću opciju ostati mooožda 10ak minuta po tekmi. 

Pored svih ovih "napadača" na spoljnim pozicijama, ne verujem da će nam u tih 10 minuta trebati poeni, nego baš odbrana.

 

Ja za to ne mogu da zamislim boljeg igrača od Mozlija. Ja sam ga često kritikovao prošle godine, ali većina njegovih mana vezana je upravo za ofanzivne mogućnosti, koje bi mogle da budu potpuno nebitne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Cooper said:

Meni se tu đa onaj mali Bostonov Izraelac.

Da prođe taj draft i letnja liga pa da sa 2 klinca kompletiramo roster.

 

Da, taj je baš interesantan. Ali to mi je i tada delovalo kao takva reklama za njega, bez ikakve veze.

 

15 minutes ago, Marvin said:

Da sacekamo jednog povredjenog domaceg pleja jos 2-3 meseca? 🙂

 

haha, nije da nisam pomislio na ovo... 😄

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...