Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Zasto recimo nije sistem da samo pobednici grupa prolaze dalje,plus dve najbolje drugoplasirane?

 

Tada nema stelovanja, nema kalkulacija samo na pobedu od samog starta pa ko prodje prodje. 

 

Nije problem 24 ekipa nego ovakav sistem. Mislim da je 24 ekipa mnogo za Evropu ajde jeste, ali je to sansa da pored najboljih odu i malo slabije ekipe. Ali kad vec krenu grupe onda nema labavo, to ti je sto ti je. Bilo bi daleko zanimljivije tako nego ovo sa trecim mestima.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Megvajer se nece oporaviti dovoljno do kraja prvenstva za Engleze. Da ce Shaw ponovo da bude out tima, i da Rash zbog povrede nece ni da ulazi.

Ne zelim da vidim igraca Uniteda u ovoj selekciji, ne zelim da poprimaju ovu besmislenost.

Ovo što su igrali Englezi sad je sramota za fudbal kao igru. Kakve Španije, jalove tikatake itd. Tu barem vidiš pas na prvu, neko menjanje pozicije i sl.

 

Ovo nije bio ni direktan fudbal, niti na duge lopte, pa da postoji neka jasna ideja.

Ovo je bilo ništa. 

Kao da su se trudili sto ruznije odigraju.

 

Da su igrali nekakav bunker i tad bi ispalo lepše, barem bi bila neka kontra.

Ovo je kao kad upalim PES da igram(5 ili 6 zvezdice, random friendly). Iza piči YT (neki podkast, emisijia sta god)koji slusam, povremeno bacim pogled, na drugom ekranu, manjem mi je neki chat ili timeline twittera za nesto. 

A ja razmišljam šta bi sutra mogo da probam na boksu.

 

Suštinski ne znam šta se desava u utakmici. Bazicna misicna memorija i automatizam me drzi da nesto tupim, ne gubim, ne pravim neku glupu gresku. Nit razmisljam kako da naoadnem, kako da razvucem odbranu. Prodje cela utakmica ja ne izvrsim izmenu. 

Ni u jednom momentu ne znam ni rezultat ni da l su bile neke sanse.

 

Engleska je velika drzava i nacija, talentovani su odredjeni stvari u unetnosti, van toga ništa... Nemaju svoju kuhinju, jedini sport im je fudbal, snuker i pikado. A u tom fudbalu su ekstremno talentovani da što gore isskoriste svoj kvalitet.

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, BattleBender said:

Nemaju svoju kuhinju, jedini sport im je fudbal, snuker i pikado.

Kako da ne. Na prethodne tri Olimpijske igre su medu pet po broju osnojenih zlatnih medalja. U Riju pre 5 godina drugi iza USA. Ali nije bitno, važno je da se ti isprazniš, nema veze što to nema utemeljenja u stvarnosti..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fudbal bi znacajno podigo kvalitet kad bi neki engleski igraci igrali za neku drugu zemlju.

Sancho - Trinidad a d Tobago

Sterling - Jamaica

James + neka africka repka

Philips - Jamaica

Rashford - Saint Kitts

 

Daj Shaw-a nekoj Svedskoj, Fodena u Spaniju, Kane-a Holandiji...

 

Kad je ova reprezentacija vec beznadezna

 

 

 

2 minutes ago, Don Juan said:

Kako da ne. Na prethodne tri Olimpijske igre su medu pet po broju osnojenih zlatnih medalja. U Riju pre 5 godina drugi iza USA. Ali nije bitno, važno je da se ti isprazniš, nema veze što to nema utemeljenja u stvarnosti..

Dobro bre pa i ti, ne znas ni za hiperbolu. Ako mislis da je Veslanje znacajan sport, ili to sto uzimaju medalju u atletici tako sto orivole Kenijce...

U nijednom masovnom sportu nisu relevantni, jedino im je Premijer liga faktor.

 

Fudbal im je sve i sva, u poslednjih 19 godina imaju broj fobrih odigranih prvenstava koliko i USA, gde žene igraju fudbal, vecina stanovnistva ne zna ni pravila, necega sto zovu soccer.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se iznenadio da ne daju nijedan gol do kraja prvenstva.

0-0 i sa Ceskom i sa npr Svedskom.

Svedjanima nema da daju gol, pa ne znam sta da je. Svedjani uvaljaju neki gol iz prekida, ili pak neki tipican engleski brainfart nekog igraca Engleske, onda jalovo napadanje i nista.

Igraci popadali na zemlju, krece Stop Crying Your Heart Out u pozadini.

A gorda javnost to komentariše "NOT GOOD ENOUGH"

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Ne znam na koju foru su Englezi 2. favoriti EURA. Četvrtfinale maksimum maksimuma. 

Foden: ofarba kosu kao Gazza

Gazza: od njega sam bolji i kad sam mrtav pijan

 

 

Pretpostavljam jer će završnica da se igra u Londonu. Ako im u međuvremenu ne oduzmu domaćinstvo.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dzoneee said:

Zasto recimo nije sistem da samo pobednici grupa prolaze dalje,plus dve najbolje drugoplasirane?

 

 

To nije baš realno, ako ćemo tako mnogo je bolje da se igra EURO sa 16 ekipa, 4x4 i po 2 najbolje plasirane prolaze dalje, mnogo bi bio veći kvalitet utakmica.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska treba da se zahvali Daliću posle prvenstva. Ne živi se od stare slave. Ekipa izgleda malokrvno, nema dinamike, ne vidi se sistem igre. Nije tačno da Gvardiol ne može da igra beka, igrao je kompletnu prošlu sezonu za Dinamo i bio dosta dobar. Ja gotivim Rebića, ali on ima izvjesne limite kao igrač. Nije tehnički dobro ispoliran, nekada izgleda užasno u završnici. Kramarić van svih dešavanja. Modrić izgleda umorno.

 

Češka igra u skladu sa očekivanjima. Pristojna reprezentacija, ali bez nekog velikog kvaliteta. Valjalo bi da imaju jednog boljeg štopera. Schick igra u dobroj formi. Ostatak napada teško može da napravi neku razliku.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rebić je u Rusiji bio ekstra opasan po levoj strani. Na sredini se nekako utopio u sivilo, no kontam da su to uradili da otvore mesto za Perišića. Jel može Perišić da igra neko drugo mesto ? Problem ovde je što više niko ne napada HRV pa da joj ostavi prazan prostor za kontre i polukontre i tu se HRV ne snalazi.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ekipa izgleda malokrvno

 

Ovo me čak i najviše od svega smeta. I kad smo najgori bili (EP 2004), opet smo na terenu borbenošću i željom donekle nadoknađivali ono što nam je falilo. A sad, uz dužno poštovanje, kao da gledam Srbiju (izgleda da je Piksi sad to promijenio). Zaista vam nije bilo lako sve ove godine kad je nogometna reprezentacija u pitanju, komšije, tek sad istinski suosjećam s vama.

Link to comment
Share on other sites

Ja po onome sto sam gledao pre nekoliko dana, nisu Englezi drugi favoriti nego Italijani.

 

Opet je upitno sta Englezi traze kao treci, ispred Portugala, Spanaca i Nemaca, kad su zreli za ispadanje u osmini-finala.

 

Uopste ne vidim da je za njih uspeh igrati cetvrtfinale tako sto su stelovali rezultate da budu drugi u grupi. Nisu mala reprezentacija, pa da to bude smatrano uspehom.

 

Cetvrtifnale EURO 2020, nikad nece biti zaboravljeno.:Hail:

Link to comment
Share on other sites

Problem sa Englezima je što imaju veliki broj talentovanih igrača istog ili sličnog profila. Omaleni, brzi, niskog težišta, odlične tehnike ali nikako da se uklope u timsku igru. Otprilike kao Barsina škola za sirotinju. Ranije je kod njih postojala ta neka diversifikacija, pa su imali različite profile igrača koji su se timski dosta dobro uklaparali (MekManaman, Bekam, Širer, Skols, Ins, Oven...). Ne znam ni zašto je Sautgejt iznenada, kao gumicom izbrisao većinu igrača generacije sa prethodnog svetskog prvenstva koja je napravila odličan uspeh (Dele Ali, Dajer, Henderson, Lingard, Loftus-Čik...). Nekako je prerano i prebrzo odrađena gotovo kompletna smena generacija. Jedino ako su u planu imali da žrtvuju neko takmičenje da bi dobili super-talentovani tim u budućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Henderson je valjda tamo ali povređen. Dele Ali je vrlo malo igrao pod Murinjom u Totnhamu i pretpostavljam da je to razlog. Loftus Čik se nije naigrao na pozajmici u Fulamu. Ali slažem se da je grehota što Lingarda nema u ekipi. To sam pisao na nekoj temi pre početka. Dečko je bio apsolutni igrač polusezone u PL dok je bio na pozajmici u WHU a pri tom je neizraubovan kao svi ovi ostali jer je pre WHU igrao nekih 90 minuta za godinu i po prethodnu. 

Edited by de Havilland Mosquito
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Češka igra u skladu sa očekivanjima. Pristojna reprezentacija, ali bez nekog velikog kvaliteta. Valjalo bi da imaju jednog boljeg štopera. Schick igra u dobroj formi. Ostatak napada teško može da napravi neku razliku.

Uh kod Ceha se tacno videlo protiv Hrvata kada hoces, zelis, kidas se na terenu, ali ti kvalitet fali za nesto vise. Ili neki zavrsni pas, ili neki mudar potez koji pravi razliku koji bi im omogucio znacajnu prednost nad protivnikom. Izrade akciju solidno, trce kao ludi i onda kad treba da urade nesto korisno oni ili stanu vrate loptu, ili pogrese i Hrvati ih izblokiraju. Steta, fali im kvaliteta, bar da ga imaju kao Ukrajinci recimo.

Link to comment
Share on other sites

Nažalost po škote ništa od kiše danas, pašće sutra. No najavljuje se 14 stepeni u 9 uveče tako da nije baš idealno ali je definitivno bolje nego igrati na 30 stepeni.

 

Što se tiče igre Škoti će verovatno probati na ubacivanja u prazan prostor jer teško da mogu nešto na ubacivanja sa strane da urade. Hrvati igraju dobru odbranu na čoveka ali su slabi i branjenju prostora. Od Hrvata očekujem isto što i na prethodne dve tekme. A to su napadi preko Perišića ma sa koje strane da bude igrao. Kroz sredinu teško da će imati prođu jer Škoti igraju prilično gusto po sredini. Hrvati treba obavezno da imaju nekog za skok napred jer će verovatno ubacivanja i prekid biti najlakši način da daju gol.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...