Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

11 minutes ago, Bugl Khan said:

Juga je propuštala svako drugo natjecanje u prosjeku. I ne sjećam se da su/smo igrali polufinale SP. 

Kako Hr nije puno bolja? Finale i 3. mjesto na SP, i u 20 godina nastupa ko Juga u 45.

Dva polufinala SP - 1930 I 1962.

 

Elem, te generacije od 1960-1968, pa i ona 1972 su bile verovatno najbolje postave koje je Jugoslavija ikada imala, jednostavno nije bilo "sreće" da se nađu u finalu. Nejasno je kako smo izgubili polufinale 1962, a tada smo bili možda i favoriti broj jedan za zlato. Plus ono nesrećno finale sa Talijanima '68

Nije da se sećam, pamitim iz priče 🙂

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Juga je propuštala svako drugo natjecanje u prosjeku. I ne sjećam se da su/smo igrali polufinale SP. 
Kako Hr nije puno bolja? Finale i 3. mjesto na SP, i u 20 godina nastupa ko Juga u 45.

Jugoslavija je igrala polufinale SP 1930. i 1962., 1/4f 1954., 1958., 1974. i 1990., a u grupi je ispala samo 1950. (kad je samo prvi išao dalje) i 1982.

Na EP su 1960. i 1968. igrali finale, 1976. polufinale, a 1984. ispali u grupi. Do 1976. su u završnici prvenstva igrale samo 4 reprezentacije, a do 1992. po 8, tako da je bilo teže i plasirati se nego sad kad ih igra triput više (a nema triput više reprezentacija unatoč svim raspadima država).

Ako je kriterij uspjeha sam nastup na prvenstvu, onda jesmo puno uspješniji, ali po rezultatima ne baš toliko.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Juan said:

Dva polufinala SP - 1930 I 1962.

 

Elem, te generacije od 1960-1968, pa i ona 1972 su bile verovatno najbolje postave koje je Jugoslavija ikada imala, jednostavno nije bilo "sreće" da se nađu u finalu. Nejasno je kako smo izgubili polufinale 1962, a tada smo bili možda i favoriti broj jedan za zlato. Plus ono nesrećno finale sa Talijanima '68

Nije da se sećam, pamitim iz priče 🙂

 

Uvijek je oko te reprezentacije bilo previše politike i interesa (velika četvorka, republički ključevi, itd.), i nikad nisu sastavili zaista najbolji tim i bez pritisaka osim sportskih odigrali neko natjecanje.

Ovdje se uvijek spominje SP 1982. na kojem su iz Dinama, koji je te godine bio prvak, u reprezentaciji bili samo Zajec i Deverić (na prvenstvu je igrao samo Zajec). Nije bilo npr. Kranjčara, Mlinarića, Cerina (najboljeg strijelca lige) itd.

Takve stvari su uništavale atmosferu i rezultati su bili lošiji nego što su mogli biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sećam se da sam čitao negde da je te godine bilo velikih problema oko sponzora. Tipa neki igrači su upravo potpisali sa pumom a reprezentacija nosila adidas ( ili obratno ), i da je to stvorilio dosta problema unutar ekipe. 

A i ostaje činjenica da je ta reprezentacija pokradena stravično na utakmici protiv Španije ( prva utakmica u grupi ) kao i u poslednjoj utakmici u grupi kad su igrali Španci i Irci ( tada nije bilo pravila da se poslednje kolo odigrava isotvremeno ) pa su Irci dobili 1-0 rezultat koji je bukvalno bio jedini koji vodi i jedne i druge u četvrtfinalne grupe. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Sećam se da sam čitao negde da je te godine bilo velikih problema oko sponzora. Tipa neki igrači su upravo potpisali sa pumom a reprezentacija nosila adidas ( ili obratno ), i da je to stvorilio dosta problema unutar ekipe. 

A i ostaje činjenica da je ta reprezentacija pokradena stravično na utakmici protiv Španije ( prva utakmica u grupi ) kao i u poslednjoj utakmici u grupi kad su igrali Španci i Irci ( tada nije bilo pravila da se poslednje kolo odigrava isotvremeno ) pa su Irci dobili 1-0 rezultat koji je bukvalno bio jedini koji vodi i jedne i druge u četvrtfinalne grupe. 

 

Sve točno, i tu sam 1982. samo naveo kao primjer. Ali uvijek je bio neki takav problem zbog kojeg bi se u ekipi stvorili međusobno posvađani klanovi i uslijedio bi raspad sistema.

Link to comment
Share on other sites

jugoslovenska posla reklo bi se. I da Bugl, to sam mislio. Ova dva rezultata Hrvatske u modernoj eri nose veliku tezinu, ali osim toga nijedan vredan paznje. Jugoslavija je imala mnogo dobrih rezultata i mnogo dobrih fudbalera, a pogotovo generacija Cileanaca iz poznatih razloga nije ostvarila sta je mogla u reprezentaciji. Stara Juga bi bila devedesetih i pocetkom 2000ih top 5 reprezentacija na svetu, bez preterivanja, vrlo verovatno bismo uboli bar jedno finale, a mozda i titulu, i onda bi percepcija prema tim igracima bila drugacija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

jugoslovenska posla reklo bi se. I da Bugl, to sam mislio. Ova dva rezultata Hrvatske u modernoj eri nose veliku tezinu, ali osim toga nijedan vredan paznje. Jugoslavija je imala mnogo dobrih rezultata i mnogo dobrih fudbalera, a pogotovo generacija Cileanaca iz poznatih razloga nije ostvarila sta je mogla u reprezentaciji. Stara Juga bi bila devedesetih i pocetkom 2000ih top 5 reprezentacija na svetu, bez preterivanja, vrlo verovatno bismo uboli bar jedno finale, a mozda i titulu, i onda bi percepcija prema tim igracima bila drugacija.

 

Osim naravno ako se ne bi po običaju posvađali 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cilemile said:

 

Uvijek je oko te reprezentacije bilo previše politike i interesa (velika četvorka, republički ključevi, itd.), i nikad nisu sastavili zaista najbolji tim i bez pritisaka osim sportskih odigrali neko natjecanje.

Ovdje se uvijek spominje SP 1982. na kojem su iz Dinama, koji je te godine bio prvak, u reprezentaciji bili samo Zajec i Deverić (na prvenstvu je igrao samo Zajec). Nije bilo npr. Kranjčara, Mlinarića, Cerina (najboljeg strijelca lige) itd.

Takve stvari su uništavale atmosferu i rezultati su bili lošiji nego što su mogli biti.

Konkretno za 1962 je bio problem oko premija, i tu je bio početak kraja. Šteta, zaista ta generacija je bez preterivanja mogla da osvoji prvensto. Pazi, samo kada čuješ da su napred igrali Jerković i Galić, a onda Šeki koji je bio na vrhuncu karijere tih dana, pa onda možda i najbolji desni bek u tom trenutku u Evropi i Svetu - Vladimir Durković.... Da ne pominjem ostale, ali to je bila ona klasična priča oko zle sreće, koju su Hrvati uspeli da preseku, pre svega drugačijim odnosom prema reprezetanaciji.

 

Ali da ne trolujelmo dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, McLeod said:

jugoslovenska posla reklo bi se. I da Bugl, to sam mislio. Ova dva rezultata Hrvatske u modernoj eri nose veliku tezinu, ali osim toga nijedan vredan paznje. Jugoslavija je imala mnogo dobrih rezultata i mnogo dobrih fudbalera, a pogotovo generacija Cileanaca iz poznatih razloga nije ostvarila sta je mogla u reprezentaciji. Stara Juga bi bila devedesetih i pocetkom 2000ih top 5 reprezentacija na svetu, bez preterivanja, vrlo verovatno bismo uboli bar jedno finale, a mozda i titulu, i onda bi percepcija prema tim igracima bila drugacija.

Da, ali te rezultate Hrvatska ima u 20 godina. Svjetsko srebro i bronca, i ti kažeš osim toga ništa. Pa šta još treba? Tu se vade rezultati Juge od 1930. sa SP koje je igrao onaj koji se pojavio. 

Možda bi Juga 90ih i 2000ih ubola finale ili čak trofej, a možda bi se raspala nakon skupine jer nisu sjele premije ili ne bi igrali najbolji itd. 

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Da, ali te rezultate Hrvatska ima u 20 godina. Tu se vade rezultati Juge od 1930. sa SP koje je igrao onaj koji se pojavio. 

Možda bi Juga 90ih i 2000ih ubola finale ili čak trofej, a možda bi se raspala nakon skupine jer nisu sjele premije ili ne bi igrali najbolji itd. 

 

 

Dobro, zaboravi 1930.

 

YU: u 30 godina, od 1960. do 1990. 2 finala i jedno polufinale EP i 1 polufinale SP

HR: u 22 godine, od 1996. do 2018. 1 finale i 1 polufinale SP

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Hrvate hoce zrijeb bas, opet imaju otvoren put da idu do zavrsnice. Ne znam koju magiju koriste. 😄

 

Nisu ti dobro rekli :classic_biggrin:

Već u osmini finala možemo naletiti na Španjolsku, u četvrtfinalu skoro sigurno idemo na 1F (Francuska/Njemačka) a u polufinalu najvjerojatnije na Belgiju/Italiju (Portugal/Francusku).

Možemo u osmini i na Slovačku, ali dobije li Španjolska Slovačku a vjerojatno hoće, sve što se treba dogoditi da imamo "otvoren put" je pobjeda Švedske nad Poljskom. Tako da Šveđani (i Španjolci) su danas tvoji :s_d:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Nisu ti dobro rekli :classic_biggrin:

Već u osmini finala možemo naletiti na Španjolsku, u četvrtfinalu skoro sigurno idemo na 1F (Francuska/Njemačka) a u polufinalu najvjerojatnije na Belgiju/Italiju (Portugal/Francusku).

Možemo u osmini i na Slovačku, ali dobije li Španjolska Slovačku a vjerojatno hoće, sve što se treba dogoditi da imamo "otvoren put" je pobjeda Švedske nad Poljskom. Tako da Šveđani (i Španjolci) su danas tvoji :s_d:

 

Čekaj, jel postoji mogućnost da izbjegnemo prvog iz grupe F u QF? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Onda imamo stvarno horor od ždrijeba. Španjolska, Francuska, Belgija. Možda smo trebali pustit Škote da zabiju u nadoknadi 😁

 

Ovo sam i ja pomislio ali kakvi smo, primili bi i treći :classic_biggrin:

 

Ma samo da izbjegnemo Španjolsku u osmini a onda u slučaju prolaza to je već vrlo dobar rezultat a četvrtfinale se igra u St Petersburgu :classic_rolleyes::classic_smile: Dođu li Francuzi - red je da i njih jednom dobijemo (kad smo već uspjeli Škote) a Nijemci su nam stare mušterije :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Nisu ti dobro rekli :classic_biggrin:

Već u osmini finala možemo naletiti na Španjolsku, u četvrtfinalu skoro sigurno idemo na 1F (Francuska/Njemačka) a u polufinalu najvjerojatnije na Belgiju/Italiju (Portugal/Francusku).

Možemo u osmini i na Slovačku, ali dobije li Španjolska Slovačku a vjerojatno hoće, sve što se treba dogoditi da imamo "otvoren put" je pobjeda Švedske nad Poljskom. Tako da Šveđani (i Španjolci) su danas tvoji :s_d:

 

 

Onda je to los zrijeb ipak, nisam znao za dalja ukrstanja.

 

Mada svjejedno idete do kraja na penale. :classic_sleep:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Od potencijalnih prvoplasiranih ekipa u grupi F rekao bih da Hrvatska sa normalnim pristupom i bez Dalicevih gluposti ima sanse protiv Njemacke. Francuska i Portugal cisto sumnjam.

 

Tako i ja mislim. Ima šanse, nisu velike naravno ali uvijek mi dobro protiv njih igramo, "znamo" s njima, dok preostale dvije jedine uz Brazil nismo nikad dobili a da smo igrali više puta (i SRJ :classic_biggrin:).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bistru vodu mutim said:

 

Tako i ja mislim. Ima šanse, nisu velike naravno ali uvijek mi dobro protiv njih igramo, "znamo" s njima, dok preostale dvije jedine uz Brazil nismo nikad dobili a da smo igrali više puta (i SRJ :classic_biggrin:).

 

Ma Portugal i Spanija prosto ne odgovaraju nasim ex yu ekipama. Ono gdje smo mi najjaci (tehnika) oni su jos jaci, a trka i fizicka igra nam nikad nisu bile jaca strana dok je Portugal tu sa ovim timom dosta jak. Sjecam se kad je BiH igrala 2 baraza za SP i EP protiv njih 2009. odnosno 2011., bukvalno grama sanse nije bilo. 

 

Francuzi vec sa ovakvom kolicinom talenta i fizicki dominantnim igracima nikom zivom ne odgovaraju. Eventualno da onoj Spaniji s vrhunca 2008-2012.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Juga je propuštala svako drugo natjecanje u prosjeku. I ne sjećam se da su/smo igrali polufinale SP. 

Kako Hr nije puno bolja? Finale i 3. mjesto na SP, i u 20 godina nastupa ko Juga u 45.

Ove godine se igra EP kako vole selektivnk "decki" da zaborave EP koje se uveliko igra

JUGA 2x finale

Hrv maks 1/4 velika razlika

o klubovima nebi

&prosirenja EP/SP pa je lakse se kvalifikovati 

 

11 hours ago, bistru vodu mutim said:

 

 

 

Odgovorio je već Bugl, čovjek je stručnjak baš za mnoge sportove i svojevrsna sportska enciklopedija čak bih se usudio reći, mislim da je ranije i sam igrao am. nogomet (ili sam barem tako negdje načuo). Inače profesor filozofije i sociologije.

Ako mislis Ivkovica on je bio golman u fudbalu/futsalu a na Americki nogomet je presao slucajno(pa ga vremenom zavolio) barem po njegovi prici

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...