Jump to content

U Zvezdu,pa gde će?!


Kankkunen

Recommended Posts

Čovićev ubedljivo najbolji potez koji je povukao za vreme predsednikovanja u KKCZ je što je ostavio Radonjića na klupi nakon one katastrofe protiv Cibone. Ne znam kako su se zvezde poklopile tog dana kad je doneo tu odluku, ali to je bila vizionarska odluka i Čovićeva lucida intervala u moru nepromišljenih, tvrdoglavih, kratkoročnih pa često i bahatih odluka.

 

Dejan Radonjić je naš bastion, monolitna figura i jedina brana koja stoji naspram Partizana na vodi. Ovo zvuči malo pompezno ali tako je. Ako neko misli da će Radonjić sa slabijim, ali timom po njegovoj volji sposobnim da sprovede njegove trenerske zamisli, jeftino prodati kožu Željku i nabudženom Partizanu - grdno se vara. Ja znam da će borba biti žestoka i to je jedino što očekujem. A isto tako očekujem da ako budemo poraženi u toj borbi, Dejan radonjić gospodski, kao što je uvek i radio, pruži ruku i čestita protivniku. Kao što rekoh, tvrd je orah voćka čudnovata. Možda ova Armanizacija mobiliše navijače da više nego ikada pruže podršku Dejanu i momcima, ali ne u smislu otvaranja novih frontova i produbljivanja mržnje. Nas su uspesi anestezirali kao klub i kao navijače, vreme je da se trgnemo iz te anestezija pa i ako ne bude dovoljno - nije katastrofa, ovo je samo sport ili bi tako trebalo da bude.

  • Like 36
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Meni iz ovog ugla nikako nije jasna sva ova nasa kuknjava. Apsolutno nam je nacrtano da u ovim sezonama koje slede da treba klub iz regiona da se bori za licencu i partizan je apsolutno iskoristio sansu koja mu se daje. Slobodan Zeljko, dolaze izbori i verovatno momentum za A licencu ili bar licencu na par godina.

 

U tom periodu zlatnog rada Covica koji je u poslednjoj Dejovoj sezoni sve radio da taj isti covek ode i da mu da nenormalne uslove, on onda krece u stvaranje neke svoje Zvezde sa pazi sad Dusanom Alimpijevicem..ta bahatost nam sad dolazi na naplatu.

 

Ovo je samo kulminacija loseg rada Covica od te godine, jednostavno drzava je sad stala iza nekog drugog i kraj price. Umesto sto gledamo u njihovo dvoriste, mi najvise treba da gledamo u nase. Sta je to uradjeno da se dokopamo bilo kakve licence. Svakom idiotu je nacrtano da moras imati jak budzet, da pocnes bar da gradis svoju novu halu, da radis na povecavanju svojih TV prava i da imas jaku organizaciju iza sebe. 

 

Nama, uostalom kao i od pocetka ''Covic'' ere, jedini spas je Radonjic kojem dajem male sanse da uspe, ali mu ipak dajem sanse jer i ako nasi navijaci misle i dalje da je on neki levat, on je covek koji napreduje svake sezone i veliki je radnik i gospodin. 

 

Na nama je da stvorimo tim koji ce biti konkurentan za F8, koji ce moci da se bori za ABA  titulu.  Jeste evropska kosarka cist novac i ta covica filozofija o nekom crnom MFP-u, bahacenju tokom finala, spinovima, mu se sad obija u glavu, kulminirala je na najgori moguci nacin.

 

Dovedi jos tri kvalitetna igraca, sastavi na vreme tim i kreni da se uigravas. San je da mogu dva nasa predstavnika da igraju EL u ovim uslovima gde nema privatizacije. Jasno da je partizan u ocima EL sa Zeljkom vlazan san i sad Dejo stoji na braniku nase kosarkaske buducnosti. Niti kuka, niti zapomaze...daj coveku uslove da se bar kao gospodin jednom posiba u EL sa bar solidnim budzetom. NE MOZE DA SE IGRA EL 20 sezona sa budzetom od ''4m'' I DA  SE TIME JEBENO HVALIS...

 

Covic bez podrske pickoustog je beskoristan, stavise mislim da je i stetan po nas...sad moze da otvara svoje fioke i fascikle do sutra...i da preti praznim pistoljem...jedina nada kao i uvek mu je Dejan Radonjic i carolija koja dolazi iz njegove glave.

Imas dosta dobrog u postu (msm, slazem se), ali opet kreces sa istim pricama - hala, Covic nije hteo da produzi Radonjica...

Ideja da finansiras F4 u BG, a da klubu koji je iz BG, a ucestvuje u EL ne omogucis iole pristojan budzet, barem da pokusa da zadrzi osnovu, je bez veze. Meni je bilo muka od te sezone. Ono oko nepotizma u drugom postu si sve u pravu... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dejan Radonjić je naš bastion, monolitna figura i jedina brana koja stoji naspram Partizana na vodi. Ovo zvuči malo pompezno ali tako je. Ako neko misli da će Radonjić sa slabijim, ali timom po njegovoj volji sposobnim da sprovede njegove trenerske zamisli, jeftino prodati kožu Željku i nabudženom Partizanu - grdno se vara. Ja znam da će borba biti žestoka i to je jedino što očekujem. A isto tako očekujem da ako budemo poraženi u toj borbi, Dejan radonjić gospodski, kao što je uvek i radio, pruži ruku i čestita protivniku. Kao što rekoh, tvrd je orah voćka čudnovata. Možda ova Armanizacija mobiliše navijače da više nego ikada pruže podršku Dejanu i momcima, ali ne u smislu otvaranja novih frontova i produbljivanja mržnje. Nas su uspesi anestezirali kao klub i kao navijače, vreme je da se trgnemo iz te anestezija pa i ako ne bude dovoljno - nije katastrofa, ovo je samo sport ili bi tako trebalo da bude.


Upravo, ako ocekujemo i nadamo se, pa ako nas je negde i navikao, Radonjic da sa priblizni ovakvim timovima kroz godine pobedjuje u EL i jace protivnike od ovog brzog, jakog Partizana ne vidim zasto bi situacija bila drugacija ove sezone sa ABA i KLS ligom. Uz to, kao sto vec napisah, nasa prednost moze da bude sto je DR navikao i zna da radi u uslovima siromasne zemlje, gde novac zacas moze da presusi i plate pocnu da kasne. 
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovaj tim koji je nasledio Radonjic od Obradovica bas po meri. Pogotovo iz Polufinala i finala ABA lige. Ne bih ja tu nista diro. Zadrzao bih Noka i Hola, i ako Walden ostane jos bolje.

1. Ivanovic, Hol, Uskokovic

2 Walden , Dobric

3. Dobric, Lazic , Deda

4. Deda, Mitrovic, White

5. Noko, Kuzmic, White

 

ovi dupli Dobrici , Dede i Whiteovi su tu jer mogu i na tim pozicijama da igraju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Meni je ovaj tim koji je nasledio Radonjic od Obradovica bas po meri. Pogotovo iz Polufinala i finala ABA lige. Ne bih ja tu nista diro. Zadrzao bih Noka i Hola, i ako Walden ostane jos bolje.

1. Ivanovic, Hol, Uskokovic

2 Walden , Dobric

3. Dobric, Lazic , Deda

4. Deda, Mitrovic, White

5. Noko, Kuzmic, White

 

ovi dupli Dobrici , Dede i Whiteovi su tu jer mogu i na tim pozicijama da igraju.

 

 

tenor.gif?itemid=5245718

  • Like 15
  • Thanks 1
  • Ha-ha 22
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, pavijan2 said:

@NMX o Čoviću možeš napisati svašta. I sve što se napiše nije daleko od istine. Pogotovo ono negativno.

Samo se ne može svrstati u SNS kalup bizmismena a la Ostoja. Živi bili, pa videli, kad nam dođe jedan takav.

 

 

Apsolutno tacno. To sam i ranije pisao.

 

Uz to, Covic zna kosarku, dugo je u kosarci. Ostoja pitanje zna li pravila kosarke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


Upravo, ako ocekujemo i nadamo se, pa ako nas je negde i navikao, Radonjic da sa priblizni ovakvim timovima kroz godine pobedjuje u EL i jace protivnike od ovog brzog, jakog Partizana ne vidim zasto bi situacija bila drugacija ove sezone sa ABA i KLS ligom. Uz to, kao sto vec napisah, nasa prednost moze da bude sto je DR navikao i zna da radi u uslovima siromasne zemlje, gde novac zacas moze da presusi i plate pocnu da kasne. 
 
Ja isto ovo potenciram, Obradovic nije navikao na to da drzi svlacionicu uslEd kasnjenja plata, nije navikao na neuredjen sistem. Drugo, instant projekti cesto ne zazive, Armani, Himki...

Prevelika euforija je zahvatila navijace Partizana, ocekivace da odmah sve osvoje i pritisak na tu ekipu ce biti ogroman, mi imamo trenera koji je 50% bolji kada trenira Zvezdu i smem da kazem da nije losiji trener od Obradovica trenutno. Samo da mu se dovedu igraci po meri i bicemo mi ultra zajebani tamo na prolece. Ja bih Jovica uzeo i lagano ga uvodio u ritam, narocito ako pokupimo Hermansona koji je odlican plej.
Meni je isto Walden nacrtan za Radonjica, samo ne znam kakva je situacija sa ledjima, on kada je zdrav pokazao je da moze itekako da bude koristan u EL cak i da bude lider ekipe. Nnoko je lud ako za 100k ode dodju Hermanson i Jovic, on bi sa njima vredeo duplo sledece godine.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

Čoviću niko ne sme da preti čak ni bjelivuk za razliku od o'stoje koga penali ko stigne.

Nevezano za pretnje, ali, uporedjivati doktora masinstva, koji pritom iza sebe ima ozbiljan broj godina u kosarci, sa partijskim clanom koji je tu trenutno.. Nigde veze. Samo me cudi kako pojedni "ozbiljni" forumasi mogu da ih uporede... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sta je s ljudima vise kad stavljaju Dobrica na 2 u nekim projekcijama ili cak Lazica?! 

 

Evo zaista ne smatram sebe za nekog kosarkaskog eksperta ali ovo mi je smijesno. 

 

Mi moramo imati 2 stranca na beku tj zamjene za Loyda i Waldena ako ode. I to pogotovo ako Jovic dodje. A Dobric ce imati svojih 25 min na krilu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

To što mi imamo Ostoju koji je malo pametniji, namazaniji i nešto malo košarke zna, i dalje ne znači da je to Mič Kupčak. Već samo Ostoja sa malo više iskustva. 

 

Ova grobarska renesansa je dobra za njih koliko delom i za nas da vidimo kako rendom cigan u 2021. postaje rendom grobar iz 2011. koji smatra da je onaj drugi klub za podsmevanje, da je samo njegov klub bogom dan da uzima trofeje i da je sve mimo tog šablona nešto nedozvoljeno. 

 

Jbt, ona budaletina što me kvotovala na tviteru misleći ozbiljno da menjam titulu u KLS za Petruševa i Simonovića, eno kači uplatnice i donira pare Nebojši Čoviću. Bukvalno jebeno neverovatno. Ljudi su ubeđeni da je samo njima nešto bogom dano.

 

Naravno da mi ovakav budžet nismo mogli ni da sanjamo samo je to trenutno stanje u jednom sistemu i u jednom kolu u koje smo svojevoljno ušli 2011. Da zavisimo od toga koliko se državi digo to jutro i koliko će kome da da. 

 

Tako da, ne moraš da čekaš Ostoju kod nas, već ga imamo. Uostalom, da je situacija drugačija, da je Nebojša neki čarobnjak koji je uspeo da izvuče ove pare od države niko ne bi rekao jao imamo novog Ostoju nego bi pričali o magiji Nebojše Čovića. 

 

I da, mislim da nam dolazi neki novi Ostoja Čović. 

Mislim da Covic nije SNS bratija vec samo neko ko je naucio jako dobro da pliva sa ajkulama. Placati igraca skuplje nego fudbalere je cudo, ali kako kazu jednom ce se i izbori lane zvati, a onda cemo videti tu podrsku za Euroligu. 

Kao sto rekoh verovatno od nekog avgusta ce doci do promena, pa cemo nastaviti brze, bolje i jace, pa jedva cekam tvoje komentare. 

Necu nikada Covica kriviti za finansije, jer je sigurno uradio sta je mogao. Vec sam napisao da dok ne uzmes da radis neki posao ne znas sta su sve problemi. Sa strane kada gledas svaki posao je lak i sto posto bi znao da ga uradis, ali sam skoro gledao drugara koji je uzeo blover za lisce od radnika gradske cistoce na 5 min, pa smo se svi smejali, a on je bio mokar i sve ga je bolelo ceo dan.

Da li je on nevinasce? Nije, ali je 1000 puta bolji od svega sto moze da dodje, jer budi siguran da to nece biti neka legenda kluba. Pa i Vesic je bio u klubu i kako se to zavrsilo? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

To što Čović samo formalno nije u sns (ne znam, možda i jeste) ne čini ga ništa drugačijim od sns kamarile. Čović jeste obrazovaniji, namazaniji, elokventniji i mnogo dugotrajniji od Limara, al Limar se čak pokazao sasvim umerenim i relativno normalnim u odnosima KKCZ-KKP (a i sa drugim klubovima u regionu) za razilku od Čovića. 

 

Limar jeste tipičan primerak sns bizMismena, karikaturni polupismeni ljomber kome skupo odelo i tupe stoje kao piletu sise, ali Čović je još poganija sorta - sluga svakog gospodara, čovek umešan u mnogo ozbiljnije stvari od preprodaje automobila i prekucavanja brojeva šasija. 

 

Izbor između nekog crveno belog limara i Čovića je kao izbor između toga da te neko opali bejzbolkom po glavi ili da te udari štanglom u jaja. Ali svakako da mi je najmanje poželjno da umesto Čovića na čelo kluba dođe baš neki ozbiljan kriminalac tipa bata Andrej.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Да мало скренемо с теме, да не зна неко шта Мишко спрема малом Јовићу ? 

 

Гледам ово првенство за младе, реално оно такмичење није за њега 🙂

Било би лијепо да се уложи мало времена и стрпљења, дјелује као неко ко може далеко да догура.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

@Tomiprunet

Pre će Luka na petici da uzme neki minut nego White. Umesto Hola Jović i još jedan dobar bek koji je dobar u oba pravca i to bi bilo solidno.

 

 

Ok, moze Mitrovic na 5 onda.

Hola bi ja zadrzo i pored Jovica. Jovic se obicno povredi krajem sezone, a Hol postane MVP krajem sezone.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Ja ne znam sta je s ljudima vise kad stavljaju Dobrica na 2 u nekim projekcijama ili cak Lazica?! 

 

Evo zaista ne smatram sebe za nekog kosarkaskog eksperta ali ovo mi je smijesno. 

 

Mi moramo imati 2 stranca na beku tj zamjene za Loyda i Waldena ako ode. I to pogotovo ako Jovic dodje. A Dobric ce imati svojih 25 min na krilu. 

Zato sto je npr od kada je dosao DR kod nas Dobric do kraja sezone igrao na dva,znaci moze odigratiti sigurno sad koliko minuta nzm ali moze.Da je bek nije ali se pokazalo da ume da odigra tu poziciju

Edited by Maverick88
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _ДР_ said:

Да мало скренемо с теме, да не зна неко шта Мишко спрема малом Јовићу ? 

 

Гледам ово првенство за младе, реално оно такмичење није за њега 🙂

Било би лијепо да се уложи мало времена и стрпљења, дјелује као неко ко може далеко да догура.

Sprema mu prostor u Megi da bude jos jedan MVP iz Mege, eto sta mu sprema. Inace to prvenstvo sem ovog meca sa Japanom nije nesto odigrao, posebno defanzivni IQ mi je kod njega upitan posebno na mecu sa Letoncima gde najgoreg ciglara brani izlazenjem na sut i dobija pet poena i pukom srecom smo dobili taj mec. Ima neke nestvarne poteze ala Kobe Brajant, ali ima na tom prvenstvu i te kako dobrih igraca koji se u bliskoj buducnosti biti deo NBA i EL.

 

Videcemo ga sad na cvrsto i kvalittnije kao sto je Argentina koja igra dobru odbranu, doduse nemaju duboku ekipu, ali tu ces vec moci videti naznake koliko je bolji odostalih momaka...Letonija, Japan, Iran i Portoriko su smece ekipe i ako ima i tu nekih talenta, a neki i fale...svakako sem Jovica i eventualno Musikica tj sigurno njega ostali su ono..Petrovicu ce faliti snage i da se malo spusti na zemlju i da skonta da je plej a ne bek..Skobalj moze biti solidno krilo koje skace i ubacuje trojke kad treba..itd...svakako Jovic ni u snu nece doci niti nam treba posto je njegov put Mega-MVP-NBA...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...