Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

12 minutes ago, Eddard said:


Takođe. 48h za sad.

 

9 minutes ago, Eddard said:


I još jednom. 48h.

 

Dosta sa pričom o NATO bombardovanju.

 

A da malo sputis loptu... ova dva 'hladjenja' na vise nivoa pogresna i kao sto je neko napisao, vode u jednoumlje.

 

Sad' sam i izgubio volju da bilo sta napisem :wink2:

6 minutes ago, Nicklord said:

@Dracarysobjasni Brogdonu i meni kako ovo ima smisla, rekao si da razumeš

 

Niti jedan rat nema smisla, to bar nije tesko razumeti

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Putin je lud, ali cackali su mecku, ko im kriv.

Mislili su da blefira, ali ispali su glupi (Nato i Ukrajina) jer nisu uspeli da ga procene.

Lepo je covek rekao crvena linija, a oni su mislili da je to pijani Jeljcin.

 

Hehe, proziva se Putin na jednoumlje i diktaturu, a na forumu sve puca od demokratije ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nicklord said:

@Dracarysobjasni Brogdonu i meni kako ovo ima smisla, rekao si da razumeš

Hteo sam, ali je neophodno da se malo temeljnije zna istorija i geostrategija, ovako mi se ne da pisati. Za politiku i nisam nesto nadaren, ali me i ne zanima.

 

Sta reci kada svrstavate te drzave u istu vaznost.

 

Kad kazem da razumem, Edard to misli da i podrzavam, lol

Link to comment
Share on other sites

Nešto se priča o Černobilju na Telegramu, navodno je radijacija skočila 20 puta. Možda je fejk...

 

edit: kao mogući uzroci se navode oštećenje "sarkofaga" u koji je smešten reaktor, ili čak i požar u obližnjoj šumi. Ništa provereno,

još uvek je sve na nivou glasine kakvih je bilo milion danas.

Edited by implant
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo sto radija Rusija je uzasno i za svaku osudu, apsolutno prestarasno da se to desava u 21. veku i da ne mogu da nadju neki mirni nacin da rese svoje nesuglasice. 

 

 A zamolio bih moderizaciju da pusti malo pricu jer je zanmljivo citati, postoje ljudi koji zaista imaju sta pametno da kazu ali ako se vec pozivate na demokratiju, pustite i onu drugu grupu koja lupa najgore moguci gluposti. Citam onog prvog sto je bio banovan i tacno se vidi da je dosao sa Rsb-a  ( i ovde i po postovima na Fk i KK  Zvezda) gde bi sad bilo opstenarodno veselje  zbog ove situacije. NAime, na tom fasistickom mestu bi sad pljustali banovi za svakog ko nije srecan zbog ove uzasne i zlocinacke nato agresije a ovde se radi obrnuto. Dajte da negujemo malo demokratiju makar na ovom forumu ako je vec svet usao u ovo stanje.. Svako ima pravo na svoje misljenje i da ga iznese ma koliko glupo, uvredljivo ili nelogicno ono bilo. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, urosg3 said:

Ovo čutanje Vučića nije da se ne zameri Putinu, on se jadničak ućutao da se ne zameri Srbima što je tužno i na x i na y osi.

A sta ako ovo sa Ukrajinom ne bude gotovo za 8 dana nego potraje pa AV  odlozi izbore iz razloga "sad moram da prebrojim onaj pasulj sto sam kupio......", mislim, nije bas da moze da bude siguran u pobedu na izborima, previse mu je traktora na drumovima.....?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, brusli said:

Putin je lud, ali cackali su mecku, ko im kriv.

Mislili su da blefira, ali ispali su glupi (Nato i Ukrajina) jer nisu uspeli da ga procene.

Lepo je covek rekao crvena linija, a oni su mislili da je to pijani Jeljcin.

 

Hehe, proziva se Putin na jednoumlje i diktaturu, a na forumu sve puca od demokratije ...

 

 

 

Ko je mislio da blefira? Pa USA je upozoravala mesecima da ce napasti I kad ce napasti. 

 

Drugo ne ocekujes valjda da slavimo modernog Hitlera I podrzavamo agresiju na Ukrajinu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pletilja said:

A sta ako ovo sa Ukrajinom ne bude gotovo za 8 dana nego potraje pa AV  odlozi izbore iz razloga "sad moram da prebrojim onaj pasulj sto sam kupio......", mislim, nije bas da moze da bude siguran u pobedu na izborima, previse mu je traktora na drumovima.....?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mozda mu ovo i posluzi kao izgovor, d azavede vanredno stanje, i odlzi izbore, od njega se svasta moze ockeivati..za parlamentarne sami i potrcase, nije i to moralo u aprilu..ja prvi nisam bas za to..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

Nešto se priča o Černobilju na Telegramu, navodno je radijacija skočila 20 puta. Možda je fejk...

 

Jao jbt... Ajde mali off...

 

U Beogradu se '86. "proslavljao rođendan Černobilja" u SKC, praćem pomalo morbidnim performansom i nekom torticom sa abnormalno velikom svećom zabodenom u sredinu. Svirali bendovi (White Rabbit Band pmtim, bilo ih je još), a u Domu Omladine su se prikazivali flmovi 24h. Beograd i Jugoslavija su tada zaista bili deo sveta, jer su se slični performansi održavali po celoj planeti...

 

Danas, među nama koji pamtimo i ta vremena, imamo podjednako zastrašujuću sliku slepila i ludosti. Nisam zaboravio ništa jer nisam želeo da zaboravim, ali me žalosti kad vidim da su mnogi okrenuli glave misleći da je tako bolje. Nije, niti je tako nešto moguće.

 

Čini mi se da Chaos napisa "U ratu prva gine istina", u filmu Lepa Sela stoji replika "Kažu da rat u čoveku budi i ono najgore i ono najplemenitije. Pitam se samo šta je plemenito?", a ja vam dragi moji sada kažem da će ova tema uskoro dobiti disclaimer. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, implant said:

Nešto se priča o Černobilju na Telegramu, navodno je radijacija skočila 20 puta. Možda je fejk...

 

edit: kao mogući uzroci se navode oštećenje "sarkofaga" u koji je smešten reaktor, ili čak i požar u obližnjoj šumi. Ništa provereno,

još uvek je sve na nivou glasine kakvih je bilo milion danas.

 

IAEA je saopštila da su ih ukrajinske kolege obavestile da otkad ruske snage drže kontrolu nad bivšim nuklearnim objektom, nisu zabeležena oštećenja na tom objektu, prenosi BBC.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Neme said:

 

Jao jbt... Ajde mali off...

 

U Beogradu se '86. "proslavljao rođendan Černobilja" u SKC, praćem pomalo morbidnim performansom i nekom torticom sa abnormalno velikom svećom zabodenom u sredinu. Svirali bendovi (White Rabbit Band pmtim, bilo ih je još), a u Domu Omladine su se prikazivali flmovi 24h. Beograd i Jugoslavija su tada zaista bili deo sveta, jer su se slični performansi održavali po celoj planeti...

 

Danas, među nama koji pamtimo i ta vremena, imamo podjednako zastrašujuću sliku slepila i ludosti. Nisam zaboravio ništa jer nisam želeo da zaboravim, ali me žalosti kad vidim da su mnogi okrenuli glave misleći da je tako bolje. Nije, niti je tako nešto moguće.

 

Čini mi se da Chaos napisa "U ratu prva gine istina", u filmu Lepa Sela stoji replika "Kažu da rat u čoveku budi i ono najgore i ono najplemenitije. Pitam se samo šta je plemenito?", a ja vam dragi moji sada kažem da će ova tema uskoro dobiti disclaimer. 

 

Disclaimer kog tipa? U vezi neproverenih vesti? Pa napisao sam da nije provereno, ako treba, briši.

Edited by implant
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Dies at the End said:

 

IAEA je saopštila da su ih ukrajinske kolege obavestile da otkad ruske snage drže kontrolu nad bivšim nuklearnim objektom, nisu zabeležena oštećenja na tom objektu, prenosi BBC.

 

Nije nemoguće da je vatra izazvala pojačanu radijaciju, 2020. je bila slična situacija zbog požara, čak se i brojke uklapaju (2020. 17 puta veća od normale, danas 20 puta veća). Ponavljam još jednom da je vest neproverena, a čak i da je istinita sve će se vratiti u normalu kada požari stanu - osim ako neko ne krkne granatu, naravno :smiley26:.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, implant said:

 

Disclaimer kog tipa? U vezi neproverenih vesti? Pa napisao sam da nije provereno, ako treba, briši.

 

Odlično, sve si rekao. Jedno je kad naglasiš da "nije provereno" i to ostane gde je, a drugo kad se pljusne "vest" i zbog propagande smeća idu brisanje i Kinšasa. Ozbiljna je tema i treba je tako shvatiti.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

@Brian Setzer

O čemu? O nepravednom i ničim izazvanom bombardovanju zločinačkih NATO agresora na slobodarsku Srbiju? Nope.

 

Da li je realno da si banovao ljude zbog razlicitog misljenja? 

Neko pomenu RSB i jednoumlje, a ovo je bas onako demokratski.

 

Ako je samo razlicito misljenje razlog za ban, ja se solidarisem sa Cavanijem i ostalima i ocekujem kaznu.

 

A kad budes za dijalog mozemo raspravljati o ustavu iz 74e, napadima koji su bili krajem 80ih, napadima na policiju 98e ili Zutoj kuci npr.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sreta-steta said:

Pristojan svet je upravo to - pristojan. Isto tako onaj ko podrzava ili opravdava putina u ovome je budala.

Ko iole razuman podrzava Putina? Ne ono ne ratuje mu se sa rusijom (cula dosta toga od Amera zadnjih par dana koji me propituju ko da ja znam Putina), ne objasnjava mozda se on stvarno brine za sigurnost Rusije (malo morgen) itd, nego stvarno podrzava I opravdava. To samo lud ...

4 hours ago, Eddard said:

Ako vama nije jasno šta je prethodilo intervenciji 1999, a šta ovom ratu, onda nemamo šta više da razgovaramo. Znam da je u glavi prosečnog srbende to isto, ali ovo nije forum za prosečne srbende. Da su obe stvari kršenje međunarodnog prava je jedino u čemu ćemo se složiti. Sve ostalo je suštinski drugačije. 
 

@Beonegro je to ipak bolje sažeo.

Moj klinac sticajem okolnosti upoznao nekog iz Srbije, I danas seo u kola I pita "mama on kaze ovo je isto kao Kosovo I Putin ima pravo, meni se cini da nije isto". Bukvalno sam mu rekla ovo sto si napisao. Kompliment mom klincu koji nema razloga da zna bilo sta o Kosovu I slicno ali je hteo da se informise.

Rekla sam mu taj klinac je debil, I lozi se na klasicnu pricu Srbi su zrtve.

Mozemo da kazemo da je Putin iskoristio neke poteze zapada u ovoj prici. Ali ni pod razno nije isto.

Iskoristio je on I pricu Hitlera, pa ako je to reper..

 

On je napao suverenu drzavu, pod izgovorom njegovih interesa, bez provokacije, I nemoj da se zezamo sa pricom da je pristupanje NATO provokacija. Nit bi Ukrajina usla u NATO u dogledno vreme, nit bi NATO napao Rusiju.

 

2022 I mi se bavimo kopnenom invazijom u Evropi. Suludo.

Ono sto ja smatram da je zapad kriv, je da su postali zajebancija. Nema niko da pozove Putina na onaj crveni telefon I kaze "nemoj se zezas, zavrsices ko Musolini".

 

Ovo su prakticno malo grubi pregovori izmedju Putina I US, nazalost Ukrajina ce nastradati u procesu. Ovo samo odgovara Bidenu I Putinu.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ima na tviteru lik koji svakog jutra pita da le se onaj obesio. Sada ce izgleda da se doda " da li se oglasio". Degenerik sad  mozga kako da zamanda patriotske snage.

Neka mozga on, a za to vreme bi valjalo da ovi mamlazi iz EU poruče da i Srbiji uvode ist paket sankcija kao za Rusiju.

Odmah bi Vulina poslao sa sve maskirnom uniformom kao dobrovoljca u ukrajinsku vojsku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok malo sam pogledao vesti i noć pred nama mi se čini jako opasnom. Pogotovo za ovaj aerodrom blizu Kijeva njega drži neka desatna jedinica Crvene armije i tu bi moglo da bude opasno večeras. Takođe Ukrajina se očekivano najbolje drži na liniji dodira sa Donbasom i Luganskom tu su im najiskusnije jedinice dobro utvrđene tu će biti tvrdo.
Inače ovo napredovanje crvene armije je mahom kroz nebranjene teritorije biće zanimljivo kad im se razvuku linije snabdevanja ali o tom potom.
Rusija gospodari nebom, to je uspeh ne mali. PVO se raspala a bili su do jutros na papiru značajno jači od Jugoslovenske PVO 1999. ostaju im gerilske akcije PVO biće tu pojedinačnih uspeha. Od vazduhoplovstva Ukranije ne treba više očekivati ništa tu je bitka završena.
 
Nije to crvena armija. Ovo je armija ruske federacije. Crvena armija je bila oslobodilacki faktor tamo negde do 1945. Ovo sada je privatna borda jednog ludaka.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rusi nakon 20 miliona izginulih ljudi u WWII, jednostavno vise ni najmanje ne zele da se igraju. Ne opravdavam ovaj potez Putina, ali jednostavno mogu da razumem, Rusi ne zele da opet budu u kandzi neprijatelja, citaj NATO, koji se iz godine u godinu sve vise siri i sa razlogom se oseca zabrinutost. Putin ocigledno ima neke informacije koje mi ne znamo, pa je tesko i prosuditi i on ima jedan svoj citat koji govori: Kad vidis da je bitka neizbezna, udari prvi. 
 
Ukrajina je tu samo kolateralna steta i najvise stradaju dobri ljudi.
BS

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...