Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

8 minutes ago, attolini said:

 

.

 

Sva nadrealnost ovog rata je da oni uopste nisu skapirali da razgovaraju sa ruskim specnazom...

 

 

Zaustavljaju se , ljubazno se pozdravljaju, govore da idu po sina, on ih ljubazno pusta...i tek posle toga oni shvataju, i pocinju sa moskal, suka, blyad , pidoras...

 

Edit...lik u autu je pilot sa tog aerodroma, i jos ga pita, ima li nekog  izmedju zgrada, a ovaj mu odgovara- nema , samo moji ljudi...pa nadrealno...

 

 

 

A šta ovaj nesrećnik nosi na leđima majko mila dobro se još i kreće. Pa mu natakarili i nekakav čunak a on nesrećnik zove telefonom, u roamingu.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Klotzen said:

Priča "naterali ih amerikanci da se bore protiv Rusa" je ruska propaganda. Ako ljudi iz Srbije ne shvataju poziciju Ukrajine iako imamo pred nosom primere iz 1914. i 1941. šta onda očekivati od njih. Radi se o pravu na slobodu, kakvi bi ljudi Ukrajinci bili da su pristali na ruske ucene i pognuli glavu ? Pa narednih 100 godina bi se svi sprdali i sa njima lično i sa celom državom. Ovo je klasična agresija na Ukrajinu. Prvo su ih stavili pod dilopmatski pritisak da moraju da rade šta Putin hoće a kada su odbili onda su ih napali i to ne sada nego još 2014. godine. Sa ovom agresijom, a pogotovo onim putinovim govorom, smo samo dobili potvrdu da Rusija od 2014. stoji iza ovog rata.

 

Inače ja nisam verovao da će Putin napasti Ukrajinu sve do februara. Naime on iz ovoga neće dobiti ništa. Ukrajina je sada zakucana na zapadu jer Ukrajinci ovo neće zaboraviti minimum 100 godina. Jedino da ih drži pod okupacijom. Ne vidim više ni izlaznu strategiju za njega jer će ako ovo ne prestane za par dana dobiti i lične sankcije i sa njim se više neće pregovarati o ničemu. Tada će i FSB da počne da razmišlja da li im je "šahista" postao teret i da li je vreme da ponovo promene vlast.

 

U februaru sam video da ne povlači trupe i tada sam počeo da sumnjam u moje stavove a od prošle srede kada je propaganda u Rusiji dignuta na neviđen nivo i provokacije Ukrajinaca trajale 24/7 sam znao da kreću vrlo brzo. Jedino što mi nije jasno je što nije sebi izmislio neki smisleni razlog za rat pa da može bar da se zakloni iza toga. Ovako jedio poređenje ovoga što radi može da ide sa Hitlerom koji je to isto radio.

 

Pa pokusao je da proda pricu o genocidu u Donbasut, pa su svi rekli da je to glupost. Cak je i Guteres rekao da prestanu da izmisljaju. Na kraju mu je nista ostalo nego Ukrajina kao izmisljena nacija. Govor ala Gebels.

Naravno uvek ide laprdanje kako ih Nato okruzuje, rakete na domet Moskve itd...u stvari njegova nesposbnost da stvor saveznika a da nije preko diktatora ala Lukasenko. Tek nakon ovoga ce mu okrenuti ledja, narocito kada krena dublja izolacija zemlje.

Lepo rekose na hrtu sinoc, ovo je Putinov rat a ne ruski.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, urosg3 said:

A šta ovaj nesrećnik nosi na leđima majko mila dobro se još i kreće. Pa mu natakarili i nekakav čunak a on nesrećnik zove telefonom, u roamingu.

Ićeš ti meni u brdsku pešadiju, pa minobacač na leđa! Pa da te vidim uz Hadžibegovo brdo 😄 Neša Kutuzov

 

Edited by Liska Manjina
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MeanMachine said:

 

Au!

 

Pa cekaj majku mu gde nestate onda ukrajinski jezik? Zajebavam se ali ovo samo pokazuje koliko je ta prica sa jezikom tupava i dovela do ozbiljnih problema, cini mi se da i neki ukrajinski nacionalisti politicari ne pricaju ukrajinski. Po meni da su bili pametni, samo bi rekli ruski je nas a i Rusi su nasi ali mi smo nezavisni ala Austrija, razne anglo zemlje, Putin bi imao mnogo manje materijala da plasi babce i dedce. 

 

Poenta je u tome da ima dosta etničkih Ukrajinaca koji su rusofoni. Možda Vikipedija nije najbolji izbor, ali evo šta kaže o upotrebi ruskog u Ukrajini: https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_language_in_Ukraine

 

To što govore ruski ne znači i da se osećaju kao Rusi, a posledica je komplikovanog spleta okolnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

 

 

Dobili smo prve heroje rata. Na ponudu Rusa da se predaju odgovorili im "j.bite se"  🙂

 

Postoji mogućnost da su izginuli jer nema informacija o sudbini ovih ljudi koji su branili ostrvo zmija.

Izginuli su, potvrdio je Zelenski.

Link to comment
Share on other sites

po tviteru se vrti poziv narodu da prati koktele za gerilsku borbu... zamisli taj prelom u mozgu: u ponedeljak razmisljas gde da gledas ligu sampiona, u petak pravis koktele da napadas tenkove? Valjalo bi da se malo urazume Ukrajinci, ako je zaista gradska gerila plan, onda bolje da dizu belu zastavu.  

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, sreta-steta said:

po tviteru se vrti poziv narodu da prati koktele za gerilsku borbu... zamisli taj prelom u mozgu: u ponedeljak razmisljas gde da gledas ligu sampiona, u petak pravis koktele da napadas tenkove? Valjalo bi da se malo urazume Ukrajinci, ako je zaista gradska gerila plan, onda bolje da dizu belu zastavu.  

Ako je doslo do Molotovljevih koktela ovako brzo piši propalo.

Ovo traje manje od 48 casova.

Za to vreme Rusi se prošetali do Kijeva, preuzeli nebo nad Ukrajinom, uvedene sve moguce sankcije Rusiji, Ruski klubovi suspendovani  i jutros javljaju da su Ukrajinci spremni na pregovore o neutralnosti.

Pa ja kad idem negde dva dana na vikend imam logisticku moru i plus put dok stignem.

Mislim Ukrajinci se hrabre po medijima da su uništili dosta tehnike ali dabogda. To je normalna ratna propaganda ali ponavljam teško da je istina.

Jako puno dešavanja za jako kratak vremenski rok.

I da, zgrade na Zapadu su u bojama Ukrajinske zastave, to ce sigurno smanjiti Ukrajinske žrtve. Pored stare dobre duboke zabrinutosti.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:
 

Da ne postavljam neke slike, ali posle jucerasnjeg blickriga, danas su Ukrajinci poprilicno potamanili Ruse, sve sa video dokazimamrtvih i unistenih brigada. Mislim da ce se Rusi povuci ili moraju da krenu u opste rzaranje i tkz tepih bombe..

Brate, imaš li ti predstavu koliko brigada broji vojnika i koliko bi to bilo mrtvih ?

I to od jutros kažeš, za nekih 5-6 casova?

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devil In My Pants said:
 

Da ne postavljam neke slike, ali posle jucerasnjeg blickriga, danas su Ukrajinci poprilicno potamanili Ruse, sve sa video dokazimamrtvih i unistenih brigada. Mislim da ce se Rusi povuci ili moraju da krenu u opste rzaranje i tkz tepih bombe..

 

Daj smanji malo doživljaj. Razumem da si na strani Ukrajine ovde (i ja sam), ali o kom tamanjenju pričaš iz nekih dubioznih izvora kad Ukrajinci od jutros traže pregovore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

 

Za to vreme Rusi se prošetali do Kijeva, preuzeli nebo nad Ukrajinom, uvedene sve moguce sankcije Rusiji, Ruski klubovi suspendovani  i jutros javljaju da su Ukrajinci spremni na pregovore o neutralnosti.

 

Pa Kijev je 50km od Černobilja i granice Belorusije, putem malo više, nije teško brzo doći do njega pogotovo što tamo taj radioaktivni pojas oko Černobilja najverovatnije nisu ni branili.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:
7 minutes ago, K.Dot said:
Još jedna oblast u kojoj je Devil postao ekspert preko noći, specijalni izveštač sa lica mesta a la Lazanski. Valjda će se ovo ludilo završiti uskoro pregovorima Ukrajine i Rusije bez mešanja zapada i USA.

...i Lazanski naš'o kad će dumre..

Kad smo kod Miroslava pitanje kako bi da je živ preživeo ovo. Višednevna erekcija u njegovim godinama, hmmm...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klotzen said:

 

Pa Kijev je 50km od Černobilja i granice Belorusije, putem malo više, nije teško brzo doći do njega pogotovo što tamo taj radioaktivni pojas oko Černobilja najverovatnije nisu ni branili.

Da, ali ako išta brane onda bi trebalo da su taj pravac branili.

Mislim ne verujem da bi ga odbranili, ali za ovako kratko vreme da dodju do Kijeva izgleda da nije bilo nikakve odbrane. 

Par napada ručnim bacačima bi ih zadržalo bar 24 časa a kamoli šta organizovanije i ozbiljnije.  

Link to comment
Share on other sites

Pre ovog zadnjeg zakuvavanja sa Ukrajinom, Poljaci su imali nekakvu vezbu ili studiju u vezi ruskog napada, ranija procena je bila da bi uspeli da ih uspore na dve nedelje do Varsave, taman koliko treba da se NATO napokon sredi i umesa u sukob kako treba. Nova studija/vezba je zakljucila da bi Rusi okruzili Varsavu u roku od pet do sedam dana.

 

Dakle ne cudi sto su ovako brzo stigli do Kijeva.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...