Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

....Azazelkg,diktator ujutro prizna neke državice,poslije ručka uz kavu ili gemišt uspostavlja diplomatske odnose s njima a pred spavanje odlučuje o bratskoj pomoći.U demokratskom svijetu to neide tako.Može se govoriti o nekim kriterijima koje valja zadovoljiti.Ili pak,svjesni su bili svih iracionalnosti ludog diktatora i dali su prednost razgovorima/pregovorima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dekssy said:

Ma de mrzim druže, žao mi tog jadnog naroda, koji, na bazi obećanja i "boljeg zivota" od strane zapada, sada pati. A isti ti su se odmah povukli i neće prstom mrdnuti da im pomognu, nego će ih žrtvovati kao i sve do sada čim im se malo jače odgovori.

 

Mozemo da stavimo u ravan paralelnu dimenziju gde bi nastavili tamo gde su stali sa Janukovicem koji je odbacio evroagendu jer je shvatao gde se nalazi, i onu koja se stvarno desila. 

 

U obe situacije bi bili podjednako daleko od EU, samo sto bi u prvoj ne bi bilo realnih ambicija oko NATO, ne bi bilo nikakvog rata, Krim i Donbas bi ostali u Ukrajini a verovatno bi se nesto vise ovajdili i od veceg tranzita sve skupljeg gasa .... ova druga, nazalost stvarna realnost im je donela samo mizeriju, komadanje drzave, stradanje, i mracnu buducnost. Ne verujem da se narod Ukrajine tu nesto mnogo pitao, ko ima lovu i moc taj kontrolise politicare i medije, a oni dalje kreiraju javno mnenje. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Klotzen said:

Evo odprilike šta sam povatao unazad sat-dva. Jutros su gađani sistemi komunikacije i aerodromi i pokušana je propaganda sa ciljem da država ode u haos i da se odbrana raspadne. No izgleda da su Ukrajinci to preživeli. Vrlo brzo su se početne vesti o osvajanju Harkova, Marijupolja i Odese pokazale lažnim kao i vesti o padobranskim desantima. Prepad na kijevski aerodrom se definitivno desio ali izgleda da nije bilo nikakvog desanta nego samo napad helikoptera. Izgleda da su oborena tri helikoptera u ovom napadu. Ovo je najverovatnije organizovano da se ostavi utisak kako već ulaze u Kijev "resistance is futile" priča.

 

Što se tiče napada kopnenim putem izgleda da je jedini značajniji prodor zabeležen dole od Krima ka Hersonu. Po nekim izvorima su Rusi prešli Dnjepar po nekim nisu ali dosta izvora se slaže da su došli do Dnjepra. Na ostalim pravcima nema bitnijih napredovanja, s tim da nije jasno kako napreduje kolona iz Belorusije ka Kijevu jer tamo izgleda uopšte nema novinara da pokriju taj pravac. Naravno sve je ovo nesigurno jer trenutno od 10 vesti 9 su lažne i sami sebe demantuju kako dan odmiče i jedni i drugi.

 

Quote

La Russie a une «supériorité aérienne totale» en Ukraine et veut masser «une force écrasante» autour de la capitale Kiev, a affirmé jeudi un haut responsable du renseignement occidental. «Les défenses aériennes de l'Ukraine sont maintenant éliminées et ils n'ont plus de force aérienne pour se protéger. Les Russes vont chercher dans les prochaines heures à masser une force écrasante autour de la capitale et la défense revient désormais aux forces terrestres et à la résistance populaire», a expliqué le responsable.

Le Figaro se poziva na zapadne obavještajne izvore (što je pretpostavljam eufemizam za francuske obavještajce) i kaže da je ukrajinska PVO već potpuno eliminisana i da Rusi sada grupišu nadmoćne snage u okolini Kijeva. Ja nažalost mislim da se Ukrajinci ponovo ništa ne pitaju i da im je vojska potpuno uništena nemaštinom, korupcijom i ruskim agentima.

Link to comment
Share on other sites

Ma ishod rata je jasan. Ono što mene interesuje je da li će Ukrajinci braniti gradove ili ne. To je po meni jedini način da zaustave Ruse jer ne verujem da je Putin spreman na velike gubitke koje gradske borbe uvek iziskuju. A tu je glavna stvar da očuvaju komunikacije i moral. Po meni ne bi trebali dugo da brane granicu jer ako im je PVO uništen biće lake mete narednih dana. Ne verujem da je PVO uništen jer on nije ni korišćen u punom potencijalu. Ako naše krševe NATO nije uspeo nema šanse ni Rusija da to uradi za jedan dan. A UKR ima mnogo jaču PVO od nas.

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ma izmisljene price, neverovatno ako budu prodali Ukrajince..onda su sve razjebali..ali ajde da sacekamo malo. Bajden rece nece braniti vojskom Ukrajnu ali hoce svaku drugu NATO zemlju..sto znaci da moze poceti lesinarenje na ostale NO NATO zemlje..to mi je ocekivano od Amerikanaca jer vrv jesu u dilu sa Rusima...malo seru...i onda puf, kao i u Siriji..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

 

A da ne pominjemo to što bi VTB i Sberbank toliko bile direktno pogođene da bi Rusija morala finanisijski da ih spašava i podupire. Što opet implicira da bi Putin morao da načinje devizne rezerve, kojima se Rusi inače diče jer su valjda u top 5 država po količini tih rezervi.

Ne mora da znači, ukoliko Rusija bude potpuno isključena iz finansijskih tokova (mada sada na moje ogromno razočarenje izgleda da neće, u smislu da će im ostaviti bar nekoliko banaka u SWIFT sistemu) logična odmazda sa njihove strane bi bila da prestanu da plaćaju javni i korporativni dug zapadnim investitorima i kreditorima. Vjerovatno zbog toga zapad i dalje izbjegava da iskoristi tu finansijsku nuklearku.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

Ma ishod rata je jasan. Ono što mene interesuje je da li će Ukrajinci braniti gradove ili ne. To je po meni jedini način da zaustave Ruse jer ne verujem da je Putin spreman na velike gubitke koje gradske borbe uvek iziskuju. A tu je glavna stvar da očuvaju komunikacije i moral. Po meni ne bi trebali dugo da brane granicu jer ako im je PVO uništen biće lake mete narednih dana.

 

Kako da očuvaju komunikacije kad nemaju kontrolu nad nebom? Kontradiktoran ti je upis!

 

Kao i uvek bilo je propagande, ali se može probrati.

Link to comment
Share on other sites

komunikacije u smislu razmene informacija. moraju znati šta se događa oko njih da bi mogli pametno da se brane. komunikacije u smislu saobraćaja će vrlo brzo biti pakao za Ukrajince zato i kažem da je jedina opcija da beže u urbana naselja. Na otvorenom će proći kao Jermeni prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Liska Manjina said:

Kako da očuvaju komunikacije kad nemaju kontrolu nad nebom? Kontradiktoran ti je upis!

 

Kao i uvek bilo je propagande, ali se može probrati.

 

.

 

Iznenadjujuce, cak i nema toliko propagande, vecina stvari se potvrdi posle nekog vremena...makar tamo gde ja pratim situaciju

 

.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ajde nemoj zajebavati sada, mi u SFRJ živeli zajedno isto kao i oni, posle toga u 3 meseca oči povadili doslovno.

MEDIJI I BUDALE su dovoljni za vatru.

 

Rusija i Ukrajina su imale zajednicke interese vekovima. Mi ovde na Balkanu jedva pedesetak godina. Eventualno bih napravio paralelu sa Srbijom i Crnom Gorom. Mada je relalno situacija neuporediva, SRBiCG imaju odokativno 25x manje stanovnika nego RUSiUKR, ovde je mnogo lakse sludeti ljude preko medija. Ali svakako postavljam ista pitanja nama kao i Rusiji oko Ukrajine. 

Link to comment
Share on other sites

I pored toga, nemam želudac da budem na istoj strani kao i nato koji je razorio ovu NAŠU zemlju [emoji846]
Nato nije razorio našu zemlju. Ne lupaj. Zemlju je ekonomski i moralno razorio tvoj pulen, pokojni. A ono nešto mostova i 3 fabrike oružja, možeš misliti, razorio...

Jedina tragedija je onih 1100 žrtava sa srpske i ne znamo koliko sa albanske strane.
Ali tebe to boli qrac što su ti ljudi stradali jer je neko govno reklo da nece biti baze na kosovu, važno je da seres kako je nato razorio državu.
I sad taj nato ima bazu na kosovu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

Ma ishod rata je jasan. Ono što mene interesuje je da li će Ukrajinci braniti gradove ili ne. To je po meni jedini način da zaustave Ruse jer ne verujem da je Putin spreman na velike gubitke koje gradske borbe uvek iziskuju. A tu je glavna stvar da očuvaju komunikacije i moral. Po meni ne bi trebali dugo da brane granicu jer ako im je PVO uništen biće lake mete narednih dana. Ne verujem da je PVO uništen jer on nije ni korišćen u punom potencijalu. Ako naše krševe NATO nije uspeo nema šanse ni Rusija da to uradi za jedan dan. A UKR ima mnogo jaču PVO od nas.

 

 

 

Ne verujem da Rusi imaju nameru da osvajaju sve gradove Ukrajine. Možda Odesu, možda Harkov...ovo ostalo, preoraće šta misle da treba da se preore (vojnu infrastrukturu) i nadaće se potpunom raspadu, pa ako može da se uđe u Kijev, može, ako ne, idu nazad da sa leđa spiče ukrajinske jedinice koje su na granici sa Donbasom i to bi bilo to. Mada ko zna, i ovo danas je izgledalo potpuno suludo pre par dana, pa se desilo.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

Veliki borac za mir Oliver Stoun:

 

https://scheerpost.com/2022/02/11/oliver-stone-american-exceptionalism-is-on-deadly-display-in-ukraine/

 

Quote

No one really knows what’s going on in the actual sense of being in Russia’s mind, but I do think, from the beginning, this has been a defensive maneuver from the Russian side. The United States and its allies in NATO have been provoking Russia for, since two years now—actually three years over the Ukraine; more. I mean, they started this in 2014.

Quote

Absolutely, and he has no fondness for the old empire, as many of these Russia thinkers say. It’s nonsense; he has no desire to return to that; he is looking for security. Security is the mother word here. He’s a son of Russia. The Russian people demand security; they do not want to be all the time threatened by a Western power that is telling them you have to do this and you have to do that. 

But NATO is also a huge threat, because we’ve seen NATO expand since 1989 by 13 countries. And now there’s talk of course with Ukraine joining NATO and all that stuff. But the truth is, NATO is seen by the Russian people as an enemy. They bombed Yugoslavia in the 1990s, if you remember; they attacked Libya. NATO has turned from a defensive organization into a very aggressive organization. They were in Iraq; we’ve seen their activities in Afghanistan. NATO continues to be an arm of the United States to bring offensive operations. 

 

Edited by brusli
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

Ne mora da znači, ukoliko Rusija bude potpuno isključena iz finansijskih tokova (mada sada na moje ogromno razočarenje izgleda da neće, u smislu da će im ostaviti bar nekoliko banaka u SWIFT sistemu) logična odmazda sa njihove strane bi bila da prestanu da plaćaju javni i korporativni dug zapadnim investitorima i kreditorima. Vjerovatno zbog toga zapad i dalje izbjegava da iskoristi tu finansijsku nuklearku.

 

To ćemo najbolje videti na primeru VTB banke, koju je Britanija malopre isključila iz britanskog finansijskog sistema. Pretpostavljam da će zbog gubitaka, koji se podrazumevaju posle takvog udarca, država biti primorana da interveniše iz sopstvenih rezervi kako bi zaštitila banku.

 

Ali ako su istiniti ovi francuski navodi po kojima je ukrajinski PVO sistem uništen, a Rusi u potpunosti kontrolišu vazdušni prostor Ukrajine, sve ostalo je već manje važno jer je napadč time ispunio cilj i sveo nastavak akcije na tehnikalije.

 

Putin bi mirne duše mogao da prekine akciju posle te pokazne vežbe, gde je za jedan dan komotno razvalio ukrajinske sisteme, a da ukrajinski saveznici prstom nisu mrdnuli. I još Bajden kaže da neće intervenisati u Ukrajini, što je i više nego jasna poruka Ukrajincima da su ostavljeni na milost i nemilost...

 

Mislim, koga će Bajden da brani ako neće Ukrajinu??? Nemačku??!

 

Pa neće Rusi da okupiraju onoga ko ih lebom hrani, a i već su jednom bili u Nemačkoj.  

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Zajebem se i pustim emisiju na RTS, i upravo čovek (akademik jbt) kaže kako one prethodne sankcije nisu ništa posebno učinile Rusiji, čak su pospešile poljoprivredu i proizvodnju.

 

I šta da čovek zaključi kad sluša ovakvu jednu budaletinu boljševičku na javnom državnom servisu? Malo pre toga je između redova rekao kako Ukrajina pratično nije ni postojala. Sada briljiratm sa nekim panslavizmom, pa ovo je kriminal...

 

Ako neko gleda, to je onaj Terzić, sedi desno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nek grmi jako said:

Mislim, koga će Bajden da brani ako neće Ukrajinu??? Nemačku??!

 

Bajden moze da brani samo prostor koji kontrolise NATO. 

 

A sto se tice VTB banke i USA su im uspostavile neke sankcije samo ne znam tacno koje. Ako ih iskljucis iz finansijskog sistema to znaci da ona ne moze da vraca svoje dugove, jer svaka banka u isto vreme i duguje i potrazuje, tako nije to bas tako jednostavno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neme said:

Zajebem se i pustim emisiju na RTS, i upravo čovek (akademik jbt) kaže kako one prethodne sankcije nisu ništa posebno učinile Rusiji, čak su pospešile poljoprivredu i proizvodnju.

 

I šta da čovek zaključi kad sluša ovakvu jednu budaletinu boljševičku na javnom državnom servisu? Malo pre toga je između redova rekao kako Ukrajina pratično nije ni postojala. Sada briljiratm sa nekim panslavizmom, pa ovo je kriminal...

 

Ako neko gleda, to je onaj Terzić, sedi desno.

PTC Bastilja, bila i ostala. 

Just now, Milenko Puzigaca said:

Plus, nece nikakvi srbendski silovatelji nikome nametati sta ce shvatati kao svoje. Takve kao prvo treba hemijski kastrirati, pa posle ostalo.

Evo, vec se doticni sirom interneta a i uzivo nadaju da ce Rusi zgaziti Ukrajinu, nakon toga Moldaviju , onda Rumuniju i najzad uci u Srbiju i dozvoliti im da se obracunaju sa ''kvislinzima, drugosrbijancima i slugama zapadnog okupatora''.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Neme said:

Zajebem se i pustim emisiju na RTS, i upravo čovek (akademik jbt) kaže kako one prethodne sankcije nisu ništa posebno učinile Rusiji, čak su pospešile poljoprivredu i proizvodnju.

 

I šta da čovek zaključi kad sluša ovakvu jednu budaletinu boljševičku na javnom državnom servisu? Malo pre toga je između redova rekao kako Ukrajina pratično nije ni postojala. Sada briljiratm sa nekim panslavizmom, pa ovo je kriminal...

 

Ako neko gleda, to je onaj Terzić, sedi desno.

 

Da, ja pustio otpocetka, pita ga voditelj konkretno: "Da li je ovo cin agresije?", a on krenuo od 1912. pa spominje neke Austrougare, pa Hitlera, pa Hruscova, pa boljsevike, pa se vraca u srednji vek...

 

Hteo sam da dreknem na njega kao Majkl Korleone na Toma Hagena u Kumu 2: "Cant you give me a straight answer anymore?!?".

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Gadno je to kad neko ostane nedo... i zbog toga frustriran. Samo angry sex to moze da izleci

 

Plus, nece nikakvi srbendski silovatelji nikome nametati sta ce shvatati kao svoje. Takve kao prvo treba hemijski kastrirati, pa posle ostalo.

 

 

Je l mogu izuzetno cenjeni moderatori da mi objasne po kojim kriterijumima su ovakvi upisi u redu na ovoj temi i zog cega se dopusta apsolutno cista seseljizacija jednog topika koji je od rano jutro jako dobro funkcionisao? Ozbiljno me interesuje, je l to jednostavno signal za fajront u smislu hajde sada svako na svoje radne zadatke i nemojte vise svi prdeti o Ukrajini ili jednostavno ne vidite nikakav problem?

 

Unapred zahvalan, citalac iz Beograda.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Just now, deez nuts. said:

Pogledao sam prvih 30sec emisije. RT bi se postideo ovih eksperata. Uzas jebeni.

Sto je najgore, uticu (negativno, razume se) na labilne licnosti, narocito na omladinu koja je neiskusna i koja je tek dosla na svet. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekssy said:

I pored toga, nemam želudac da budem na istoj strani kao i nato koji je razorio ovu NAŠU zemlju 

🙂

Mozda je tvoja, moja nije. Da je moja, oni koji negiraju stvarnost i jedu govna non stop i huskaju fukaru da ostane divlja i primitivna a ta teritorija zaostala i necivilizovana jer samo na takvom mestu oni mogu da budu neko mudo i da zive sisajuci zajednicku kasu, bili bi ili pored kontejnera da se sa psima otimaju za crvljive koske, ili u ludnicama, ili mrtvi, kako je jedino prirodno. 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to Rat u Ukrajini
  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...