Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

6 hours ago, AgroLaki said:

Ovi se nabili u neku prciju bez klime, preznojili se ko prasici, poskidali sakoe, samo deda Bajden obucen, jer mu je slabija cirkulacija. 

Je li se ti zajebavas?

6 hours ago, AgroLaki said:

Ovi se nabili u neku prciju bez klime, preznojili se ko prasici, poskidali sakoe, samo deda Bajden obucen, jer mu je slabija cirkulacija. 

Je li se ti zajebavas?

Link to comment
Share on other sites

Just now, AgroLaki said:

Dobrodosao na temu Koco.

Dobrodosao na temu Koco. 

Izvinjavam se , pritisnuo sam dva puta. Nisam strucnjak, ali neki put kad pritisnem  Submit Reply nista se ne dogadja a onda automatski pritisnem isto dugme drugi put. Nije bila neka namjera, vær så snil.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, koca popovic said:

I jos nesto. Ja komentarisem kad sam kod kuce ili ti kad imam vremena, pa se ponekad zeznem. Ali zato imam jedno malo pitanje za vecinu . Radite li vi nesto ili samo zijevate ovdje na forumu.🙂

Jedan od nas radi samo sa inostranim klijentima preko laptopa pa je non stop online, tako da mu je vox tab uvek otvoren. Pored toga odmah Twitter, pa tek onda zoom.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, difusion said:

Jos od Marta meseca su ostali bez goriva, bilo je na Sky News i The Sun. Polako im nestaje i hrana , a neki kazu da su ostali jos samo penzioneri da se bore nemaju vise omladinu. Jednostavno gotovo su, uskoro ukrajinci krecu u veliku kontraofanzivu, bice ovo gotovo do kraja avgusta kao sto je i gospodin Zelenski najavio.

Iako bih ja licno to voleo, nema sanse da se ovaj rat brzo zavrsi.

Verovatno ce trajati jos godinu-dve. Diplomatija trenutno nema smisla,

Rusi ne mogu da napreduju, a Ukrajincima jos uvek nedostaje oruzje i obuceni vojnici.

Za nekih 6-12 meseci ce sankcije poceti jos ozbiljnije da deluju, sto ce onemoguciti obnovu ruske tehnike,

a Ukrajina ce nadajmo se tada biti dovoljno jaka da ih protera iz svoje zemlje.

Link to comment
Share on other sites

Rusi prete Bugarima prekidom diplomatskih odnosa ako sutra do podneva ne povuku odluku o proterivanju ruskih diplomata tj. špijuna.

Spoiler

Russian Ambassador to Sofia Eleonora Mitrofanova has handed a note verbale to the Bulgarian Foreign Ministry, in which she demands in an ultimatum tone that by 12.00 noon on 1 July 2022 the country withdraws the persona non grata notes on the employees of the Russian missions abroad. Otherwise, "the issue of closing the Embassy of the Russian Federation in the Republic of Bulgaria will be brought to the attention of the Russian leadership without delay."

In response, outgoing Prime Minister Kiril Petkov advised the Russian Federation to withdraw its Note Verbale. "Although the Bulgarian presence in our embassy in Russia numbers only 12 people, the Russian embassy in Bulgaria will be able to keep 43 of its staff following the decision taken by the Bulgarian government yesterday," he said. Kiril Petkov also expressed his conviction that Bulgarian-Russian relations can continue to develop in areas of mutual interest, respecting the values important to both countries.

Bulgaria's expulsion of Russian diplomatic staff is not a one-man decision, Interior Minister Rashkov says
Meanwhile, Eleonora Mitrofanova told public service broadcaster BNT that Moscow was considering severance of diplomatic relations with Bulgaria over the scandal with the expelled 70 Russian diplomats. In her words, Russia defines the actions of the Bulgarian government as unprecedented.
https://bnr.bg/en/post/101670272

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/29/2022 at 10:26 PM, Klotzen said:

 

Tako ti je i sa tim motorima koje SAD kupuje samo zato što su jeftini. Inače oni imaju licencu od počletka 90-ih za te motore i mogli su da pokrenu proizvodnju kad god su hteli ali onda ne bi bili jeftini kao uveženi iz Rusije. Naravno da SAD ima raketne motore ali su ih zanemarili zbog te ideje da se spreči propast Ruskog Svemirskog Programa. Naravno ne iz dobrote nego da se ti raketni naučnici ne bi razbežali po Kinama, Iranima i ostalim nazadnim državama. Bolje da ostanu u Rusiji koja već ima tu tehnologiju nego da je šire dalje. Danas znamo da je kupovina tih motora ista greška kao i Evropa sa gasom i naftom ali za razliku od Evrope SAD je krenuo da razvija novi motor i ove ili sledeće godine će biti prvo lansiranje sa sve novom raketom. Pored toga tu je i Space X koji ima svoju tehnologiju za slučaj da im zatreba. I takođe ta trgovina nije visokoprofitabilna jer se radi o stotinak motora za sve ove godine, tu je profit manji od mesečnog profita koji Putin dobije od EU.

 

 

 

Da i kakve to ima veze sa onim sto sam ja hteo reci?

 

Petagon ne bi tek tako uzeo neki krs motor za Atlas koja uz Deltu lansira vrlo bitne i skupe vojne satelite.

 

Dakle taj motor mora biti itekako pouzdan i snazan.

 

Nas forumas je napisao da te ruske rakete nista ne valjaju ali eto Petagonu ruski raketni motori itekako valjaju, a motor ti je srce rakete.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piše ti u mom postu zašto je SAD sarađivao sa Ruskim svemirskim programom. Nema to veze sa kvalitetom u odnosu na SAD motore koji bi bili razvijeni da nije bilo ovoga nego sa politikom koju su tada vodili. Kao što vidiš kada je SAD 2014. doneo odluku da raskrsti sa Rusijom počeo je razvoj i sada će imati više različitih motora koje će moći da koristi. Dakle mogli su i onda da razviju motore ali su imali interes da ih kupuju iz Rusije, tu više mislim na strateški o kom sam već pisao nego na finansijski ali ne treba zanemariti ni finansijski razlog jer NASA više nije miljenik budžeta kao za vreme hladnog rata. Tačnije unazad X godina ne kupuje više ni NASA nego ULA koji je preuzeo taj posao. A jasno je da će ULA gledati uvek samo maksimalan profit.

 

EDIT : Inače nisam se ja tebi ni obraćao tim postom nego sam pisao u vezi izjave Rogozina "neka amerikanci lete u svemir na metlama".

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Borba za Lisicansk traje, a na jugu Ukrajina drzi tenziju blizu Hersona. Ono sto je interesantno, u poslednjih nekoliko dana je pokusano cak 3 atentata na proruske okupacione cinovnike i postoji mogucnost da se formiraju jedinice gerilskog otpora unutar okupiranih teritorija. Ako je to tacno, Rusi ce jako tesko drzati te oblasti pod kontrolom.

 

Mislim da idu all in na Lisicansk i da ce traziti pregovore.

 

Ne verujem da ce ih Ukrajina prihvatiti.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...