Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

29 minutes ago, Eddard said:

Taj tvoj, vešto umetnuti “itd.” 2004. sadrži Estoniju, Litvaniju i Letoniju - na ruskim granicama, ukupne dužine oko 1200km, pa im nije smetalo nešto. Uzećemo da je tih 1200km prag tolerancije, jer ukrajinskih 2000km neće da može. Da ne pominjem još dodatnih 250km norveške granice od vjek i vjekova…

 

Estonci imaju 300 + km pola od toga je voda , Letonci slično. Kalinjingrad je đžep.

29 minutes ago, Eddard said:

predstavlja plain bullshit.

Možeš da ga nazoveš kako god hoćeš ali Rusija to vidi kao pretnju .Da li je opravdana ili ne nije moje da procenjujem.

Rusija kaže da ne želi da Gruzija i Ukrajina budu u NATO paktu.

29 minutes ago, Eddard said:

mamo live demonstraciju toga upravo. 

Nije Rusiji smetala ni Poljska ni Abanija čak ni Makedonija .

I nisu počeli rat tada.

Pogledajte ponovo vremenski tok .

Edited by sasa965
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Moze im se, mislim da oni manje od 10 posto nafte vuku iz Rusije. Nadoknadice.

 

Najvise ce ovom krizom dobiti Kina i USA. I ja nemam problem s tim. Najvise gube Ukrajina i Evropa. E, to je ono sto me muci. Gubi mnogo i Rusija, ali jbg, sama je zakuvala corbu. Jedino, sto mi moramo da je kusamo sa njima...

Grubo oko 8%, i to bi mogli da nadoknade iz sopstvenih resursa kad ne bi lupetali o zelenoj energiji.

BTW gorivo je svejedno otislo na vise, ovo Bidenu samo sluzi da zabasuri da je gorivo poskupelo zbog njega, sad je za sve kriv Putin.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ters said:

 

Do sada nisu sumnjali da je njihovim novcem finansirana agresija na nezavisnu zemlju

 

Tvrdnje americke organizacije da je po Salmanovom nredjenju u Turskoj ubijen saudijski drzavljanin nisu obavezujuce za UK zakonodavstvo, sve dok se ne raspise medjunarodna potjernica za Bin Salmanom. 

 

Pa jel im imovina zaplenjena zbog toga sto nisu platili porez ili zbog toga sto finansiraju invaziju?! 

 

I odakle dolaze te sumnje? 

 

A Bin Salmanova invazija na nezavisnu drzavu Jemen se isto nije desila?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mmajstor said:

 

Kako ko, pa ti cim si srecan sto se Nemci naoruzavaju...ko normalan se raduje kad se Nemac naoruzava?

 

 

 

 

Niko normalan se ne raduje kada se bilo ko naoruzava. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

 

Nije valjda da se i ti radujes? 


Ne, ali ne vidim u tome nikakvu pretnju kao ti.

 

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Tako je isto bilo i 1939.

 

Da li si ti realan, jebote?! Upravo si izjednačio nacističku Nemačku sa današnjom. Dokle bre ti ideš u odbrani ruskog zagovnjavanja je neverovatno, ozbiljno treba da te je sramota.

Edited by Eddard
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

Ne, ali ne vidim u tome nikakvu pretnju kao ti.

Da li si ti realan, jebote?! Upravo si izjednačio nacističku Nemačku sa današnjom. Dokle bre ti ideš u odbrani ruskog zagovnjavanja je neverovatno, ozbiljno treba da te je sramota.

 

Ne vidim pominjanje ruskog zagovnjavanja i ne izjednacavam gorepomemuto. Ko se nekoliko puta opece sledeci ce put biti vrlo oprezan, a nas forumas se raduje svakoj eskalaciji sukoba. 

 

Mnogo ste osetljivi u komunikaciji, bilo bi dobro da se vise aktivnije slusa sagovornik. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Grubo oko 8%, i to bi mogli da nadoknade iz sopstvenih resursa kad ne bi lupetali o zelenoj energiji.

BTW gorivo je svejedno otislo na vise, ovo Bidenu samo sluzi da zabasuri da je gorivo poskupelo zbog njega, sad je za sve kriv Putin.

Pa ne moras bas rec na rec prenosis preglupe komentare sa Fox-a 🙂 

Biden je rekao na SOTU da je inflacija veliki problem sa kojim se suocavamo i objasnio je o cemu je rec, nije spominjao Putina. 

Ali od Putinove agresiju cene sve jos vise rastu, gorivo jos vise. Naravno za to nije kriv Putin, nego sama Amerika kako Tucker - gomno od coveka i velika kukavica (kako ga nazvao jedan Rush fan).

Zapusiti nos dok citate.

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad podvučeš crtu to izgleda otprilike ovako:

Ukr. ima koliko 43 miliona ljudi. Ogromna većina ti je tu normalnog sveta, kao i svugde otprilike. I dođe Putin i kaže ti "sad ću ja tebe malo da denacifikujem, da baš tebe (jer svako meri svet po sebi) a ti znaš da veze sa nacizmom nemaš.
Pa raspali crvena armija sruši ti pola zgrade. I dođe neka Zaharova junior i kaže tebi i svetu e ovako: "Ovo je slika zgrade koju smo denacifikovali. U ovom srušenom delu je živelo preko 50% Ukrajinica nacista, a u ovom delu koji nije srušen tu nema nacista pa smo pazili da nevini ne stradaju".

I onda ti popizdiš normalno, jer niti znaš nekog nacistu niti si ti nacista niti ti se jebe iskreno za nacizam ti si do juče hteo da gledaš samo Evroligu, kao i sav normalan svet svuda gde Putin nije bacio oko na denacifikaciju.

I kad si već popizdeo počneš lagano da mrziš i da te zabole ona stvar za sve nego da se napijaeš krvi tom lažovu koji te cinično naziva nacistom, lažnom nacijom i pri tom se pravi da zvuči učeno.
I tako dok ti gledaš kako da se krvi napiješ nekom tvoje komšije brine ima li gasa i pošto je, pošto je dizel ima li đubriva i svašta nešto, i na sve to ti vidiš neke ljude u Srbiji koji ponosno kliču "udri Putine naciste, osveti se NATO-u za bombardovanje Jugoslavije nek Ukrajinci plate za sve" pa još gore ispzdiš.
Jebem ti sve da sam ja Ukrajinac ja bih uzeo onu pušku što dele po Kijevu ne bih dva put mislio.


Pa brate mili...

7 minutes ago, sasa965 said:

@Eddard

@urosg3

Ajde sad , zašto se ratuje sada ?

Rat u Gruziji je bio 2008.Aneksija Krima 2014.Sada je 2022.

Zašto ne pre ?

Dajte , možda sam nešto propustio.

 

Pa denacifikacija i demilitarizacija, rekao Putin. Nije valjda lagao naš brat?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

 

 

Jesam li ja to nagovestio pre par stranica?! 

Ovo je game - changer! Ovo menja tok ratovanja. 

Sada vec sa olaksanjem mozemo konstantovati: ovo nece jos dugo trajati! Smesi se kompletna pobeda Ukrajine u ovom ratu!

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

...

Pa denacifikacija i demilitarizacija, rekao Putin. Nije valjda lagao naš brat?


Zaboravljaš prevenciju rata ratom by Lavrov.

 

@sasa965 Neće Putko da bude okružen normalnim zemljama, ne odgovara mu. A mora i stalno da traži nekakve neprijatelje, naciste i ostale, da bi održao tenziju unutra i vladao do smrti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sasa965 said:

Zaboravio si ,,poludeo" Putin.

Ako bi moglo ozbiljno bio bih zahvalan.

Najozbiljnije moguće, bez trunke šale. Tako je rekao Putin. I to je casus belli. Saša, brate, bio čovek na TV i rekao.

Ako su Rusi na takav poziv reagovali pozitivno ko smo mi da sumnjamo, najozbiljnije. Oni izgleda veruju u to.


Druga je varijanta da je ovo Putin izrekao svetske javnosti radi, a svom narodu i prijateljskim zemljama namignuo i rekao "ma ja to tako zbog javnosti, u stvari napao sam Ukrajinu jer su zamalo ušli u NATO" Ali moram eto da upakujem u tu priču naciste, pa i lažnu naciju jer ne može baš da bude sve iskreno (diplomatija hehehe) ali stvarni razlog je to da će Nato da turi neke rakete kod Harkova i odatle će najzgodnije da pobije sve Ruse i celu Rusiju uništi jer su oni takvi po prirodi, nisu normalni, samo hoće da ubijaju seti se Jugoslavije 1999. bez odluke saveta bezbednosti...

I onda imamo jedan razlog za javnost, drugi stvarni razlog a oba su sumnjivog kvaliteta. Sigurno nešto ne znamo. Šta je to što ne znamo nadam se da će se otkriti jer sve je bolje i po  Putina i po razum od ova dva razloga, ni jedan ne drži vodu.
Snažno želim da verujem da Putin nije naprasno odlepio i da je ovo racionalna odluka sa nekim ciljem jer ako je ovo što priča Putin ili ovo što mi analiziramo crno nam se piše, još jednom, nadam se da će pravi razlog tek da se sazna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Putin u prvim godinama vladavine nije ni znao gde bije. 
on se prosrao kad im je potonuo onaj brod, nije izlazio 2 nedelje. Niti je imao nikakav plan, a mozda i nije bio indoktriniran do ove mere. 
 

Sada je vec druga prica, ovo je totalno supervillan u potpuno novom kostimu,  sada pije krv mladih devica ujutru a popodne izvodi tajne rituale, crta satanske simbole tipa Z itd. 
 

Bezi od njeg
 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...