Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

20 minutes ago, Darth Bane said:

Jesam li ja to nagovestio pre par stranica?! 

Ovo je game - changer! Ovo menja tok ratovanja. 

Sada vec sa olaksanjem mozemo konstantovati: ovo nece jos dugo trajati! Smesi se kompletna pobeda Ukrajine u ovom ratu!

 

Ukrajina do Urala.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Clash said:

Kakva je ovo sad prica o US-Ukrajina laboratorijama?

ako je to ono sto je Rusija rekla da su hteli da im puste kugu, onda je verovatno isto i ko onaj NATO kompijuter sto su nasli

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Ma Rusi imaju "dokaze"  da su oni napravili svinjsji grip u Gruziji 😊😁

Ma nisu Rusi, Kinezi su danas nesto cimali Amere za to, ja kontao malo se zajebavaju onako sa strane zbog Vuhana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2022 at 2:35 PM, Angelia said:

 

Kakvo licemerje muska? On lepo rece da je absolutista po pitanju slobode govora. To nije licemerje.

On moze da kritikuje vlasti a da zastupa da medije ne treba cenzurisati, to nije licemerje. 

A sta je drugo mogao da kaze?

 

Mislim nek radi Musk sta hoce, moze mu se ali da nije u pravu to je 100%. Ne suprostavljati se medijama jednog diktatora - narocito kad mu to ne kosta nista (ono malo sto kosata je 0 u procentima) - mozda cuo nesto kod drugara poluidiota mu Joe Rogana - kao sloboda govora - kumbaja - itd , mislim sta hoce on sa tim da kaze. Zamilsi da si ti zivis u jednom malom gradicu, normalo sa porodicom i gradonaclenik zbog ko zna kojeg razloga ponavlja preko radia da si ti nacos i drogeras i napasces sve druge u gradu za koji dan. I to ponalja vise puta da je doslo to toga de ce te sutra lincovati. naravno Musk drzi radio stanicu.

 

To da je absolutista bas sada u ovom trenutku je prica kao nekog zilot tinejdzera, hipika, tehnokrate, sta ti ja znam. Moze mu se.

On jeste genije ali to u ovom slucaju ne znaci nista, covek se ponasa ponekad kao da je u ranim dvatesetima, twituje gluposti i nerealne i netacne stvari - sto je i sam vise puta priznao.

 

Za licemerje sam si izjasnio u predhodnom postu - to je skolski primer licemerstva. Sere o Justinu i kamiondzijama a cuti o Kini i logorima.

 

 

 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Clash said:

Sve ok, ali bas da je game changer…

Pa i do sada su ih Ukrajinci razbijali, sta ce tek sada da im rade. 

Drugo, imam neki predosecaj da ce Poljaci da udju u sukob na strani Ukrajine. Pre ili kasnije I to ne kao NATO clanica vec kao Poljska- vekovni neprijatelj Rusije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Pa i do sada su ih Ukrajinci razbijali, sta ce tek sada da im rade. 

Drugo, imam neki predosecaj da ce Poljaci da udju u sukob na strani Ukrajine. Pre ili kasnije I to ne kao NATO clanica vec kao Poljska- vekovni neprijatelj Rusije.

Ok

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

The head of the [United Nations] World Food Programme, David Beasley, has warned the conflict in Ukraine could send global food prices soaring, with a catastrophic impact on the world's poorest.

Ukraine and Russia are both major exporters of basic foodstuffs, and the war has already hit crop production, driving up prices

Mr Beasley said it was putting more people at risk of starvation worldwide.

"Just when you think hell on earth can't get any worse, it does," he said.

Russia and Ukraine, once dubbed "the breadbasket of Europe", export about a quarter of the world's wheat and half of its sunflower products, like seeds and oil. Ukraine also sells a lot of corn globally.

Analysts have warned that war could impact the production of grains and even double global wheat prices.

Mr Beasley told BBC World Service's Business Daily programme that the number of people facing potential starvation worldwide had already risen from 80 million to 276 million in four years prior to Russia's invasion, due to what he calls a "perfect storm" of conflict, climate change and coronavirus.

He said certain countries could be particularly affected by the current crisis, due to the high proportion of grains they currently import from the Black Sea region.

"The country of Lebanon, 50%, give or take, of their grains, come from Ukraine. Yemen, Syria, Tunisia - and I could go on and on - depend on the country of Ukraine as a breadbasket," he said.

"So you're going from being a breadbasket to now, literally, having to hand out bread to them. It's just an incredible reverse of reality."


https://www.bbc.com/news/business-60653856

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Nešto Rusi mnogo tih primirja proglašavaju. Navodno je danas popodne opet neko primirje proglašeno.

 

Ovo sa avionima je više šamar Putinu nego što će nešto promeniti. Ukrajinci imaju svoje Migove pa ne vidimo da ih koriste. To je čisto da Zapad kaže Putinu "ne interesuje nas šta ti radiš mi radimo šta mi hoćemo" i da pokažu da on to ne može da spreči. Pitanje je da li će to na kraju i da se odradi.

Link to comment
Share on other sites

Ali koji je to epski zajeb kad krenes na zamlju od 45 miliona stanovnika sa 100 000 vojnika. Dal su oni stvarno mislili da ce ih ovi docekati rasirenih ruku? Mora da je neko pomesao obavestajne fascikle iz Ukrajine sa onima iz Srbije.

 

P.S. Meni uopste ne deluje neverovatno prica da su ruski vojnici tek vece uoci napada saznali da posle vezbe umesto kuci idi na Ukrajinu.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

 

P.S. Meni uopste ne deluje neverovatno prica da su ruski vojnici tek vece uoci napada saznali da posle vezbe umesto kuci idi na Ukrajinu.

 

 

Pa uzeli im telefone pre napada, limitiran pristup informacijama. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nonick said:

Pa ne moras bas rec na rec prenosis preglupe komentare sa Fox-a 🙂 

Biden je rekao na SOTU da je inflacija veliki problem sa kojim se suocavamo i objasnio je o cemu je rec, nije spominjao Putina. 

Ali od Putinove agresiju cene sve jos vise rastu, gorivo jos vise. Naravno za to nije kriv Putin, nego sama Amerika kako Tucker - gomno od coveka i velika kukavica (kako ga nazvao jedan Rush fan).

Zapusiti nos dok citate.

 

 

Pa jel ti stvarno ides na Fox da citas komentare? :lol_2:

Biden je rekao na SOTU i da Putin nece osvojiti ljubav iranaca...pa se ja ne pozivam na te njegove izjave.

Nego na izjave cele administracije od kako je ovo sa ukrajinom pocelo. odma nam je receno da 'demokratija ima cenu, i da cemo to osetiti na gorivu" koje je inace vec imalo rekordne poraste.

Eno ga i danas prica o "cistim energentima".

Znas kako, fox komentari ili ne, znas kako se kaze ako si paranoican that doesnt mean they are not out to get you.... pa tako i komentatori foxa slusaju sve izjave u medijima. A s obzirom na gledanost Foxa, ne bi ja na tvom mstu tretirala sve te ljude kao budale.

17 minutes ago, nonick said:

 

Mislim nek radi Musk sta hoce, moze mu se ali da nije u pravu to je 100%. Ne suprostavljati se medijama jednog diktatora - narocito kad mu to ne kosta nista (ono malo sto kosata je 0 u procentima) - mozda cuo nesto kod drugara poluidiota mu Joe Rogana - kao sloboda govora - kumbaja - itd , mislim sta hoce on sa tim da kaze. Zamilsi da si ti zivis u jednom malom gradicu, normalo sa porodicom i gradonaclenik zbog ko zna kojeg razloga ponavlja preko radia da si ti nacos i drogeras i napasces sve druge u gradu za koji dan. I to ponalja vise puta da je doslo to toga de ce te sutra lincovati. naravno Musk drzi radio stanicu.

 

To da je absolutista bas sada u ovom trenutku je prica kao nekog zilot tinejdzera, hipika, tehnokrate, sta ti ja znam. Moze mu se.

On jeste genije ali to u ovom slucaju ne znaci nista, covek se ponasa ponekad kao da je u ranim dvatesetima, twituje gluposti i nerealne i netacne stvari - sto je i sam vise puta priznao.

 

Za licemerje sam si izjasnio u predhodnom postu - to je skolski primer licemerstva. Sere o Justinu i kamiondzijama a cuti o Kini i logorima.

 

 

 

US je puna absolutista po pitanju slobode govora, ja sam jedna od njih.

A tvoj primer nije primer slobode govora.

Medijska propaganda se odvija svuda, jel sad sve da ih poskidamo jer nisu objektivni? Znaci Musk da ocenjuje ko zasluzuje etar a ko ne, mozda da pita i Bezosa i Zuckerberga... a da zaboravila sam oni to vec rade.

 

Nije licemerje ne komentarisati stvari koje bi ti da on komentarise, taj argument je stvarno smorio i ovde na forumu....

Ima mnogo stvari na svetu vrednih komentarisanja - ne mora bas svako sve da iskomentarise. Kad bi on stigao da radi?

 

A genijima se oprasta malo infantilnosti. Inace ja Muska ne volim ich, ali ga ne smatram licemernim zato sto je absolutista po pitanju slobode govora. Sta je on ; Bog? da odredjuje sta je istina a sta ne, mnogi high tech moguli su upravo to utripovali pa nam FB i twitter odredjuju sta je istina a sta ne,kako im se svidja tog dana. Pa aj zaglupljuj raju "da ih zastitimo od misinformation, neka gledaju CNN" :lol_2: koji uopste nije propaganda.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ali koji je to epski zajeb kad krenes na zamlju od 45 miliona stanovnika sa 100 000 vojnika. Dal su oni stvarno mislili da ce ih ovi docekati rasirenih ruku? Mora da je neko pomesao obavestajne fascikle iz Ukrajine sa onima iz Srbije.

 

P.S. Meni uopste ne deluje neverovatno prica da su ruski vojnici tek vece uoci napada saznali da posle vezbe umesto kuci idi na Ukrajinu.

 

 

Pa ubedili sefa da ce to biti boza gde da mu kazu vidi sefe one silne milijarde sto potrosismo na vojsku pa ustvari...

 

Evo kod Kineza je bila a i dalje je velika afera o lopovluku u vojsci radi se o brojkama da ti pamet stane, glavnom uhapsenom u vili od 2000kvm su nasli novca da batalili brojanje i uzeli vagu. A u Kini za lopovluk lako moze i metak u glavu.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Clash said:

Kakva je ovo sad prica o US-Ukrajina laboratorijama?


Mene tast već dva dana smara sa tim, kaže - “vidiš, majku im jebem američku, kako su pravili te silne laboratorije u Ukrajini, da pobiju Ruse! Jebaće njima Putin majku.”

 

Razmišljanja prosečnog Srbina. 
 

Dobro, bar mu ćerka nije na njega… 

Edited by Eddard
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:


Mene tast već dva dana smara sa tim, kaže - “vidiš, majku im jebem američku, kako su pravili te silne laboratorije u Ukrajini, da pobiju Ruse! Jebaće njima Putin majku.”

 

Razmišljanja prosečnog Srbina. 
 

Dobro, bar mu ćerka nije na njega… 

 

Banuj tasta. Trajno.

 

 

🙂

 

 

 

P.S. Ne zezam se.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...