Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

17 minutes ago, Dl91 said:

Auh, stativa. Da li  bi bilo kolonijalizma, vekovnog mucenja Afrikanaca, segragacije, "uvozenja" na fin i kulturan nacin demokratije po svetu.... 

 

Jel nekog zanima zasto Afrika, Juzna Amerika, Kina, Indija nece da uvode sankcije Rujama? Sad ce odmah sa prave parelele sa Putinom i tamošnjim Bolsonarima, ali kolika su zla nacinili narodima kroz istoriju da bi sad prepuni para mogli da dele medjusobno i pricaju o pravima i demokratiji? 

 

I da, svet nije Evropa, cini mi se da je malo veci. 

Zato ruski oligarsi žive po Azurnim obalama, Parizima, Londonima, Njujorcima... Umesto po Minsku i ostalim bratskim prestonicama & aktraktivnim destinacijama pa Africi, Južnoj Americi, Kini i Indiji.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, K.Dot said:

Haha, ovo samo devil može. Ljudi ginu, situacija preti da eskalira, sankcije, nenormalna poskupljenja u celoj Evropi, Nemačka se naoružava i on napiše dobro je sve ovo. Ovo jedino može da se završi 1 na 1, Devil protiv Putina, da ga ispresavija kao onog narko dilera što bi i rat je gotov. Svet opet može da se vrati amerikanizaciji a ovi ostali na covid i maske. 

Devil samo hoce malo da zajebava rusofilicare. Jer, ruku na srce , malo smotano ide ova ruska vojna operacija. Nisu bas usli u Kijev za 3 dana, I imaju znacajne gubitke, ali su sa druge strane razorili infrastrukturu, zauzeli vazne luke, otkinuli jos par regiona I de facto osakatili Ukrajinu.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dl91 said:

Auh, stativa. Da li  bi bilo kolonijalizma, vekovnog mucenja Afrikanaca, segragacije, "uvozenja" na fin i kulturan nacin demokratije po svetu.... 

 

Jel nekog zanima zasto Afrika, Juzna Amerika, Kina, Indija nece da uvode sankcije Rujama? Sad ce odmah sa prave parelele sa Putinom i tamošnjim Bolsonarima, ali kolika su zla nacinili narodima kroz istoriju da bi sad prepuni para mogli da dele medjusobno i pricaju o pravima i demokratiji? 

 

I da, svet nije Evropa, cini mi se da je malo veci. 

 

Brt kolonije ne postoje vec odavno, a ugrozavanja ljudskih prava i razne represije u državama koje su alternative Anglosaksoncima itekako postoje. 

 

Ja nigdje ne rekoh da su idealni ali su od opcija koje postoje daleko daleko najbolji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Bane said:

Devil samo hoce malo da zajebava rusofilicare. Jer, ruku na srce , malo smotano ide ova ruska vojna operacija. Nisu bas usli u Kijev za 3 dana, I imaju znacajne gubitke, ali su sa druge strane razorili infrastrukturu, zauzeli vazne luke, otkinuli jos par regiona I de facto osakatili Ukrajinu.

 

 

Nisam primetio da iko ovde navija da Putin zauzme Ukrajinu. Kome moze biti drago (sem Devilu) sto je nesto razoreno i osakaceno? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Zato ruski oligarsi žive po Azurnim obalama, Parizima, Londonima, Njujorcima... Umesto po Minsku i ostalim bratskim prestonicama & aktraktivnim destinacijama pa Africi, Južnoj Americi, Kini i Indiji.

Pa bas tako, ovi su pokrali nakon sloma komunističkog sistema, a ovi su se vise izvestili kroz istoriju. I da se malo podruze, slican se slicnom raduje. A vidim i da u Londonu, Njojorku nisu bili gadljivi na te ruske pare kao Abramovica npr. i drugih oligarha. 

Link to comment
Share on other sites

Pa realno je da Putinofili Srbije budu u nekom cudnom raspolozenju, totalno ne znaju gde biju. 
Da li da se raduju putkovoj WWZ operaciji, 

ili da samo budu zabrinuti za gradjane Ukrajine. 
Trenutno ne znau gde ih Zvrbi. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sankcija to moze biti mac sa dve ostrice. Rusija ima potencijala da npr utice na ponudu nekoliko vaznih sirovina na svetskom trzistu. Nisu tu samo nafta i gas u pitanju, vec i zitarice, nekoliko vaznih metala (nikl, paladijum...). 

Npr sta bi Rusi mogli uraditi? Zbog sankcija svu naftu prodaju Kinezima po upola cene. Ili Hindusima. Koji kupovinom jeftinih energenata sticu ogromnu prednost.

Tako da, sto neko rece: Rusija ne moze biti svetska velesila, ali moze da utice koja ce zemlja biti velesila.

Tu je sada knjiga spala na 3 slova: USA, Kina, Indija. 

Jer, EU i Rusija ce ekonomska mnogo oslabiti. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, urosg3 said:

Zato ruski oligarsi žive po Azurnim obalama, Parizima, Londonima, Njujorcima... Umesto po Minsku i ostalim bratskim prestonicama & aktraktivnim destinacijama pa Africi, Južnoj Americi, Kini i Indiji.

Zato sto su budale. Mislite da ih mnogo cene tamo? 

Iako su milijarderi iza ledja im govore " ...ovi glupi Rusi".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Nakon sto im je provaljen COVID kao sredstvo za unistavanje ekonomije i osiromasivanje naroda, zli Zapad na celu sa glavnim zlocincima Amerikom je za taj svoj cilj izabrao oprobanu metodu: tjeranje na rat bratskih naroda. Princip je isti, sve su ostalo nijanse. 

Ko ti je ukrao nalog?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

 Ne volim neutralne,kenjkave koji svoje misljenje nece ili ne smeju da kaze.

 

Sto se tice rusije, predvidjam im ovo

 

 

 

Znaci, ko god nije na tvojoj strani, tj ideticnog mislenja, on je protiv tebe i automatski si ga kvalifikovao i etiketirao ga kao rusofila? Jel to demokratija Devile?  Jel takva shvatanja praktikuje moralni zapad? 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dl91 said:

Znaci, ko god nije na tvojoj strani, tj ideticnog mislenja, on je protiv tebe i automatski si ga kvalifikovao i etiketirao ga kao rusofila? Jel to demokratija Devile?  Jel takva shvatanja praktikuje moralni zapad? 

Nije to tacno. mmajstor je moj stari forumaski neprijatelj 🙂 sala mala. Samo ne volim to, eto ja sam neutralan, ne zelim rat, ti ga zelis. K.Dot ,mmajstor i ostali to pisu. Ko normalan moze da zeli rat?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, McCarthy said:

 

Potvrdio i Maduro. Pohvalio je odnos američkih diplomata tokom sastanka.

 

 

 

Ameri bukvalno uništavaju Rusiju lately, ovo s Ukrajinom im je došlo kao kec na dlanu. Što je najtragičnije od svega - zahvaljujući Putinu. 

 

 

 

 

 

Ovaj buzdovan ce ostati na vlasti ni kriv ni duzan. 5 miliona ljudi izbeglo, nestasice svega i svacega, 90% ljudi u siromastvu i na kraju ce mozda isplivati kao dugorocni diktator ako mu se sloze kockice. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Brt kolonije ne postoje vec odavno, a ugrozavanja ljudskih prava i razne represije u državama koje su alternative Anglosaksoncima itekako postoje. 

 

Ja nigdje ne rekoh da su idealni ali su od opcija koje postoje daleko daleko najbolji. 

Koliko puta su bili nadomak gradjanskog rata Ameri, ili bolje reci nadomak rasnog sukoba u skorije vreme? Sta se desavalo mnogo puta u La 90 tih, skoro u Mineapolisu ili gde vec? A verujem da ce biti toga jos, kako se broj bele populacije bude smanjivao, a oni nastavili da drze sve poluge drustva. Pobunice se do juce manjine. Rezultat svega? Pa mozda nece biti ovakve Amerike kakve danas znamo. Kazem mozda, nisam ja stručnjak ili  Nostradamus, niti mogu da predvidim sta ce tacno biti. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, urosg3 said:

Zato ruski oligarsi žive po Azurnim obalama, Parizima, Londonima, Njujorcima... Umesto po Minsku i ostalim bratskim prestonicama & aktraktivnim destinacijama pa Africi, Južnoj Americi, Kini i Indiji.

 

Sta je lose u tome? Mislim kakva bi bila razlika da li neki oligarh zivi u Moskvi, sigurno ih i tamo ima, ili zivi u Londonu ili zivi na jahti?

Druga je stvar kako su dosli do bogatstva, to je vec pitanje za Ruse i njihovu drzavu.

 

Meni je neshvatljivo da Abramovic potrosi ogromne pare na Celzi, koji je bio kao kod nas sto je bio npr OFK Beograd ili Rad i napravi od tof kluba prvaka Evrope. Mogao je te iste pare da potrosi na sta ja znam Zenit i da Zenit bude prvak Evrope.

Slupao je milijarde na Celzi i na kraju su ga izbacili iz Velike Britanije, ladno :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, erwin said:

 

 

Moze im se, mislim da oni manje od 10 posto nafte vuku iz Rusije. Nadoknadice.

 

Najvise ce ovom krizom dobiti Kina i USA. I ja nemam problem s tim. Najvise gube Ukrajina i Evropa. E, to je ono sto me muci. Gubi mnogo i Rusija, ali jbg, sama je zakuvala corbu. Jedino, sto mi moramo da je kusamo sa njima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...