Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

23 minutes ago, McCarthy said:

 

Potvrdio i Maduro. Pohvalio je odnos američkih diplomata tokom sastanka.

 

 

 

Ameri bukvalno uništavaju Rusiju lately, ovo s Ukrajinom im je došlo kao kec na dlanu. Što je najtragičnije od svega - zahvaljujući Putinu. 

 

 

 

Zli jezici bi na osnovu ovog tvog zaključka pomislili i rekli da iza svega stoji USA 🤔🤔. Kako kazu ono bese, treba pratiti put novca i ko iza svega najvise profitira... 

 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Amigo said:

Sve mi se cini da Zapad u stvari nema neki plan, nego rade sta nekome trenutno padne na pamet, bez nekih dugorocnih analiza.

Mora se shvatiti da Evropa i SAD nisu u istom polozaju, niti mogu da imaju identicne interese, tako da je sve ovo neka vrsta haosa.

 

Plan je da se osiromasi narod.

Niko normalan ne bi povlacio ovakve poteze a da nema plan iza toga. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bio je guseničar, garant...

 

Primećeno je dejstvo rakete KX-101, nju nose TU-160 ili TU-95....inače postoje ozbiljne priče da je sinoć Ukrajinski S-300 greškom oborio rumunski MIG-29....

 

P.S.ovo poslednje, za S-300, moram da istražim, kad stignem doma8cff00cf20205ba62faaf78f7edcdef1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dl91 said:

Zli jezici bi na osnovu ovog tvog zaključka pomislili da iza svega stoji USA 🤔🤔. Kako kazu ono bese, treba pratiti put novca i ko iza svega najvise profitira... 

 

 

Sva sreća, pa ti nisi zao jezik i slažeš se da je Putinova agresija na suverenu susednu državu dovela do njegovog potpunog fijaska i izolacije.

 

Stupid is as stupid does kaže Forest Gump.

Edited by McCarthy
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McCarthy said:

 

Sva sreća, pa ti nisi zao jezik i slažeš se da je Putinova agresija na suverenu susednu državu dovela do njegovog potpunog fijaska i izolacije.

 

Stupid is as stupid does reče Forest Gump.

Sve ok, Putin i Rusija agresori i zli, ali mi se u celoj prici javlja da ce najvise na kraju da budu iskrivljeni Ukrajina, Rusija i Evropa. USA ima opet da se pogura kao apsolutni vladar izmucene ekonomski Evrope i da opet stampa dolorese za neke nove Marsalove planove, mozda ne bas posleratne, ali posle velike krize. 

 

Geopolitika je delikatna prica, nije bas tako jednostavna kako mnogi ovde hoce da prikazu. Ali ajde, vecina ovde tako razmislja. Po meni ovde nema dobre strane, sem mucenog Ukrajinsog naroda, oni najvise pate. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Ko ima benefita od toga da "osiromasi narod"? I koji "narod"?

 

Narod Evrope, a posebno oni koji su stopostotno zavisni od ruskih energanata a to je Srbija npr. 

 

Ko ima benefita od toga je dobro pitanje za diskusiju. Sigurno ce od toga imati korist onaj ko uleti kao novi dobavljac.... kao i elita u Evropi koja sprovodi ovo.

 

Tako da pakujte kofere pa u Aziju... Evropa vise nece biti ono sto je bila. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dl91 said:

Sve ok, Putin i Rusija agresori i zli, ali mi se u celoj prici javlja da ce najvise na kraju da budu iskrivljeni Ukrajina, Rusija i Evropa. USA ima opet da se pogura kao apsolutni vladar izmucene ekonomski Evrope i da opet stampa dolorese za neke nove Marsalove planove, mozda ne bas posleratne, ali posle velike krize. 

 

Za to moraš da se obratiš (i zahvališ) Kremlju, a ne meni. 

 

5 minutes ago, Dl91 said:

Geopolitika je delikatna prica

 

Zašto se onda baviš istom kada je ne poznaješ?

 

Edited by McCarthy
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McCarthy said:

 

Za to moraš da se obratiš (i zahvališ) Kremlju, a ne meni. 

 

 

Zašto se onda baviš istom kada je očigledno ne poznaješ?

 

Ne poznajes je ni ti ali te to ne sprecava da makartisticki sve svoje neistomisljenike svrstavas u istu grupu.:default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro je sve ovo. Nemacka se naoruzava, verovatno ce sve evropske zemlje da rade na tome. Verujem da ce Evropa postati ujedinjenija i da nece vise dozvoliti ovakva sranja. Rusiju bih izbacio iz Evrope na neodredjeno vreme,bukvalno iz svih institucija pa nek se druze tamo sa Kinezima, pre ili kasnije ce se poklati...zbog vodja naravno 

2 minutes ago, Kronostime said:

Ne poznajes je ni ti ali te to ne sprecava da makartisticki sve svoje neistomisljenike svrstavas u istu grupu.:default_coffee:

Samo da je ti poznajes 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Nakon sto im je provaljen COVID kao sredstvo za unistavanje ekonomije i osiromasivanje naroda, zli Zapad na celu sa glavnim zlocincima Amerikom je za taj svoj cilj izabrao oprobanu metodu: tjeranje na rat bratskih naroda. Princip je isti, sve su ostalo nijanse. 

Kako bese ide ona, ako vidite dve ribe na dnu mora kako se svadjaju, pogledajte da slucajno u blizini nije neki Englez. 

 

Ajde da ne rusimo sneska, zapad je svuda uveo demokratiju i procvetala su sve te zemlje nakon toga. Nisu bile ruinirane bombama vec su od prcvarnica nastale velelepne metropole a standard doziveo vrhunac. Bas bi me zanimalo tvoje misljenje da si iz Avganistana, Iraka ili odakle god gde je uspesno sprovedena demokratizacija drustva. Ovde je na delu denacifikacija, a tada je bilo demokratizacija... 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Ne poznajes je ni ti ali te to ne sprecava da makartisticki sve svoje neistomisljenike svrstavas u istu grupu.:default_coffee:

 

Zato što je puno vas koji je ne znate, pa vam ukazujem koliko ne znate, možda naučite nešto.

 

Čuvajte živce, trebaće vam.

Edited by McCarthy
Link to comment
Share on other sites

Sve sto treba znati o toj Americkoj demokratiji se vidi na Severnoj i Juznoj Koreji. Vijetnamu je trebalo dugo, treba neki proces i da su ti ljudi tamo svesni svojih gresaka. Pa Amerikance npr obozavaju u Japanu a vodili su teske ratove, atomska..

 

Rusi gube i Venecuelu itd..sa Rusima samo hocemo mi jer ih verovatno imaju u dzepu, tu mislim na vlast. Ljudi se lako okrenu za saku novaca, takvi smo jbga...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro je sve ovo. Nemacka se naoruzava, verovatno ce sve evropske zemlje da rade na tome. Verujem da ce Evropa postati ujedinjenija i da nece vise dozvoliti ovakva sranja. Rusiju bih izbacio iz Evrope na neodredjeno vreme,bukvalno iz svih institucija pa nek se druze tamo sa Kinezima, pre ili kasnije ce se poklati...zbog vodja naravno 

Iz Ujedinjenih nacija ne mogu da ih izbace zbog prava veta, clanovi EU nisu, a sto se tice Kine - ne znam koliko taj savez godi ostalima.

Naoruzavanje nikome nije dobra donelo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dl91 said:

Kako bese ide ona, ako vidite dve ribe na dnu mora kako se svadjaju, pogledajte da slucajno u blizini nije neki Englez. 

 

 

Interesantno kako ljudi kod nas u svemu vide zle Engleze i Amerikance. Svijet bi bio mnogo gore mjesto da nemas te Engleze i Amerikance sa svim njihovim manama. Alternativa su ti i sad i kroz historiju bili mahom divljacki rezimi gdje se ljudima uzimaju najosnovnija ljudska prava. Kad se pojavi neko ko ce biti bolji od njih, ja cu biti prvi koji ce pljuvati i Engleze i Amerikance. Do tada zivjela nam i Imperija i Land of the free.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Sve sto treba znati o toj Americkoj demokratiji se vidi na Severnoj i Juznoj Koreji. Vijetnamu je trebalo dugo, treba neki proces i da su ti ljudi tamo svesni svojih gresaka. Pa Amerikance npr obozavaju u Japanu a vodili su teske ratove, atomska..

 

Rusi gube i Venecuelu itd..sa Rusima samo hocemo mi jer ih verovatno imaju u dzepu, tu mislim na vlast. Ljudi se lako okrenu za saku novaca, takvi smo jbga...

Japanci ih bas obozavaju - pogotovo na Okinavi gde malo malo protestvuju zbog prisustva americkih vojnika i njihovog ponasanja.

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Interesantno kako ljudi kod nas u svemu vide zle Engleze i Amerikance. Svijet bi bio mnogo gore mjesto da nemas te Engleze i Amerikance sa svim njihovim manama. Alternativa su ti i sad i kroz historiju bili mahom divljacki rezimi gdje se ljudima uzimaju najosnovnija ljudska prava. Kad se pojavi neko ko ce biti bolji od njih, ja cu biti prvi koji ce pljuvati i Engleze i Amerikance. Do tada zivjela nam i Imperija i Land of the free.

Auh, stativa. Da li  bi bilo kolonijalizma, vekovnog mucenja Afrikanaca, segragacije, "uvozenja" na fin i kulturan nacin demokratije po svetu.... 

 

Jel nekog zanima zasto Afrika, Juzna Amerika, Kina, Indija nece da uvode sankcije Rujama? Sad ce odmah sa prave parelele sa Putinom i tamošnjim Bolsonarima, ali kolika su zla nacinili narodima kroz istoriju da bi sad prepuni para mogli da dele medjusobno i pricaju o pravima i demokratiji? 

 

I da, svet nije Evropa, cini mi se da je malo veci. 

Edited by Dl91
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Haha, ovo samo devil može. Ljudi ginu, situacija preti da eskalira, sankcije, nenormalna poskupljenja u celoj Evropi, Nemačka se naoružava i on napiše dobro je sve ovo. Ovo jedino može da se završi 1 na 1, Devil protiv Putina, da ga ispresavija kao onog narko dilera što bi i rat je gotov. Svet opet može da se vrati amerikanizaciji a ovi ostali na covid i maske. 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Japanci ih bas obozavaju - pogotovo na Okinavi gde malo malo protestvuju zbog prisustva americkih vojnika i njihovog ponasanja.

 

Eh da je sada Yoyogi tu, pa da nam kaze kakvo je zaista osjecanje Japanaca prema Amerikancima.

Mozda da ga odbanuju na sat vremena :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...