Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

37 minutes ago, attolini said:

Imaju spanci jednu veoma dobru izreku - " istorija je kao livada, svako moze svoj stog stena da sakupi"...kakva glupost, jebes kevu s ovim...

 

Vidim da si ti bas to uradio. Iz celog teksta (sa cele livade) koji hronolski opisuje ukrajinsko-ruske istorijske dogadjaje izdvojio si jednu recenicu koja je sustinski skroz nebitna u ukrajinsko-ruskom kontekstu jer nema nikakav uticaj na te odnose. Pazi molim te, ”Švedska je takođe stala na stranu Ukrajine pod kraljem Karlom XII”! Jaka stvar! Ti najbolje sam znas zasto si izabrao bas taj stog sena.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Kako ce drzati okupiranom ogromnu zemlju neprijateljski nastrojenu?

Pitam se da li bi ruski plan mogao da bude da zauzmu samo dio Ukrajine i da stanovništvo sa tog dijela deportuju u ostatak Ukrajine, čiju bi egzistenciju tolerisali u zamjenu za garanciju da neće ući u NATO i EU.

 

10 minutes ago, McLeod said:

Sta Evropa dobija? Milion i kusur izbeglica.

Imajući u vidu demografske prilike u velikom broju evropskih zemalja, postavlja se pitanje da li je nekoliko miliona imigranata bijelih hrišćana ili laika problem ili prednost.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka marionetska vlada ce pasti godinu dve nakon sto se Rusi povuku, direktna okupacija ce ih odvesti u bankrot takodje, sta god bude. sebi su spalili sve mostove sa EU i Amerikom, boga pitaj sta im je uopste plan. Lik je definitivno otisao u neki novi stepen ludila. 

 

Jedino da nateraju vlast da kapitulira i da im potpise saglasnost za otcepljenje Krima i Donbasa, i da posle niko od medjunarodne zajednice to ne moze da ospori, jer je kao bilateralan sporazum. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, McLeod said:

Ovde svi gube. Prosto mi vise nista nije jasno.

 

Ili je ovo uradio jer se plasio da ce Ukrajinci da zbrisu ove kvazi republike da im pokaze misice, da ih natera da ih priznaju.

 

Ali sta ce ti ta sranja kao i kvazi drzave u drugim zemljama okolo, kad se ljudi okrecu protiv tebe, tako da svaki pokusaj da se instalira neka marionetska vlada ne ide tako lako.

 

Poludeo je od ipoliticke izolacije i zbog cinjenica da Ukrajina nije propala 2014. i da je ostalo upisano da je Ukrajina izgubljena za vreme njegove vlasti.

 

Jednostavno iracionalan covek, ovo je njegov licni rat, pre svega sa demokratijom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, medobrundo said:

 

Ok, poenta je razumena.

 

Ali reći, kao što si naveo u prethodnom postu, da je glavno govno SAD, pored živog Putina koji trenutno bombarduje ukrajinske gradove, ubija i raseljava ljude i pravi nepopravivu štetu 🤡

 

Čak je i takav stav konzistenan (i dalje nije ok), ukoliko smatraš da su glavna govna pri bombardovanju Jugoslavije ispali Rusi -- veća i od NATO pakta, Blera, Miloševića, Albanaca.. i koga god da je još bio direktno uključen.

 

Mnogo toga je podložno diskusiji, milion teorija.. ali prostor neverovatno da i oko nekih sasvim jasnih situacija nije moguće uspostaviti kakav takav konsenzus (mada ga je cela Evropa, sa izuzetkom nas,  napravila). Na kraju, sve je moguće relativizovati. Tvoj argument bi se nekako i držao da je Ukrajina krenula u ofanzivu, pa makar i na svojoj teritoriji (kao što je Informer bombastično preneo).

 

Kao da je amerima nekada trebao neki veliki razlog da unistavaju zemlje hiljade kilometara daleko. Ukrajinci nisu isli u ofanzivu vec "samo" ubijali civile po Odesi i Donbasu unazad nekoliko godina. Imali su obecanje da ce dobiti zastitu, a ovi ih pustili niz vodu.

Ako se osudjuje rat u Ukrajini (a treba naravno da se osudi) onda treba osuditi i one odgovorne za unistavanje Libije, Irana , Iraka, Avganistana... a ne od njih praviti nekakve mirotvorce

Edited by drperce
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Odesa ? .... ako pratiš ?

Ako se to može nazvati praćenjem 😄

 

Odesa je bombardovana, ima video kako Ukrajinci postalvjaju mine na plažu, bog zna od kad je. Baš o Odesi ni slova. Doduše prvo Rusi moraju da srede otpor kod Hersona i uzmu Mukulajv, pa tek onda Odesa. Čitam da je u Odesi spreman opasan odbor za doček. Ne bi me začudilo da Rusi sad krenu sa strateškim bombardovanjem i da bude više civilnih žrtava.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ras kass said:

 

Ko je mislio da blefira? Pa USA je upozoravala mesecima da ce napasti I kad ce napasti. 

 

Drugo ne ocekujes valjda da slavimo modernog Hitlera I podrzavamo agresiju na Ukrajinu. 

Naravno da ne, ali ne mozes slaviti ni bolide iz Nato pakta, koji nisu uvazili odbrambene interese Rusije, koji im vec 20 godina trube o tome.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, K.Dot said:

Imam par drugara Čečena i ne mogu da smisle Ruse, zato mi je čudno da se nalaze u ruskoj vojsci. 

Možda je to tako kod obične raje, ali Putin već dosta dugo ima vrlo prijateljske odnose sa njihovim vođama, i sada su oni veći Rusi/Putinovci od Rusa.

 

Ona priča kako neće da okupiraju celu Ukrajinu sada pada u vodu. Prvo kažu ovo nije okupacija hoćemo da demilitarizujemo i da uništimo naciste u Ukrajini. Ok prvo mi je jasno kako, drugo nemam ideju kako će da sprovedu.

Sledeća je da je Zelenski neformalno poslao hint da želi pregovore, Rusi kažu laže neće on da pregovara.

 

Dakle, totalna prodaja magle od strane Moskve. Ja nemam ideju kako će ovo da se završi.

 

Elem, juče čitam Rusi opkolili Černobil. Pa i ako nemam pojma šta će da rade sa njim, ovo se plasira kao neka ne znam kako bitna informacija. Za one koji ne znaju, a verovatno je malo takvih, Černobil je lociran na samom severu Ukrajine, jako blizu granice sa Belorusijom, tako da i nije bio neki preterani uspeh da ga opkole, ali opet ponavljam - ne znam za koji će im to kurac.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Pitam se da li bi ruski plan mogao da bude da zauzmu samo dio Ukrajine i da stanovništvo sa tog dijela deportuju u ostatak Ukrajine, čiju bi egzistenciju tolerisali u zamjenu za garanciju da neće ući u NATO i EU.

 

Imajući u vidu demografske prilike u velikom broju evropskih zemalja, postavlja se pitanje da li je nekoliko miliona imigranata bijelih hrišćana ili laika problem ili prednost.

 

 

I ja mislim da ce biti nesto slicno, zauzece par vecih gradova i naterati na kapitulaciju - uzece deo jugoistocnih teritorija i naterati ih da ih priznaju. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jedibojan said:

Iskreno, samo mi je bilo potresno. Pogotovo jer smo prolazili kroz slicno

Jako se živo sećam tog marta 1999. gledam ja u mobilizacioni poziv gleda on u mene... Pa malo gledam vesti na dial up internetu i mislim se kako sve što na planeti smatram ispravnim hvale vrednim, je odjednom na strani neprijatelja a branim miloševićiv režim i svetonazor koji prezirem.
Nađem se negde u krajnje eskapističkom zaključku da je dužnost dužnost i odem da radim projektovani mi posao da i mojim radom ispadne da je JV organizovana oružana sila. Ja nisam Rambo niti ću ikad postati, ali hej, dok sam bio na tom Kopaoniku od mene je vojska dobila tačno ono što je i očekivala ni manje ni više. Uredni transkripti razgovara, pošten odrađene smene i u mojoj smeni se svaka bahata budala sa činom više u bilo kom trentku koji poželi mogla pouzdati da će jasno i glasno da dobije vezu sa željenim "Bosut xxx".

Imali smo i gore internet čak kvalitetniji nego kod kuće pa se moglo pobeći od svakodnevice, a baš je bilo i lepo proleće, jedino civila nisam video na puškomet. Prvi znak da sledi raspad je kad nam objavilo da nema smene, da smo tu gde jesmo jer mobilizacija ide traljavo.

Iz životnog iskustva znam - dobro smo prošli, nije bilo prilike da proverimo ali da  su neki GIs zakucali u krug ili na vrata mi bi se branili kako umemo takvo je bilo raspoloženje.

Link to comment
Share on other sites

Sto Rusi urade za nedelju/dve to je to, nece sigurno operacija trajati mesecima.

Onda nateraju Ukrajince da potpisu vojnu neutralnost i da se zauvek odreknu Nato.

Krim ostaje u Rusiji, jer je bukvalno otet od ludih/pijanih komunista, to je kao kad bi sad Rusi postavili vladu u Kijev, i oni potpisu da daju pola Ukrajine Rusiji.

Donbas i Luganjsk dobijaju samostalnost, ostatak Ukrajine se demilitarizuje, Rusi se povlace.

To je najrealniji scenario.

 

Ukrajina vec menja misljenje:

https://rs.n1info.com/svet/savetnik-zelenskog-spremni-smo-za-dijalog-s-rusijom-i-o-neutralnom-nato-statusu/

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, urosg3 said:

Jako se živo sećam tog marta 1999. gledam ja u mobilizacioni poziv gleda on u mene... Pa malo gledam vesti na dial up internetu i mislim se kako sve što na planeti smatram ispravnim hvale vrednim, je odjednom na strani neprijatelja a branim miloševićiv režim i svetonazor koji prezirem.
Nađem se negde u krajnje eskapističkom zaključku da je dužnost dužnost i odem da radim projektovani mi posao da i mojim radom ispadne da je JV organizovana oružana sila. Ja nisam Rambo niti ću ikad postati, ali hej, dok sam bio na tom Kopaoniku od mene je vojska dobila tačno ono što je i očekivala ni manje ni više. Uredni transkripti razgovara, pošten odrađene smene i u mojoj smeni se svaka bahata budala sa činom više u bilo kom trentku koji poželi mogla pouzdati da će jasno i glasno da dobije vezu sa željenim "Bosut xxx".

Imali smo i gore internet čak kvalitetniji nego kod kuće pa se moglo pobeći od svakodnevice, a baš je bilo i lepo proleće, jedino civila nisam video na puškomet. Prvi znak da sledi raspad je kad nam objavilo da nema smene, da smo tu gde jesmo jer mobilizacija ide traljavo.

Iz životnog iskustva znam - dobro smo prošli, nije bilo prilike da proverimo ali da  su neki GIs zakucali u krug ili na vrata mi bi se branili kako umemo takvo je bilo raspoloženje.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

...nisam baš znao puno o Ukrajini.No,zadnjih dana sam čitao.Meni se čini da ludom diktatoru nekakova naoružana Ukrajina nikada nije bila i nije problem,Ukrajina nikada nije prijetila Rusiji.Ali,što je zaprijetilo Rusiji?Čim je Ukrajina izrazila ambicije ulaska u EU ili NATO,značilo je da kreće prema jednom liberalno demokratskom modelu,smjenjivosti vlasti,borbi sa korupcijom itd.E to je problem za ludog diktatora.Zelenski nije došao iz obavještajne zajednice,zamislite,glumac.Pokušajte sagledati,od Putina,unatrag,do Brežnjeva,većina vladara je dolazila iz obavještajne zajednice.Osim toga,Zelenski nikada nije rekao da će biti predsjednik bez ograničenja mandata.

Čitam što je napisala cyber,nešto slično je u intervjuu za indeks govorio ukrajinski ambasador u HR.Neću ponavljati te činjenice,ali,iznenadilo me njegova priča o ukrajinskom jeziku.Kod nas se obično govori o umjetnim jezicima,a prema veleposlaniku,ukrajinski jezik se potiskivao,zabranjivao za vrijeme SSSR

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Beonegro said:

Pitam se da li bi ruski plan mogao da bude da zauzmu samo dio Ukrajine i da stanovništvo sa tog dijela deportuju u ostatak Ukrajine, čiju bi egzistenciju tolerisali u zamjenu za garanciju da neće ući u NATO i EU.

 

Imajući u vidu demografske prilike u velikom broju evropskih zemalja, postavlja se pitanje da li je nekoliko miliona imigranata bijelih hrišćana ili laika problem ili prednost.

 

 

Sad mi nista ne deluje nemoguce. Samo ne znam kako ce te garancije odrzati, jer je raspolozenje stanovnistva takvo da ce se sada taj sentiment jos jace ucvrstiti. Dobice dve beskorisne republikice, popice sankcije i zavrsio je pricu, krece velika kriza u celoj Evropi.

 

Bukvalno jedini koji ovde profitiraju su Kina i SAD.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kronostime said:

Boze sacuvaj! :krstipd4:

No mi  smesni ovi wannabee Lazanski i Drecuni sto ni petardu ne bacise u zivotu, a drobe o ratu.

 

Ti bi mogao Rusima da objasnis kako se povlaci, posto si to verovatno jedino i radio tokom rata ako si uopste bio.Mada je to u principu i nebitno za temu jer ne moras biti strucnjak kad vidis ocito da su Rusi za sad polomili zube jos na svojoj granici.

 

Ti kao strucnjk bi trebao da znas da je Kijev jako blizu Beloruske granice te su zato i blizu prestonice. Uzmes google i ukucas i vidis i onda ti bude jasno kako su tako brzo dosli do Kijeva. Eto malo pomoci za veterana..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Dobice dve beskorisne republikice, popice sankcije i zavrsio je pricu, krece velika kriza u celoj Evropi.

Što je najgore, neće ni sada dobiti suštinske sankcije. Francuzi i Italijani ne daju da se potpuno izbaci iz finansijskog sistema zato što i sami imaju velike banke u Rusiji. Njemci (pretpostavljam i Česi) ne daju da se takne Sjeverni Tok 1 jer ne mogu da nadoknade ruski gas.

Ako se ovo završi relativno brzo kao što meni djeluje da hoće, ostaće business as usual.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ti bi mogao Rusima da objasnis kako se povlaci, posto si to verovatno jedino i radio tokom rata ako si uopste bio.Mada je to u principu i nebitno za temu jer ne moras biti strucnjak kad vidis ocito da su Rusi za sad polomili zube jos na svojoj granici.

 

Ti kao strucnjk bi trebao da znas da je Kijev jako blizu Beloruske granice te su zato i blizu prestonice. Uzmes google i ukucas i vidis i onda ti bude jasno kako su tako brzo dosli do Kijeva. Eto malo pomoci za veterana..

Ljubinka, sine, dodaj mi tastaturu - ide tata u rat.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Moram da priznam da i Ukrajinska strana daje neke sulude izjave, a posebno je suludo pozivanje stanovništva da sprema i baca molotovljeve koktele na Ruse.

Buvalno ih šalju u smrt sa ovavkim pozivima, ako je tačno ono što sam pročitao.

Ne samo to, već dele oružje ljudima na ulici. Bukvalno po sistemu još malo pa nestalo. Tu su pištolji, puške, ručne bombe.

 

Postavljaju VBR Grad u gradske četvrti, suludi potezi. Bukvalno ih nije briga za civilno stanovništvo!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Juan said:

Moram da priznam da i Ukrajinska strana daje neke sulude izjave, a posebno je suludo pozivanje stanovništva da sprema i baca molotovljeve koktele na Ruse.

Buvalno ih šalju u smrt sa ovavkim pozivima, ako je tačno ono što sam pročitao.

 

Pa to je stanje nacije tamo vec duze vreme... Krim je Ukrajina ali daj da im zavrnemo jedini izvor vode, ukini ruski jezik kao sluzbeni, stavi Azov u redovnu vojsku, itd... Jednostavno ima i tu ljudi koji nisu bas pri pameti. 

Kao sto McL rece, meni uopste nije jasno kako ce svet izgledati posle ovoga... niti sta ce Rusija sa bratskom drzavom kao neprijateljem, niti sta ce Evropa sa Putinom... 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...