Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

25 minutes ago, Stondisha said:



Naravno, sve si u pravu, evo sad iz kkp mašu A licencom kaže poslao Djordi još 2007/8 al tek sad stiglo (štrajkovala španska pošta pa nije moglo ranije), al kažu jebi ga važi za sezone 09-10 i 11 poa je morala da se obnovi na kraju 2011, da bi bila validna za naredne godine, a kako je nisu obnovili i poslali nazad dokumentaciju u propisanom roku...  zato sad ne igraju EL inače bi bili redovni i stalni učesnik.

 

Ili da ti prevedem ako ne umeš da čitaš sarkazam:  ABA ostaje sa jedniom mestom i šampion ABA lige igraće EL, ali samo i ukoliko im to ULEB dozvoli. Nikakav sportski momnenat na terenu, nikakva sportska tradicije  ništa, strogo zeleni sto i plus/minus, šta dobija ULEB vs šta gubi ULEB, algoritam, tabela, amplituda i grafikon...  ko ima najbolje pokazatelje na grafikonu, taj igra EL i tačka.

Ih kao da ne sportski momenat odlucivao i kad su drugi bili prvaci, nije ovo nista novo samo drugo ruho, Evroliga voli pare to je prosto surovi kapitalizam inace bi Jugoplastika sa ovih prostora imala zacementirano mesto u Evroligi na osnovu tradicije, trofeja itd .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ih kao da ne sportski momenat odlucivao i kad su drugi bili prvaci, nije ovo nista novo samo drugo ruho, Evroliga voli pare to je prosto surovi kapitalizam inace bi Jugoplastika sa ovih prostora imala zacementirano mesto u Evroligi na osnovu tradicije, trofeja itd . 



ne bi jer jugoplastika nije osvojila nijedan trofej, pa ni kup Hrvatske nekih 20 godina... kao što ni CZV i Steaua i Notingem ne igraju automatski LŠ jer su bivši osvajači.

Mešaš pojmove kao što su istorija i tradicija, sa pojmom sportski uspeh u prethodnoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

Kakav trash dovodi Olimpija. Mislim da je sada vec jasno da ovde nema nikakve fuzije, vec da je Cedevita prodala licencu Olimpiji, tj ustupila joj mesto u ligi.Tedeski je sigurno planirao da digne ruke od Cedevite, a ovako je i uzeo neku kintu + je ostao jos malo na tom trzistu.  Naci ce se tu u rosteru po neki i Hrvat fore radi, ali vecinu tima ce sacinjavati Slovenci i stranci. Ovo sto su do sada doveli je ladno mogla da dovede i Olimpija u svom izvornom obliku.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:



ne bi jer jugoplastika nije osvojila nijedan trofej, pa ni kup Hrvatske nekih 20 godina... kao što ni CZV i Steaua i Notingem ne igraju automatski LŠ jer su bivši osvajači.

Mešaš pojmove kao što su istorija i tradicija, sa pojmom sportski uspeh u prethodnoj sezoni.

Ti si napisao citiram nikakva sportska tradicija, nikakvi rezultati na terenu , a sportska tradicija i istorija itekako ide u prilog Jugoplastici. Elem, zato se i u fudbalu ide ka zatvorenoj ligi sampiona,novac diktira , treba da se pomirimo sa tim mada nekad na osnovu tradicije i odredjenog iznosa Djordi da vajld kartu i nasim klubovima, Partizan je tako dobio vajld kartu iako na terenu nije izborio kao i Zvezda u onoj sezoni Cibonine titule.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MrTripleDouble said:

Kakav trash dovodi Olimpija. Mislim da je sada vec jasno da ovde nema nikakve fuzije, vec da je Cedevita prodala licencu Olimpiji, tj ustupila joj mesto u ligi.Tedeski je sigurno planirao da digne ruke od Cedevite, a ovako je i uzeo neku kintu + je ostao jos malo na tom trzistu.  Naci ce se tu u rosteru po neki i Hrvat fore radi, ali vecinu tima ce sacinjavati Slovenci i stranci. Ovo sto su do sada doveli je ladno mogla da dovede i Olimpija u svom izvornom obliku.

Izgleda tako. EC i ABA mjesto prodali za reklamu, vjerovatno 1-2 godisnju, a onda cao, papa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kum žoržo said:

Pominje se i Vidmar na 5.

 

To bi bio dobar potez. Čim više domačih igrača da se napravi dobra baza, a Vidmar je sigurno jedan boljih, od ovih koji su dostupni. Mada, ja sam pre neki dan čitao da je on u stilu ovih naših izjavio kako "trenutno nije realno" da se vrati u Olimpiju. Neznam sad dali se tu nešto menjalo u zadnjih par dana, ili su ono bile gluposti.

 

Ja da sam na mestu sportskog direktora Olimpije, sve napore bi uložio da dovedem Zorana Dragića. Ok, jasno je da on više nije isti igrač kao pre nekoliko godina, ali energija sa kojom on igra je nešto oko čega može da se menja gubitnički mentalitet Olimpije iz prethodnih par godina i dovuče gledaoce u halu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, realno *w said:

 

Ovo nije tačno, a moj kontakt za to bi trebao da je baš dobro upoznat sa slučajem...

 

Kada je Unikaha ponudila produženje, naravno da KKP više nije bio opcija, u pitanju su mnogo ozbiljnije pare. Ali on tada nije znao da će mu ovi ponuditi. Pošto mu je žena bila u poodmakloj trudnoći, navodno je imao želju da igra ili u Španiji ili Nemačkoj, ili da se vrati u Srbiju. 

 

Koliko mi je žao što nije došao u KKP, toliko mi je drago što je ostao tamo, jer znam da obožava Španiju. 

Klasican realni.

 

Kad se dovode pojacanja u klub niko ne valja. Ali kad se malo prica protiv kluba, drz, ne daj. Cinjenica je da je masni Italijan jos jednom odigrao predstavu za masu, i da je slagao cim je zinuo o mnogim stvarima. Vec u golu, pa neka mracna sila vadi loptu iz gola.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stondisha said:



ne bi jer jugoplastika nije osvojila nijedan trofej, pa ni kup Hrvatske nekih 20 godina... kao što ni CZV i Steaua i Notingem ne igraju automatski LŠ jer su bivši osvajači.

Mešaš pojmove kao što su istorija i tradicija, sa pojmom sportski uspeh u prethodnoj sezoni.

KK Split je osvojio titulu 2003.,sa onom cuvenom ekipom.

Osvojili su i kup 2004. Nesto si ti tu pomijesao.

Inace, radi se o najvecem kosarkaskom klubu u ex yu, imaju 3 (TRI) Jurolig titule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu to sto je Trinkijeri pricao meni za oko zapada slican patern i u slucaju Zvezde i Partizana - iz klubova dolaze informacije da postoje pregovori, a od igraca uglavnom demantiji. Istini za volju, kod Milosavljevica se moze zakljuciti da se razgovaralo, a kod Jovica i Tea se i to eksplicitno negira.

 

A onda Teo izjavi da je sa Saletom razgovarao u februaru o tome, pa cak se i sa Sasom 2 konsultovao. A Stefan Jovic zna sve kako su stvari tekle sa Hjustonom, grje i kako se otvarao prostor da eventualno potpise ugovor. Izgleda njih dvojica jedino nisu znala nista o opcijama u Zvezdi. Kako majku mu, pa i Jelisaveta je znala da Zvezda place za plejem, po mogucstvu domacim.

Link to comment
Share on other sites

Iz Zvezde nista zvanicno nije doslo, ni od kog zvanicnika kluba.

 

However, Teo je imao vise od 3 razgovora sa Covicem u poslednjih 15 dana. A o cemu su pricali...Pa verovatno ne o prelasku u Zvezdu, jer on je znao jos u februaru da ce u Virtus. Samo je prosto sad pogodan trenutak za objavu bio.

Edited by losmi17
Link to comment
Share on other sites

Sacekajte malo sa Olimpijom. Dobar tim ce to biti, vi sad sve iz ugla CZ. Nemaju svi da kupuju preiskusne EL igrace. I nece Tedeski nigde.

 

Ako su znali da ce Teo u Virtus, onda su pokrenuli spin sa svojom bot brigadom. Mada te price da se znalo u Februaru je smesna i sumnjiva.

 

Nece niko sad bacati pare, probace ispod radara i nadati se kiksu zvezdinom ili bar sns na izborima, obe solucije su im mrsave. Tako da niko nije lud da "baca" pare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...