Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

25 minutes ago, uini said:

 

ti si mozda zadovoljan ali on nije bas sa svim daskama ako mu je to opcija

Ja sam zaista mislio da ce u Partizan. A posto nece dobro je 😄

 

Da je mladji mozda bi Mega bila zainteresovana, ovako steta je vec nacinjena i tesko da moze da se ispravi.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja čuo, Radanova je, nakon njegovovog navodnog lošeg ponašanja i kurčenja, dosta žestoko nagazila ni manje ni više nego teta Vesna Č i rekla da ne računa da će dobiti sporazumni raskid pre isteka ugovora. Ako su lagali mene, i ja lažem vas.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Zato sam i rekao, baš da ubije sezonu u FMPu, pa da kaže da nije bačena. Inače, ne mislim da je njemu uopšte bilo potrebno da u ovom trenutku karijere igra negde kao glavni igrrač, nego da čupa za minute u nekoj jačoj ekipi. S tim da, ta minutaža ipak bude sigurnih 10ak minuta, pa naviše kada to okolnosti dozvole.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Koliko sam ja čuo, Radanova je, nakon njegovovog navodnog lošeg ponašanja i kurčenja, dosta žestoko nagazila ni manje ni više nego teta Vesna Č i rekla da ne računa da će dobiti sporazumni raskid pre isteka ugovora. Ako su lagali mene, i ja lažem vas.

 

 

au. sviraj kraj.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Kod mene danas dominira razmisljanje kako se lako mijenaju projekcije dometa mladih kosarkasa. Evo taj Radanov je prije dvije godine i nakon bljeska protiv Partizana presao put od giga mega talenta do prezaljenog igraca. A recimo, stariji je samo za godinu od ove mladjarije sto sada ispade u B ligu, sto ce reci da sad oni udju u njegove cipele slicno bi se proveli. Isto tako je i malo stariji Peno vec bio otpisan, a da se ne desi povreda on bi za mene bio siguran na ovom spisku od 18, o cemu iz ove perspektive mladji igraci osim eventualno Petruseva u skorije vrijeme mogu samo da sanjaju.

 

Sa druge strane, Zagorac i Jaramaz koji su bili davno odskocili sada muku muce da se vrate na bilo kakav put. 

 

Mozda je kljuc da sam igrac nadje pravu mjeru izmedju jacine kluba i individualnog napretka i da se po tome mjeri. Ni blanko prilika bez obaveza nije dobra, a ni usko definisana uloga i gusenje u taktickim zamislima. 

 

Zato, jeste Radanov dobro zakasnio, ali osnovu ima, ako pameti ima mozda ce bar kao Apic ili Davidovac uhvatiti neki od posljednjih vagona na vozu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

Koliko sam ja čuo, Radanova je, nakon njegovovog navodnog lošeg ponašanja i kurčenja, dosta žestoko nagazila ni manje ni više nego teta Vesna Č i rekla da ne računa da će dobiti sporazumni raskid pre isteka ugovora. Ako su lagali mene, i ja lažem vas.

 

Je bo te.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Koliko sam ja čuo, Radanova je, nakon njegovovog navodnog lošeg ponašanja i kurčenja, dosta žestoko nagazila ni manje ni više nego teta Vesna Č i rekla da ne računa da će dobiti sporazumni raskid pre isteka ugovora. Ako su lagali mene, i ja lažem vas.

Teta Vesnin trash talk je u prošlosti već iskusio FČ i zato onako blista u ključnim utakmicama. 😊

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pepe sancez said:

Mozda je kljuc da sam igrac nadje pravu mjeru izmedju jacine kluba i individualnog napretka i da se po tome mjeri. Ni blanko prilika bez obaveza nije dobra, a ni usko definisana uloga i gusenje u taktickim zamislima.



imaš tri kluba FMP/CZV, KKP i Megu u zemlji Srbiji...  pa ti biraj gde ćeš.

  Ili da ti prevedem: otkud klinac od tipa 10-18 godina zna koji je pravi klub za njega da se razvija i kako se to u tom stadijumu gleda?  Valjda bi trebalo da klub koji pazari mladog igrača gleda kako će najbolje da ga profiliše, da od njega napravi to što treba da bude i što mu se predvidjalo... tipa odeš u Gruziju, povučeš klinca od 2.15 gruvaš gruvaš gruvaš i napraviš 18. pika na draftu. Sigurno Tata Bitadze nije došao u Zemun (ili gde je tad bilo sedište Mege) obišao prostorije i rekao Gospodji Bitadze: "Ovaj naš mali ima 2 i više metara... možda da ga upišemo u ovu školu košarke u ovoj zemlji u ovom Zemunu?"

Od kako se pojavio Miško s Megom ni KKP ni CZV nije izbacio ozbiljnog igrača iz svog sistema (možda i jeste, al sam ga u ovom trenutku zaboravio)... čak su i CZV i KKP Gudurić Marka šaltali kao netalentovanog kroz mladje kategorije.

Link to comment
Share on other sites

 
ti si mozda zadovoljan ali on nije bas sa svim daskama ako mu je to opcija
To je odlična opcija za njega, imaće prostor za igru protiv jakih protivnika. Da je bilo pameti i prošle godine bi. Imamo primer Gudure. Radanov je probao da preskoči taj razred (donekle opravdano zbog vanrednog talenta), muvao se i po Fmp-u i nije uspeo da dođe do protagoniste pa prešao na slično tome samo na najvećem nivou. Mnogo bi bolje bilo da je igrao prošlu sezonu u Fmp-u.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:

To je odlična opcija za njega, imaće prostor za igru protiv jakih protivnika. Da je bilo pameti i prošle godine bi. Imamo primer Gudure. Radanov je probao da preskoči taj razred (donekle opravdano zbog vanrednog talenta), muvao se i po Fmp-u i nije uspeo da dođe do protagoniste pa prešao na slično tome samo na najvećem nivou. Mnogo bi bolje bilo da je neko drugi igrao prošlu sezonu u Fmp-u. 



Malo sam ti ispravio upis  nemoj da se ljutiš.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pepe sancez said:

@Stondisha

Gdje pise da moraju samo da igraju u Srbiji?


I to se slažem u potpunosti s tobom, nema greške. Za ove momke koji su otišli napolje kao mali u Španiju znamo da su uspeli baš, verovatno da ima gomila njih koji nisu uspeli. Kuzmić legenda krenuo da gradi karijeru u Finskoj jer je proglašen za netalentovanog u rodnom mu Doboju, Bjelica Nemanja iz Austrije krenuo.

E sad treba da budeš baš talenat ili baš srećan da te pokupi neki Bilbao iz Mrkonjić Grada ili iz Doboja   ili da te pokupi Kari Pešić kao perača čaša u Gmundenu...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Kod mene danas dominira razmisljanje kako se lako mijenaju projekcije dometa mladih kosarkasa. Evo taj Radanov je prije dvije godine i nakon bljeska protiv Partizana presao put od giga mega talenta do prezaljenog igraca. A recimo, stariji je samo za godinu od ove mladjarije sto sada ispade u B ligu, sto ce reci da sad oni udju u njegove cipele slicno bi se proveli. Isto tako je i malo stariji Peno vec bio otpisan, a da se ne desi povreda on bi za mene bio siguran na ovom spisku od 18, o cemu iz ove perspektive mladji igraci osim eventualno Petruseva u skorije vrijeme mogu samo da sanjaju.

 

Sa druge strane, Zagorac i Jaramaz koji su bili davno odskocili sada muku muce da se vrate na bilo kakav put. 

 

Mozda je kljuc da sam igrac nadje pravu mjeru izmedju jacine kluba i individualnog napretka i da se po tome mjeri. Ni blanko prilika bez obaveza nije dobra, a ni usko definisana uloga i gusenje u taktickim zamislima. 

 

Zato, jeste Radanov dobro zakasnio, ali osnovu ima, ako pameti ima mozda ce bar kao Apic ili Davidovac uhvatiti neki od posljednjih vagona na vozu.

 

Mozda su tu i mediji ili ko vec krivi koji proglasavaju igrace super talentima, pa onda ti igraci podignu svoj ego i zbog toga propadnu i pre nego sto postignu nesto. najbolje bi im bilo da treniraju i da rade na sebi, da svakim danom budu sve bolji i bolji.

Link to comment
Share on other sites

Jedina odlična stvar za Radanova u FMP-u je što tamo više nema Fiće Čovića pa bi zaista trebalo da ima dovoljno minuta da pokaže šta zna. Ako odigra dobru sezonu otvaraju mu se mnoge opcije u karijeri, nigde on nije zakasnio ako pokaže da je hajp oko njegovog talenta bio opravdan.

Link to comment
Share on other sites

međutim, ako je situacija upola škrbava kao što si načuo, bolje mu je da ode kojekude nego da sedi tu.

uopšte ne ulazim u to ko je kriv.

 

treba mu kilometraža / minuti svakako. ono što je važno je da on u odbrani može da obavlja posao čak i kada mu ne ide u napadu, tako sam bar ja zaključio iz ono sitno minuta tokom sezone

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, slavisa said:

 

Mozda su tu i mediji ili ko vec krivi koji proglasavaju igrace super talentima, pa onda ti igraci podignu svoj ego i zbog toga propadnu i pre nego sto postignu nesto. najbolje bi im bilo da treniraju i da rade na sebi, da svakim danom budu sve bolji i bolji.


U Srbiji mediji, uglavnom ove super talente proglašavaju po zadatku i po narudžbini roditelja, menadžera...   retko koji novinar ode na utakmicu, pogleda i kaže jbte ovaj mali vredi nešto. Tu ne računam stvarno profesionalce tipa Edin, Srdjan i ekipa koja prati basket, al od njih nikad i nisam čuo ovo o čemu pričaš... iskreno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ogromna je razlika izmedju omladinskih takmičenja( pogotovo u Srbiji) i seniroske ABA lige. Mlade igrače proglase super talentima a oni još ne mogu ni po 5 minuta ozbiljne košarke da igraju i mnogi se pogurbe u tom prelazu. Radanov ima potencijal a koliko će se pokazati zavisi i od njega i kluba. U FMP neće imati pritisak rezultata pa mu mora trener posvetiti najveću pažnju kako bi tokom sezone napredovao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, slavisa said:

Ni ja nisam rekao da sam cuo, vec da je to moje neko misljenje, da su mediji krivi, a pored njih naravno i roditelji. 


Uvek je neko drugi kriv...  samo nije kriv igrač što je netalentovan i nema radne navike...  ili smo možda krivi i @slavisa i @Stondisha  jer su pročitali u novinama da će neki mali biti zver, pa su u to i poverovali i to i očekivali...  pa kad se ispostavilo da Musli Dejan nije novi Hakim The Dream , nego da je više  Michael Olowokandi  onda idemo da im se načestitamo godine nove jer je našem klubu/reprezentaciji baš trebao jeda Hakim... a ono ispade Dušan Ristić


Flashback time

sećam se jedne od prvih mojih šorki ovde, bio je neki momak tipa Guru89 ili tako nešto, mislim da je posle zapalio na RSB, on je tada na KK CZV topiku važio za @Markoss
a on se razumeo u igrače, pratio mladje kategorije i on je Ristića dizao u nebesa, te da je nevidjen talenat, te novi Divac šta već... pa se sećam na konto toga drame kad je odlučio da posle omladinskih kategorija zapalu na Arizonu i olakšavajuće okolnosti da će ako se taj igrač vrati u Evropu to da bude zagarantovana neka trening kompenzacija...  ništa se o momku nije znalo niti se pisalo...  kad se vratio bio je pravi mali hype... sad ga teraju vilama iz kluba

ende Flashback

Edited by Stondisha
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...