Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

14 minutes ago, drakon1 said:

Pre toga je u borbi za poziciju bio lakat Simonovica na Gabrielu i to ga je razbesnelo, pa je u afektu napravio glupost sa nesportskim faulom. To, njegova dva promasena slobodna bacanja, slobodno bacanje Gordica i izuzetno glup faul Sehovica su prokockali pobedu.

kako komentarises predhodno sudjen faul tepicu na defanzivnom skoku i tehnicku klupi mege? klasican javor-horgov geng beng. sjebo ih gabrijel.

Link to comment
Share on other sites

Ovim je Mornar zavrsio svaku pricu o prednosti domaceg terena. Jako neozbiljno igraju i onda se Pavicevic ljuti jer drugi protiv njih igraju odbranu.

 

Nikad skuplji tim, a pitanje je da li ce ici u PO.

 

U trecem mecu, ubedljiva pobeda Zadra nad Splitom. Split bas los, bez stranaca i bez igraca pod kosem, pa ih je Onuaku razneo. Zadar ovog puta nece morati da se brine za opstanak, a pitanje je sta se desava ako tim iz Srbije bude igrao baraz ili bude osvojio ligu - ako i dalje ostaje pravilo o najvise 5 klubova iz jedne zemlje?

 

Moze se desiti situacija da dve ekipe iz Srbije igraju finale i onda najgora ekipa iz Srbije ispada, a druga najgora igra baraz.

 

p.s. Sad sam video poslednji kos Mege, Jeremic kao neki penzioner igra odbranu. Nema tu srece, pojesce ih svaka ekipa koja dodje sa mislju da im treba pobeda.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

kako komentarises predhodno sudjen faul tepicu na defanzivnom skoku i tehnicku klupi mege? klasican javor-horgov geng beng. sjebo ih gabrijel.

Hmmm, ne znam. Tepic ga kao gradi, ovaj mu skace preko ledja. Sta je uzrok da mu je Smith na grbaci? Faul u skoku ili podvlacenje Tepica ispod njega? Nekako tako mi je ta situacija u secanju.

 

Evo sad odgledah ponovo. Ne izgleda mi neko povlacenje Smitha tj. ne vidi se iz uglova na TV-u. Tepic gradi kod skoka i definitivno se podvlaci ispod Smitha. Kod suta podize svoju desnu ruku koja se nekako zaplice u Smithovu. Tepic je znao gde mu je igrac tako da svi ti mali pokreti nisu slucajnost. To su zajebane situacije jer se mora dobro paziti na cinjenicu ko je prvi poceo sa ukrstanjem ruku. Javor je tu video faul Tepica.

 

Tehnicka je... jebiga. Protestuj, ali pazi kako i koliko. Moze da se da, pogotovo ako si siguran da si prethodno dosudio pravilno faul Tepica. Ako nisi, gledas da ne zakuvavas dodatno sa tehnickom. Idealno u takvim situacijama tehnicke sude kolege, a ne sudija koji je upravo doneo kontroverznu odluku. Ali, to je samo preporuka. Zavisi gde si kao sudija u tom trenutku na terenu, koliko se ko dere i unosi u lice itd. Ovo se desilo ispred Megine klupe, put prema zapisnickom stolu je vodio upravo tuda, ovi su poludeli, a Javor odlucio da ne zazmuri....

 

Moze se odsuditi sve kako je odsudjeno, nije neki skandal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Borca said:

Info sa drugog foruma, Allen proslogodisnji najbolji strelac Zadra je novi igrac Studentskog centra.
Logicno se napada plasman u ABA ozbiljno.

 

Upisao fakultet u Podgorici? 🙂

Koji uopste studenti igraju u tom klubu? Koliko vidim sastav ima tu i vecitih studenata, karakteristicno za to podneblje, recimo Barovic, Pavlicevic... 30+

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk

To je tim koji saradjuje sa Buducnoscu i ocigledno Podgoricani zele da imaju razvojni tim u ABA posto to nije protiv propisa s obzirom na Zvezda/FMP pricu koja traje u ABA vec dosta sezona. Znaci svakako "papiroloski" odvojeni klubovi ali u praksi verovatno i ne.

S tim da njihov ima vise osnova da i bude "razvojni" sto barem po meni FMP ne moze da bude do kraja iz poznatih razloga.

 

Tamo verovatno dovode neke strance za koje misle da bi mogli i u Buducnost u narednom periodu kao sto su bek suter Magee (prosle sezone igrao Spansku ACB ligu), Hagedorn (4-ka koja "siri" igru) i evo sad Allen koji je vec igrao ABA i moze da se "zapali" (doduse moze i njegov tim da "izgori" od te vatre). Mada on im je verovatno neko za kog misle da im moze osigurati prvo mesto na kraju ABA2 plej-ofa iako im i bez njega ide dobro (jedini tim bez poraza posle prva dva "balona" koja su odigrana u ABA2).

 

Takodje igraju i neki igraci koji su prosli kroz omladinske selekcije Podgoricana, a ove sezone su doveli i bracu Ivisic (2003. godiste) iz Hrvatske i verujem da ce nastaviti (ili bar pokusati) sa dovodjenjem talentovanih igraca iz regiona, a mozda i sire.

 

Sto se tice Barovica i Pavlicevica, prvi je imao teske povrede i tamo se "vracao" u ritam ali se mislim opet skoro povredio i bas nema srece. Drugi je tu mislim vise zbog toga da se osiguraju oko plasmana u ABA, a i nije neki problem da imas nekog iskusnijeg u timu. Mislim doveli su i Tejica da vide ima li neke nade da ce "proigrati".

 

Sve ovo je neki moj utisak, svakako vise informacija ti moze reci @MrTwister oko Studentskog centra.

Edited by Borca
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Borca said:

@Kooineeperk

To je tim koji saradjuje sa Buducnoscu i ocigledno Podgoricani zele da imaju razvojni tim u ABA posto to nije protiv propisa s obzirom na Zvezda/FMP pricu koja traje u ABA vec dosta sezona. Znaci svakako "papiroloski" odvojeni klubovi ali u praksi verovatno i ne.

S tim da njihov ima vise osnova da i bude "razvojni" sto barem po meni FMP ne moze da bude do kraja iz poznatih razloga.

 

Tamo verovatno dovode neke strance za koje misle da bi mogli i u Buducnost u narednom periodu kao sto su bek suter Magee (prosle sezone igrao Spansku ACB ligu), Hagedorn (4-ka koja "siri" igru) i evo sad Allen koji je vec igrao ABA i moze da se "zapali" (doduse moze i njegov tim da "izgori" od te vatre). Mada on im je verovatno neko za kog misle da im moze osigurati prvo mesto na kraju ABA2 plej-ofa iako im i bez njega ide dobro (jedini tim bez poraza posle prva dva "balona" koja su odigrana u ABA2).

 

Takodje igraju i neki igraci koji su prosli kroz omladinske selekcije Podgoricana, a ove sezone su doveli i bracu Ivisic (2003. godiste) iz Hrvatske i verujem da ce nastaviti (ili bar pokusati) sa dovodjenjem talentovanih igraca iz regiona, a mozda i sire.

 

Sto se tice Barovica i Pavlicevica, prvi je imao teske povrede i tamo se "vracao" u ritam ali se mislim opet skoro povredio i bas nema srece. Drugi je tu mislim vise zbog toga da se osiguraju oko plasmana u ABA, a i nije neki problem da imas nekog iskusnijeg u timu. Mislim doveli su i Tejica da vide ima li neke nade da ce "proigrati".

 

Sve ovo je neki moj utisak, svakako vise informacija ti moze reci @MrTwister oko Studentskog centra.

Jbt, Tejic se vuklja po ABA 2. Ristic i Rebron su za njega svemirski brodovi

Link to comment
Share on other sites

Ivica Skelin i Split sporazumno raskinuli ugovor.

 

Odredjeni novi datumi odigravanja prethodno odlozenih utakmica u ABA

 

Kolo br. 7 Zadar-Budućnost Utorak, 16 Mart 2021.
Kolo br. 11 Zadar-Borac Sreda, 24 Mart 2021.
Kolo br. 13 Krka-FMP Utorak, 2 Mart 2021.
Kolo br. 14 Krka-Cedevita Olimpija Sreda, 24 Februar 2021.
Kolo br. 18 Borac-FMP Ponedeljak, 29 Mart 2021.
Kolo br. 18 Budućnost-Cedevita Olimpija Cetvrtak, 8 April 2021.

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2021 at 12:07 AM, propolis said:

 

Sta li se to desilo sa Splitom? 

Bili su odlični, Skelin radio odlican posao da bi nakon povrede Mesiceka i dolaska Ukica došlo do raspada sistema i to sve u dve tekme protiv Zadra. 

 

 

Mislim da se Splitu desio Zadar i ništa drugo. Oporavio se Mavra, proradila ona zver pod košem, to je sad mnogo jači tim od Splićana, preslišali ih dva puta jer su bolji,  a ne zbog Skelina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...