Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Išao sam na opciju open image in new tab da bih video link do same slike. Preko kompa ti je desni klik na sliku pa ćeš videti opciju. Prepoznaješ tako što mora na kraju da ima neku od ekstenzija za slike, uglavom su .png ili .jpg.

Link to comment
Share on other sites

U Sloveniji postoji internet strana, na kojoj se može videti, koliko neko dobije državnog/opštinskog novca.

Olimpija je od 2003 do gašenja 2019 dobila 6,24 milijona EUR, a novi klub u godini i po 650 hiljada EUR.

Sa druge strane, Krka je dobila ukupno 520 hiljada EUR od 2003 do sada.

Helios recimo je od 2003 godine dobio 1,7 milijona, Primorska 420 hiljada EUR, Šentjur 1,5 milijona, Polzela 930 hiljada EUR, Slovan 670 hiljada, Triglav Kranj 760 hiljada.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

I sta su kriterijumi po kojima su dobili? Ima bas velikih razlika u poredjenju sa sastavima timova i rezultatima koje su imali.

 

p.s. mi cemo ovu stranicu imati nikada, a mozda ni tad.

 

Baš smo pričali. Različiti su pristupi po opštinama, jedni plačaju dvrane, drugi i trenere u klubovima.

 

U Novom mestu je problem, jer je tvornica Krka najjača tvornica u Sloveniji, pa bi trebala sve da uradi, pa čak i dvoranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pavijan2 said:

izgleda da ce resenje biti da se sezona zavrsi sa F8 u Cajetini.

 

Ili kako ono bese, da se prizna trenutni poredak na tabeli al' da se gleda ko ima najmanje poraza 😄 prekidajte sezonu! Ne rizikujte zivote igraca i trenera! 

 

OK, manje zajebancije sada - stvarno ne znam kako ce se sve nadoknaditi... a da se menja format takmicenja opet nije resenje. Ima se jos fore ali... 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, steva cenejac said:

 

Baš smo pričali. Različiti su pristupi po opštinama, jedni plačaju dvrane, drugi i trenere u klubovima.

 

U Novom mestu je problem, jer je tvornica Krka najjača tvornica u Sloveniji, pa bi trebala sve da uradi, pa čak i dvoranu.

 

Mozda bi intersentniji podatak bio koliko je od izdvojene sume drzavni, a koliko opstinski novac.

Link to comment
Share on other sites

Jeremić je uvek bio dobar šuter, još kad se zapali.. Nema tu odbrane. S te strane je Mornar idealan tim za njega. Ja bih uvek voleo takvog igrača.

nmogi kake po zagorcu, a decko "ubija" u odbrani. sve cisto.
 
Nije to problem, nego par napada kasnije čistu bananu nad Jaramazom sviraju kao faul, pa jbg.. I onda na forumu čitaš kako Ostoja mora duradi nešto, jer ga svi šilje na Partizanu..
Link to comment
Share on other sites

Posle te "blokade" Zagorca je usledila trojka iz kontre Pejdža. Neverovatno je da ovakav faul nisu videli.

 

Imale su sudije i greške na štetu Partizana, posebno u prvom poluvremenu. 2 faula u napadu što su im svirali su, blago rečeno, diskutabilna.

 

Mene ipak više nervira što se Zagorac bukvalno svaki put buni, širi ruke i hvata se za glavu. Da li je toliko nerealan ili je samo bezobrazan. Kod nijednog igrača to nisam video.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ajde ta dva promasena bacanja, ali sto je napravio nesportsku gresku na 25 sekundi do kraja na +4 za Mornar. Poslednji covek na terenu za koga bih pomislio da moze da napravi ovako nesto. Najiskusniji, 34 godine, a poneo se kao da je rookie. Bas mi drago za Megu, posle te nesportske sam imao feeling da okrecu mec.

Link to comment
Share on other sites

Pre toga je u borbi za poziciju bio lakat Simonovica na Gabrielu i to ga je razbesnelo, pa je u afektu napravio glupost sa nesportskim faulom. To, njegova dva promasena slobodna bacanja, slobodno bacanje Gordica i izuzetno glup faul Sehovica su prokockali pobedu.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...