Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Brutalna partija Hopkinsa u nedostatku protivnika pod kosem (Krka tu ima Vucetica, Skifica, Milovanovica koji nisu nikakav kvalitet na ovom nivou).

 

Cedevita podseca na Hemofarm iz kasnijih sezona - mala rotacija, odlicne partije u mecevima na kojima se ne igra na noz, maltene stalno igraju 5 istih igraca i jos dvojica ih menjaju sa klupe. To znaci da nema problema sa uigranoscu i brojem sutevima jer ima dovoljno za svakoga, ali u nekom PO mecu znaci i da nece imati skok, da protivnik moze da ih ugusi konstantnim ubacivanjem svezih igraca sa klupe sto se i videlo i protiv Partizana i Mornara, a videce se i protiv Crvene zvezde i Buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze da bude vise od 5 ekipa iz jedne drzave u ABA ligi (sto znaci da ne moze da bude 6 ekipa iz Srbije).

 

Ako neka ekipa iz Srbije (Mladost, Zlatibor, Sloboda) osvoji ABA2 ligu, razigrava sa najgorim predstavnikom Srbije u ABA ligi za mesto naredne sezone.

 

Ako neka ekipa iz Srbije bude porazena u finalu, najpre razigrava sa 13. u ABA (i ovde se staje ako 13. bude Split, Zadar, Krka ili Cibona), a onda sa najgorim predstavnikom Srbije u ABA ligi.

 

U slucaju da dva tima iz Srbije udju u finale, 1. igra sa 5. predstavnikom iz Srbije, a finalista igra sa 4. predstavnikom iz Srbije.

 

Trenutna tabela, borba za titulu i izbegavanje baraza:

 

1. Crvena zvezda 14 pobeda (iz 16 meceva)

2. Cedevita Olim. 14 pobeda (17 meceva)

3. Igokea 14 (17)

4. Mornar 14 (18)

 

5. Buducnost 12 (15)

6. Mega 12 (18)

 

Borba za opstanak:

 

7. Partizan 7 (18)

8. Zadar 6 (15)

9. Cibona 6 (16)

10. FMP 5 (16)

11. Krka 5 (17)

12. Split 5 (18)

13. Borac 4 (16)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj postotak pobeda je prava stvar!

 

Ne mnogo kvalitetan, ali sadrzajan i napet mec izmedju dva rivala. Igokea imala nekoliko puta dobijenu utakmicu, ali Ivanovic i Cobbs povukose Buducnost ka pobedi.

 

Mec izmedju Buducnosti i Crvene zvezde u PG ce odluciti za 1. mesto na kraju.

Link to comment
Share on other sites

 

“Ekipa je bila vrhunska, Milan Dozet, Branko Jorović, ma svi su bili odlični. Trener Dragan Bajić je opušten, podsjeća me na američke trenere, osjetio sam tu energiju koju prenosi na igrače, taj momentum, zaista je fantastičan u svom poslu. Pobjeđivali smo, očekivao sam da će dobiti neke bolje ponude. Ljut sam zbog činjenice što smo prevareni, bili smo prvi, trebali smo igrati Evroligu. Klif Hemonds i ja smo čak razmišljali i o potpisivanju novog ugovora, ali onda su nam javili da su pravila promijenjena, izmijenili su ih u korist jedne druge ekipe” – govori Edvards.




https://meridianbetsport.ba/featured/korsli-edvards-za-meridiansportbh-ljut-sam-zbog-toga-sto-smo-prevareni-bili-smo-prvi-trebali-smo-igrati-evroligu/

Ako koga zanima intervju Korsli Edvardsa iz one ekipe Igokee sa Dozetom, Jorovicem, Hammondsom i ostalima. Iskreno pojma nijesam imao za neke stvari sto su mu se izdešavale kroz karijeru dje je sve stigao da bude, prijateljstvo sa Melom i ta Baltimore veza sa drugim igračima dosta sadržajno.


Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

“Gledao sam Acine utakmice iz Cibone, zaista me impresionirao, bio je strašno dobar. Kao trener, bio je stvarno prijatan i opušten. Sjećam se, jednom prilikom sam ga pitao: ‘Aco, kad je trening’? Odgovorio mi je: ‘Čovječe, ti si veteran, sve već znaš, znaš kako se pobjeđuje’. Bio je izuzetno dobar motivator, podizao nam je samopouzdanje. Mogu reći da je on najbolji evropski trener sa kojim sam ikada radio, potpuno je razumio igrače, znao je ko šta treba da uradi da bismo pobijedili, zbog čega i jesmo bili veoma uspješni. Bilo mu je bitno da nam je svima ugodno, nikada nikome nije pričao iza leđa, bio je potpuno direktan. Znao je govoriti: ‘Igraš kao k***c, moraš se popraviti’, ali nikada se nisam ljutio jer sam bio svjestan da zna o čemu priča. Pogledajte neke snimke iz njegovih igračkih dana i sve će vam biti jasno” – istakao je Edvars

 

 

Ovaj citat za Acu je najjači. :lol_2:

Edited by Sharp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...