Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Teško ce KKP vidjeti PO nakon ovog poraza.

 

U principu sada će gledati sta COD radi jer oni nisu igrali još sa Megom, Mornarom, Zvezdom i Futurom. 

Očekujem 3 poraza Cedevite do kraja prvog dela i kapiram da će te dve ekipe voditi borbu za plaj of

 

 

 

Edit, sta kaze Ostoja sumnjiva tekma? Verovatno sumnja da su Barani igrali iz 2 u 1,ne znam sta bi drugo bilo sumnjivo 🤔

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ovo je tema o ABA ligi, nije tema na kojoj se komentarise Ostoja i navija protiv Partizana.

 

Uhvatio sam mec kad je bilo 29:32 i u principu jako los mec, sa brdo promasenih trojki, ali mislim da se od onih -12 niko vise nije odvajao na neku veliku razliku i mogu reci da mi je taj mec prijao kao pozitivna promena u odnosu na EL i "serija od 10:0 i sad igramo revijalno".

 

Ne bih rekao da je sudjenje odlucilo pobednika meca, +1 za Mornar i jeste neki realan rezultat, moglo je biti i -2, tu su negde ekipe bile na klackalici. Teska situacija za Partizan, ali ovo nije bio mec gde je ocekivana pobeda, oni su porazom od Borca sebi zakomlikovali zivot.

 

Steta sto ABA liga sledi EL po imbecilnosti i samo jedan tim ispada, da ispadaju 2 + 1 u baraz bilo bi veoma zanimljivo pratiti ko bi bio kratak na kraju od ovih 6-7 ekipa. Jos da igra MZT umesto Primorske i da ima sta da se pogleda svake nedelje.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vamos Laki said:

Na koga je Ostoja mislio u tvitu?

Mocnog Zagorca ili Gordica?

Rade predsednik igraca cuo da se u NBA vise ne testira na marihuanu, pa zeli to da trazi i u Aba. Tomas i Gordic vec pomislili da je to reseno, pa se sami snasli, nisu zeleli da cekaju da se Rade predsednik izbori da im se i trava donosi uz banane u sobu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kida Petrušev, baš kida. Izveo ga VJ, a da su hteli da isforsiraju da odigra 35 minuta, verovatno bi pao neki rekord lige.

 

Ovako 37 indeks za 25 minuta, jbt.

 

Takođe, rekao bih da baš fino vodi VJ Megu. Očekivao sam ih u donjem domu, doduše bez da sam imao predstavu da će Filip ovako da gazi, a oni na 7-2.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

https://siol.net/sportal/kosarka/primorska-pred-dokoncnim-zlomom-540749

 

 

 

Primorska izgleda odsvirala svoje. Ne znam što su uopće krenuli igrati ABA ligu kad je očito bilo da će ovako završiti. 

 

Ne znam da li je iko i pomisljao da ce oni izgurati ovo. Klasika iz Slovenije, do Nove Godine ko izdrzi - dobro je, posle slede raspadi. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Marvin said:

Kako to sad ide, ponistavaju se sve medjusobne utakmice sa njima?

 

A pa ne, nego ce svi njihovi mecevi da budu registrovani sa 20:0 za protivnika.

 

Tuga na sta je spala liga, namerno su ih pustili jer se plase i svoje senke, odnosno ne bi da rizikuju da ispadne neko ko ce da se naljuti, pokupi i ode (FMP i Covic, Cibona i hrvatski klubovi, donedavno i Mega).

 

Zasto tako KK Sveti Djordje ne bi mogao da ismisli nemackog investitora koji "samo sto nije ulozio pare" i igra i obara rekorde? Pricamo o sastavu koji je izgubio 40 razlike od Cibone, koji ima 5 od 11 igraca mladjih od 19 godina, par igraca koji su losi i za Krku i Macuru koji je pozajmljen tamo.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...