Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

10 hours ago, Drug Crni said:

Ne znam gde drugo da pitam,pa ajde ovde.
Kako pronaći jedan određeni post na forumu? Konkretno,na ovom pdf? Znam ko je autor (jedan bivši forumaš) i znam šta je bio predmet posta,ali ne i na kojem je topiku napisan.
 

Meni ovaj forumski pretrazivac nije bio previse od pomoci kad mi je trebalo da pronadjem neki stari upis.
Koristi google. Najbolje bi bilo da, ako mozes da se setis sa sigurnoscu bar dve-tri uzastopne reci iz tog upisa, da ih stavis pod navodnike (sve zajedno). Mozes da stavis pre toga samo Vox92, ili mu (Google-u) zadaj da pretrazuje samo ovaj sajt (site::https://vox92.net/forum/).

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Evo, vratih se iz 10 dana banovine. Ne zameram nikome, zasluzio sam, nazvao sam forumskog kolegu fasistom. A to je ocigledno uvreda.

 

Medjutim, ima i ovo:

On 3/10/2024 at 11:33 AM, Darth Bane said:

.............. To sve vase komunjare rade ................

 

Ocigledno, prihvatljivi oblik komunikacije na forumu je neka verzija socijaldemokratije. Dobro.

Zasluzio sam kaznu jer sam DIREKTNO nekoga nazvao fasistom, a to je uvreda jer se radi o totalno zloj ideologoji.OK.

A u kvotovanom postu, forumas me nije nazvao DIREKTNO komunistom nego je samo napisao "vasi."

Je li ta nijansa razlog da me banujete a njega ne?

 

Ne zagovaram banovanje forumasa sa kojima se ne slazem.

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, zoran59 said:

Evo, vratih se iz 10 dana banovine. Ne zameram nikome, zasluzio sam, nazvao sam forumskog kolegu fasistom. A to je ocigledno uvreda.

 

Medjutim, ima i ovo:

 

Ocigledno, prihvatljivi oblik komunikacije na forumu je neka verzija socijaldemokratije. Dobro.

Zasluzio sam kaznu jer sam DIREKTNO nekoga nazvao fasistom, a to je uvreda jer se radi o totalno zloj ideologoji.OK.

A u kvotovanom postu, forumas me nije nazvao DIREKTNO komunistom nego je samo napisao "vasi."

Je li ta nijansa razlog da me banujete a njega ne?

 

Ne zagovaram banovanje forumasa sa kojima se ne slazem.

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

Ako mozes  zotjo posalji mi neku poruku na meil.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, zoran59 said:

 

Zagovaram da nam se dopusti da se sukobimo argumentima.

Pa, ako se dvojica ili trojica ne slozimo,  neka se se ostali opredele i komentarisu ako hoce.

Ocigledno ne zagovaras da se sukobis argumentima, pa kom opanci kom obojci. Nego si nekog etiketirao najgorom etiketom, jer ti se ne svidja sta i kako pise, da ne moras da argumentujes svoj stav. 

12 hours ago, zoran59 said:

Ja sam i dalje tvrdoglav, prihvaticu i necije misljenje da sam glup.  I vise necu tako napisati (da izbegnem ban) da je Bogumilo fasista a Bane budala, mada cu i dalje tako misliti.

A ako mi nakon ovoga usledi trajni ban, "so be it." Nece se svet potresti, a i nece moj racun za struju biti veci ili manji. Svako svojim putem.

 

 

 

 

Nece se tvoj zivot promeniti, I ne podrzavam da su te banovali. Pisana rec na forumu je limitirana, I moze lako da se protumaci maliciozno, ako neko hoce. Da smo mogli da rashclanimo tvoje misljenje koliko nam pisana rec dozvoljava, kompletno sam uverena da bi rekao "pa nisam mislio taj fashizam". Godinama smo pricali, ja ne mislim da si ti neko ko etiketira ljude, kao sto ti valjda znas mene. 

To sto ti mislis I kako mislis, nije isto vrednovano na forumu. 

 

U svakom slucaju, zao mi je ako sam doprinela tvom banu, nije mi bila namera, vise je bio prijateljski komentar.

 

Znas gde me mozes naci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Molim, hajde npr. @fancy ili @40Wins da mi objasni da li sam ja još uvek član Foruma ili se neka greška promakla...

Pravilnik kaže da ko sakupi 10 WP trajno se isključuje sa Foruma....doduše i ja sam dobio 20 WP od @fancy za prekršaj koji se daje 1 ili 2 WP....

Ako se neki WP brišu, kad se brišu i sl....ako nije terško, ako je teško, onda ništa.

Pa ?

 

spacer.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesi. Da smo ze drzali ''Ustava'' ko pijan plota, pola foruma ne bi vise pisalo. No, nesto je Metal menjao u vezi davanja poena, pa mozda bolje on da pojasni. 

 

 

Elem, ima forumasa sa po 15 banova pa pisu i dalje, masu puta gledamo kroz prste, pisemo molbe na privatne poruke da se malo uljudi pisanje, jer verujemo da vecina ljudi ima sta pametno da napise kad hoce (sem onih budalasa sto posle drugog posta dobiju sut kartu).

I kako nam se to vraca? Tako sto kad doteraju cara do duvara, pa neki "neutralac"/"evropejac" dobije nogobulj, digne se jedna ili druga ekipa da kuka i daje moralne podrske. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Molim, hajde npr. @fancy ili @40Wins da mi objasni da li sam ja još uvek član Foruma ili se neka greška promakla...

Pravilnik kaže da ko sakupi 10 WP trajno se isključuje sa Foruma....doduše i ja sam dobio 20 WP od @fancy za prekršaj koji se daje 1 ili 2 WP....

Ako se neki WP brišu, kad se brišu i sl....ako nije terško, ako je teško, onda ništa.

Pa ?

 

spacer.png

 

 

 

U suštini vama (forumašima) to ne treba puno da znači, pošto se očito ne vodimo tim brojem WP, već učestalošću i težinom prethodnih prekršaja.

 

Novotarija sa brojem WP je da kroz njih vidimo koliko je forumaš dobio dana kazne (podeljeno sa 3, čini mi se). Ako je 10 dana kazne, onda je 30 WP. Tako da ne znam kojom je matematikom @fancy došao do 20. 😄

Ali ne treba puno da te brine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uvrnuto said:

 

U suštini vama (forumašima) to ne treba puno da znači, pošto se očito ne vodimo tim brojem WP, već učestalošću i težinom prethodnih prekršaja.

 

Novotarija sa brojem WP je da kroz njih vidimo koliko je forumaš dobio dana kazne (podeljeno sa 3, čini mi se). Ako je 10 dana kazne, onda je 30 WP. Tako da ne znam kojom je matematikom @fancy došao do 20. 😄

Ali ne treba puno da te brine.

Znači mi, jer sam  postao kolekcionar....a pravilnik kaže, skupiš 10-ćao. To važi ili ne važi ? Ističe ili ne ističe, itd....

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

Pa ako i dalje pišeš na forumu, znači da jesi član istog :57:Sve i da su napravili grešku skembali bi te do sada, jer si aktivan član.

 

Nego, di je banovan @Jurgen, ne piše?

 

Piše mu last visited 4 minutes ago.

 

Elem, trivija pitanje, posle koliko warnova ili banova je trajnovan Agent iz Twin peaks?  🙂 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Pa ako i dalje pišeš na forumu, znači da jesi član istog :57:Sve i da su napravili grešku skembali bi te do sada, jer si aktivan član.

 

Pitam iz prostog razloga...da vidim dokle mi je "rok"....a i jedno piše ovde a drugo se dešava na "terenu"...

                                                                                                                   ⬇️

                                                                                   

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne poznajem bas dobro pravila ali kad se neko banuje trajno onda je taj vec bivsi clan valjda odstranjen sa foruma. Ali ja vidjam povremeno da su barem dva trajno banovana clana prisutna redovno prisutni. Ne pisu ali su tu sa svojim imenom. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Koca Popovic said:

Ne poznajem bas dobro pravila ali kad se neko banuje trajno onda je taj vec bivsi clan valjda odstranjen sa foruma. Ali ja vidjam povremeno da su barem dva trajno banovana clana prisutna redovno prisutni. Ne pisu ali su tu sa svojim imenom. 

 

Pošalji poruku nekom iz moderacije o kome se radi, ko zna šta je u pitanju... možda smo se i mi zeznuli?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 hours ago, Kronostime said:

Jevreji nisu dodjosi u Izraelu, samo sto Jevreje rodjene u Izraelu malo ko pita sta zele i to je sukob izmedju domicilnih i naturalizovanih Jevreja.

Objasni, kad si vec tu, demonstracije Jevreja koji zive generacijama u Izraelu protiv ovakvog resavanja problema?

Sta su oni, izdajnici?

Prva i druga generacija nekog rodjenog  tamo gde mu se neko  doselio u zadnjih 70 godina ga ne cini starosedeocem - za one koji su tu bili pre njega on je skorojevic i dodjos ma koliko se trudio da se uklopi...

Jbg, to nije samo na Bliskom istoku - to je univerzalno: obicaji i shvatanja zadnjih par  generacija predaka ce se uvek nametati sredini u kojoj se naselilo, ma kako ta sredina izgledala i funkcionisala pre "kolonizatora". Namecu se novi "uzusi" i obicaji starosedeocima i te sredine se pretvaraju polako u napustene zavicaje predaka, bez zelje za suzivotom i postovanjem onog sto je vec bilo tu.

:default_coffee:

 


Recimo da sam glup, ali neka mi neko objasni šta je u ovom postu antisemitsko?

 

Ban Montoyi je glupost na kub, ja to njegovo pitanje nisam shvatio kao provokaciju, već kao pitanje, preterali ste ga. Skinite mu ban, bezveze je. (Znamo se i znamo kako sam ja “osetljiv” na obaraču bio kad je u pitanju negiranje genocida, ovo jednostavno nije to)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:


Recimo da sam glup, ali neka mi neko objasni šta je u ovom postu antisemitsko?

 

Ban Montoyi je glupost na kub, ja to njegovo pitanje nisam shvatio kao provokaciju, već kao pitanje, preterali ste ga. Skinite mu ban, bezveze je. (Znamo se i znamo kako sam ja “osetljiv” na obaraču bio kad je u pitanju negiranje genocida, ovo jednostavno nije to)

 

Samo u citiranom postu, a ovaj post je jedan od benignijih koje je napisao "Prva i druga generacija nekog rodjenog tamo gde mu se neko doselio u zadnjih 70 godina ga ne cini starosedeocem- za one koji su bili tu pre njega on je skorojevic i dodjos..." to je cista ksenofobija ili rasizam, zavisno od slucaja, a u slucaju Jevreja i antisemitizam (Jevreji koji su se doselilo u Izrael su skorojevici i dodjosi). 

Onaj deo o kolonizatorima necu ni da komentarisem. Ipak oni sto je provlacio u ostalim postovima je bilo kljucno za ban, posebno onaj deo o mrznji koji su doneli iz Evrope, sa ovim citiranim bi se mozda i provukao. 

 

Sto se tice Montoje, jbg niko ovde nije veverica i nema 10 godina, da ne zna sta je Srebrenica, Hag... pa da mora da pita da li postoji presuda za genocid. Bas niko nije toliko neinformisan. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prestao da se "mačujem s mrtvi".....(u književnom svetu je to bitka sa vetrenjačama :kece:)......čim vidim da su se "pojedinci" pojavili na forumu, sklanjam se PDF Fudbal ili drugi forum. Em me banuju, em me prave budalom.....:77:

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da je to što post insinuira da Izrael vode ljudi sa strane tkz. drugograzredni Jevreji. 
 

Kriterijum na ovom podforumu je poprilično nejasan. Sa jedne strane se dozvolja da jedan moderator ima slobodu da piše kako Rusija nije više civilizacija i treba da nestane sa zemlje samo zbog usranog Putina, što je baš hardkor izjava, a onda se ovakav granična pisanja Kronosa kažnjavaju strogim banom.

 

Sve se svodi na politička uverenja moderatora. Ako si sa njima na ti meni serdaru ja tebi vojvodo, nemaš problem sa banovima dok drugi moraju baš da paze šta pišu. Ja sam nov ovde i možda je ovako oduvek ali ovakvo uredjivanje nema nikakvog smisla niti služi za ono što forum inače služi a to je razmena mišljenja i debate. Ako je cilj da se lajkujemo i podržavamo onda ništa.

Link to comment
Share on other sites

Meni je problematičan i Pacinov ban, mislim da je samo nesrećna formulacija u pitanju. 

 

Mada sam ja sa njim dosta pričala preko PP pa mi je teško da zamislim da nešto onako zaista smatra...

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Meni je problematičan i Pacinov ban, mislim da je samo nesrećna formulacija u pitanju. 

 

Mada sam ja dosta pričala sa njim preko PP pa mi je teško da zamislim da nešto onako zaista misli...

 

On 7/7/2022 at 12:46 PM, MagiaMiZet said:

Jedino sto bih Nedi zamjerio (kada već zamjeramo) je zeleni Porše, msm znam da nije Ferrari, ali majku mu barem crveni da je. Nama u Bosni ta zelena ima još dodatno negativnu konotaciju. 😜  
Dobro ti nama došao majstore, pa da osvojiš trofeje sa nama kao što si sa Unikahom osvojio EuroCup (uz barem 10 ppg više nego što je bilo u toj finalnoj seriji). 
Što se tiče ovih negativnih stvari, ne treba se obazirati, samo da mi osvojimo sve, pa kako bude.

  Reveal hidden contents

Kupi prestao da nas se plaši, naziva nas Zvezdom, to nije dobro jer je poznato da kada gube, gube od FMP-a, a kada nas dobiju, dobili su Zvezdu.  (jeste bajata fora, još od 2011, ali nemojte da im zamjerite)

 

Ovo je sa Original naloga napisano i tu je dobio trajni. I onda je opet napisao danas onakav post jbg.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Ovo je sa Original naloga napisano i tu je dobio trajni. I onda je opet napisao danas onakav post jbg.

 

Zar se niste objasnili i za ovo kad je otkrio klon nalog?

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Zar se niste objasnili i za ovo kad je otkrio klon nalog?

Pa dali smo mu drugu sansu ako na to mislis?

 

Dame, pazi, napravis prekrsaj vredan trajnog...Vratis se sa klon nalogom(pre toga se ponasas ok i priznas) i mi ti damo drugu sansu ok...I onda opet napises nesto sl...

Sta mislis kako bi prosla?Jeste mogli smo ga trajnovati kad se otkrio ali nasa dobra volja je bila da ostane. E sad jbg.

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Dusko said:

Pa dali smo mu drugu sansu ako na to mislis?

 

Dame, pazi, napravis prekrsaj vredan trajnog...Vratis se sa klon nalogom(pre toga se ponasas ok i priznas) i mi ti damo drugu sansu ok...I onda opet napises nesto sl...

Sta mislis kako bi prosla?Jeste mogli smo ga trajnovati kad se otkrio ali nasa dobra volja je bila da ostane. E sad jbg.

 

Ne mogu da nadjem taj post sad... Kad se otkrio tu je napisao da nije mislio to zbog čega ste ga trajnovali i da je napravio klon kako bi vam to pokazao. Vi ste onda odlučili da taj prvi ostane trajno, a na ovom je dobio mesec dana i mislim da on nakon toga nema prekršaja.

 

Današnji post na prvu zvuči kao relativizacija Srebrenice - nije je nazvao genocidom, i Srbi su ubijali zbog rata a ne zbog mržnje itd. Ali meni je delovalo kao da je zapravo hteo da nekom inverzijom pokaže kako analogiju smatra glupom... 

 

Kako god, vaša odluka ali ne sedi mi lepo. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, A sad said:

Samo u citiranom postu, a ovaj post je jedan od benignijih koje je napisao "Prva i druga generacija nekog rodjenog tamo gde mu se neko doselio u zadnjih 70 godina ga ne cini starosedeocem- za one koji su bili tu pre njega on je skorojevic i dodjos..." to je cista ksenofobija ili rasizam, zavisno od slucaja, a u slucaju Jevreja i antisemitizam (Jevreji koji su se doselilo u Izrael su skorojevici i dodjosi). 

Onaj deo o kolonizatorima necu ni da komentarisem. Ipak oni sto je provlacio u ostalim postovima je bilo kljucno za ban, posebno onaj deo o mrznji koji su doneli iz Evrope, sa ovim citiranim bi se mozda i provukao.

 

Nisam siguran na šta je Kronos konkretno mislio - postoji recimo ona "pojava" gde su doseljenici koji su došli u Izrael devedesetih iz raspadnutog Sovjetskog Saveza "desnije" politički orijentisani od onih koji su došli ranije, zauzimaju oštrije stavove u izraelsko-palestinskom sukobu itd. (recimo ona Libermanova partija ima uglavnom rusofono glasačko telo). Takođe, ispravi me ako grešim, ta grupa je procentualno veoma zastupljena među jevrejskim naseljenicima na Zapadnu obalu, relativno u odnosu na ukupnu populaciju Izraela.

 

Ovo, generalno govoreći, nije ništa neobično, logično je da grupe koje potiču iz različitih kulturnih miljea nose sa sobom i neke različite kulturne obrasce - i da ih to onda dovodi u međusobni konflikt. Doseljenici iz SSSR jesu pomerili glasačko telo u Izraelu udesno, naravno reći da su oni sa sobom "doneli mržnju" je u najmanju ruku jako nespretan izbor reči, ali ne vidim kako bi bio antisemitizam ako se oni u tom aspektu porede sa drugim Jevrejima u Izraelu, a ne sa nekom nejevrejskom zajednicom.

 

Antisemitizam je vrlo ozbiljna stvar, a imam utisak da je ovde Kronos okarakterisan na jedan da kažem paušalan način.

Edited by Smrtokapa
dopuna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...