Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

13 minutes ago, Constantin said:

Pitanje za moderaciju.....Da li ste mi obrisali post na temi "Kosovo" ili sam ja zaboravio da taknem "enter"  ???

 

Nista nije brisano na tom topiku jos od cetvrtka. Tad ti je izbrisan neki post. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Constantin said:

Uh...ne sećam se da sam pisao nešto tada. Znači, zaboravio sam "enter"...šta ćeš, godine. Hvala, inače, na brzom odgovoru....:writing:

 

Sitan submit  na telefonu, a debeli prsti, ruke drhte, vid oslabio... - omatorilo se, moj Koco.

Spoiler

ToU14gk.jpg

 

:classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Constantin said:

Uh...ne sećam se da sam pisao nešto tada. Znači, zaboravio sam "enter"...šta ćeš, godine. Hvala, inače, na brzom odgovoru....:writing:

 

Ako si pisao kroz browser na telefonu (a bogami i na računaru) i nisi pritisnuo Enter, velika je verovatnoća da ti je cela poruka ostala zapamćena u kešu i kad ponovo klikneš (ili pritisneš prstom) u polje za novu poruku (ispod poslednje napisane u temi) pojaviće se sa poslednjim napisanim sadržajem pre nego si otišao sa te strane.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

 

Sitan submit  na telefonu, a debeli prsti, ruke drhte, vid oslabio... - omatorilo se, moj Koco.

  Reveal hidden contents

ToU14gk.jpg

 

:classic_biggrin:

 

Kako se zvao ovaj obicaj? Uvek zaboravim...

I pitanje za moderaciju, vec sam predlagao da se otvori anketa za nadolazece izbore, ako moze npr na temi "IZBORI 2023", pa posto ne umem samostalno (ili nemam ovlascenja/tu opciju)...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Kako se zvao ovaj obicaj? Uvek zaboravim...

I pitanje za moderaciju, vec sam predlagao da se otvori anketa za nadolazece izbore, ako moze npr na temi "IZBORI 2023", pa posto ne umem samostalno (ili nemam ovlascenja/tu opciju)...

Lapot - stari, dobri obicaj koji je resavao problem penzionera i birackog tela SNS, SPS i PUPS.

:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

 

Mala zamerka, kad se piše verzalom (sva velika slova), onda se lj i nj pišu LJ i NJ, a ne Lj i Nj (važeći pravopis, tačka 3, napomena 2).

 

Naravno da nisam pisao. Iskopirao sam listu negde s nekog sajta... Znaš već kako to ide :s_d:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Kako se zvao ovaj obicaj? Uvek zaboravim...

I pitanje za moderaciju, vec sam predlagao da se otvori anketa za nadolazece izbore, ako moze npr na temi "IZBORI 2023", pa posto ne umem samostalno (ili nemam ovlascenja/tu opciju)...
 

 

 

Edited by Utopista
iz nekog meni nedokucivog razloga,moji postovi ovde budu ispisani velikim slovima - nemam ideju kako to da popravim.
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Constantin said:

 

Probao si ?

 

spacer.png

Nisam. Nisam ni video tu opciju, a i mislio sam da je namesteno od starta da pisem normalnim slovima.  Pokusacu hvala!  

Evo zavrsio sam kucanje i pre nego sto sam kliknu hteo sam to da proverim, ali ne viim nigde te opcije?  Kucam sa kompa ako to nesto znaci.  Mada nema ni veze, i onako ne planiram da pisem nego samo da citam.  Svakako hvala jos jednom.











Evo pronaso sam i namestio na 8! Valjda ce ako ponovo budem pisao biti ok. Moderacija neka brise ako hoce jer ruzno izgleda,a i onako nije nista pametno napisano...

Edited by Utopista
  • Thanks 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, erwin said:

 

Vidim da je u međuvremenu sređeno. Hvala.

 

Hvala na sugestiji :thumbsup:

 

Spoiler

I ne samo sređeno, aj sad budi frajer pa provali kako (ozbiljno, ne zezam se) - ali ne mislim ono kako fizički nego - overi slova za početak 😊

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:

 

Hvala na sugestiji :thumbsup:

 

  Hide contents

I ne samo sređeno, aj sad budi frajer pa provali kako (ozbiljno, ne zezam se) - ali ne mislim ono kako fizički nego - overi slova za početak 😊

 

 

To su neki diftonzi, kad kopiram u Notepad prikazuje mi ih kao jedan znak, ne mogu se selektovati zasebno L/N, a zasebno J ni pronaći pretragom pojedinačna njihova slova (u Notepadu, Chrome ima to bolje rešeno, on pronalazi sve i s dijakriticima i unutar diftonga).

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

To su neki diftonzi, kad kopiram u Notepad prikazuje mi ih kao jedan znak, ne mogu se selektovati zasebno L/N, a zasebno J ni pronaći pretragom pojedinačna njihova slova (u Notepadu, Chrome ima to bolje rešeno, on pronalazi sve i s dijakriticima i unutar diftonga).

Banujte ga opet, počo je da priča u šiframa, što znači da sigurno ne može biti ništa dobro 😂

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Da, to je to, u Notepad++-u se lepo vidi zbog fonta fiksne širine:

 

gGSDz66.png

 

Evo sad pogledah malo unikod tabele, sve 3 varijante su tu. Zanimljivo.

 

GZg20CJ.png

 

https://www.compart.com/en/unicode/block/U+0180

 

Malo zezancije na temu UTF-8.

 

Spoiler

 

FmH6WA4XoAIlyKX?format=jpg&name=small

 

 

Prevod:

Grupa za samopomoć po pitanju UTF-8 sastaje se danas u velikoj (treba großen, piše großen) konferencijskoj sali.

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

obozavam Utopistu...ne kazem da se nisam mnogo smejala na forumu i pre ....ali ova ogromna slova su me rasplakala od smeha da ne vidim sta kucam razmazala mi se maskara

 

Ovo je bolje od Alise u zemlji cuda, ako ste zaboravili - Ona se smanjuje kada popije tajanstvenu tecnost, a zatim raste nakon što pojede tortu. Lepeza i rukavice Belog zeca cine da se ponovo skupi ... Ali kad

alisa pocne da raste to kao slova od Utopiste :heart:

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...