Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

43 minutes ago, oubrevo. said:

 

onda jednostavno pogledaš na kraju sezone:

- janis je uzeo titulu, mvp finala = on je najbolji evropljanin ove sezone.

- jokić je bio reg season mvp = on je drugi najbolji evropljanin ove sezone

- luka je bio u light conversationu za mvpa, kao i janis = on je treći najbolji evropljanin ove sezone.

 

za rangiranje u kontekstu sezone, sve već postoji, zato što je kratkoročno i zato danas jesi, sutra nisi. tviter zabava. mislim, nemam ništa protiv ali ne vidim ni poentu za diskutovanje kad sve lepo piše.

Nije Janis samo ove sezone najbolji Evropljanin u NBA, već od ove sezone pa nadalje. Valjda je vrhunac svega NBA titula (još ima + u vidu FMVP priznanja), inače ne znam zašto gledamo uopšte? Mislim dajte All Star cele sezone između igrača, ne moramo da gledamo timske uspehe.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

mislim da ni klay lično ne zna kako će izgledati nakon prve ili dvadesete tekme u sezoni

Tačno, imao je dve povrede, ali sam lično optimističan da će biti kao stari, jer on ionako nikad nije baratao mnogo loptom, već njegov najveći kvalitet leži u tome da je najbolji offball igrač u istoriji NBA.

 

7 minutes ago, Miki28 said:

Vraca se Klay, imaju #7 i #14 pik na ovogodisnjem draftu. Mislim da se i ocekuje neki trejd.

Mislim da će šutnu precenjenog Ubrea putem sign and trade i tih pikova.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BattleBender said:

Svaka čast za titulu, ali ipak je GS napravio nekakvu dinastiju, obeležio eru, na neki način promenio košarku...

Ne pucam na to da se obezvredi ova titula, već jednostavno je GSW napravio veci uspeh

 

Era, dinastija? :D

 

 

Ako pričamo iz ugla ekipe koja se uzdigla od svojih pikova i bez dovođenja superstarova, onda se to odnosi samo na 2015. godinu, znači jedna titula. Sledeće godine pukli finale, pa osvojili dve titule sa Durentom. Prvo sledeće finale bez Durenta opet ostali bez titule.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drakaris said:

Tačno, imao je dve povrede, ali sam lično optimističan da će biti kao stari, jer on ionako nikad nije baratao mnogo loptom, već njegov najveći kvalitet leži u tome da je najbolji offball igrač u istoriji NBA.

 

 

šut verovatno nije sporan, čak i da je malo zarđao, doći će pre ili kasnije na svoje.

 

međutim, offball kretnje, bilo u odbrani ili u napadu je ono što predstavlja zadršku nakon njegovih povreda, pogotovo u ovim godinama u kojima je.

2 minutes ago, realno *w said:

 

Era, dinastija? 😄

 

 

Ako pričamo iz ugla ekipe koja se uzdigla od svojih pikova i bez dovođenja superstarova, onda se to odnosi samo na 2015. godinu, znači jedna titula. Sledeće godine pukli finale, pa osvojili dve titule sa Durentom. Prvo sledeće finale bez Durenta opet ostali bez titule.

 

 

 

 

 

pa to je isto dinastija. ne znam na osnovu čega tvoj komitet za procenu dinastije nipodaštava titule dubsa sa durantom.

 

jel' su dinastije samo ekipe koje se nisu pojačavale od prethodne titule? takvih ima verovatno nula ili jedna kad se igralo na šljaci (a i to je pitanje)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

pa to je isto dinastija. ne znam na osnovu čega tvoj komitet za procenu dinastije nipodaštava titule dubsa sa durantom.

 

jel' su dinastije samo ekipe koje se nisu pojačavale od prethodne titule? takvih ima verovatno nula ili jedna kad se igralo na šljaci (a i to je pitanje)

Pa bilo je ekipa koje su izvrsile minorne promjene role playera i to nebitnih dok je core ekipe ostao netaknut.

Ovo je ipak drasticna promjena kod Dubsa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Pitam se jesu li pogrešili redosled ili brojke kod Feniksa i Denvera.

 

To se apdejtuje cesto u toku sezone, ja iskreno ne sumnjam da ako Marej bude na pribliznom nivou pre povrede da ce se Denver kotirati ispred Finiksa.

 

Sada smo daleko od Marejevog povratka na teren, tako da je za ocekivati da ce kvota da bude niza na Sanse.

 

Koliko su neke fransize podbacile u PO i ja bih stavio Dabse ispred njih+sto nisu jedini ciji igrac izlazi iz povrede. Klej se prvi vraca od svih, stoji znak upitnika ali zbog svega sto su postigli treba da budu ispred vecine. Treba da se uzme u obzir da bi mnogi uplatili na Dabse da je veca kvota bez obzira na povredu Kleja, tako da se i prema potencijalnim uplatama stavljaju nize kvote. Ujedno, takve kvote su i zamka jer ne mogu da oslikaju realni kvalitet.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, BattleBender said:

Je l realno da neko kaze da je Luka bolji igrac od Janisa ?!?!

Jbt, ja kontam koliko je Luka dopadljiv, a njegova igra još dopadljivija, ali ffs, ajd malo da se proba realnost...

 

Izgleda da je realno🤣🤣🤣

Ono sto je Janis sinoc odigrao u defanzivi, Doncic i Jokic mogu da sanjaju ali dobro.

Batica je u elitnom drustvu sa svega 26 godina

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

 

Ne postoji sinergetski efekat glavne zvezde sa ostatkom tima. Ne funkcionisu najbolje, jedna strana mnogo vise dolazi do izrazaja i taj disbalans treba da tezi da se smanji u buducnosti i da bi se to ostvarilo u tome mora da ucestvuje on. Moze se doci do zakljucka da nema on uopste losu podrsku i da neki ugovori nisu toliko stetni kada njega nema, ali i da nesto ne stima. Dve celine koje ne mogu da se optimalizuju i koje usput nisu odvojeno disfunkcionalne. Lu uopste nije lose resenje sto se i pokazalo u ovih osam meceva bez Kavaja, a nesto ne verujem da bi napravili znacajni progres sa drugim trenerom. Te tekme su nam dale odgovor na neka pitanja.

 

Nema kod njega privrzenost fransizi i zato sam napisao da on kao vodja ne utice pozitivno na tim, dovoljno mi je da vidim Durenta, LeBrona i Janisa(nije ipak klasa kao ova dvojica) i sve je tu jasno. Ako ne postoji barem mala privrzenost fransizi, kako ce te drugi slediti i kako ce pruziti vise na parketu? Uopste ne mora da ide u drugu krajnost, jer to nije on. Mozda bi trebalo malo vise da se iscima u regularnoj sezoni i da je shvati ozbiljnije, ako se to desi to ce mi biti dovoljan znak da zeli sa ovim timom da napravi vise. On treba da se promeni. Isto tako mislim da bi mu grad iz unutrasnjosti mnogo vise prijao i da bi pod odredjenim uslovima vise igrao za tim nego sto je sada slucaj.

 

Nije kancer, vise je energetski vampir. Ne postoji kod njega velika glad za uspehom, usao je u zonu komfora i napisao sam u prvom postu da im trenutno ne odgovara takav tip superstara i da Klipersi bez superstara oni ne mogu da pucaju na titulu. Istrpice jos par udarca, pa ce valjda uspeti da se trgne. Zato i nisam odbacio titulu sa Klipersima, ali mora prvo da krene od sebe.

 

Neka on individualno dobaci do svojih proseka, ali dok se ne uspostavi manji disbalans u hijerarhiji tima oni nisu ozbiljan contender. Neka menjaju sta treba da bi dosli do toga, do tada uvek ce barem jedna ekipa na Zapadu da bude bolja od njih.

 

ovo je sve opet tvoje misljenje bazirano na samo nekim snimcima i citatima/tekstovima koji su kruzili u ove dve sezone. nikakav neki poseban dokaz. bar je iz la timova lako curilo kada je hemija u ekipi u pitanju.

 

pre bih rekao da james, kojeg si ti spomenuo kao igraca koji deluje pozitivno na tim moze mnogo vise da odmaze hemiji i celokupnoj atmosferi nego ovaj 'autistican' leonard. dovoljno je samo pogledati kako jamesove ekipe igraju i kakav je body language na terenu kada je ovaj uzjeban i kada mu se ne igra sa tim odjednom 'duducima'. videlo se to i sada protiv sunsa. ljudi su se toliko usrali da nesto ne zaseru da nisu kos pogodili citavu seriju, pravili su gresku za greskom cisto iz bojazni od jamesa. ovom bilo jasno da kada je davis pao da nemaju sansi protiv sunsa i lik se predao a ostali bili skenjani i demotivisani da urade bilo sta. veliki lider kada se pobedjuje a velika pizda kada se gubi.

 

ovo za njegovom gladju za uspehom je tek glupost, da izvines. lik je doneo titulu torontu i posle togao je mogao da ladi jajca do kraja karijere on je uradio ono sto malo njih mogu. ali umesto toga otisao u novu sredinu, opet, i krenuo ispocetka. 

 

pre dva dana je atmosfera na topiku bila da holiday i middleton nose goberta, odjednom je grk taj koji je najveci kralj univerzuma. lako se tu menjaju narativi, posle svakog dana. isto tako, ova prica sa leonardom se uopste ne bi pricala da se on nije povredio. usli bi u finale i tamo bi itekako imali sanse i protiv brooklina i protiv milwaukeeja.

 

 

35 minutes ago, BattleBender said:

Je l realno da neko kaze da je Luka bolji igrac od Janisa ?!?!

Jbt, ja kontam koliko je Luka dopadljiv, a njegova igra još dopadljivija, ali ffs, ajd malo da se proba realnost...

 

 

covek nije dobio seriju u karijeri i vec se svrstava medju najnajboljima. igra lepo za oko pa ajde bolji je od svih. a harden koji igra vrlo slicno se stalno kritikuje.

Edited by gggggggg
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

To se apdejtuje cesto u toku sezone, ja iskreno ne sumnjam da ako Marej bude na pribliznom nivou pre povrede da ce se Denver kotirati ispred Finiksa.

Mislio sam na konkretnu listu, redosled timova u dva slučaja ne prati redosled šansi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...