Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, Devil In My Pants said:

Naravno da vazi jer je i sad uzasan u odbrani...al time will tell

 

jokić? napredna statistika kaže da je sada podnošljiv u odbrani, odnosno, da je napredovao u nekim segmentima gde je očajan a postoje uglavnom 1na1 situacije na postu gde je zapravo i dobar.

 

nemoj da mi tražiš samo podatke, slušao sam to kod bill simmonsa i zach lovea kada su pričali oko njegovog mvp kejsa  ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTIme said:

 Cela poenta je da ukazujem na bias foruma kako su TD Luke i Nikole vau, sjajni i bajni, dok vam je Ras statističar. Prema tome nemam šta da dokazujem više, ja sam tražila argument od onog ko tvrdi tako nešto.

 

Jako je teško uporediti Jokića kojem je 50 TDova izmaklo za skok ili asistenciju i to u situacijama kada izađe na 8-9 minuta do kraja i ne vraća se više, i Rasa koji se lakta sa dvojicom saigrača da otme skok. Koliko puta smo gledali da dodaje do besvesti dok ne dobaci do 10. asistencije, a onda posle toga više nikome ne da loptu. Baš, baš, loše poređenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

 

jokić? napredna statistika kaže da je sada podnošljiv u odbrani, odnosno, da je napredovao u nekim segmentima gde je očajan a postoje uglavnom 1na1 situacije na postu gde je zapravo i dobar.

 

nemoj da mi tražiš samo podatke, slušao sam to kod bill simmonsa i zach lovea kada su pričali oko njegovog mvp kejsa  ( :

Ma kakva statistika, vidim na terenu. Post i dobro brani jer je to izumrelo..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ma kakva statistika, vidim na terenu. Post i dobro brani jer je to izumrelo..

 

svakako post igra više nije tako intenzivna ali tu i jeste njegov forte u odbrani, kao i kod većina centara njegovih gabarita.

 

ono što sam hteo da kažem je da je napredovao odbrambeno - od očaja do neke podnošljivosti. naravno da će njegove mane biti izložene na izvol'te kada mu je ekipa desetkovana, pa na perimetru igra kampaco 30 minuta a druga opcija je da gordan paunović brani pleja. nije dobro ali je bolje nego što je bilo ( :

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTIme said:

Da, da, samo je DameTime luda da argumentovano raspravlja podacima dostupnim na internetu, dok će drugi forumaši da joj odgovaraju hot tejkovima "Vestbruk je kralj statistike" i tome slično. Ne pada mi na pamet više. Niti sam ja negde rekla da Jokić nabija TD, ja to ne kažem ni za jednog igrača. Cela poenta je da ukazujem na bias foruma kako su TD Luke i Nikole vau, sjajni i bajni, dok vam je Ras statističar. Prema tome nemam šta da dokazujem više, ja sam tražila argument od onog ko tvrdi tako nešto.

 

Sve ok, skapirali smo da su ovde svi sem njih dvojice statističari ili imaju neku kobnu manu, samo Janis od svih superstarova treba da gradi neki kontinuitet kao da je juče došao u ligu dok ovi kao da su osvojili tri titule u najmanju ruku. Ovo je samo meni za nauk da više ne ulazim u rasprave ovog tipa, barem mi za to nije žao.

Bežiš od očiglednog, učitavaš svašta, čak i kad imaš neku poentu bespotrebno odlaziš u krajnost da bi podvukla istu i time gubiš poentu... ne bih te više zadržavao.

 

45 minutes ago, Kooineeperk said:

Ovo je ogromno pitanje - kada i na kom nivou ce se vratiti? Ako Denver misli da se bori za titulu ne sme da zavisi samo od toga.

 

A tesko da ce Marej biti na prethodnom nivou. Zato mora da postoji i treci i cetvrti igrac koji mogu da naprave znacajan step up u ofanzivnoj igri. A imaju samo Portera. 

Jbg, to važi za svakog povređenog igrača. Drugo, ne postoji garancija ni da će eventualna zamena biti zdrava&prava i baš ono što im fali. Kako god okreneš, rizikuju. Treće, oni imaju trećeg i četvrtog kad je Marej zdrav, baš zato što se otvori prostor za MPJ, Gordona, Grina, ove malce...

 

8 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da vazi jer je i sad uzasan u odbrani...al time will tell

Baš zato, ne može više da uspori. :classic_biggrin: Oni su sa svim manama u seriji protiv Lejkersa u balonu bili ne previše ispod njih. Kompletirani i iskusniji mogu samo da budu bolji od prethodne verzije sebe, a videćemo za šta je to dovoljno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, oubrevo. said:

 

sve se to računa & zaista je sjajno: zove se greatest moments in the history of nba finals i nema veze sa presecanjem nakon toga da je neko najbolji evropljanin ikada, najbolji evropljanin trenutno ili najbolji igrač po nba pravilima.

 

za sve to navedeno je potreban kakav-takav kontinuitet, koji je janis možda upravo krenuo da gradi.

2018/19 MVP, 2019/20 MVP, 2019/20 DPOY, 2020/21 FMVP. Ako ovo nije kontinuitet ja ne znam sta je.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Dajte Wbrk u LAL, taman da se on i Lebron pobiju oko skoka i asistencije do TD🤣🤣🤣

 

prekida se tekma na 02.59 do kraja, lebron i russ na ferku se lemaju dok se svi igrači na terenu formiraju u ring držeći se za ruke. to vreme lemanja se ne meri i onda se nastavlja tekma.

Just now, Miki28 said:

2018/19 MVP, 2019/20 MVP, 2019/20 DPOY, 2020/21 FMVP. Ako ovo nije kontinuitet ja ne znam sta je.

 

miki, ne taj kontinuitet, nego kontinuitet u rezultatima ekipe za koju igra. ne mora da osvaja još titula ali bi bilo dobro da ne ispada u prvom ili drugom kolu ako je već to što se tvrdi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Bežiš od očiglednog, učitavaš svašta, čak i kad imaš neku poentu bespotrebno odlaziš u krajnost da bi podvukla istu i time gubiš poentu... ne bih te više zadržavao.

 

Jbg, to važi za svakog povređenog igrača. Drugo, ne postoji garancija ni da će eventualna zamena biti zdrava&prava i baš ono što im fali. Kako god okreneš, rizikuju. Treće, oni imaju trećeg i četvrtog kad je Marej zdrav, baš zato što se otvori prostor za MPJ, Gordona, Grina, ove malce...

 

Baš zato, ne može više da uspori. :classic_biggrin: Oni su sa svim manama u seriji protiv Lejkersa u balonu bili ne previše ispod njih. Kompletirani i iskusniji mogu samo da budu bolji od prethodne verzije sebe, a videćemo za šta je to dovoljno.

Ja bežim od očiglednog?! Izvoli mi navedi gde sam napisala da Jokić nabija TD pa da moram da ti dajem primere i dokazujem. Ne bih ni ja tebe zadržavala, pošto ja baš pokušavam da razumem svačiju tačku gledišta, ali definitivno nikad neću skapirati ljude kojima nije blam da ignorišu timski uspeh u timskom sportu. To se ovde iznova dešava već danima, dok se pokušava zabašuriti nekim pričama kako nisu bitne individualne statistike i dostignuća, pa onda jesu bitne, pa opet nisu, pa je najbitnije šta svako od nas vidi na terenu. E to je, dragi moj, bežanje od očiglednog. Ali ok.

7 minutes ago, Miki28 said:

Dajte Wbrk u LAL, taman da se on i Lebron pobiju oko skoka i asistencije do TD🤣🤣🤣

Vreme je da još neko lupi šamar hejterima, why not.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oubrevo. said:

 

prekida se tekma na 02.59 do kraja, lebron i russ na ferku se lemaju dok se svi igrači na terenu formiraju u ring držeći se za ruke. to vreme lemanja se ne meri i onda se nastavlja tekma.

 

Sreca pa je AD tu kojeg zabolje ona stvar da se cima za te stvari😁

Ali stvarno bi bilo show gledati Wbrk i Lebrona u borbi za TD, to bi plakanje bilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

....

što se tiče statistike koja te kvalifikuje za MVPja - ima nekoliko igrača u ligi koji su u stanju to da naprave bez obzira šta se dešava na terenu oko njih

lebron (možda više ne), janis, durant, wbrook, curry, harden, luka, leonard kada bi igrao dovoljno tekmi, embiid edit jokić

 

verovatno još neko koga sam zaboravio

 

 

Edited by oubrevo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, oubrevo. said:

 

jokić? napredna statistika kaže da je sada podnošljiv u odbrani, odnosno, da je napredovao u nekim segmentima gde je očajan a postoje uglavnom 1na1 situacije na postu gde je zapravo i dobar.

 

nemoj da mi tražiš samo podatke, slušao sam to kod bill simmonsa i zach lovea kada su pričali oko njegovog mvp kejsa  ( :

Svakako da je u tom segmentu bolji nego u odbrani pika ali isto moram naglasiti da je post igra izumrela. Nesto razmisljam i na prvu mi osim Embiida i Jokica ne pada niko na pamet da igra na ppstu a opet i ova 2 to koriste u krajnoj nuzdi. Mozda treci Drummond i to sve govori🤦‍♂️

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pa da si naudim odmah. Nemoj ga Bgt, zivot bi mi se smucio da vidim to priglupo govedo u Lakersima. 

Mislim da je vrijeme da se vrate neki igraci kuci. Derozan, Wbrk, Love su iz LA😁

Neki trejd, buyout ovo ono. 

Lebron okuplja bivse zvijezde da ih vrati na stari put slave ( Rondo, Howard )😁😁😁

Trebace protiv mladjeg narastaja iz Bruklina

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AgroLaki said:

Sta biste uradili da ste GM Kingsa, da imate djoku od tima i samo 9 pik na draftu? Jel biste ponudili nesto za Simonsa ili jos par godina da se Marvin Bagli zagreje, pa polako u juris na plejof. 

 

dao bih foxa knicksima za 19i i 21vi pik plus neki salary match koji ne uključuje barretta i quickleyja, da se makar thibs & oubrevo vesele kad ne možete vi.

 

mislim da nema veće želje za thibsa od d'aron foxa i usman garube = kao rose i taj gibson samo poboljšani.

Edited by oubrevo.
  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Mislim da kad poredimo Janisa i Luku da poredimo babe i žabe. Jednostavno ne mogu u istu rečenicu i tu onda postignuća i statistika padaju u vodu. Timska i individualna postignuća imaju smisla samo kod iste kategorije igrača i verovatno tek pred kraj karijere.

 

Porediti generacijskog talenta Luku, kakav se nije pojavio od kad je LBJ/ Durant ušao u ligu je nemoguće.

Npr.to je kao da neko kaze kako je  Jugović je jedan od naših najtrofejnijih igrača, koji je dao 2 gola za svetsku titulu, šutirao odlučujuće penale bolji od Piksija. Niđe veze. Sa druge strane ako hoćeš da poredio Deja i Piksija možeš da uključiš statistiku, postignuća, objektivne okolnosti itd.

 

Ili npr. Džordana ne poredim sa košarkašima jer nema smisla već sa Alijem, Maradonom.

 

Back to Janis case, u pitanju je fenomenalan košarkaš i još bolji čovek imam samo respekt za njega lično, pa i za to koliko je unapredio svoju igru, koliko je počeo da više igra bez lopte . On u mom svetu može da se poredi sa Jokićem i tu svakako ima argumenata za obojicu. Ja lično biram Jokića , ali mogu da razumem što bi neko pre izabrao Janisa i to poređenje ima smisla.

 

Ovo sam samo ja i to je moje viđenje stvari 

@DameTIme

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ja bih da postovim par pitanja oko NBA i kazem koju o grku.

 

Janis je u top 3 igraca lige ali meni on nije kosarkaski znalac.Odmah da naglasim da ne trazim neku kosarkasku romantiku u igri i unizavam prostu dominaciju, to mi nije poenta.Vec govorim o tome da se dominacija moze sistemski neutralisati uz neki sporedni rizik.Kosarkaski znalac sam po sebi ima sirok dijapazon poteza pa ako je vrhunski nikada se nece ni neutralisati sasvim.

Zasto ovo pricam-ja sam uveren da Janis moze da se zaustavi i da nema teorije da ovako dominira ali da se to zaista od strane lige planski dopusta.

Nepojmljivo mi je da ni jedan trener ne moze ove straight line prodore(tu ukljucujem i sve second chance poene janisa,putbacks i ostalo) da onemoguci.Jeste Janis freak u pravom smislu te reci ali kako prosto kako 40 poena iz reketa sa oskudnom igrom ledjima.Nek uspe da probije 10 puta ali kako 20 covece...

 

Evo,ako kosarka kao sport ne dozvoljava da se ovo odbrani(i pod ovim mislim da te ne probusi vise od 7-10 po utakmici,sto je vec mnogo)onda gasi mjesalicu motaj kablove.

https://youtu.be/EfcTj-KZE3g

Grifin nije neki specijalno dobar match up Janisu pa je ovo omogucio nego je primenio

osnovnu kosarkasku filozofiju-odaljio se kamenjaru.

 

Da se moze sistemom zaustaviti sa sve matorim Varezaom je vec dokazano.

https://youtu.be/_YDqDhmEYMQ

Koga mrzi da gleda ovaj prekratak video zaista bih zamolio da se pogleda samo poslednjih 20 sek -opet osnovno razmisljanje-izbaci ga fizicki iz reketa.Nista epohalno ali ja ne vidim na konstantnim bazama ovaj defensive effort u NBA koji je vitalan za cuvanje ovakvih igraca.

 

Kad smo kod ovih osnovnih sablona razmisljanja jel moze meni neko da objasni zasto se "najnezaustavljivijem" igracu na niskom postu u NBA Embidu dozvoljava da dobije loptu u reketu kad hoce.Da probaju 10 napada u nizu on bio dobio 10 napada u nizu loptu na 3m od kosa i gle cuda niko ne moze sa ga zaustavi,sa jednim ipo kolenom ubaci 40 Atlanti npr.

 

Kad sam na pocetku spominjao neko plansko pustanje od strane lige nisam mislio na jednostavnu direkciju pustite Janisa da strpa 40,nego logicno mislim da su njima potrebne zvezde u ligi, time receno da se u suprotnom taboru nekako odmah racuna Janisovih 30,Lukih 30- 10- 7... a zaustavljaju neke druge stvari kao nesto primarno.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milos 3.14 said:

Mislim da kad poredimo Janisa i Luku da poredimo babe i žabe. Jednostavno ne mogu u istu rečenicu i tu onda postignuća i statistika padaju u vodu. Timska i individualna postignuća imaju smisla samo kod iste kategorije igrača i verovatno tek pred kraj karijere.

 

Porediti generacijskog talenta Luku, kakav se nije pojavio od kad je LBJ/ Durant ušao u ligu je nemoguće.

Npr.to je kao da neko kaze kako je  Jugović je jedan od naših najtrofejnijih igrača, koji je dao 2 gola za svetsku titulu, šutirao odlučujuće penale bolji od Piksija. Niđe veze. Sa druge strane ako hoćeš da poredio Deja i Piksija možeš da uključiš statistiku, postignuća, objektivne okolnosti itd.

 

Ili npr. Džordana ne poredim sa košarkašima jer nema smisla već sa Alijem, Maradonom.

 

Back to Janis case, u pitanju je fenomenalan košarkaš i još bolji čovek imam samo respekt za njega lično, pa i za to koliko je unapredio svoju igru, koliko je počeo da više igra bez lopte . On u mom svetu može da se poredi sa Jokićem i tu svakako ima argumenata za obojicu. Ja lično biram Jokića , ali mogu da razumem što bi neko pre izabrao Janisa i to poređenje ima smisla.

 

Ovo sam samo ja i to je moje viđenje stvari 

@DameTIme

Mogu da razumem tvoju perspektivu i donekle mi je okej. Ljudi kada vide nekog toliko talentovanog to im zaokupi svu pažnju, i logično da svi volimo da vidimo tako nešto. Ali stavljanjem Luke ispred Janisa faktički pokazujemo nepoštovanje prema ljudima koji su morali mnogo da rade i prilagode se kako bi dostigli veliki uspeh. Ispada kako, sem ako nisi odmah počeo da ponižavaš sve na terenu i jebeš im mater, ne možeš dostići taj neki greatness. Šta god osvojio, šta god uradio. To je za mene duboko pogrešno, čak naprotiv više poštujem ljude koji su kao Janis morali baš krvavo da rade i poprave neke nedostatke u igri kako bi uspeli. Jednostavno ne mogu da postignuća i rad bacim u vodu zbog talenta. Hipotetički, na svakom igralištu u Srbiji postoji dečko koji je talentovaniji i bolji od Janisa, a možda nikad neće biti otkriven i neće uspeti u košarci...

 

Tu je i večita sumnja da li će neko kao Luka materijalizovati svoj talenat (titulama). Već sam napisala kako verujem da hoće, ali dok se to ne desi ja ne mogu govoriti napamet, kao da je to već bilo. Svi znamo da je osvajanje NBA titule sklop hiljade kockica, pa Milvokiju je trebalo 50 godina da dođu do druge titule u istoriji. Takođe mi je malo bezveze što su argumenti kontra Janisa njegova ranija postignuća u PO, a ignoriše se argument u njegovu korist u vidu titule i ovog istorijskog performansa. Ili ćemo za sve igrače ikada baciti statistiku i dostignuća u vodu, ili ćemo svima "suditi" jednako.

 

Slažem se da više stoji poređenje sa Jokićem, u svakom smislu. Opet Luka je dosta mlađi i verujem da ne bi bio uključen u ovu raspravu da nema nekih više nego hrabrih izjava.

 

No dobro, ovo mogu da razumem, solidna argumentacija.

 

 

Edited by DameTIme
typo, nepismena
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Mislim da kad poredimo Janisa i Luku da poredimo babe i žabe. Jednostavno ne mogu u istu rečenicu i tu onda postignuća i statistika padaju u vodu. Timska i individualna postignuća imaju smisla samo kod iste kategorije igrača i verovatno tek pred kraj karijere.

 

Porediti generacijskog talenta Luku, kakav se nije pojavio od kad je LBJ/ Durant ušao u ligu je nemoguće.

Npr.to je kao da neko kaze kako je  Jugović je jedan od naših najtrofejnijih igrača, koji je dao 2 gola za svetsku titulu, šutirao odlučujuće penale bolji od Piksija. Niđe veze. Sa druge strane ako hoćeš da poredio Deja i Piksija možeš da uključiš statistiku, postignuća, objektivne okolnosti itd.

 

 

 

To kao ona prica Federer toliko lepo igra tenis i izgleda na terenu da Djokovic ne moze u pricu za GOAT-a i da osvoji jos 5 GS-ova? Bezveze prica, estetika je tu nebitna.

 

Ne treba ih porediti samo zato sto obojica imaju jos godine igranja ispred sebe i racuni se svode na kraju, ali trenutno ne deluje nemoguce da ce Giannis imati uspesniju karijeru i jaci legacy od Luke.

Edited by threepwood
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, threepwood said:

 

 

To kao ona prica Federer toliko lepo igra tenis i izgleda na terenu da Djokovic ne moze u pricu za GOAT-a i da osvoji jos 5 GS-ova? Bezveze prica, estetika je tu nebitna.

 

Ne treba ih porediti samo zato sto obojica imaju jos godine igranja ispred sebe i racuni se svode na kraju, ali trenutno ne deluje nemoguce da ce Giannis imati uspesniju karijeru od Luke.

Pa Lukina igra nije bas toliko lijepa.

Prijatnije za oko recimo igra Kyrie, PG, Tatum pa i AD. Ne znam ni dal je igra Doncica u top 10 u ligi od jakih imena sto se tice ljepote.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, threepwood said:

 

 

To kao ona prica Federer toliko lepo igra tenis i izgleda na terenu da Djokovic ne moze u pricu za GOAT-a i da osvoji jos 5 GS-ova? Bezveze prica, estetika je tu nebitna.

 

Ne treba ih porediti samo zato sto obojica imaju jos godine igranja ispred sebe i racuni se svode na kraju, ali trenutno ne deluje nemoguce da ce Giannis imati uspesniju karijeru od Luke.

Nije to dobro poređenje jer su Federer i Đoković na istom nivou i onda u obzir dolazi i estetski utisak i statistika i sve. Ja jednostavno mislim da Janis i Luka nisu isti nivo. Kao što mislim da Janis nije nivo Duranta/ LBJ i ne bih ga poredio sa njima.

Pri čemu mnogo više poštujem Janisa i sve što je uradio, jednostavno mislim da on igrački nije taj nivo.

Dakle nije dobro poređenje gde je jedan Đoković, a drugi Federer već gde je jedan Jugović, a drugi Piksi, znači ne mogu da se porede.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gggggggg said:

ne vredi diskutovati o antetokounmpu ovde na forumu kada ga 96% foruma ne voli. nikada nece biti objektivno.

Ja ga recimo baš gotivim, njegovu priču, ceo off court fazon, a i ogromno napredovanje svake sezone u većini segmenata igre. Deluje mi kao veliki radnik i neko ko je psihički stabilan, ko može da dugo nosi ekipu. Pri tome ima verovatno najbolje košarkaško telo ikada rođeno na Zemlji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sada ovde ide pitanje koje mora biti postavljeno, a to je na osnovu čega to mi egzaktno znamo da su Rodžer i Novak na istom nivou, a Luka i Janis nisu? 😛  Sve je to subjektivno, jedino objektivno su brojke, koje uglavnom ne lažu i kažu da je sada Janis > Luka, a da je Novak postao > Federer. To je sve prilično jednostavno, iza Janisa u ovom trenutku stoje neki brojevi koji će možda biti nadmašeni, dok iza Rodžera više ne stoje.

 

Kod njega je posebno pohvalno to što je svake sezone primao oštre kritike za neki segment igre, i odmah u narednoj ga popravljao. Počevši od šutiranja trojki, preko izvođenja slobodnih bacanja do najsvežijeg primera kada je prozivan da u bablu nije čuvao najbolje igrače protivničke ekipe kao DPOY. Videli smo šta je bilo ove godine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...