Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, oubrevo. said:

problem je u tome sto wbrook ocigledno nije bolji igrac od lillarda, nego se to sad ponavlja da bi se opravdao basket objektivizam u kojem titule i personalna priznanja cine da je x igrac bolji od y igraca 

 

 

 

a zabavno mi je da janis nije pomenut u ovom kontekstu otprilike nikada ovde do pete tekme finala, sto samo govori o tom instant priznavanju, koje ce isto tako nazalost nestati prvom bitnom prilikom u kojoj sutira sa slobodnjake u svom proseku a ne 17-19

Da da, a niste ovde pisali kako je Jokić bolji centar od Embiida, pogotovo jer je MVP. Jao bre uini. A na osnovu čega ćeš da budeš objektivan ako ne priznanja i titula? Ne volim Rasa ali da je lako imati TD prosek, biti MVP i imati više TD od Oskara Robertsona, i Dejm bi imao takve rezultate (ili XY igrač) ali ih nemaju jer nemaju te sposobnosti jbg. Umesto da pokušavam da dokažem nedokazivo kako je Dejm bolji iako nemam ništa da to potkrepim, ja lepo prihvatam realnost.

 

Pričaj u svoje ime, ja otkako pišem ovde imam poštovanje prema Janisu i hvalim ga iako njegov stil igre nije po mom ukusu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

a zabavno mi je da janis nije pomenut u ovom kontekstu otprilike nikada ovde do pete tekme finala, sto samo govori o tom instant priznavanju, koje ce isto tako nazalost nestati prvom bitnom prilikom u kojoj sutira sa slobodnjake u svom proseku a ne 17-19

Znaci trebali smo 2013 na njegovom debiju u ligi reci evo ga potencijalni superstar i jedan od najboljih kosarkasa lige za koju godinu da bi smo mogli sad da ga hvalimo?

Zabranjeno je nakon sto se decko pljuvao kako njegova kosarka ne donosi titule, on donese titulu i to tako sto odigra dominantno u finalu na obje strane parketa i da mu se za to oda priznanje?

Isto tako, odraz karaktera i pravog sampionskog mentaliteta je upravo u toj cinjenici sto si naveo oko bacanja, 17-19. Jesi vidio izjavu Kris Pola nekoliko dana ranije u bezi toga? Prava supacka izjava i sampionski odgovor Janisa, da bas zaboli. Sto se mene tixe moze da puca sada i 20% sa bacanja, decko je na najvecoj mogucoj sceni nakon prozivki odgovorio maestralno, 17 od 19 bacanja.

Isto tako nesto je Dirk uradio kad se pop... Lebronu i Vejdu po faci nakon ismijavanja. Sampionski odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTIme said:

Da da, a niste ovde pisali kako je Jokić bolji centar od Embiida, pogotovo jer je MVP. Jao bre uini. A na osnovu čega ćeš da budeš objektivan ako ne priznanja i titula? Ne volim Rasa ali da je lako imati TD prosek, biti MVP i imati više TD od Oskara Robertsona, i Dejm bi imao takve rezultate (ili XY igrač) ali ih nemaju jer nemaju te sposobnosti jbg. Umesto da pokušavam da dokažem nedokazivo kako je Dejm bolji iako nemam ništa da to potkrepim, ja lepo prihvatam realnost.

 

Pričaj u svoje ime, ja otkako pišem ovde imam poštovanje prema Janisu i hvalim ga iako njegov stil igre nije po mom ukusu.

 

Na osnovu toga sto gledas kosarku.

 

Ako je neko moron sa kojim ne moze da igra ozbiljna kosarka gde je svaki posed bitan a ovaj seje lopte po terenu valjda je to bitnije od toga sto je nabio imaginarni TD prosek protiv tankerskih ekipa u regularnoj sezoni...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Na osnovu toga sto gledas kosarku.

 

Ako je neko moron sa kojim ne moze da igra ozbiljna kosarka gde je svaki posed bitan a ovaj seje lopte po terenu valjda je to bitnije od toga sto je nabio imaginarni TD prosek protiv tankerskih ekipa u regularnoj sezoni...

Ako hoćeš da nekom omalovažiš dostignuća i pljuješ ga, naći ćeš razlog koliko god da je taj razlog besmislen i neobjektivan. Isto tako neko na ovo može da dođe i napiše ti ok, a što Lilard igra hero ball u odlučujućim trenucima u PO umesto da uključi saigrače?

 

Pošto svi sem miljenika nabijaju TD, izvoli izvuci mi prosek TD koje Dončić i Jokić imaju protiv tankerskih ekipa, a koliko protiv jakih. Da ne zaboravim podatak da je Vestbruk igrač sa najvećim brojem pobeda svoje ekipe kad postigne TD, mislim da je na 71% na 180+ TD, što je za svako poštovanje. Ali dobro, ja izgleda ne gledam košarku.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Znaci trebali smo 2013 na njegovom debiju u ligi reci evo ga potencijalni superstar i jedan od najboljih kosarkasa lige za koju godinu da bi smo mogli sad da ga hvalimo?

 

 

obzirom na to da je sada leto 2021, mogli ste i nesto kasnije. npr pre pete tekme 

 

ja samo kazem da se ovde a i diljem interneta sve gleda kroz aktuelni uspeh ili neuspeh. sledece sezone sve iznova, dnevna goat lista. 

Link to comment
Share on other sites

Lilard je izmislio kosarku za RW, pogotovu kada dodje PO.

 

Kome to nije jasno ima ozbiljnih problema sa razumevanjem ove igre...

 

Doncic, Jokic totalno druge zivotinje mogu da te seciraju kako hoce, u nekom svom tempu iskoristice sve sto im das da li je to bully ball, sut iz daljenine, razigravanje ekipe...

 

Moron koji se zalece svaki napad sa 120% i ne prepoznaje nista na terenu je zanimljiv i ima svojih kvaliteta i takav je bolji od 80% lige ali kad ga poredis sa kremom  ne moze da primirise i to nikakvi TD i slicne stvari ne mogu da promene...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dejm je bolji u PO od Rasa, ali on tek ima svoje mane tu tako da nije baš da to mogu koristiti kao argument.

 

Ovde ko nije miljenik foruma njemu se ne računaju TD ni individualni ni timski uspesi, a ko je miljenik on ne mora da ima ništa od toga (ili mu se svaki uspeh uveličava a neuspeh umanjuje). Nego ne odgovori ti meni protiv koga miljenici nabijaju svoje TD, pošto Ras ima samo protiv tankerskih ekipa.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, oubrevo. said:

 

obzirom na to da je sada leto 2021, mogli ste i nesto kasnije. npr pre pete tekme 

 

ja samo kazem da se ovde a i diljem interneta sve gleda kroz aktuelni uspeh ili neuspeh. sledece sezone sve iznova, dnevna goat lista. 

Jel se racuna posle 4 utakmice i monstruozne blokade? Gledaces je u najavama plejofa jos dugo, dugo godina. Pa onda sledeci mec kucanje i kao slag na torti 50 u najvaznijoj utakmici karijere za mladog momka, "atleticara". 50 poena u Finalu NBA lige za drvo od igraca👍

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Niti je bilo ko od pobrojanih moj ''miljenik'' niti mi nesto znaci TD kao statisticki parametar smatram da se oko toga pravi hajp pre svega za decurilju koja sa vremena na vreme pogleda box score ili procita text u novinama da je RW ostavio monstruom ucinak od 25 pts, 20 skokova i 25 asst.

 

Meni licno je pokazetelj necije velicine ovo sto je uradio Doncic sa reprezntacijom Slovenije, okupio oko sebe gomilu radnika i silovao ona 2 Litvanska brava u sred zelene sume.

 

I to kako ih je secirao 40 minuta kao hirurug i na svaku promenu odbrane imao spremno resenje...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije upereno ka tebi lično, referiram na miljenike foruma. Znači nebitni su i TD Jokića i Dončića (bar se nadam), koje su do sada ostvarili i budući, lepo je to čuti kao i da poštujete "pravu" košarku (šta god ona značila). Mi dečurlija koji gledamo box score ćemo poštovati sve jer je to stvar sportskog vaspitanja.

 

Slažem se da je Lukin podvig sa reprezentacijom ovog leta za divljenje, meni lično je mnogo porastao u očima, ali to nema baš nikakve veze sa NBA. Nadam se da će osvojiti medalju na OI no to je druga tema.

Link to comment
Share on other sites

Lukini i Jokicvi TDovi nisu usiljeni ko RWovi i u tome je razlika. Lik je svjesno pustao svog igraca da suta neometan ne bi li uhvatio skok, o cemu pricamo uopce? Il ona pasivna igra i forsiranje dodavanja dok ne dodje do 10 asista pa kad ih skupi igra normalno, ako se ista u njegovom bezglavom zalijetanju i bacanju cigli moze nazvat normalnim. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako pobogu nema nikakve veze sa NBA?

 

Pa i te OI su smotra gde ce biti 50+ NBA igraca i nece igrati fudbal nego isto to sto rade i na NBA parketima.

 

Pogotovu sto vidis kako se ko snalazi u nekim drugacijim situacijama i iskusenjima,  mnogi iz drim tima poslednjih 15+ godina najvece iskorake u NBA ligi pravili posle tih odiseja sa reprezentacijom.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema jer ja pričam o trenutnom stanju u NBA, a diskusijom o OI koje nam tek slede opet ulazimo u krug šbbkbb priča. A i ne moramo da zatrpavamo još više topik tako što ćemo uključiti i OI. 😁  Slažem se boldovanim tekstom.

4 minutes ago, LordOfTerror said:

Kako pobogu nema nikakve veze sa NBA?

 

Pa i te OI su smotra gde ce biti 50+ NBA igraca i nece igrati fudbal nego isto to sto rade i na NBA parketima.

 

Pogotovu sto vidis kako se ko snalazi u nekim drugacijim situacijama i iskusenjima,  mnogi iz drim tima poslednjih 15+ godina najvece iskorake u NBA ligi pravili posle tih odiseja sa reprezentacijom.

 

 

 

 

Jao, sad su Rasovi TD usiljeni a ove dvojice nisu. Samo se potvrđuje moja teza da se miljenicima sve uveličava i oprašta, a omraženima suprotno. Ne mogu više stvarno, ovo je potpuni besmisao, nemam snage. ❤️

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Kakvi miljenici, ljudi su za klasu bolji igraci od kralja nabijaca statistike. 

U realnosti najveći usage u ligi ima Luka. Njemu se takođe saigrači sklanjaju za skokove i kampuje u reketu da hvata iste umesto da čuva svog igrača - što je moderan pristup da plejmejkeri hvataju odbitak kako bi što brže povukli kontru i ubrzali igru, jer ta igra na što veći broj poseda odgovara upravo igračima na poziciji pleja kakvi su Ras, Luka itd. Ali ok, Ras je nabijač statistike a ovaj nije.

 

Završila sam ovde.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTIme said:

U realnosti najveći usage u ligi ima Luka. Njemu se takođe saigrači sklanjaju za skokove i kampuje u reketu da hvata iste umesto da čuva svog igrača - što je moderan pristup da plejmejkeri hvataju odbitak kako bi što brže povukli kontru i ubrzali igru, jer ta igra na što veći broj poseda odgovara upravo igračima na poziciji pleja kakvi su Ras, Luka itd. Ali ok, Ras je nabijač statistike a ovaj nije.

 

Završila sam ovde.

 

I Luka onda za klasu kvalitetniju ekipu Clippersa sa 21 i 22 godine odvuce u 6 odnosno 7 utakmica sa elitnim parom defanzivaca na krilima uz historijske performanse dok Russ u apsolutnom primeu popusi gentlemen metlu od Rocketsa prije CPa koji su tu negdje po kvalitetu sa njegovom ekipom. Il u narednim sezonama kao favorit sa PGom izleti od Utaha i Blazersa u prvoj rundi. Dakle neuporedivi igraci. Kad Luka ispadne tako od slabije ekipe jer je sebican i ne da nikom lopte ja cu biti prvi koii ce ga kritikovati ali cisto sumnjam da ce mu se to ikad desit. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

 

 

Povratak Mareja je ključ. Ako bude igrao dobro, to menja koncepciju ekipe i zajedno sa Jokićem otvara autoput za ostatak tima. Ne sumnjam da bi u tom scenariju ponovo gledali Gordona s početka Denverisanja.

 

 

Ovo je ogromno pitanje - kada i na kom nivou ce se vratiti? Ako Denver misli da se bori za titulu ne sme da zavisi samo od toga.

 

A tesko da ce Marej biti na prethodnom nivou. Zato mora da postoji i treci i cetvrti igrac koji mogu da naprave znacajan step up u ofanzivnoj igri. A imaju samo Portera. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Jel se racuna posle 4 utakmice i monstruozne blokade? Gledaces je u najavama plejofa jos dugo, dugo godina. Pa onda sledeci mec kucanje i kao slag na torti 50 u najvaznijoj utakmici karijere za mladog momka, "atleticara". 50 poena u Finalu NBA lige za drvo od igraca👍

 

 

sve se to računa & zaista je sjajno: zove se greatest moments in the history of nba finals i nema veze sa presecanjem nakon toga da je neko najbolji evropljanin ikada, najbolji evropljanin trenutno ili najbolji igrač po nba pravilima.

 

za sve to navedeno je potreban kakav-takav kontinuitet, koji je janis možda upravo krenuo da gradi.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Barkley#34 said:

Možeš slobodno da navedeš jedan primer kada je Jokić imao usiljen TD ili kada je pumpao bilo šta vezano za brojke.

Da, da, samo je DameTime luda da argumentovano raspravlja podacima dostupnim na internetu, dok će drugi forumaši da joj odgovaraju hot tejkovima "Vestbruk je kralj statistike" i tome slično. Ne pada mi na pamet više. Niti sam ja negde rekla da Jokić nabija TD, ja to ne kažem ni za jednog igrača. Cela poenta je da ukazujem na bias foruma kako su TD Luke i Nikole vau, sjajni i bajni, dok vam je Ras statističar. Prema tome nemam šta da dokazujem više, ja sam tražila argument od onog ko tvrdi tako nešto.

 

Sve ok, skapirali smo da su ovde svi sem njih dvojice statističari ili imaju neku kobnu manu, samo Janis od svih superstarova treba da gradi neki kontinuitet kao da je juče došao u ligu dok ovi kao da su osvojili tri titule u najmanju ruku. Ovo je samo meni za nauk da više ne ulazim u rasprave ovog tipa, barem mi za to nije žao.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTIme said:

 Cela poenta je da ukazujem na bias foruma kako su TD Luke i Nikole vau, sjajni i bajni, dok vam je Ras statističar.

 

wbrook je baš idealan primer da se pokaže neko ko je opterećen statistikom i ličnim dostignućima. malo su mu taj poriv i amplifikovali u oklahomi u onoj prvoj sezoni bez duranta gde im je trebao neki hajp. 

 

hoće i luka ponekad da zabaci asistenciju i uzme skok ako mu zafali na kraju, svaki igrač hoće (osim jokića, on čeka da se završi tekma) ali westbrook je baš 1/1 onoga što zovu stat-whore a da pri tome čak nije ni dovoljno dobar, pogotovo u poslednjih 3 ili koliko sezona gde ga izdaje atletika a košarkaške tendencije odlaze od njegovog pristupa igri.

 

kao što je jasno svakome ko odgleda par ozbiljnih tekmi da je lillard > wbrook, tako je isto očigledna razlika između toga kako ova dvojica dolaze do TD a kako russ.

 

ja inače volim njegovu energiju i to ali on jednostavno nikada nije bio na nivou ovoga što igra lillard. niti je bendovao tekma-realnost na način na koji to rade dončić i jokić.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

To će više zavisiti od ekipe koju bude imao pored sebe, kao i od okolnosti, narafski, ili ako ga opet uhvate bubice. Po svemu viđenom, on ima kvalitet da bude lider tima koji ide do kraja. Što se tiče usporavanja, mislim da to ne važi za njegov način igre.

Naravno da vazi jer je i sad uzasan u odbrani...al time will tell

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...