Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 hours ago, realno *w said:

Interesantno kako su pre 5-6 godina svi pali u nesvest hvaleći GSW jer su bila ekipa napravljena od draftovanih igrača, bez dovođenja superstarova (pre KDa).

 

Sada nema takvog hvaljenja ekipe čiju osnovicu čine 2 igrača koji su draftovani sa 15 i 39 mesta i koji su maltene celu karijeru tu. 

 

Mozda zato sto su iz petroke koja je osvojila draftovali 2 ( da ne ulazimo u tehinkalije gde bi bilo 1 ) od cega ovaj drugi za par dana ulazi u 4. deceniju zivota :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

 

Od svih superzvezda Kavaj igra najvise za sebe. Bolje su igrali zato sto su vise igrali kao tim i lopta je vise kruzila, nije se sve svelo na izolacije i 2 na 2. To je slucaj pojedinca koji nije implementiran u sistem, a ima i poseban status. U teoriji mogu mnogo vise za njim nego sto je to zapravo izgledalo na parketu.

 

PG treba nekom drugom da bude sidekick. Durent je ortak i malo kome iz Klipersa ne bi odgovarao, jer vidis da je lik spreman da gine za sve njih. Ne bi imali takvu vrstu problema sa njim.

 

Lose utice na ekipu sa svojim ponasanjem. Ne znaci da bi u drugim ekipama stvarao disbalans, ali za pocetak mora vise da se iscima za kolektiv u kom se nalazi i da gleda druge. Sa trenutnim stavom, finale Zapada je plafon, cak i ako im se bas otvori ponovo ce Denver da ih pretumba. Mogu oni do kraja, ali mora veca promena da se desi u glavi Kavaja.

 

kako si dosao do toga da igra najvise za sebe? samo zato sto su clippersi pobedjivali i bez njega? po meni to je glupost. ovo bi mozdaaa imalo smisla da se radi o nekom liku koji jos nista nije postigao u karijeri i ima samo brojke ali leonard nije taj lik. samo zato sto nije dodavac na nivou ovih ostalih najboljih igraca, to ne znaci da igra samo za sebe. nemoj mi samo reci da krivis njega sto su oba puta otisli na 0-2.

 

ovaj offcourt stuff je samo nagadjanje, niko zapravo ne zna kakav je u svlacionici i oko njega, pa ne vidim da ima previse smisla diskutovati o tome. tokom svih ovih godina ni jednom nisam cuo ili procitao da je neki igrac rekao nesto lose o njemu.

 

covek je u top 3-4 igraca u ligi i da je najveci kancer u svlacionici sto postoji, nikako ne moze znaciti da su clippersi bolji sa kennardom nego s njim.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTIme said:

Već tvoji postovi gde opisuješ kako ti se njegova igra ne sviđa i zbog toga kao nije najbolji jesu hot tejk, kao i svih ostalih na forumu koji to navode ofc.

 

ja sam uzgred pomenuo ono što svi znaju, da mi se njegova igra ne sviđa - ali sam kao činjenicu/razlog navodio njegov uspeh u plej ofu, timski i individualni sve do ove sezone.

 

moram da podvučem ovo pošto sam tipa 17x napisao ali ovde bi svako da uzme ono što mu odgovara kao razlog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja sam uzgred pomenuo ono što svi znaju, da mi se njegova igra ne sviđa - ali sam kao činjenicu/razlog navodio njegov uspeh u plej ofu, timski i individualni sve do ove sezone.

 

moram da podvučem ovo pošto sam tipa 17x napisao ali ovde bi svako da uzme ono što mu odgovara kao razlog.

Pa ja i pričam o ovom trenutku. Dakle, Janis je trenutno najbolji evropski igrač u NBA. Zaista ne znam ko to može da ospori nakon ove sezone i sinoćnjeg performansa.

 

Ko je bio prošle sezone i ko će biti za 5 godina nam nije tema, Grik frik je u ovom trenutku najbolji. To ne znači da treba da ga stavimo na bilo koju GOAT listu, ciničnu ili pravu.

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LordOfTerror said:

 

Mozda zato sto su iz petroke koja je osvojila draftovali 2 ( da ne ulazimo u tehinkalije gde bi bilo 1 ) od cega ovaj drugi za par dana ulazi u 4. deceniju zivota :classic_biggrin:

 

 

 

Midltona su doveli nakon 20 tekmi u Detroitu, gde je imao 6ppg i bio slat u razvojnu ligu... Tako da mu dođe na isto, tu se razvio kao igrač. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTIme said:

Pa ja i pričam o ovom trenutku. Dakle, Janis je trenutno najbolji evropski igrač u NBA. Ja zaista ne znam ko to može da ospori nakon ove sezone i sinoćnjeg performansa.

 

pa ova moja dnevna goat lista je onda najveći izum u istoriji ovog topika.

 

danas jesi, sutra nisi. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Jel ova jutrosnja traje do otvaranje nove Nba sezone ili ces da updateujes na dnevnom nivou?

 

Apdejtuje se tokom OI, mnogi zaboravljaju da je do njih Rubio i dalje najbolji evropski igrac u NBA posto je dokazao na SP

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

 

Apdejtuje se tokom OI, mnogi zaboravljaju da je do njih Rubio i dalje najbolji evropski igrac u NBA posto je dokazao na SP

Zaboravio sam na to takmicenje posle debakla sa Italijom🤦‍♂️

Bar nekoliko dana ce Janis i Bobi Portis biti u top 5💪💪💪

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, oubrevo. said:

 

pa ova moja dnevna goat lista je onda najveći izum u istoriji ovog topika.

 

danas jesi, sutra nisi. 

Nije isto tvoja cinična GOAT lista jer ja nisam rekla da je Janis najbolji igrač ikada posle ovoga, ali ok. Odustajem, nemam živaca za ove zajebancije više.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, realno *w said:

Interesantno kako su pre 5-6 godina svi pali u nesvest hvaleći GSW jer su bila ekipa napravljena od draftovanih igrača, bez dovođenja superstarova (pre KDa).

 

Sada nema takvog hvaljenja ekipe čiju osnovicu čine 2 igrača koji su draftovani sa 15 i 39 mesta i koji su maltene celu karijeru tu. 

Svaka čast za titulu, ali ipak je GS napravio nekakvu dinastiju, obeležio eru, na neki način promenio košarku...

Ne pucam na to da se obezvredi ova titula, već jednostavno je GSW napravio veci uspeh

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

 

Midltona su doveli nakon 20 tekmi u Detroitu, gde je imao 6ppg i bio slat u razvojnu ligu... Tako da mu dođe na isto, tu se razvio kao igrač. 

 Pa uzeo sam 2 da bude olaksavajuca okolonost ali opet je neuporedivo sa GS.

 

Finix da je osvojio bi moglo da se pohvali takvim dostignucem.

 

No sto rece djubrivo ili ko vec bitnije sto je ekipa naprvaljena genericki.

 

Sto se tice diskusije Janis vs ostatak sveta, posle prosle sezone je bio  Adebayo > Janis i to misljenjene nije provejavalo na samo na forumu sto je zabrinjavajuce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, DameTIme said:

Nije isto tvoja cinična GOAT lista jer ja nisam rekla da je Janis najbolji igrač ikada posle ovoga, ali ok. Odustajem, nemam živaca za ove zajebancije više.

 

onda jednostavno pogledaš na kraju sezone:

- janis je uzeo titulu, mvp finala = on je najbolji evropljanin ove sezone.

- jokić je bio reg season mvp = on je drugi najbolji evropljanin ove sezone

- luka je bio u light conversationu za mvpa, kao i janis = on je treći najbolji evropljanin ove sezone.

 

za rangiranje u kontekstu sezone, sve već postoji, zato što je kratkoročno i zato danas jesi, sutra nisi. tviter zabava. mislim, nemam ništa protiv ali ne vidim ni poentu za diskutovanje kad sve lepo piše.

Edited by oubrevo.
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Durant je za mene dokazao da je trenutno najmoćniji košarkaš na svijetu. Malo je falilo da sam izbaci Bakse.

 

Mislim da to niko ne spori osim mozda Delgada

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, gggggggg said:

 

kako si dosao do toga da igra najvise za sebe? samo zato sto su clippersi pobedjivali i bez njega? po meni to je glupost. ovo bi mozdaaa imalo smisla da se radi o nekom liku koji jos nista nije postigao u karijeri i ima samo brojke ali leonard nije taj lik. samo zato sto nije dodavac na nivou ovih ostalih najboljih igraca, to ne znaci da igra samo za sebe. nemoj mi samo reci da krivis njega sto su oba puta otisli na 0-2.

 

ovaj offcourt stuff je samo nagadjanje, niko zapravo ne zna kakav je u svlacionici i oko njega, pa ne vidim da ima previse smisla diskutovati o tome. tokom svih ovih godina ni jednom nisam cuo ili procitao da je neki igrac rekao nesto lose o njemu.

 

covek je u top 3-4 igraca u ligi i da je najveci kancer u svlacionici sto postoji, nikako ne moze znaciti da su clippersi bolji sa kennardom nego s njim.

 

Ne postoji sinergetski efekat glavne zvezde sa ostatkom tima. Ne funkcionisu najbolje, jedna strana mnogo vise dolazi do izrazaja i taj disbalans treba da tezi da se smanji u buducnosti i da bi se to ostvarilo u tome mora da ucestvuje on. Moze se doci do zakljucka da nema on uopste losu podrsku i da neki ugovori nisu toliko stetni kada njega nema, ali i da nesto ne stima. Dve celine koje ne mogu da se optimalizuju i koje usput nisu odvojeno disfunkcionalne. Lu uopste nije lose resenje sto se i pokazalo u ovih osam meceva bez Kavaja, a nesto ne verujem da bi napravili znacajni progres sa drugim trenerom. Te tekme su nam dale odgovor na neka pitanja.

 

Nema kod njega privrzenost fransizi i zato sam napisao da on kao vodja ne utice pozitivno na tim, dovoljno mi je da vidim Durenta, LeBrona i Janisa(nije ipak klasa kao ova dvojica) i sve je tu jasno. Ako ne postoji barem mala privrzenost fransizi, kako ce te drugi slediti i kako ce pruziti vise na parketu? Uopste ne mora da ide u drugu krajnost, jer to nije on. Mozda bi trebalo malo vise da se iscima u regularnoj sezoni i da je shvati ozbiljnije, ako se to desi to ce mi biti dovoljan znak da zeli sa ovim timom da napravi vise. On treba da se promeni. Isto tako mislim da bi mu grad iz unutrasnjosti mnogo vise prijao i da bi pod odredjenim uslovima vise igrao za tim nego sto je sada slucaj.

 

Nije kancer, vise je energetski vampir. Ne postoji kod njega velika glad za uspehom, usao je u zonu komfora i napisao sam u prvom postu da im trenutno ne odgovara takav tip superstara i da Klipersi bez superstara oni ne mogu da pucaju na titulu. Istrpice jos par udarca, pa ce valjda uspeti da se trgne. Zato i nisam odbacio titulu sa Klipersima, ali mora prvo da krene od sebe.

 

Neka on individualno dobaci do svojih proseka, ali dok se ne uspostavi manji disbalans u hijerarhiji tima oni nisu ozbiljan contender. Neka menjaju sta treba da bi dosli do toga, do tada uvek ce barem jedna ekipa na Zapadu da bude bolja od njih.

 

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Moze jedan CP za minimalac kod brata Brona i dominatora sa jednom obrvom. Ne ide da pustinjari budu glavni zlikovci lige, fali tu bljestavila. 

 

Prisvojili ste skoro sve fransize i skoro nigde niste gradili od nule, samo su LA Kingsi tr00. Na vasu srecu Sacramento je isto uzeo taj nadimak inace bi to bila jos veca sramota.

 

Bukvalno ste grad lopova/plagijatora, 0 kreativnosti od 90ih pa na ovamo.

 

Treba da se plasite Brooklyna, jer ste im uzeli Dodgerse.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Betolingar Misdongard said:

Ja već odavno mislim da je Durant najveća mašina u NBA. Istina je da sam Karijevac 100%, ali Durant je čudovište.

 

retki su igrači čiji legasi ne dodiruju ere, pravila, patike. durantbi dominirao u svakoj eri. po svim pravilima, makar i na terenu za basket u nečijem kraju.

ako se neko može imenovati terminom "unicorn", eto ga .

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

‘I’m here sitting at the top of the top’: Giannis’ championship drive was part fable, all powerful

David Aldridge 4h ago 

 

The thing about fairy tales, of course, is their audacity, their stretching of reality.

And, indeed, NBA championships are the stuff of fairy tales. So very much has to go right for them to occur that it’s hard to keep track of it all.

Think of everything that had to fall into place for Giannis Antetokounmpo to be on that stage Tuesday night, cradling the Larry O’Brien Trophy and the Bill Russell Finals MVP Award like they were Gatorade bottles in his hands, after going for 50 points, 14 rebounds and 5 blocks in the Bucks’ 105-98 win over the Phoenix Suns to secure the franchise’s first title in 50 years.

First, he had to somehow first navigate a life in which he and his brothers were on the streets of Athens, Greece, unseen and uncared about by many of his fellow Athenians because his family was of Nigerian descent. Think of their fight, over years, simply to be recognized as Greek citizens. Then he had to take up and master enough basketball as a teenage boy that he could be drafted in the first round in 2013 by a team in a midwestern city in the United States whose citizens couldn’t pronounce his name.

“My mom was selling stuff in the street,” he said after dropping that 50-burger. “And now, I’m here sitting at the top of the top. And I’m extremely blessed. I’m extremely blessed. If I never have a chance to sit at this table ever again, I’m fine with it. But, like, I hope this can give everyone around the world hope, and allow them to believe in their dreams.”

Think of the 180 Antetokounmpo’s presence — his joy — being in Milwaukee was from five decades ago, when Kareem Abdul-Jabbar, who’d won everywhere he’d played the game his entire life, said Milwaukee just wasn’t providing him enough cultural stimulus for him to be comfortable in the city — even though he’d won a championship there in just his second season in the league. And how painful that must have been for the Bucks general manager at the time, the first Black man in league history to get a GM job, Wayne Embry.

Milwaukee is, still, harshly segregated. And the pain of the past flares up in the city in awful ways. Former Buck Sterling Brown just finalized his settlement with the city in April, which paid him $750,000 following a 2018 incident with police in which Brown was confronted by an officer after parking across two parking spots outside a Walgreens. Multiple police officers tackled and tased Brown after he didn’t comply with their requests. The city also had to apologize to Brown. Brown left town, but the franchise’s commitment to social justice, to look outside the court and become more engaged in the community, intensified.

There’s no title if Jon Horst doesn’t become the team’s GM in 2017. And Horst only became the GM after the Bucks weren’t able to get Artūras Karnišovas, now the Bulls GM, from Utah, and opted to promote from within.

“I think in a long-term view, ‘championship or bust’ is our mantra,” Horst said to me in his first year at the helm. “We fully intend to be a team that competes for championships for a long period of time, and hopefully wins championships. We want to do that. … Between that stage and a championship is a lot of really critical and important steps. You have a short window, and you want to maximize every part of that window.”

Horst hired Mike Budenholzer as coach in 2018, and retooled the roster around Antetokounmpo and Khris Middleton, adding Brook Lopez and Pat Connaughton. Then, in November, Horst pushed all his chips in, getting Jrue Holiday from New Orleans. There was urgency in his moves, an urgency felt up and down the flow chart. But Horst’s work helped convince Antetokounmpo to eschew free agency this year and commit to a supermax deal with the Bucks.  Giannis was fiercely loyal to the city that drafted him, to be sure. But he also had to believe he could get a real shot at a ring there, too.

There’s no title for Giannis in Milwaukee, either, without Fiserv Forum, which opened in 2018. Because without Fiserv, the Bucks would have left town and wouldn’t have generated the revenue necessary to pay big contracts to the likes of Antetokounmpo and Middleton. And it took a lot of work — a lot — for the public-private partnership that committed $250 million in state funds — along with $200 million from the team’s current owners and former owner Herb Kohl — toward construction of the new arena to be approved in 2015. In 2014, several counties steadfastly opposed spending their dollars for a building in Milwaukee, arguing that few of their constituents would ever come to the city to attend events there. Which was its own story.

The Racine County Executive at the time told me that he was a basketball fan, but he was dead set against spending for the new building.

“In our particular case, the objection is that there’s no economic value to our county,” he said then. “We don’t get people staying in our hotels; we don’t get people eating in our restaurants; we don’t get people going to our bars. The economic value is to Milwaukee and Milwaukee County, in the sales tax. The value to our county is non-existent — I would say minuscule to non-existent. As a result of that, if Milwaukee and Milwaukee County want to provide public financing, that’s fine. I’m not arguing that. But they get all the benefits.”

Tuesday, there were 65,000 people outside Fiserv, in what the team now calls the “Deer District,” counting down the final seconds of the clincher. Most, I’m guessing, were not from Milwaukee or its nearby suburbs. But they spent their money in the redeveloped part of downtown by the arena – which wouldn’t have happened if the Bucks were still playing at Bradley Center.

But there’s no title for the Bucks, either, unless they failed the way they did the previous two postseasons. They blew a 2-0 lead to Toronto in the 2019 Eastern Conference finals, then got run over in the bubble last year by Miami. The team’s heart was elsewhere; the Bucks were the first NBA team to refuse to play in the postseason in August after the police shooting of Jacob Blake in nearby Kenosha. But it was that failure in Orlando, Florida, that forced Budenholzer to change the team’s offense and defense after two years of rigidly sticking to his old systems.

Cue the dunker spot and more switching on defense.

“COVID, the new schemes, things like that, new players — a lot of that uncertainty, those differences, they made all the difference,” Lopez said. “That’s what made us better — going through all that, absolutely, prepared us for this journey. We had our backs against the wall multiple times. And I think we can absolutely look back on those earlier moments of the season and see where we grew as a team, and as individual players. And all of that paid off in the long run.”

So much had to break the Bucks’ way, too – up to and including Kevin Durant’s sneaker being about 2 inches too big in Game 7 of the second round. But every NBA champion gets some lucky breaks, too. That shouldn’t for one second take away from what Antetokounmpo and his team accomplished, against a worthy opponent, in a competitive and fun championship series.

Giannis’ performance in these Finals was no dream or made-up story. It was the stuff of legend.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...