Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

52 minutes ago, DameTIme said:

U neverici sam već dva dana. 😁  Biće da sam ja pogrešila očekujući da su ljudi na ovom forumu u stanju da razgraniče svoja sviđanja i ukus od realne situacije na terenu (to su očekivanja koja je spominjao čini mi se @BartonFink 😄 ) To je kao kada bih ja iz čista mira napisala da je Lilard najbolji PG u ligi i top 3 PG svih vremena, iako nema nikakve rezultate iza sebe da to potkrepim. Ako je po mom ukusu kao igrač i osoba to ne znači da je ok da menjam narative kako meni odgovara, i ne govori ništa o njegovim igrama - već govori o meni i mojim izborima.

 

Odgovorno tvrdim da su Jokić ili Dončić imali partiju kakvu je sinoć imao Janis, već bismo posvedočili gomili hot tejkova gde bi bili rame uz rame ili nedajbože ispred Novickog i Parkera. Samo za Janisa postoje neke zadrške, da ne prenagljujemo sa zaključcima blablabla. Ljudi ne žele da vide da je najbolji, jer jbg ne sviđa im se. Razumem koliko je teško decentrirati se kad nam se neko ne dopada, ali ovde se većinom ozbiljno i redovno prati NBA, pa bi valjalo makar pokušati.

 

@Difovac89Kakav ulazak na forum i topik (da ne kažem najbolji na istom hehe), dobro nam došao! 😄  Inače nisam želela da potenciram tenis na košarkaškoj temi, ali je i meni ovaj primer pao na pamet i odličan je da se prikaže koliko su besmislene neke tvrdnje. Ako je tačno ovo za Dončić i Jokić > Janis gde se ignoriše Janisova lista dostignuća, onda nemamo pravo da se ljutimo kad neko kaže da je Federer GOAT jer igra elegantnije i lepše za oko, dok brojke i rezultati Novaka jasno kažu da je on najbolji.

 

@mr clutchSlažem se za Dirka, i dalje je neprikosnoven.

To je kao kad bi ti tvrdila da je Westbruk bolji od Lilarda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LordOfTerror said:

Sta konkretno FO Denvera moze da uradi?

 

Pisao sam vec da najbolje draftuju+razvijaju igrace u ligi.

 

Za blockbuster trejd imaju sanse koliko i Milvoki...

Ja iskreno nisam stručnjak za trejd priče, opcije itd. napisala sam jedno opšte mesto, jer je to nešto što je očigledno. E sad iako nisam neko ko generalno smatra da su Barton, Milsap i ekipa panjine, realnost je da je za veće domete (aka minimum finale lige -> osvajanje, jer već su igrali WCF) moraju reorganizovati redove i rešiti se nekog. Barton je odbio 14+ miliona i prema informacijama Denver mu sprema veći ugovor (?!) na 3 godine (!!!). 

 

Ne pričam o blokbaster trejdu, evo ti primer Milvokija gde su probleme u PO faktički rešili dovođenjem Holideja. Malo su se otvorili za pikove, igrače i ugovor ali rezultat je tu.

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

To je kao kad bi ti tvrdila da je Westbruk bolji od Lilarda

Čekaj, ti se beše ne slažeš sa ovim mojim tupljenjem oko najboljeg evropskog igrača, otkud ovo? 😄  Ja tebe opet ne razumem lepo, sori. 

Link to comment
Share on other sites

Burton, Milsap i slicni su totalno nebitni, zamenska roba.

 

Jedino sto je bitno je osovina Jokic-Murray-MPJ od njih ce sve na kraju zavisiti.

 

Pa odradili su trejd za Gordana koji je u pocetku delovao kao pun pogodak, posle toga kao katastrofa ali ipak bih sacekao da se kompletiraju...

Link to comment
Share on other sites

@LordOfTerrorRazumem tvoju tačku gledišta ali se ne slažem, po mom mišljenju su upravo takvi igrači najvažniji kada se gradi šampionska ekipa. Taker, Bobi Portis, Jr, Konaton (Krauder, Bridžis, Pejn) -> ti igrači više nego često donesu prevagu, ili te baš ukanale ili uzdignu do vrha pružajući adekvatnu podršku glavnoj osovini.

 

Gordon je meni otpočetka bio "sumnjiv", uopšte mi se nije svideo hajp oko njegovog dovođenja.

 

Što se tiče Bartona, uvek gledam vrednost igrača u odnosu na tim, ali ovde stvarno ne vidim kako i zašto on Denveru vredi 20+ miliona po sezoni, bez obzira na to što je praktično jedini pored Jokića i Džamala koji može da iskreira za sebe.

Edited by DameTIme
typo, nepismena
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DameTIme said:

Ja iskreno nisam stručnjak za trejd priče, opcije itd. napisala sam jedno opšte mesto, jer je to nešto što je očigledno. E sad iako nisam neko ko generalno smatra da su Barton, Milsap i ekipa panjine, realnost je da je za veće domete (aka minimum finale lige -> osvajanje, jer već su igrali WCF) moraju reorganizovati redove i rešiti se nekog. Barton je odbio 14+ miliona i prema informacijama Denver mu sprema veći ugovor (?!) na 3 godine (!!!). 

 

Ne pričam o blokbaster trejdu, evo ti primer Milvokija gde su probleme u PO faktički rešili dovođenjem Holideja. Malo su se otvorili za pikove, igrače i ugovor ali rezultat je tu.

Čekaj, ti se beše ne slažeš sa ovim mojim tupljenjem oko najboljeg evropskog igrača, otkud ovo? 😄  Ja tebe opet ne razumem lepo, sori. 

Normalno da se ne slažem. Hteo sam da ti ovo poređenje Janis - Luka svedem na Wbrook- Lilika poređenje ili ako se sećaš Hakim VS Sek.... Po meni je prosto..

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Normalno da se ne slažem. Hteo sam da ti ovo poređenje Janis - Luka svedem na Wbrook- Lilika poređenje ili ako se sećaš Hakim VS Sek.... Po meni je prosto..

 

Pa prosto je jer Ras-Dejm poređenje nije legitimno zato što obojica nisu ništa osvojila u karijeri (gledano iz ugla timskih dostignuća, Ras ima MVP priznanje). Nije ti najbolji primer stoga ne vidim baš neku poentu... 

 

@ggggggggŠta ti misliš koliko bi se Denver zakopao ovakvim novim ugovorom za Bartona?

 

Meni se sviđa ideja Siakama u Nagetsima, pošto sam protiv Dejma u Denveru protiv sam i BB, nešto ga ne vidim tamo.

Edited by DameTIme
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je suluda i sama pomisao trejda MPJa za Browna koji je uz sve svoje kvalitete relativno limitiran igrac u napadu dok MPJ u narednim godinama moze postati nesto bas posebno. 

Problem sa MPJ je što ja nisam primetio da je u stanju da iskreira nešto za sebe, znači zavisi od drugih, a tanak u odbrani.

Uzevši u obzir trenutni hajp oko MPJ možda bi to moglo da ide glava za glavu. 

U ovom trenutku mislim da ni jedna strana nije spremna da trejduje bilo kog od njih.

1 minute ago, DameTIme said:

Pa prosto je jer Ras-Dejm poređenje nije legitimno zato što obojica nisu ništa osvojila u karijeri (gledano iz ugla timskih dostignuća, Ras ima MVP priznanje). Nije ti najbolji primer stoga ne vidim baš neku poentu... 

 

@ggggggggŠta ti misliš koliko bi se Denver zakopao ovakvim novim ugovorom za Bartona?

 

Meni se sviđa ideja Siakama u Nagetsima, pošto sam protiv Dejma u Denveru protiv sam i BB, nešto ga ne vidim tamo.

Kako nije legitimno, baš činjenica da nemaju timskih postignuća a da su superstarovi čini ih mogućim za poređenje. Wbrook ima veća individualna priznanja da li je bolji igrač od Dejma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

Problem sa MPJ je što ja nisam primetio da je u stanju da iskreira nešto za sebe, znači zavisi od drugih, a tanak u odbrani.

Uzevši u obzir trenutni hajp oko MPJ možda bi to moglo da ide glava za glavu. 

U ovom trenutku mislim da ni jedna strana nije spremna da trejduje bilo kog od njih.

 

Ja licno ne bih nikad ni pomislio da dadnem jedan takav potencijal za igraca prilicno jasnih limita. Za Beala il Lillarda je vec druga prica mada je uopce upitno koliko im neko od njih dvojice ima smisla pored Murraya. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Problem sa MPJ je što ja nisam primetio da je u stanju da iskreira nešto za sebe, znači zavisi od drugih, a tanak u odbrani.

Uzevši u obzir trenutni hajp oko MPJ možda bi to moglo da ide glava za glavu. 

U ovom trenutku mislim da ni jedna strana nije spremna da trejduje bilo kog od njih.

Kako nije legitimno, baš činjenica da nemaju timskih postignuća a da su superstarovi čini ih mogućim za poređenje. Wbrook ima veća individualna priznanja da li je bolji igrač od Dejma.

Ne, zato što ja pocrtavam timska dostignuća. Ono što Janisa posebno izdvaja u odnosu na Jokića i Dončića je NBA titula + FMVP, a i u individualnim priznanjima je mnogo veća razlika nego između Dejma i Rasa. On je trenutno baš ispred njih po tom pitanju, pogotovo kad se poredi s Nikolom od kog je stariji nepunu godinu, hajde Luka je još uvek "mali".

 

A ako bih morala biti surovo iskrena, pa Vestbruk i jeste bolji od Dejma. Čovek drži rekord po broju TD, ima MVP priznanje, to što mnogima nije omiljen je druga priča.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni je suluda i sama pomisao trejda MPJa za Browna koji je uz sve svoje kvalitete relativno limitiran igrac u napadu dok MPJ u narednim godinama moze postati nesto bas posebno. 

 

brown je po meni bolji igrac sveukupno. u defanzivi se ne mogu porediti a brown bi bio sasvim koristan i u napadu, ne bi morao da forsira pored ove dvojice, a beskonacno je i bolji asistent od mpj-a koji doda samo kada mu lopta slucajno ispadne iz ruke.

 

4 minutes ago, DameTIme said:

 

@ggggggggŠta ti misliš koliko bi se Denver zakopao ovakvim novim ugovorom za Bartona?

 

Meni se sviđa ideja Siakama u Nagetsima, pošto sam protiv Dejma u Denveru protiv sam i BB, nešto ga ne vidim tamo.

 

nisam jos video neke rumore i nemam ideju kakav bi mogao ugovor da dobije. najvaznije je na koliko sezona. trebalo bi da bude manje od onih 14,6 miliona koje je odbio. nek bude nekih 10-12 miliona, to nije los ugovor za trejd.

 

siakam ima mozda prevelik ugovor za ukus denverljana i pitanje je da li bi mogli i uopste uklopiti ugovore, ali bi bio bas fin njegov fit u denveru imo.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gggggggg said:

 

brown je po meni bolji igrac sveukupno. u defanzivi se ne mogu porediti a brown bi bio sasvim koristan i u napadu, ne bi morao da forsira pored ove dvojice, a beskonacno je i bolji asistent od mpj-a koji doda samo kada mu lopta slucajno ispadne iz ruke.

 

 

Slazem se ja s tobom da je Brown trenutno korisniji i kompletniji igrac od MPJa ali o cistom igrackom kvalitetu obojice vec sad bi se dalo polemisati. Tu ne mislim da je MPJ ista iza Browna. Lakoca trpanja iz svih pozicija mogucih pozicija preko ruku je unikatan kvalitet koji u ligi jos samo KD ima. Ima on felera u igri, od prevelikog forsiranja samog suta preko jako upitne odbrane pa sve do tog nepostojeceg osjecaja za dodavanje no svi ti nedostaci su nesto sto se da ispraviti sa iskustvom, pogotovo kad uzmes u obzir da je MPJu ovo fakticki prva prava sezone jos od srednje skole. Ja licno bih dao takav talenat i potencijal samo ako cu sa druge strane dobiti provjerenu klasu koja je u stanju praviti razliku u svakom trenutku. Brown to meni nikako nije i ne mislim da ce ikada bit. Tatum npr je vec druga prica al sigurno da ga Boston ne bi nikako trejdao. Ostaju ti jos Lillard i Beal al to su kao sto rekoh igraci ciji se stil igre dosta preklapa sa Murrayem. 

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi, zaspao sam bas pred tip-in i probudio se 4h kasnije u polozaju za gledanje kad je sve bilo gotovo, a tek sam ujutru pogledao rezultat, mada nisam ni sumnjao u pobedu Kee-ja, cak sam ih imao na nekom nocnom tiketu 200din za 1350 koji je prosao, solidan kec 1.6 😄 

 

 

  Sad si uzo trofej Djanise!   

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTIme said:

Ne, zato što ja pocrtavam timska dostignuća. Ono što Janisa posebno izdvaja u odnosu na Jokića i Dončića je NBA titula + FMVP, a i u individualnim priznanjima je mnogo veća razlika nego između Dejma i Rasa. On je trenutno baš ispred njih po tom pitanju, pogotovo kad se poredi s Nikolom od kog je stariji nepunu godinu, hajde Luka je još uvek "mali".

 

A ako bih morala biti surovo iskrena, pa Vestbruk i jeste bolji od Dejma. Čovek drži rekord po broju TD, ima MVP priznanje, to što mnogima nije omiljen je druga priča.

 

daklem, objektivna lista najboljih plejmejkera ne sme uzeti u obzir john stocktona, steve nasha, chris paula i james hardena - pošto oni nikada nisu osvojili titulu niti bili FMVP. ali ukoliko harden u narednim sezonama osvoji - ulazi na listu, doduše, ispod irvinga, koji će svakako imati neku titulu više. osim ako harden ne bude fmvp, onda je nerešeno?

 

takođe po istom kriterijumu, lebron je objektivno plafon treći najbolji igrač svih vremena a verovatnije 5i - 6i, u zavisnosti od toga da li se više ceni mroj titula ili broj fmvp.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, oubrevo. said:

 

daklem, objektivna lista najboljih plejmejkera ne sme uzeti u obzir john stocktona, steve nasha, chris paula i james hardena - pošto oni nikada nisu osvojili titulu niti bili FMVP. ali ukoliko harden u narednim sezonama osvoji - ulazi na listu, doduše, ispod irvinga, koji će svakako imati neku titulu više. osim ako harden ne bude fmvp, onda je nerešeno?

 

takođe po istom kriterijumu, lebron je objektivno plafon treći najbolji igrač svih vremena a verovatnije 5i - 6i, u zavisnosti od toga da li se više ceni mroj titula ili broj fmvp.

Naravno da ce se uzeti u obzir i ta imena ali da li ce neko od tih imena biti ispred Magica koji ima individualna priznanja uz timski uspjeh?

Mozes ti da volis ili ne volis takvo rezonovanje ali da bi bio best of the best moras imati individualna priznanja uz timski uspjeh da bi te smatrali takvim?

 

Evo neka top 10 lista sa kojom ce se uglavnom dosta njih sloziti ( ne po redu ) : MJ, Kobi, Magic, Shaq, Lebron, Bird, Timi, Hakim, Karim, Russell. Sta je zajednicko za njih? Individualna priznanja uz dosta timskog uspjeha.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

Naravno da ce se uzeti u obzir i ta imena ali da li ce neko od tih imena biti ispred Magica koji ima individualna priznanja uz timski uspjeh?

Mozes ti da volis ili ne volis takvo rezonovanje ali da bi bio best of the best moras imati individualna priznanja uz timski uspjeh da bi te smatrali takvim?

 

Evo neka top 10 lista sa kojom ce se uglavnom dosta njih sloziti ( ne po redu ) : MJ, Kobi, Magic, Shaq, Lebron, Bird, Timi, Hakim, Karim, Russell. Sta je zajednicko za njih? Individualna priznanja uz dosta timskog uspjeha.

 

naravno da ne može. najbolji plejmejkeri svih vremena su onda

1 bob kuzi

2 medžik džonson

3 stef kari

4 ajzeja tomas

 

za 5o mesto bih morao da guglam i merim odnos titula + fmvp + mvp

 

--

kod te top 10 liste moraš da staviš bil rasela na prvo mesto, pa onda jedno prazno, pa jordan na drugo pa dva prazna, pa da vidiš između jabbara i lebrona ko je gde, pa eventualno magik, kobe, shaq. ostali su po kriterijumu na kojem insistirate nebitni - a ovi bitni su jasno poređani, nema tu sad cile-mile & đuture.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

naravno da ne može. najbolji plejmejkeri svih vremena su onda

1 bob kuzi

2 medžik džonson

3 stef kari

4 ajzeja tomas

 

za 5o mesto bih morao da guglam i merim odnos titula + fmvp + mvp

 

--

kod te top 10 liste moraš da staviš bil rasela na prvo mesto, pa onda jedno prazno, pa jordan na drugo pa dva prazna, pa da vidiš između jabbara i lebrona ko je gde, pa eventualno magik, kobe, shaq. ostali su po kriterijumu na kojem insistirate nebitni - a ovi bitni su jasno poređani, nema tu sad cile-mile & đuture.

Je li Mikaele onda 2 ili 3 mjesto?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, LordOfTerror said:

Pa odradili su trejd za Gordana koji je u pocetku delovao kao pun pogodak, posle toga kao katastrofa ali ipak bih sacekao da se kompletiraju...

Delovao je vrh dok su bili koliko-toliko kompletni, koliko beše, devet utakmica? Što se tiče kasnijeg pada, mislim da je u pitanju ono što smo pričali tokom PO - svako osim Jokića je morao da uskoči u cipele onog ispred sebe, a to nije lako.

 

Povratak Mareja je ključ. Ako bude igrao dobro, to menja koncepciju ekipe i zajedno sa Jokićem otvara autoput za ostatak tima. Ne sumnjam da bi u tom scenariju ponovo gledali Gordona s početka Denverisanja.

 

Što se tiče MPJ, ova sezona će dati dosta odgovora. Ima leto da radi na sebi, imaće prostora da igra, moraće da se bori sa većom pažnjom protivnika, pa ako se izbori sa svim tim, porašće mu i vrednost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...