Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 hours ago, DameTime said:

 Dobro je što će liga srediti to iznuđivanje faulova od naredne sezone.

 

 

treba srediti i nokte. ovi trae inch nails su legitimno oružje koje sprečava napadanje treje leđima. samo ti poseče bubrege i ideš u bolnicu do kraja serije

 

trae.jpg

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Sad krenuh da napišem Bilaps u Portlandu, vidim da je @mr clutch već podelio info. 😄  Iskreno, prilično sam zadovoljna rešenjem s obzirom na to ko je sve bio u opticaju (samo kad se izbegao D'Antoni i Kid). Bilaps je nakon Kida bio i Dejmov favorit i čak je prisustvovao njegovom intervjuu, tako da je ovo očekivana odluka.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lillard je naslednik Billupsa. 😁

 

 

 

Pazi ko izvodi bacanja na pocetku.😄

 

Nisam ni znao da je Chaunsey sleteo u Denver i tu sezonu sam prespavao, ali sam se u sezoni 09/10 zbog njega i Mela nakacio na Denverov bandwagon. 

 

Dok gledam Billupsove hajlajtse, prosto moram da ga stavim na avatar.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gggggggg said:

ubedjen sam da phoenix dobija. nece ponoviti onakvu losu utakmicu kao u g3. paul ce se pribrati a booker zaigrati bolje i to je to.

 

Klipersi su našli način da brane pnr i šuteve sa poludistance, biće zanimljivo videti odgovor Sansa. Protiv Denvera su recimo pravili i duple blokove za CP3, možda će probati opet. Uglavnom, za mene uz Bruklin-Milvoki najbolja serija u ovom PO, navijam za 7 utakmica.

Link to comment
Share on other sites

bice zanimljivo videti sta ce memphis uraditi u predstojecoj offsezoni. imaju gomilu dobrih igraca i gomilu prostora u capu u narednom periodu. to naravno ne mora znaciti da ce biti sve divno za par godina, jer se vrlo lako moze zajebati ova situacija (ugovor parsonsu 2016. npr) ali uz pametno poslovanje moze se tu povuci par dobrih poteza da bi se stiglo do next levela, a to je napad na finale konferencije, recimo.

 

imaju trenutno oko 21,5 miliona dollara u prostoru za narednu sezonu. tu je uracunat i ugovor winslowa (13m) koji ima team option  (dakle mozda je pametnije da se ne racuna) ali isto tako nisu uracunati plate novih draftovanih igraca (17. i 51. pickovi, sto je oko 4,5 miliona u capu). dakle ako izracunamo ono sto bi trebalo da bude najrealnije, to je onda oko 30 miliona u capu pre slobodne agenture, naravno ako ne bude trejdova i slicno.

 

30 miliona (17 ako ostave winslowa) i zaista sirok roster. neki od solidnih igraca jedva da su i dobili minuta u ovogodisnjem playoffu, koji je za memphis trajao pet utakmica. konchar (i winslow) 3, clarke 9, tillman 18, tyus jones 47. od ovih igraca clarke i tillman imaju jos nekoliko godina ugovora, konchar samo jos jednu sezonu garantovanu, jones ima ugovor jos za sledecu sezonu pre nego sto ce biti FA. reklo bi se da bi clarke i tillman trebali biti i dalje u planovima grizzliesa za naredne sezone a da bi jones i jos neki igraci mogli biti u izlogu. pored jonesa, jednogodisnji ugovor imaju jos grayson allen i jjj (RFA), kyle anderson i valanciounas (UFA). 

allen je odigrao iznenadjujuce dobru sezonu. skoro 40% za tri. nije nemoguce da se na njega bude jos racunalo i nakon sledece sezone, no to je pitanje za gm-a grizzliesa za tacno godinu dana od danas. jjj kao druga velika nada uz moranta bi trebao da dobije produzenje ugovora pre pocetka nove sezone, kada je poslednji trenutak za to. 

anderson je odigrao sjajnu sezonu, ugovor za narednu sezonu mu je 9 miliona, sto je za igraca njegove klase malo. to znaci da ako bi ga zeleli zadrzati za buducnost, onda bi deo od tog capa moralo otici na njegovu novu platu. isto tako, posto je RFA, to znaci da bi druge ekipe kada dodje fa period mogli da diktiraju njegovu platu, sto bi memphis morao da matchuje ukoliko zeli da ga i dalje ima u sastvu. sto opet znaci, da ako nisu zaineteresovani za njega ili ako misle da bi on trazio previse novca za novu platu, da bi se mogao naci na trade blocku. a posto mu je ugovor primamljiv, ne bi bilo tesko naci nekog zainteresovanog tima za trejd. problem bi bio expiring ugovor zbog kojeg bi neke ekipe bi odustale ali npr. kontenderi bi mozda i pristali na tako nesto.

valanciunas je igrao sjajno prosle sezone i ima solidan ugovor od 14 miliona za narednu sezonu, ali nakon toga bi bio slobodan igrac. sto znaci da je idealan igrac za trejd. pogotovo imajuci u vidu da je memphis prepun kvalitetnih mladih igraca na najvisim pozicijama (jjj, clarke, tillman). trejdovanjem litvanca bi se tu ustedeli novci i usput bi mogli pojacati ekipu sa nekim jacim igracem na poziciji krila ili beka (zavisi od brooksa), koja je reklo bi se u ovom trenutku najslabija u ekipi. jedan 3&D™ nikome nikada ne skodi...

valanciunas i jones su igraci koji bi mogli biti trejdovani iz razloga sto im ugovor istice a i iz razloga sto zamene za njih postoje u rosteru. 

 

ostali igraci takodje mogu biti u trejdovima. niko nema ugovor veci od valanciunasa (14m), lako ih je uklopiti ako je fo memphisa spreman za to. morant i jjj uskoro dobijaju velike ugovore zbog kojih ce prostor za dovodjenje igraca biti suzen, tako da mislim da ce u narednih 12 meseci morati nesto uraditi da pojacaju ekipu.

 

neki od igraca za koje mislim da bi bili dobri u ovom rosteru a i da su bar malo realni:

 

rozier, ima jos ugovor za sledecu sezonu (18m) . moze na dvojku pored moranta, odlican suter za tri i ima solidnu odbranu. naravno, moze da preuzme i loptu kada je morant na klupi. charlotte bi se mozda oslobodio njega ako ga ne zele placati nakon sledece sezone. ista situacija kao sa valanciunasom, koji bi dobro dosao u ekipu hornetsa jer em sto su tu najslabiji, em svim centrima isticu ugovori na kraju ove sezone.

 

lavine, slicna situcija kao rozier, osim sto je bolji igrac ali bez odbrane. tu bi verovatno isli i neki pickovi prve runde. problem je sto chicagu valanciunas nije potreban, pa bi neki drugi igraci morali biti u trejdu. ili da bude trejd od bar tri tima. morant - lavine kombo bi bio mnogo ubitacan u napadu ali bi zato pozadi™ bio krater. lavine bi u trenutku postao najbolji suter u ekipi, nesto sto je bas potrebno ovom rosteru. prepreka ovove, osim sto chicago verovatno ne bi pristao na trejd je sto lavine ima jos jednu godinu ugovora i da bi mozda zapalio posle toga (ko jos zeli igrati u memphisu) kao slobodan igrac...

 

indiana dobila novog trenera, i nisam siguran sta carlisle tu planira ali oni imaju nekoliko igraca koji bi se mozda uklopili u memphis, kao i da se ne bi puno trebalo muciti sa trejd masinom. brogdon i warren/levert bi po mom misljenju bili dobri za memphis. bar jedan od njih. levert i brogdon jos imaju dve godine ugovora a warren samo jos jednu. opet, problem je sto indiani ne bi bio potreban valanciunas. turner po nekim pricama zeli napustiti ekipu i tu bi sabonis konacno zaigrao centra.

 

ross - orlando ide u rebuild a ross je valuable asset zbog odlicnog suta i solidnog ugovora (24/2). problem i kod njega je odbrana a i to sto bi on vise odgovara kao sesti muskarac a ne kao startni bek.

 

fvv ili og, ako toronto bas krene u rebuild. zasto? to je ocigledno rekao bih. siakam je isto primamljiv ali mu je ugovor prevelik (106/3)...

 

cj? previse para (100/3) a nema odbrane....svakako bi bio upgrade ako se gleda napad. valanciunas bi mozda i bio zanimljiv blazersima jer nurkicu ugovor za narednu sezonu je negarantovan a ostalima isticu ugovori. ipak, portland bi trazio tu jos dosta toga uz litvanca...

 

harry barnes. dobar igrac na jos dobrijem™ ugovoru koji je declining (20 pa 18 miliona). cetvorka koja nije toliko alergicna na odbranu a i zna sutnuti. i u sacramentu centrima isticu ugovori pa bi valanciunas dobro dosao. sacramento verovatno nema razloga da ga puste ako ne dobiju bar neki solidan pik prve runde imo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim da tek tako trejduju Jonasa. Red je da se tom decku pruzi neka legit sansa sa pojacanim timom, a ne samo da sluzi za potkusurivanje, trejdove i kao 6th igrac i trpac s klupe ala Kanter/Monroe nekad, moze on mnogo vise i svi treneri i generalno se liga ogresila o ovog momka. Strasan basket igra  i neka ostane tu

JJJ je vrh, ali cesto neZdrav, Tilmman mislim ono ok, Clarke sve super ali Jonasova klasa je jos prevelika za njih

 

 Toronto i nije bio prava sredina za njegu jer su imali Laurija i Demarvelesa, i forsirao se up-tempo sa sutiranjem trojki, nije se toliko igrali na post, a MEM je vec bolja prica za Jonasa i tamo znaju kako da iskoriste ofanzivni potencijal centra.... JJJ kao Strecher i Jonas koji ubija pod kosem + je nabacio i sutic i tricu su ozb kombinacija.

 

  ZupaC npr moze postati nesto priblizno Jonasu ako nastavi da radi. Ne mogu da verujem da smo ga poklonili Klipersima bukvalno... Lik ume da skonta kretnju, da podeli blokadu u odbrani.... Potencijal ovog momka je veliki, i Clippersi nisu svesni sta imaju sve ... Najboljeg trenera i plejadu ozivelih igraca -> Batke, RJax, Marcus Morris Sr, pa onda Mann i Zubac koji igraju dobro... Bice prava sporCka prica da Lue uzme ovo bez Lenarda, bolji su od bezveznog Finixa.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, delgado said:

Ne mislim da tek tako trejduju Jonasa. Red je da se tom decku pruzi neka legit sansa sa pojacanim timom, a ne samo da sluzi za potkusurivanje, trejdove i kao 6th igrac i trpac s klupe ala Kanter/Monroe nekad, moze on mnogo vise i svi treneri i generalno se liga ogresila o ovog momka. Strasan basket igra  i neka ostane tu

JJJ je vrh, ali cesto neZdrav, Tilmman mislim ono ok, Clarke sve super ali Jonasova klasa je jos prevelika za njih

 

 Toronto i nije bio prava sredina za njegu jer su imali Laurija i Demarvelesa, i forsirao se up-tempo sa sutiranjem trojki, nije se toliko igrali na post, a MEM je vec bolja prica za Jonasa i tamo znaju kako da iskoriste ofanzivni potencijal centra.... JJJ kao Strecher i Jonas koji ubija pod kosem + je nabacio i sutic i tricu su ozb kombinacija.

 

  ZupaC npr moze postati nesto priblizno Jonasu ako nastavi da radi. Ne mogu da verujem da smo ga poklonili Klipersima bukvalno... Lik ume da skonta kretnju, da podeli blokadu u odbrani.... Potencijal ovog momka je veliki, i Clippersi nisu svesni sta imaju sve ... Najboljeg trenera i plejadu ozivelih igraca -> Batke, RJax, Marcus Morris Sr, pa onda Mann i Zubac koji igraju dobro... Bice prava sporCka prica da Lue uzme ovo bez Lenarda, bolji su od bezveznog Finixa.

 

nisam ja mislio da ce ga trejdovati jer nije bio dovoljno dobar (a bio je odlican), vec sto ce uskoro morati platiti moranta i jjj-a i da ako i njemu daju neke novce npr 80/4, to ce ubrzo znaciti da ce imati pun cap. a isto tako nema previse smisla davati i njemu i jjj-u velike pare. 

jjj ove sezone je bio los, ali tu ima alibi zbog povrede. videcemo na sta ce liciti sledece sezone, valjda bi trebao da bude onaj stari sa jos boljom sveukupnom igrom.

valanciunas ce isto imati uskoro 30 godina i verovatnije mi je da ce memphis izabrati da plate jjj-a nego njega. osim ako ne misle igrati jjj-a na pf, sto bi imo bila greska.

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi se vec svidja, u meso i jedni i drugi od starta. Bez ikakve stednje i vatanja krivina u odbrani. Intezitet igre najveci moguci, a ima i dosta trash talka sto cini utakmicu zanimljivijom. Dosta mi je vise sladunjavih utakmica, svi drugari, grljenje, ljubljenje, cvece, mir u svetu i ostali bakraci. 

 

Zbog ovakve utakmice vredi ostati budan i do 6 ujutru.

 

Jos samo da sudije olabave malo sa ovim tehnickim greskama, nece ostati igraca za 5 na 5 kako su krenuli da ih dele. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ayton porobio u prvom poluvremenu. Jedna od boljih partija nekog centra koju sam gledao ove sezone. Mozda 15 poena i 9 skokova ne izgledaju toliko impresivno, ali defanzivni impakt je neopisiv recima.

Baš sam to hteo da napišem. Kako igra, zver. Pokaj se @SteveFrancis#3!

 

Inače, ako Sansi ostanu zdravi - ne vidim kako ovaj trofej nije njihov. Jednostavno su najbolji tim. Znam da ova utakmica nije gotova i da ću možda morati da pojedem sva govna koja sam izasrao ako nekim čudom Kipersi prođu zdrave Sanse, ali ipak mi se čini da su za klasu iznad Kipsa bez Leonarda. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...