Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Pa,nevezano za tajmlajn..Sauron u ovom momentu (kovanja Prstenova) jeste zao,a izvedba transformacije mi nije traljava. Ona je sasvim ok u okvirima koji su postavljeni. Meni je mnoogoo veci problem taj okvir.
 

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

ubedjen sam da cemo videti jos jednu ekskurziju Saurona medj vilenjake.

Ja sam prilicno uveren da necemo. Jer - cemu/zasto bi on to uradio? Celebrimbor je izlio i iskovao Prstenove,uspeo je u nameri. Njemu Sauron vise nije potreban. Ne vidim smisla u povratku S u formi Halbranda/Anatara. Osim ako ne mislis na dolazak S u Eregion iz drugih razloga? Onih iz knjiga. U tom svojstvu cemo ga sigurno videti. Mada sa ovom dvojicom autora ocito nista nije sigurno.
 

Spoiler

Valjda cemo videti kako daje Prstenje Devetorici i Patuljcima. U kojem obliku? Pojma nemam.



Inace,jedan od razloga zbog cega sam ispizdeo u ovakvoj konstrukciji price je taj, sto su nam autori ponudili misteriju Saurona kao centralnu. Nisam fan toga i smatram da je to  bio promasaj. Jer,autori su posli od pretpostavke da jedino nagadjanje oko Saurona donosi uzbudjenje u gledanju serije,a to je netacno. Ili bolje reci: nije jedino tacno. Uzbudjenje se itakako moze postici i spoznajom njegovog identiteta,ali takodje i spoznajom da ostali likovi u seriji ne znaju ko je Sauron. Dakle,mi znamo,ali oni ne znaju. I to je svakako uzbudljivo za pratiti.

Mi uopste nismo videli Anatara u seriji,vec nekog lika, Juznjaka. To je razocaravajuce i nije mi se dopalo. Ostao mi je utisak da je cela prica oko Halbranda bila tu samo misterije radi. Mislim da bi bilo mnogo efektnije da smo mnogo ranije saznali ko je Sauron i kako radi svoj uticaj medju Vilenjacima,ali da oni nemaju pojma.

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
Link to comment
Share on other sites

Ja kao veliki Tolkinov fan sam najzad pogleda ovo i sve što ću dalje napisati iznenadiće mnoge (foto, video)

 

Svidela mi se serija 😄

Sad ozbiljno, napisaću ovde nabacne misli za seriju šta mi se sviđa a šta ne. Krenuću od loših stvari prvo:

- Neki dijalozi su bukvalno na nivou osnovne škole - nije mi dobro bilo kako su pričali ljudi u selu dok su se spremali za bitku sa orcima npr. U suštini sve vreme su hteli da zvuči slično kao razgovori u knjigama ali nekad su fejlovali katastrofa

- Jedno 3 puta su uradili da se neko obraća grupi ljudi a onda dođe druga osoba i kaže "Akkhtually listen to me" i onda sad cela grupa ljudi sluša njih

- Ima nekoliko sitnih stvari što rade konstantno što su onako movie and tv tropes. Npr taman kad pomisliš da si siguran eto ga jedan ork iza zida, ili kad se završi razgovor i onda ide krupan kadar na nekog koji klima ili odmahuje glavom

- To stavljanje 300 godina u neki kratki neodređeni timeframe nije urađeno baš najbolje. Možda nisu mogli da urade baš 300 godina jer bi izgledalo glupo na TVu ali ovako se onda dobije pogrešna slika oko mnogo stvari zbog toga. Mnogo ljudi piše kako je serija spora, ja bukvalno mislim da je prebrza

 

Pozitivne stvari:

- Obično mi to nije neka bitna stvar ali ova serija stvarno izgleda vrhunski, bukvalno nemam zamerki. Ne može ni da se kaže da izgleda kao 8 visokobudžetnih filmova jer mnogo filmova sa 200m+ budžetima izgledaju sranje. Bukvalno mi je Dune nivo predstavljanja sveta, možda koja nijansa ispod

- Numenor deo priče je odličan bio sve vreme @Drug Crni je mnogo to detaljnije objasnio zašto je dobro da nema potrebe da dodajem

- Adar je odličan novi lik koga su ubacili, generalno su orci najzad izgledali strašno a ne samo kao mnogobrojna prepreka. U LOTR i Hobit filmovima samo Uruk Hai + vođe običnih orkova su jaki, ovde Orci zaista izgledaju i okrutni su kako treba

- Okvir serije o kojima se ovde puno priča sa meni sviđa. Jeste, mnogo su stvari promenili ali zaista mislim da su pogodili suštinu Tolkinovog sveta, odnose rasa jedni prema drugima kao i odnosa vilenjaka sa samim sobom i svojim postojanjem

- Svidelo mi se koliko su puta vilenjaci spomenuli kako vole stvari koje rastu, život i svet oko sebe

 

Generalno imam utisak da ljudi koji su ovo pravili imaju dosta ljubavi prema ovom svetu, nisam video neko nerazumevanje izvornog materijala i sve izmene koje su uradili razumem zašto su uradili. Sve loše stvari što se dese su uglavnom iz neznanja, to je ono iskreno što me jedino nervira, bukvalno bi serija mogla biti 10/10 da su imali samo neku pomoć jednog vrhunskog scenariste ili pisca

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Samo jedan dodatak: Orci zapravo i jesu slabi kao neprijatelji. Njihova snaga lezi upravo i jedino u brojnosti,a ne u vestinama ratovanja. Zapravo i jesu prilicno "bezumni". Meni su u ovoj seriji oni predstavljeni odlicno.

Ja sam poceo da sa gledanjem serije od starta,po epizodu na dan ili dva,pa cu napisati post o celoj sezoni 1.

A u medjuvremenu smo dobili potvrdu da cemo i Celeborna gledati u nastavku serije,ali ne i u kojoj tacno sezoni. Po mom nekom "osecaju",ne bih bio iznenadjen da na kraju Glorfindelovu pricu "stope" u Celebornovu,ne bukvalno,ali u odredjenom delu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Samo jedan dodatak: Orci zapravo i jesu slabi kao neprijatelji. Njihova snaga lezi upravo i jedino u brojnosti,a ne u vestinama ratovanja. Zapravo i jesu prilicno "bezumni". Meni su u ovoj seriji oni predstavljeni odlicno.

Ja sam poceo da sa gledanjem serije od starta,po epizodu na dan ili dva,pa cu napisati post o celoj sezoni 1.

A u medjuvremenu smo dobili potvrdu da cemo i Celeborna gledati u nastavku serije,ali ne i u kojoj tacno sezoni. Po mom nekom "osecaju",ne bih bio iznenadjen da na kraju Glorfindelovu pricu "stope" u Celebornovu,ne bukvalno,ali u odredjenom delu.

Više sam mislio fizički. U LOTRu i Hobitu orci mogu da umru od 2 šamara 😄 Ovde bi ostajali vidno živi i nakon što budu pregaženi od strane konjice i tako neke slične stvari

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Serija je dobra, ali ostaje utisak da je moglo bolje, posebno poslednja epizoda škripi. Trebalo je snimiti još jednu epizodu, da se taj odnos između Saurona i Kelebrimbora razradi malo, da zaista upoznamo tu Sauronovu manipulativnu prirodu i vidimo kako ih lagano navlači na tu priču. Ovako je kraj ispao zbrzan bez ikakve potrebe, osim ako potreba nije da gledamo Nori i Harfute kako se opraštaju po 15 minuta. Vizuelno i zvučno, čista 10ka, naravno. I glumci su dobri, neki i odlični...jbg, mogli su, sa takvim budžetom, bukvalno da razbiju seriju... neshvatljivi su mi ti propusti u tempu priče i momenti tipa I am good, da ih ne nabrajam sve opet.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, implant said:

jbg, mogli su, sa takvim budžetom, bukvalno da razbiju seriju...

Dzabe budzet kad oni nisu nesto narocito poznati po vrhunskim serijama, krivo mi je sto nije ovo radio WarnerBros, Hbo, Universal, Paramount, Columbia itd.

Ali meni licno ne deluje lose serija za sad, cak verujem da tek ono najbolje sledi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, necke said:

Dzabe budzet kad oni nisu nesto narocito poznati po vrhunskim serijama, krivo mi je sto nije ovo radio WarnerBros, Hbo, Universal, Paramount, Columbia itd.

Ali meni licno ne deluje lose serija za sad, cak verujem da tek ono najbolje sledi.

 

Šta znam, imaju Expanse, Čovek u visokom dvorcu...nije baš da im je sve promašaj, a i ovi koje si nabrojao znaju da omanu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Čekao sam da se malo smiri situacija oko prstenova pa da na miru pogledam, odgledao sam prvu epizodu, tj. naterao sebe da izdržim do kraja i to bi bilo to što se mene tiče. Vizuelno veoma dobro i to je sve pozitivno sto mogu reći, negativno ne znam odakle da počnem tako da neću ni pisati. Inače zanimljivo mi je da većina koja pokušava da odbrani ovaj Dzefov projekat odmah pominje vizuelne efekte i fotografiju a to nikada nije dobar znak. Sve u svemu, sreća je sto će se na drugu sezonu čekati par godina ali u svakom slučaju sve cestitke Bezosu i ex gospodji.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao seriju, iskreno nije loša. Ne znam što je toliko ispljuvana, ai ok.

 

Vidim da su se neki hvale kako su znali ko je ko od prve epizode (nisam sve čitao), ja sam samo znao od starta da je Adar u stvari Benjen Stark i dobro je što sada znamo šta se desilo sa njim 🙂

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Auuu bogati, nekako mi se sve manje gleda :default_sofa:

Mada istini za volju, dosta ovih izvučenih primera bi zvučalo bolje da su odglumljeni drugačije. Doduše nekima stvarno ništa ne bi pomoglo (šta bi ono s Harfutima :smiley5:)

Opet, nije ni fer za poređenje izvlačiti baš deo filma koji je direktni citat iz Tolkina. Ali znali su u šta se upuštaju kad su izabrali period za koji nema dovoljno materijala, a za pare koje su uvalili valjda su mogli platiti najbolje scenariste. Ako stvarno nema boljih od ovoga, onda ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...