Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Ne znam zašto si se osetio prozvanim? Jesam te pomenuo,ali nikako u negativnom kontekstu.

Ako se ovi rumori pokažu bar približno tačnim,ovo će biti kompletna katastrofa od sezone..inaće bih se nadao da su samo čiste izmišljotine,ali po onome što nam je do sada prezentovano imam osnova za strah..

 

Spoiler

npr.da je Tom Bombadil zapravo Melkor/Morgot..bato moj..:smiley5:

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je kul, kakvo crno prozivanje, nego sam osetio potrebu da apostrofiram da to sto mi se nacelna ideja baziranja sezone na Maironu i njegovom putu jako dopada, ne znaci da mislim i da je ova ekipa kadra da to izvede kako valja. 

 

Ovaj rumor koji pominjes mi je isuvise divlji da bi bio istinit u potpunosti, vise deluje kao da je neko nacuo ili na blic imao uvid u delic pa interpretirao malo slobodnije i van konteksta. Verujem da je velika sansa da se pomenuti likovi pojave, ali ne bas na taj nacin. Ali cak i da se potvrdi kao sasvim tacno, osim sto je potpuno idiotski i nema nikakve logike sa aspekta citave fabule u istoriji ME, daleko vise me muci ovo sto sam naveo u spojleru prethodnog posta. To potpuno rusi lik Saurona, njegovi motivaciju, uopste njegovu bit, odnose prema drugim bicima, nagone i teznje koje ga pokrecu... To vise uopste onda nije taj lik, to je originalni Amazonov negativac, mogu ga nazvati i Joker, Thanos, Baba Yaga, Jelesije... sasvim je nebitno

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedan moj drug Sajmona Tolkina zove izdajnik :classic_biggrin: 

Sve to mi nema mnogo smisla, a ako se pojavi Tom Bombadil pre bih očekivala da ga naprave nešto kao Radagasta u Hobitu.

I dalje nemam nameru da gledam :classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 11:23 AM, SteveFrancis#3 said:

S obzirom na budzet koji imaju, ne bi trebalo da bude ikakvih problema sto se vizuelnog tice, tako da ne verujem da ce tu serija ista zaostajati za filmovima. Jedino se treba nadati da nece opet izabrati isti put kao sa Hobbitom, odnosno da nece preko svake mere koristiti cgi. Tu su LOTR filmovi i GOT odlicni putokazi, ako pricamo o meri i postizanju efekta bez razvodnjavanja i kartunizacije.

 

Za mene su daleko veca pitanja kakav ce biti scenario i podela uloga, posto ce ovaj projekat predstavljati daleko veci izazov od adaptacije LOTR trilogije. Izvorni materijal je prosto neuporedivo siromasniji i zahteva mnogo kreativnih napora da se razvije kvalitetna i koherentna celina.

 

 

Uh, ovo je nazalost ostarelo ko sveze mleko. 

 

Spoiler

image.png.3df271d9a2a5c55770a906e07920a66e.png

Spoiler

image.png.64056aca4a2ae1345b891b9a494fbcb0.png

 

Kako vreme odmice serija mi je sve vece razocaranje, bukvalno nista pozitivno ne mogu vise da izvucem. 

 

Link to comment
Share on other sites

Slozicu se da je cgi u velikoj meri neispoliran, medjutim velikim delom problem lezi i u samim estetskim izborima - crtezu i dizajnu. Konkretno u ovoj sceni sa Galadriel na brodu, ne postoji animator koji ce od ovakvog preliva i kombinacije boja, svetla i silueta napraviti nesto narocito reprezentativno. Uopste, sam izbor palete za seriju je pogresan - ok da zelis da napravis otklon od uobicajenog sivila prosecne serije/filma sa ovom tematikom u zelji da pokazes raskos i svet ucinis jos zivopisnijim i grandioznijim, ali izbrati ovakav, gotovo cartoony filter je takodje solidan flop ekipe.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanemarite naslov..autor "trejlera" samo želeo da je PJ autor serije..u suštini ovo je jako dobro napravljen fan-video..čak i sa previše CGI-a,ovo izgleda bolje od same serije..
 

 

Edit: seriju treba otkazati kako bismo dobili bolju adaptaciju Drugog doba

Link to comment
Share on other sites

Nerealno je to. Cak i da se otkaze, odustane od dalje produkcije (sto ce svakako diktirati gledanost, ipak ne mogu bas u bunar da sipaju bez ikakvog povrata), sigurno se u dogledno vreme nece ponovo zahvatati u ovaj period. Mora se dati publici dovoljno vremena da svari postojece, da se slegnu utisci, odmori i ponovo pobudi interesovanje za te price. Doduse, uvek postoji mogucnost da se fokus baci opet na TA, raspad Arnora ili ona toliko pominjana Aragornova putovanja neposredno pre Rata za prsten, no ako je Simon vec takav greedy chap, onda bi prirodno neki naredni projekat mogao biti neka od storija iz Silmarilliona. Nevolja je sto se iz ROP-a vidi da ce lova biti jedini faktor pri izboru kome ce dati adaptaciju u ruke. Rekao bih da bi opusteno odobrili da Rados Bajic radi Children of Hurin ako bi produkcija koja stoji iza njega istresla dovoljno novca.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da vas još malo uplašim :

 

The Rings of Power Season 2

 

Amazon has newly expanded rights to plot points from The Silmarillion.  :smiley64:

 

S2E1 opening scene is Eru using the secret flame to create Melkor.

 

Melkor (then) watches as Eru creates all the Valar and the Maiar.

 

Eru is a disembodied voice vaguely human shaped but no characteristics can be made out.

 

The secret flame is golden, as are all the Valar and the Maiar.

 

The Valar are larger than the Maiar, but are bathed in a golden light and completely naked (the scenes were filmed with nude figures in strategic lighting.)

 

Sauron will be played primarily by three actors in Season 2.

 

Sauron — in Mairon form, and called such — is NOT Halbrand (Charlie Vickers) or Annatar (Gavi Singh Chera).

 

After the fourth interruption of the Song, several Maia meet and discuss Melkor’s discordance.

 

Mithrandir (Gandalf) is in this scene.

 

Mithrandir (Gandalf) is “almost” convinced to support Mairon’s (Sauron) agenda.

 

Mairon gives an epic speech, “The One has blessed me more so than all of you to see the potential of His creations, and what better way to forge their mettle than by allowing them to face Melkor’s discord and grow beyond what they think capable!”

 

Sauron tells the dwarves he apprenticed under Aulë, so they welcome him with open arms.

 

Sauron had a son who Adar killed.

 

Horse lovers rejoice! A dedicated “bottle” episode with little dialog will tell the story of the first Mearas (Editor: these are the great horses of the Rohirrim), Felaróf, and introduce Shadowfax.

 

Gandalf (Meteor Man) meets Shadowfax.

 

Tom Bombadil and Goldberry are in an episode.

 

They are played by the same actor and actress as Melkor/Morgoth and Ungoliant from Episode 1.

 

The pair, as Bombadil and Goldberry, are serving out a punishment from Mandos per “a long-held fan theory” (Editor: this “long-held fan theory” is news to us.).

 

The season will end with Sauron forging the One Ring.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma,to je "isplivalo" već od pre nekih metar dana..i dalje se nadam da je ovo sprdačina,ali znajući šta su nam autori isporučili u prvoj sezoni,treba biti spreman da ćemo nešto od navedenog zaista i videti..ko bude gledao,mislim..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tokom decembra i januara sam (sada već tradicionalno) pogledao "Gospodar Prstenova" trilogiju..čak dva puta :smiley53: Ovaj put uz produžene verzije,nakon mnogo mnogo godina i obične,tj.bioskopske.

Šta reći što već ko-zna-koliko-puta nije rečeno? Jednom-u-životu doživljaj. Jedinstveno iskustvo,jedinstveni filmovi.
Onda sam pogledao (posle 20 godina) one filmove o tome kako su snimani. I shvatio da ovako nešto više nikada neće biti napravljeno. Zapravo,ti dokumentarci o snimanju LoTR su bolji od nekih pravih filmova koji se danas snimaju.

No,nešto drugo mi je palo na pamet pa htedoh da pitam fanove: ima li u ova tri filma nešto što vam se nije dopalo? Dakle,od onoga što smo na kraju dobili u produženim verzijama;ne ono što mislimo da je trebalo biti snimljeno i pokazano. Npr.ne mislim da to što je izostavljen Tom Bombadil ili što nema Glorfindela itd. Ne mislim ni na neminovne izmene knjiga. Nego strogo od onoga što je bio finalni proizvod.

Da ilustrujem primerom. Da li je Gospodar Elrond isuviše ozbiljan,gotovo stalno namršten? Tako nešto.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

ima li u ova tri filma nešto što vam se nije dopalo? Dakle,od onoga što smo na kraju dobili u produženim verzijama;ne ono što mislimo da je trebalo biti snimljeno i pokazano.

Pa ne može to da se razdvoji, kad je sve što mi se nije dopalo direktno vezano za ono što nije snimljeno i pokazano :classic_biggrin:

Prvo ne sviđa mi se koliko su nagrdili Denetora i Faramira, jedan od razloga što drugi film najmanje volim. Za Faramira mi je još i jasno šta su hteli da postignu i zašto, ali mogli su bar u dve rečenice objasniti da Denetor koristi svoj palantir i da Aragorn ne gleda u onaj koji su uzeli u Izengardu. Ovako je baš ispao poremećeni vlastoljubivi megaloman. Užasan otac je svakako bio :classic_tongue:

Drugo, ne sviđa mi se što je totalno zbrzana ljubav između Jovajne i Faramira, a u bioskopskoj verziji čak i izbačena, tako da ne znam kako je išta razumela publika koja nije čitala knjige. Znam da nije bilo vremena, ali mogli su recimo to snimiti umesto da nam pokazuju kako ne ume da skuva paprikaš :classic_tongue:

Treće, Aragornov govor na krunisanju me je žuljao i više u početku, sad sam se navikla ali moglo je nešto manje politički banalno. Mogao je samo da otpeva one Elendilove reči i sve tip top. Sreća što je kratko.

Četvrto, ono podmetanje mrvica Semu zbog koga ga Frodo otera... uf. Nevezano za knjigu, u filmu je dotle sasvim dobro prikazana paranoja oko prstena, i nije za svom ovom farsom bilo potrebe, opet mi je to previše banalno i out of character.

Peto i možda s mog stanovišta najproblematičnije, Gandalf koji prebija Denetora štapom :ajme: zar nije to moglo dostojanstvenije malo? Eto videli smo npr. kako se odbranio u Fangornu kad su mislili da je Saruman, šta je falilo da naprave nešto slično?

Šesto, ne sviđa mi se što je Veštac-kralj jači od Gandalfa u filmskoj verziji i čak u stanju da mu polomi štap. (Kad smo kod toga, ko Gandalfu štancuje nove štapove za naredne scene i kako mu ih dopremaju, ili uzme pa zalepi polomljeni nekom čarolijom kao u Hariju Poteru? :classic_tongue: Ali priznajem da mi ovo nije palo na pamet prvih desetak gledanja nego tek mnogo kasnije :classic_laugh: ).

 

Ovo na prvu loptu, ima verovatno još toga što sam zaboravila.

 

1 hour ago, Drug Crni said:

Da li je Gospodar Elrond isuviše ozbiljan,gotovo stalno namršten?

Ja imam utisak da Hjugo Viving prosto uvek tako izgleda, pa mu ne zameram :classic_biggrin:

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Prvo ne sviđa mi se koliko su nagrdili Denetora i Faramira,

Bukvalno u knjizi je totalno drugacije napisan a posto sam prvo gledao fil pa tek onda procitao knjige...Koji je to sok za mene bio i onda sam se i malo razocarao sto su ga napravili da je bio kolebljiv i da se dodvori ocu...Kad je u knjigama pun mudrosti i vidi daleko sto bi se reklo.Bio je iskusan al je iskusenje prebrdodio.... 

 

Mada kontam da je Dzekson hteo da pokaze malo drugacije to kusanje prstena i kako se Faramir u poslednjem trenutku odupire i pusta hobite a pritom da pokaze i Osgiliath i desavanja u njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije ovo ništa specijalno, trebalo je da vidiš šta se sve pisalo kad su filmovi tek izašli i kad nije bilo današnje perspektive :classic_biggrin:

I dalje je to najbolja moguća ekranizacija Tolkina, i mogu da nabrojim mnogo više stvari koje mi se sviđaju (doduše trajalo bi ceo dan), ali pitao si šta nam se ne sviđa :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Bio sam i ja na domaćim forumima kad su izlazili filmovi, ali sam bio u osnovnoj školi i bog zna šta sam sve napisao ljudima jer sam mislio da su filmovi bolji od knjiga (a mislim da sam to odlučio i pre nego što sam čitao) 😄 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...