Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

preterano je to 

i cini mi se vise na liniji anti-bezos i sveopste cancel kulture nego realan osvrt na kvalitet

imas danas tu anti-sjw/woke vojsku koja je seriji presudila onog trenutka kada je castovan prvi obojeni glumac

a koliko nedostaci serije zapravo imaju veze sa tim? nula.

iskreno, pun mi je k te vojske...postali su duplo gori od oridjidji sjw voriora

 

serija nije savrsena, ali, za mene licno, gazi tu negde na liniji od dobro do vrlo dobro

glavni nedostatak, kao sto je vec par ljudi ovde primetilo je neujednacenost

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Tvorci serije The Rings of Power odgovorili na 5 najčešćih kritika

 

"Žene patuljci u Prstenovima moći nemaju bradu"

Quote

"Ovo nije tačno, zapravo je imaju. Razmatrali smo kako bi različite verzije brada na licu žena patuljaka mogle izgledati. Postoje dlačice brade koje se s ljubavlju nanose jedna po jedna, a postoje i dugi zulufi sa strane", kaže Pejn.

"Dodao bih da je sam Tolkin, ukoliko proučite sva njegova dela, odgovorio na ovo pitanje u oba smera. Postoje snažni argumenti da bi žene patuljci trebalo da imaju bradu, kao i snažni argumenti da ne bi trebalo. Zadovoljni smo kompromisom", dodaje Mekej.

 

"Vilenjaci nemaju obrijane glave ili kratku kosu"

Quote

"Ako je Tolkin ikada napisao sveobuhvatan stilski vodič za frizure u Srednjoj zemlji tokom hiljada godina istorije, voleo bih da ga vidim", odgovara Pejn.

"Deo ove serije je ideja da zađemo dublje i šire u svaku od ovih rasa i kultura. Reći da bi bilo koja kultura - tako bogata i sa dugom istorijom kao što su vilenjaci - imala istu frizuru 9.000 godina... čini se da to ne odgovara širini mašte koju nam je Tolkin ostavio", objašnjava Mekej.

 

"Galadrijela se ponaša previše muževno i nikada nije bila u Numenoru"

Quote

"Prvo, voleo bih da vidim gde Tolkin piše da Galadrijela nikada nije bila Numenoru - to ne postoji. Drugo, jedan od njenih nadimaka je Nerven, što znači devojka. Treće, ona se ne ponaša kao muško", kaže Pejn.

"Takođe, ime Galadrijela se sa vilenjačkog prevodi kao "devojka sa krunom od zlatne kose". Razlog zbog kog je imala krunu od zlatne kose je taj što bi se borila i sparingovala sa drugim vilenjacima... plela bi kosu i podizala je gore kako joj ne bi smetala. Dakle, postoji ideja da je Galadrijela bila ratnik", nadovezao se Mekej.

 

"Kostimi izgledaju previše novo"

Quote

"Sigurno je da se ne slažem sa tom kritikom. Pričamo o svetu u kom se živi i dodajemo detalje kako bi neki kostimi izgledali iznošeno", tvrdi Mekej. "Takođe, ta majica koju ste obukli - da li je nova", pitao je novinara i dobio potvrdan odgovor. "Pogodi šta - odeća je ponekad nova".

 

"Tempo serije je prespor"

Quote

"Nadam se da će ljudi moći da se pridruže putovanju. Mnogi blokbasteri imaju vrtoglav tempo u kome se krećete od jednog seta do drugog, i sve se sruši pod svojom težinom. Tolkin će odvojiti vreme i pustiti vas da utonete u likove, u putovanje, a putovanja mogu biti teška kod Tolkina. Nadam se da će ljudi imati strpljenja da se zadovolje Tolkinovim epom", objašnjava Pejn.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Besni lala said:

"It began with the forging of the great films. Threads were given by Tolkien, immortal, wisest and fairest of all beings. Rights were granted to Jackson, great miner and craftsman of the mountain of lore. And nine, nine hours were gifted to the race of men, who above all else, desire quality.

Hobita smo prikladno zaboravili, verovatno zato što ne ide uz quality :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alcesta said:

Hobita smo prikladno zaboravili, verovatno zato što ne ide uz quality :classic_biggrin:

Posle ove serije Hobit ima naglo da skoci u kvalitetu u ocima fanova.

 

Nesto kao sto su epizoda 1, 2 i 3 postale odlicne posle djubreta od 7, 8 i 9.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, drperce said:

U sledecoj epizodi kad Halbrand otkrije da je Sauron, Galadriel od tuge ide u Pranjane i pobedjuje na rakijadi. Jer gde je to Tolkin napisao da nikad nije bila u Pranjanima, pokazite mi to

To im je bas debilno objasnjenje, ne znam sta su dobili Galadrijelinim odlaskom u Numenor, Numenorejci bi svakako dosli u Srednju zemlju.

Link to comment
Share on other sites

"Vilenjaci nemaju obrijane glave ili kratku kosu"

Quote

"Ako je Tolkin ikada napisao sveobuhvatan stilski vodič za frizure u Srednjoj zemlji tokom hiljada godina istorije, voleo bih da ga vidim", odgovara Pejn.

"Deo ove serije je ideja da zađemo dublje i šire u svaku od ovih rasa i kultura. Reći da bi bilo koja kultura - tako bogata i sa dugom istorijom kao što su vilenjaci - imala istu frizuru 9.000 godina... čini se da to ne odgovara širini mašte koju nam je Tolkin ostavio", objašnjava Mekej.

 

Kakav bahat i bezobrazan odgovor. Da, sigurno su vilenjaci furali fejdaricu, jer je neko u Valinoru izmislio masinicu. 

Ja mislim da je to bilo ovako:

Mora da uguramo crnca vilenjaka u bitniju ulogu. Ok. 

Ovaj momak je dobar glumac, ajd da mu stavimo plavu ispeglanu kosu. 

Ne ide.

Aj da mu metemo crnu ispeglanu kosu.

Ne ide.

Sutra snimamo, samo nek izadje da glumi, bitna je gluma!

 

Ako im je trebala ideja kako da rese vizualni prikaz tamnih vilenjaka, mogli su da konsultuju iskusnije kolege iz HBOa i kako su oni predstavili Velarione, koji u samim knjigama nisu crni, a jos imaju svetlu valirijsku kosu. 

 

 

Spoiler

image.thumb.png.cc0557d352511683955bcdffbdde547a.png

 

Mogli su ovom bati da zasilje usi i odmah bi bio 100x verodostojniji.

 

Ja sam verovatno previse kritican prema seriji, ali druze, fleksujes da si najskuplja serija ikad, uzeo si motive najveceg i najvoljenijeg pisca fantazije ikad, hocu bre da bude sve tip top, necu los kostim, necu lose dijaloge, necu jeftin CGI, necu izgovore: BitnO jE kAko Je izNeO ulOgu.   Ako mi je samo do glume onda cu da idem u pozoriste. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, drperce said:

Posle ove serije Hobit ima naglo da skoci u kvalitetu u ocima fanova.

 

Nesto kao sto su epizoda 1, 2 i 3 postale odlicne posle djubreta od 7, 8 i 9.

 

Mnogo si pametan covek :classic_sleep:

 

On 9/1/2022 at 1:17 PM, Darth Steva said:

Imas velika ocekivanja onda... bojim se da ne bude kao sa SW filmovima, da posle ST shvatis da je PT takvo blago da ti bude zao sto si ikada imao bilo kakvu zamerku na te filmove.

Tako i ovde, kroz 3-4 godine da shvatis da su Hobit filmovi u sustini jedan skriveni masterpiece.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je sve bitno. Rekao bih da je agro najverovatnije u pravu sto se tice frizura - deluje najrealnije da su frizure prosto kolaterala kastinga. Ne mozemo Arondiru dati dugu kosu, ne ide (a zasto ffs, voleo bih cuti), pa ako on ima buzzcut, moramo prikazati i druge vilenjake sa razlicitim zurkama, kako ne bi bas agresivno razbijalo immersion. 

 

Odgovori jesu sustinski bahati, posto se svode na to - tako smo hteli i zabole nas, vi uradite drugacije kad vas budu izabrali za showrunnere nekog ME projekta. Ta 'pokazite mi gde je Tolkien napisao da se nesto nije dogodilo' je jedna kao kulturnija mantra koja zamenjuje otvoreno 'igramo se Tolkiena i odresene su nam ruke'. Mislim, ponovio sam milion puta, jasno je bilo da ce morati izmisliti mnogo novog materijala, medjutim to ne podrazumeva da i za vec postojece likove o kojima nesto postoji zapisano treba potpuno menjati arc i sjebavati hronologiju. Pomenuta konstrukcija je bas teska relativizacija sadrzaja na kome baziras projekat i istovremeno ima univerzalni apologetski karakter za sve sto napravis. Gde pise recimo da orci nisu imali krila? Ok, stoji da su ruzni, manji od ljudi, pogrbljeni, secenih noseva. Krila nisu pomenuta, ali nigde ne pise bas eksplicitno da ih nisu imali. Mozda su bljuvali i vatru? Ispucavali paukovu mrezu iz dlanova? Jeli cvarke i kavurmu? Ali eto, interesantno da na primer kod njih autori nista nisu menjali, nisu osetili potrebu da ih reinterpretiraju, nego smo dobili isto sto i do sad, ali naravno vizuelno ubedljivije zbog napretka tehnologije. Ima tu gomile stvari gde su te promene totalno arbitrerne, a pokusavaju ih objasniti nekakvim toboz tumacenjima teksta i utemeljenjem u lore-u koji kao kezual fanovi slabo poznaju. Ima i takvih slucajeva, naravno i to dosta, medjutim nije to aksiom.

 

Takodje milioniti put - ako si izmislio nesto sasvim novo, dodao, promenio, izmestio, ako si u stanju to dobro da inkorporiras, svaka cast. Gledacu i uzivacu. Bez obzira na to da li se meni licno svidja bas takvo kreativno resenje ili mi odgovara vise ono iz knjige. Mnogim hardkor fanovima i puristima je smetao prikaz Denethora u filmovima. Ja nisam medju njima, medjutim savrseno razumem i tu grupu ljudi. Medjutim, ono sto je centralno jeste da niko iole razuman i posten ne moze da kaze da su promene kod njega ucinile samu filmsku trilogiju losijom. Naprotiv.

 

 

 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni, najgori vilenjak ubjedljivo dolazi iz Witcher-a.

 

Spoiler

2f4acdfec2033466b1981de27ac5623767-the-w

 

 

Elem, mišljenja sam da ta izmišljena mitološka bića ne treba skrnaviti i izmišljati toplu vodu al jbg, ovo je jako osjetljiva tema danas i lako možeš biti pogrešno shvaćen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam uveren da Halbrand nije Sauron, jer je suviše očito i pre deluje kao navlakuša.. i da će odraditi nešto suptilnije. S obzirom na onaj natpis Mordor, iako je verovatno svakome još u prethodnoj epizodi bilo jasno u šta se pretvaraju southlands.. suptionost je očigledno off the table.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, medobrundo said:

Bio sam uveren da Halbrand nije Sauron, jer je suviše očito i pre deluje kao navlakuša.. i da će odraditi nešto suptilnije. S obzirom na onaj natpis Mordor, iako je verovatno svakome još u prethodnoj epizodi bilo jasno u šta se pretvaraju southlands.. suptionost je očigledno off the table.

Ja se idalje nadam da nije on i da ce biti neki plot twist, ali za sada je on najblizi tome a vidim da su i ljudi sirom sveta poprilicno ubedjeni u to.

 

Mada ako Kelebrimbor pominje u poslednjoj epizodi 'new power' i gledamo neko izlivanje metala, bas je nerealno da ce ih Halbrand tako brzo nagovoriti na stvaranje prstenova. Moguce kao sto su ovde neki pretpostavili da je Sauron vec poodavno u Lindonu i da je delovao bez prikazivanja istog gledaocima.

Edited by necke
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

Bio sam uveren da Halbrand nije Sauron, jer je suviše očito i pre deluje kao navlakuša.. i da će odraditi nešto suptilnije. S obzirom na onaj natpis Mordor, iako je verovatno svakome još u prethodnoj epizodi bilo jasno u šta se pretvaraju southlands.. suptionost je očigledno off the table.

 

Morate shvatiti da ovu seriju ne gledaju samo ljudi koji su čitali knjige, i da ima ne tako mali broj ljudi koji nisu gledali ni filmove.

Na neki način moraju napraviti konekciju i sa tom publikom, dati neka nepotrebna pojašnjenja i znakove, jer na kraju krajeva, nisu ni oni uložili milijarde samo da bi fanovi pratili seriju.

Iz mog okruženja troje ljudi se prvi put susreću sa ovim svijetom, za njih je Mordor nešto novo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SamoFlacko said:

 

Morate shvatiti da ovu seriju ne gledaju samo ljudi koji su čitali knjige, i da ima ne tako mali broj ljudi koji nisu gledali ni filmove.

Na neki način moraju napraviti konekciju i sa tom publikom, dati neka nepotrebna pojašnjenja i znakove, jer na kraju krajeva, nisu ni oni uložili milijarde samo da bi fanovi pratili seriju.

Iz mog okruženja troje ljudi se prvi put susreću sa ovim svijetom, za njih je Mordor nešto novo.

Moram priznati da i meni (koji sam nesto i citao) vec polako idu na ganglije Silmarilion-verski fanatici.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...