Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Dobro,tvoji prigovori se uglavnom odnose na izmene u odnosu na knjige. I Faramir i posebno Denetor su drugačije prikazani,posebno Denetor koji uopšte nije bio lik kojem su "vrane popile mozak" već obrnuto - vrlo moćan i jak Domostrojitelj. I jedan od retkih koji je uspevao da odoli Sauronu koristeći se Palantirom. Ako se dobro sećam..:smiley33: Doduše,to ga je iskustvo i ostarilo..pretrpeo je neke posledice..

 

18 hours ago, alcesta said:

Drugo, ne sviđa mi se što je totalno zbrzana ljubav između Jovajne i Faramira,a u bioskopskoj verziji čak i izbačena

Da,ovo mogu potpuno da uvažim.

 

18 hours ago, alcesta said:

Treće, Aragornov govor na krunisanju me je žuljao i više u početku, sad sam se navikla ali moglo je nešto manje politički banalno

Iskreno,nije mi zasmetao ni najmanje. I govori kralja Teodena pred bitku na Pelenorskim poljima i samog Aragorna pred Crnom kapijom takođe sadrže nešto patetike,kao i svi slični motivacioni govori koje srećemo u istorijskim filmovima itd.

 

 

18 hours ago, alcesta said:

Četvrto, ono podmetanje mrvica Semu zbog koga ga Frodo otera... uf. Nevezano za knjigu, u filmu je dotle sasvim dobro prikazana paranoja oko prstena, i nije za svom ovom farsom bilo potrebe, opet mi je to previše banalno i out of character.

Ovde sam isto saglasan. Build up trojnog odnosa Frodo - Sem - Golum je bio izvanredan..kao i prikazivanje Frodovog postepenog padanja pod teret Prstena. Za mene je ta scena mala trivijalnost bez koje se moglo.

 

 

18 hours ago, alcesta said:

Peto i možda s mog stanovišta najproblematičnije, Gandalf koji prebija Denetora štapom :ajme: zar nije to moglo dostojanstvenije malo? Eto videli smo npr. kako se odbranio u Fangornu kad su mislili da je Saruman, šta je falilo da naprave nešto slično?

Da..ili je možda mogao da izvede nešto slično kao u Družini prstena - kada je u Bag Endu iskoristio nešto svoje magije da urazumi Bilba koji je počeo da gubi kontrolu oko Prstena. Mada,mislim da je za nastavak priče i to udaranje štapom,kao krajnja mera protiv Denetorovog ludila,bilo efektno..jer je Gandalf preuzeo komandu nad gradom i garnizonom.

 

 

18 hours ago, alcesta said:

Šesto, ne sviđa mi se što je Veštac-kralj jači od Gandalfa u filmskoj verziji i čak u stanju da mu polomi štap. (Kad smo kod toga, ko Gandalfu štancuje nove štapove za naredne scene i kako mu ih dopremaju, ili uzme pa zalepi polomljeni nekom čarolijom kao u Hariju Poteru?

Ovo sa lomljenjem štapa stvarno jeste bezveze iako izgleda dobro. Odakle mu novi štap,stvarno? Kao da nije dovoljno što Legolas ispaljuje neograničeni broj strela?

 

 

53 minutes ago, alcesta said:

Ako hoćete da se osetim matoro, uspeva vam :classic_tongue:

Ako ti smeta poređenje sa Lady Galadriel (zbog godina) onda neka bude(š) Celebrian :classic_tongue:

 

 

18 hours ago, alcesta said:

Ja imam utisak da Hjugo Viving prosto uvek tako izgleda, pa mu ne zameram

Spoiler

4k7sksvcbsj41.jpg

:classic_tongue:

 

 

13 minutes ago, Nicklord said:

ali sam bio u osnovnoj školi

Koja ste vi deca za mene,zapravo :classic_blink::classic_biggrin:

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Drug Crni said:

da odoli Sauronu koristeći se Palantirom

Nije bas odoleo jer ga je na kraju to dovelo do ludila i odustajanja od ljudi.

 

Samim tim sto je zeleo da se spali(on i Faramir) je iskazivanje njegovog ludila i odustajanja od svega jer ga je Sauron slomio(posle dosta godina).

 

Izvini Crni sto ovako upadam. :D

 

Quote

Ovde sam isto saglasan. Build up trojnog odnosa Frodo - Sem - Golum je bio izvanredan..kao i prikazivanje Frodovog postepenog padanja pod teret Prstena. Za mene je ta scena mala trivijalnost bez koje se moglo.
 

Jeste ali nije isto film/knjiga. U knjizi vidimo tu borbu i dvojbu(kroz unutrasnja razmisljanja) Froda izmedju  Sama i Golluma. Jeste u filmu do toga dosta dobro prikazano ali verovatno je Dzekson hteo da time stavi definitivno do znanja publici da je Frodo(pod uticajem prstena ofc) mnogo blizi da veruje stvoru kao sto je Gollum.. A i sam znas da su hobiti ako su na nesto slabi to je hrana i pice(iako je Sem dosta puta pre toga pokazao da ce i to zrtvovati zbog Froda ali paranoja je radila svoje)...

 

Iako bih ja isto izbacio tu scenu jer mi je ono glupo jer kako je on imao vremena da sidje pa da se opet popne i jos pritom da stigne kada Sheloba hoce Froda da pojede... :D

 

 

Edited by Don Dusko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma šta se izvinjavaš?
Mnogo je prošlo od kada sam poslednji put čitao Gospodara Prstenova..ima sigurno 10-11 godina..dosta sam detalja zaboravio..dok filmove pogledam bar jednom godišnje.

 

10 minutes ago, Don Dusko said:

Nije bas odoleo jer ga je na kraju to dovelo do ludila i odustajanja od ljudi.

Znam da je ostavilo neke posledice,ali ne sećam se više tačno kolike. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Ma šta se izvinjavaš?
Mnogo je prošlo od kada sam poslednji put čitao Gospodara Prstenova..ima sigurno 10-11 godina..dosta sam detalja zaboravio..dok filmove pogledam bar jednom godišnje.

 

Znam da je ostavilo neke posledice,ali ne sećam se više tačno kolike. Hvala!

Pa verujem da je u pocetku i uspevao ali kako je vreme prolazilo i kako je Sauron postajao sve jaci i jaci tako je njegova volja rasla a Denathorova slabila. Gde je on na kraju postao teski pesimista i kad se poklopilo smrt Boromira i tesko ranjavanje Faramira ga je prebacilo konacno over the edge... I onda ima scena gde Gandalf ulazi tamo u grobnice i gde se otkriva da je koristio palantir...Gde on kaze video je svu moc Saurona i da nema sanse za ljude... I da je to jedan od razloga sto je hteo da odustane(spali se)... 

 

Kao sto kazes uspevao je da se odupre ali na kraju je poklekao. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Iskreno,nije mi zasmetao ni najmanje. I govori kralja Teodena pred bitku na Pelenorskim poljima i samog Aragorna pred Crnom kapijom takođe sadrže nešto patetike,kao i svi slični motivacioni govori koje srećemo u istorijskim filmovima itd.

Nismo se razumeli, ne smetaju meni ni motivacioni govori ni patetika generalno, to se pred bitku i traži :classic_biggrin: ali u tom konkretnom govoru ne vidim nikakvu patetiku, naprotiv, zvuči mi kao PR izjave koje slušamo svaki dan, to je ono što mi smeta. Ali to je stvarno već cepanje dlake načetvoro, pogotovo što sledi moja omiljena scena "you bow to no one" :classic_love:

 

E da, hvala za ovu sliku :classic_biggrin: ali stvarno se ne sećam da sam ikad čoveka videla u ulozi gde je nasmejan i veseo :classic_biggrin:

 

 

Quote

Pa verujem da je u pocetku i uspevao ali kako je vreme prolazilo i kako je Sauron postajao sve jaci i jaci tako je njegova volja rasla a Denathorova slabila. Gde je on na kraju postao teski pesimista i kad se poklopilo smrt Boromira i tesko ranjavanje Faramira ga je prebacilo konacno over the edge... I

Stvar je i u tome što je Sauron koristio palantire za manipulaciju pa je kroz njih umeo da u dužem vremenskom periodu pokazuje i Sarumanu i Denetoru najviše događaje koji su potvrđivali kako njegova moć raste i kako je beznadežno suprotstaviti mu se. Svaki je reagovao na svoj način, kao što smo videli. Medijsko ispiranje mozga :classic_ninja:

Edited by alcesta
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice ovih stvari koje se ne dopadaju fanovima lore-a kod PJaxa - e to je ono gde serije i projekti tipa ROP-a ne dobacuju. Nekome od nas se ne svidja sam kreativni izbor, da se npr. Faramir prikaze drugacije nego u knjizi (da se ne lazemo ni jedan Aragorn koji je medju nosecim likovima nije bas 1/1 veran literarnom predlosku), ali kada su se vec za to odlucili, modifikovan je i Denethor i pratece stvari u tom delu, tako da sve cini jednu zaokruzenu celinu koja ima i smisao i dubinu. Sve je divno uvezano, citava tragika Boromirovog lika, nevoljni odlazak na Koncil, teret koji mu je otac stavio i teret koji je bacio sam sebi na ledja neprestano razmisljajuci o opstanku svog naroda i sveta ljudi uopste, kolebanje i posrtanje pred prstenom, odnos sa mladjim bratom, drzanje Denethora prema svakom od sinova, guranje i drugog sina u smrt nakon sto je isto ucinio sa starijim miljenikom, njegovo ocajanje usled koriscenja palantira i njime pothranjivana zudnja za moci, Faramirova borba sa sobom, bol i zelja za prihvatanjem i ljubavlju oca, posledice koje trpi usled odluke koju je doneo u Osgiliathu iako ocajnicki zudi za roditeljskom potvrdom i naklonoscu... Jesu li to Steward i Faramir iz knjige? Pa nisu, ali su ovi PJaxovi vraski dobri likovi, podignuti jos dodatno maestralnim glumackim performansima, narocito Noblea cije scene mora biti da se izucavaju na glumackim akademijama danas...

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Što se dede tiče, njega je u više navrata učitelj - Saruman - kao kaznu zatočio u Izengardu a.k.a. školskom podrumu.

 

Izgleda da je ceo Gospodar Prstenova zapravo jedna velika alegorija o putešestviju kroz obrazovni sistem.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Smrtokapa said:

Moj otac je pričao priču o ćuranu koji je izletao na put i jurio ga dok se vraćao iz škole, to mu dođe neki Balrog valjda.

Mene je jurio ćuran na nekom letovanju, to se onda valjda ne računa :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ok,deco,pustimo alegorije..nego pročitah novi rumour o RoP i drugoj sezoni.

Navodno je procurelo da će deo priče biti taj da je čitava priča o poreklu mitrila, kao i razlogu zašto treba da se eksploatiše (da bi Vilenjaci i njihova kraljevstva opstala u ME),zapravo manipulacija Sauronova koji je već obitavao među Vilenjacima,širio laži i trovao im umove.

Mislim da je Frenso o ovoj mogućnosti već pisao tokom prve sezone. Kudos za njega ako se ispostavi tačnim. Ma,kudos svakako za njega.:57:

Ako je glasina tačna,meni onda ovo više liči na neki pokušaj pranja brljotina i ispiranja fleka ostalih nakon njih u prvoj sezoni. Što bih opet pozdravio,jer mi je čitava priča oko mitrila jedna od najproblematičnijih u sezoni.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Mene je petao dobrano išamarao krilima. Sutradan ga je baba spremila za ručak 🙂

 

Petao: No man can cook me!

Baba: I am no man!

 

Ok, neću više, nastavite sa ozbiljnim temama. :classic_smile:

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Ok,deco,pustimo alegorije..nego pročitah novi rumour o RoP i drugoj sezoni.

Navodno je procurelo da će deo priče biti taj da je čitava priča o poreklu mitrila, kao i razlogu zašto treba da se eksploatiše (da bi Vilenjaci i njihova kraljevstva opstala u ME),zapravo manipulacija Sauronova koji je već obitavao među Vilenjacima,širio laži i trovao im umove.

Mislim da je Frenso o ovoj mogućnosti već pisao tokom prve sezone. Kudos za njega ako se ispostavi tačnim. Ma,kudos svakako za njega.:57:

Ako je glasina tačna,meni onda ovo više liči na neki pokušaj pranja brljotina i ispiranja fleka ostalih nakon njih u prvoj sezoni. Što bih opet pozdravio,jer mi je čitava priča oko mitrila jedna od najproblematičnijih u sezoni.

 

 

Znas sta mene proganja - zasto je tacno, ffs, bilo potrebno da Gorthaur dolazi dva puta u Eregion, sa dve razlicite persone? Sta tacno za fabulu to predstavlja, koja je tacno funkcija tog kreativnog izbora? Mozes li ti mozda da dokucis..?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je ne mogu..sem onoga što sam napisao..na šta mi liči..vađenje fleka.

Edit: uzgred budi rečeno - otkud RoP s2 ove godine,zar nije trebalo da je dobijemo tek 2025? A koliko sam video,potvrđena je i treća sezona.

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Je ne mogu..sem onoga što sam napisao..na šta mi liči..vađenje fleka.

 

Najjace je sto bi onda, u tom slucaju, zapravo bila cak 3 (!!) dolaska vilenjacima - 1. put kada im se priblizava da plasira tu pricu o mithrilu (kako drugacije, nigde nemamo trag da je koristio proxy-je i obican rumor ne moze tek tako da se ukoreni medju najvecom od dece Illuvatarove), u nepoznatom oblicju, 2. kada dolazi u Eregion kao covek Halbrand i 3. put kada dolazi kao Annatar, najverovatnije u formi vilenjaka (mada se nigde konkretno ne kaze kojoj rasi je pripadalo to oblicje, jedino razumno jeste da je uzeo izgled grupe kojoj je zeleo da se priblizi; osim toga, da li bi ijedan vilenjak pristao da ga ljudi necemu uce ili prihvatio da covek ili patuljak moze biti izaslanik Valara...). Dakle, tek to je potpuni mindfuck. Zasto onda ne ubaciti jos koji dolazak, jedan u formi slepog misa, jedan u formi vukodlaka, jedan u formi kisnog oblaka, younameit...

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
17 hours ago, Drug Crni said:

Edit: uzgred budi rečeno - otkud RoP s2 ove godine,zar nije trebalo da je dobijemo tek 2025? A koliko sam video,potvrđena je i treća sezona.

 

Verovatno prate HOTD i u frci su da puste jos vecu pauzu da se ljudi totalno ne ohlade (a nije kao da ih ima bas nesto mnogo zagrejanih). Mogu oni da potvrde, ali ako u finansijskom smislu ova druga sezona dozivi flop, ne znam da li je realno da se nastavlja. Preskup je projekat, nije to neka netflixova serijica od fazon 10k doloresa po epizodi. A oni cak i takve otkazuju vrlo brzo ako matematika kaze da treba.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je bilo jasno da će serija ugledati svetlost dana i kada smo dobili potvrdu na koje delove kreatori imaju autorska prava,rekao sam koje događaje moramo da vidimo u seriji i koje moraju besprekorno da ekranizuju.

Jedan od tih je svakako kovanje Prstenova moći u Eregionu. I gle čuda - nekako su uspeli da upropaste ono gde imaš male šanse da promašiš. Svaka čast,i to triba znat'. Jer ako su negde imali zicer u prvoj sezoni,to je baš ovaj deo priče koji je dobro poznat,detaljno opisan i od esencijalne važnosti za celu dalju istoriju Drugog i Trećeg doba.

Do te poslednje epizode ja sam se nadao da će autori uspeti da se vrate ili stupe na pravi kolosek. Ostao sam zatečen viđenim u poslednjoj epizodi! Toliko da doslovce nedelju dana nisam mogao da se povratim od šoka šta sam gledao.

U kontekstu svega toga mi i ova glasina deluje (ako se ispostavi tačnom) kao pokušaj ispravljanja greške..grešaka..to obično ne završi dobro,ali bih mogao to pozdraviti ako uspeju to da odrade u granicama logike..a ona je u Tolkinovim knjigama.

Pesimista sam,ali eto - daću im šansu. Što kaže Frenso,ako opet fejluju,ni sami je više neće dobiti.

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...