Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

On 2/24/2023 at 1:07 PM, SteveFrancis#3 said:

Ne verujem da su toliki idioti da rade rimejk.

Nece. Procitao sam originalnu izjavu. Iako se nigde eksplicitno ne kaze,iz nje proizilazi da rimejka nece biti,vec da ce ici dublje u Tolkinova dela..bar ova na koja imaju prava. To si, uostalom, i napisao.
 

 

On 2/24/2023 at 1:07 PM, SteveFrancis#3 said:

Nisam siguran i dalje da li opseg prava koje drzi WB/NL obuhvata recimo storiju o Witch Kingu, raspadu Arnora na Arthedain, Cardolan i Rhudaur, bitku kod Fornosta i sl...

Obuhvata. Angmar War bi mogao "lako" da se ekranizuje..cak mozda i kao film iz vise delova. Ako budu odlucili da idu na delove price "bliske" trilogiji PJ-a.logican izbor bi bio War on North..mogucnosti su brojne.

Zanimljivo je da su Peter Jackson, Fren Walsh i Philippa Boyens takodje izdali zajednicko saopstenje u kome navode da su "sve vreme bili upuceni u desavanja" i da su otvoreni za dalje kontakte..

Nema nikakve sumnje da ce prezentacija WB i NLC na Comic Conu ovog jula biti najiscekivaniji dogadjaj celog vikenda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2023 at 4:06 PM, Drug Crni said:

Nope.
Imaju prava na LoTR i Hobbit knjige. Sto ne iskljucuje ovo sto si i ti napisao ^

Pretpostavljam da će da se koncentrišu na Dodatke. Samo da ne ispadne kao onaj mim sa slikom konja... ništa više nikom ne verujem :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Glasina: Warner Bros i Peter Jackson su u pregovorima za snimanje novog filma. Navodno,film bi bio o Aragornu i njegovom životu..nema preciznih informacija da li pre ili posle Rata za Prsten

 

Ima li neko demanti ili potvrdu ovoga? Ako ne,makar mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Čula sam za tu ideju ali sam mislila da će biti serija, što bi imalo možda i više smisla. Realno nema bogzna šta zanimljivo da se kaže o Aragornu posle krunisanja, pa je trebalo da se bave njegovim avanturama pre rata za Prsten, kad je jahao Srednjom Zemljom kao Strajder.

Sve je to lepo u teoriji, mogućnosti ima baš dosta. U praksi, kako je krenulo s ekranizacijama u poslednjoj deceniji, nisam nimalo optimista i ako ga nekim čudom snime ne znam hoću li smeti da gledam :default_sofa:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To će se videti tek ako bude filma :classic_biggrin: imala bih više poverenja u PJ-a da nije snimio i Hobita. A ni ne krivim ga za to specijalno. Mislim da danas prosto društvena klima ne pogoduje da se snimi nešto što bi bilo baš u Tolkinovom duhu, i previše je uticaja sa raznih strana koji nemaju veze ni sa književnošću ni sa filmom. Sva sreća što je uhvatio period da snimi LOTR trilogiju kad je to još bilo izvodljivo bez previše PC mešanja sa strane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Drug Crni said:

Glasina: Warner Bros i Peter Jackson su u pregovorima za snimanje novog filma. Navodno,film bi bio o Aragornu i njegovom životu..nema preciznih informacija da li pre ili posle Rata za Prsten

 

Ima li neko demanti ili potvrdu ovoga? Ako ne,makar mišljenje.

 

Kada je Embracer skoro kupio prava odmah je bilo reci o tome da ce biti novih filmova, sa radnjom najverovatnije baziranom oko likova kao sto su Aragorn, Gandalf, Galadriel, Elrond... Ideja naravno da se napravi cinematic universe da bi mogle u kontinuitetu da se uzimaju pare, po uzoru na SW i Marvel.

 

Prvi rumor o seriji Rings Of Power je bio upravo da ce radnja pratiti Aragornova putovanja pre Rata za Prsten, sto bi ukljucivalo 99% bazanje po Umbaru, Rohanu, druzbu sa Thengelom i izvesno jos dosta novih, originalnih prica za potrebe projekta. To je bio zvanicano jedan od predloga, ali se Amazon na kraju odlucio za ovo sto smo gledali. U tom kontekstu me ne bi nimalo zacudilo da se taj koncept na kraju realizuje. PJax ili ne, nadam se da ce doci u ruke ipak sposobnijih i kompetentnijih ljudi od Paynea i McKaya, posto serija prosto ne dobacuje (rewatchability je prakticno nikakav, meni je novo gledanje nakon manje pauze cak pogorsalo ukupni utisak).

 

Za sad cekam War of the Rohirrim za koji (iako je animirani) ipak mislim da ce biti osetno bolji, kvalitetniji i vise tolkinovski od ROP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se da takve stvari razbijaju immersion jer smo prosto navikli na neke datosti i formule u zanru, ali veruj, zaboravio bi ti jako brzo i na fejd i na tarzanke da je scenario bio dobar, da te prica usisala, dijalozi i recenice pokrenuli i naterali na razmisljanje. To bi postalo ne sekundarno, nego tercijarno. Ovako strci jos naglasenije jer ti 'radnja' dozvoljava da se bavis time dok polu-zainteresovano piljis u ekran.

 

Vidim da se i za War of the Rohirrim vec formirao front ovih boraca protiv strong female charactera jer je rumor da ce vrv zena biti protagonista. Neka bude, sta je tu problem, samo ffs, neka napisu dobar, slojevit lik sa jasnim koordinatama u celoj prici. Pa Eowyn je jedan od apsolutnih hajlajta Trilogije i primer kako je dobro osmisljen i napisan lik heroine masivan boost za kvalitet citavog projekta. Prakticno svaka njena linija u TT i RotK je epska, u svakom smislu. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni ne bi ni smetalo ako bi stavili da su svi Numenorejci crni, tako bi mogla da se istakne razlika između njih i ostalih, ali to bi značilo i da niko drugi osim Aragorna ne može da bude crn, osim ako mu ne ubace majku i dodatnu rodbinu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zanimljivo, mada je moglo manje matematike :classic_biggrin:

Mislim da je specijalni box set bolje rešenje nego nova serija, radije bih gledala više dodatnih scena odvojeno nego pokušaj da se sve to uklopi naknadno. Naravno i da naprave seriju, kako god ispala bila bi bolja nego Rings of Power, ali ne znači da treba da se pravi samo zbog toga.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, alcesta said:

Mislim da je specijalni box set bolje rešenje nego nova serija, radije bih gledala više dodatnih scena odvojeno nego pokušaj da se sve to uklopi naknadno.

 

why-not-both-why-not.gif

 

uvek sam se pitao kako se holivud nije dosetio srpskog specijaliteta dvostrukog branja kajmaka, prvi izbacis film u bioskope a onda sav preostali materijal sipas u seriju za televiziju

 

naravno nije zgoreg izmedju i prodati neku extended/director's/uncut bluray verziju

Link to comment
Share on other sites

Na godinu dana od početka emitovanja RoP,mislim da je najbolja stvar koja se mogla dogoditi otkazivanje nastavka serije i mogućnost da dobijemo bolju adaptaciju Drugog doba. I to kažem kao neko ko je do poslednje epizode čuvao vatru..
Nažalost,sezona dva se radi..možda i dobijemo nešto bolje,ali sam vrlo skeptičan..ma,pesimističan zapravo. Najgore od svega je što ću i to sigurno gledati.

  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Konacno sam smogao snage da pogledam sve rumore za sezonu 2 onako na gomili. Zaista ne razumem zasto imaju potrebu da pisaju po Celebornu ovoliko. Koncept sezone cak i nije los, zapravo se moze reci i da je odlican nacelno (izvedba ce vec biti sasvim druga prica), medjutim tek sad je nejasno zasto je prva sezona potrosena onako - koliko to hiljada puta i u koliko razlicitih formi Sauron treba da se vrati u faking Eregion... Glavni problem u ovoj hrpi je svakako ideja

Sauronovog sina - to je jako, jako radikalna izmena i opet obrce sve naglavacke, menjajuci uopste sustinu i bit kako njegovog lika, tako i citavog legendarijuma jer je on bas takav kakav jeste prakticno jedan od nosecih stubova citave Tolkienove epike: oni time pocinju da pisu novi lik, a ne da prosiruju, produbljuju postojeci u koordinatama koje su ostavljene i svima jako dobro poznate.

 

Link to comment
Share on other sites

Dve dobre stvari su [to su dobili prava na deo Silmariliona i što će Sajmon Tolkin (unuk J.R.R. Tolkina) lično biti uključen i nadgledaće ekspanziju dedine mitologije.. Ostalo..ne da ne delim optimizam Fronsoa,već mislim da će ovo biti još gore od prve sezone..

Link to comment
Share on other sites

Kakav crni optimista, samo sam istakao da na papiru izgleda vrlo fino, ali nemam nikakve iluzije da ce finalni produkt realizovati i 5% stvarnog potencijala samog koncepta. Plus kazem, ovakve 'adicije' poput ove iz spojlera su scary af. Simon mi se, alas, ne cini kao bilo kakva pozitivna garancija - za razliku od dinosaura Christophera i njegovog golumovskog pristupa ocevom opusu, on gravitira drugoj krajnosti, po modelu Sapkowskog - dajte mi repa i radite sta hocete, meni je sve super.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...