Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

A mozda je bas u tome fora - oni naprave sami prstenove i vide da to nije to, Halbrand dolazi i kaze im ne radi se to tako rodjaci, hold my beer...

 

Pa šta znam, opet bi bilo logično da ga pitaju odakle njemu znanje o kovanju prstenja koje nije običan nakit.

Link to comment
Share on other sites

U susret poslednjoj epizodi prve sezone.

I dalje se nadam (vise nego sto mislim) da Halbrand nije Sauron. Previse stvari upucuje da jeste i bas u tome lezi moja nada. Ideja da Halbrand zaista jeste Sauron,sve vreme skrivajuci svoj pravi identitet od Galadriel pre svega (ali i svih ostalih),jeste izazovna,ali i previse ocigledna + svi to i ocekuju. Drzim fige za obrt.
Voleo bih da je Sauron vec u Eregionu i da sa Celebrimborom i ostalim vilenjacima priprema kovanje Prstenova,daleko od Halbranda i cele price koja ga prati. Teorija koju je na ovom forumu prvi izneo @SteveFrancis#3

Ako su autori dobro odigrali svoju partiju (veliko je ovo 'ako'),onda je sumnja vecine gledalaca prema Halbrandu,kao i vecina tragova koji vode ka njemu kao Sauronu bila samo vesto postavljena zamka da nam odvrati paznju od pravog Sauronovog identiteta. Ovo su samo moje spekulacije,a spekulacije su zabavne. Neki odgovori svakako slede vrlo brzo.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nas nista u dosadasnjoj seriji ne upucuje na to da su se scenaristi bavili takvom vrstom zavrzlame.

 

Odnosno da su svi ti hintovi koji ukazuju da je Halbrand zapravo Sauron postavljeni smisljeno da bi zaveli gledaoce.

 

Ima cak i u poslednjoj epiozdi momenat kada kazu kako su bas njega nasli malo dalje i odvojenog od svih ostalih. Bas zgodno 😄

 

Isto tako verujem da je Stranac - Gandalf. Jos u prvoj epizodi kada se pojavljuje ima scena u kojoj prica sa onom pticicom koja podseca na kolibrija (isto kao u filmu kad je zarobljen u Beloj kuli) Ali tu kapiram da postoje sanse i da je neki drugi carobnjak u pitanju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znam,znam..sve 5. ^
(i ja bih se iznenadio da su autori sposobniji za nesto vise;do sada se ni su previse proslavili u tom delu)

Mnogo toga ukazuje da je Halbrand Sauron. I to kako je kao "obicni" covek maltene mocniji u ratu od Numenorejaca,i to kako je na konju onako vihorno brz..cak i od Galadriel.. No,(moja) nada umire poslednja

Link to comment
Share on other sites

Može da se desi i da nam prikažu scenu kovanja prstenja - to radimo uz pomoć ovog gospodina ovde, čije je znanje u ovoj oblasti neupitno a čast izvan svake sumnje - tj. da nam uvale nekog potpuno novog lika u zadnji čas. Ovo bi mi bio najgori rasplet od svih, bolje Halbrand...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, implant said:

Može da se desi i da nam prikažu scenu kovanja prstenja - to radimo uz pomoć ovog gospodina ovde, čije je znanje u ovoj oblasti neupitno a čast izvan svake sumnje - tj. da nam uvale nekog potpuno novog lika u zadnji čas. Ovo bi mi bio najgori rasplet od svih, bolje Halbrand...

I ja sam zamisljao taj rasplet i meni bi on bio odlican. Taman se Sauron uvodi pred drugu sezonu i sto se kaze, radnja zahuktava.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Onda se smanjuje na znacaju razvoja svih likova u celoj sezoni. 

Kako tacno? Po meni bi tek tad imalo smisla Kelebrimborovo cimanje Elronda da trazi od Patuljaka mitril ili sta vec. Halbrand idalje moze da bude neki bad guy, a mozda i pozitivac, jedino sto me kopka kod njega je njegova zelja da bude kovac u Numenoru, mada i ta stavka moze imati neku dublju pricu.. 

 

Moje misljenje je da bi varijanta da je Sauron vec kod Vilenjaka produbila pricu i radnju serije, a da bi varijanta da je H=S bila nesto sto je ocekivano.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, necke said:

Kako tacno? Po meni bi tek tad imalo smisla Kelebrimborovo cimanje Elronda da trazi od Patuljaka mitril ili sta vec. Halbrand idalje moze da bude neki bad guy, a mozda i pozitivac, jedino sto me kopka kod njega je njegova zelja da bude kovac u Numenoru, mada i ta stavka moze imati neku dublju pricu.. 

 

Moje misljenje je da bi varijanta da je Sauron vec kod Vilenjaka produbila pricu i radnju serije, a da bi varijanta da je H=S bila nesto sto je ocekivano.

 

Čekaj bre, pa moraju da završe sezonu spektakularno, oću da sve pršti, all will be revealed piše u trejleru. Nemoj da nam uvode nekog lika i da bude wink-wink-nudge-nudge, ovaj Baja koga ste videli na par minuta je sumnjiv, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Najbolja stvar koju du uradili je sto mora da se ceka jos dve godine do sledece sezone, valjda ce za to vreme uspeti da nadju neke pisce koji znaju svoj posao.

Elem, u poslednjoj epizodi smo dobil sve dto smo znali da ce se desiti uz par "sjajnih" dodataka:

- Gil Galad i Celebrimbor su idioti

- Sauronova prosidba 😂

- Eminem i they/them postaju zenski nazguli

- Galadriel odlucila da budu 3 prstena

- kad se jasu konji obavezno da budu slow mo scene

I jos gomila glupih resenja i naravno losih dijaloga.

 

Posle ove epizode konacno sam ukapirao po kome je uradjena Galadriel, jer ovo sto su nam dali nije Tolkin:

IMG-4111ac3792845662c8d33bc3caf529a7-V.j

 

Da nije scenografije, muzike, nastanka Mordora i pojedinih glumaca ova serija bi definitivno dobila keca kao vrata od mene, ovako uz sve gluposti moze da bude 2/5.  Umesto serije bolje da su nam dali ove snimke i muziku i da se to pusta u prodavnicama kad se kupuju televizori, bili bi liseni idiotskih dijaloga i zapleta.

 

Za kraj poruka za ona dva bilmeza od kreatora i Bezosa:

 

 

Edited by drperce
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Al bukvalno Galadrijel non stop izgleda kao da ce da nabode nekog, do poslednjeg momenta sam se nadao da Halbrand nije Sauron al jbg. I ovde Gandalf koristi njuh kad ne zna gde treba ici kao i u filmovima. Da li oni brodovi u Numenoru oznacavaju da Farazon vec sprema napad na Valinor? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Ova pesma na kraju baš sranje.

Steta samo sto nije malo vise r'n'b ili hip-hop

29 minutes ago, Besni lala said:

Ne znam ... Meni mi je ova zadnja epizoda malo raskravila srce.

Bilo mi žao Saurona.

Žao mi je i @Drug Crni - ova serija će biti zaboravljena u roku od odma' bar što se mene tiče.

Doduše ja sam pravoverni Silmarilionovac :ss:

Ehhh - bilo bi ovo ok samo da nisu morali da skrnave Tolkina.

Ende

 

Kako da ti ne bude zao, covek se zajubužio i zaprosio kad ono corak

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, alcesta said:

Ček ček ček... je l' vi to meni govorite da je Sauron bio zaljubljen u Galadrijelu i da je ceo pičvajz koji je kasnije napravio u SZ bio rezultat očajanja što mu je prosidba odbijena? :18: :roflmao:


Tako ispade, Sauron the good guy, imao svetle planove za ME, ali gurnit u očajanje zbog neuzvraćene ljubavi. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Ček ček ček... je l' vi to meni govorite da je Sauron bio zaljubljen u Galadrijelu i da je ceo pičvajz koji je kasnije napravio u SZ bio rezultat očajanja što mu je prosidba odbijena? :18: :roflmao:

 

Ma jok, to bi bilo preterivanje. Ja sam shvatio to više kao ponudu da je prevede na mračnu stranu, on želi Dark Queen sa kojom će da vlada nad zemljom a ne da je leči, što je i rekao. Ne deluje da je zaljubljen u nju...a i kako bi bio, on ne može ni da oseti ljubav. Te scene između njih su meni dobre, prvi put vidimo Saurona kako manipuliše svešću, vremenom i prostorom na ovaj način, tj. način koji ne uključuje ono obavezno I see you ili neki sličan govor. Takođe, dobili smo i lep nod na govor Galadriel iz filmova, stronger than the foundations of the Earth deo. Ako već ne prate knjige, ovo je bilo odstupanje koje meni lično ne smeta (osim ako od toga ne naprave špansku seriju u nastavku i stvarno ne razviju to u neku Galadriel me ne voli, saću sve dupropastim priču, valjda nisu toliko ludi).

 

Sve ostalo - ispod proseka. Kelebrimbor, najveći kovač ikada, a nije mu palo na pamet da malo eksperimentiše sa rudama i silom koju će koristiti prilikom mešanja. Nori, Harfutovi i Popi se opraštaju duže nego što smo gledali kovanje prstenja i Saurona kako muti Kelebrimbora. Galadriel koja saznaje da je Sauron bio tu, dao svoj savet za kovanje prstenja i ne pada joj na pamet da kaže čekajte, ovde možda nešto nije u redu. Tj., odlučuje da potpuno prećuti informaciju o Sauronovom boravku u srcu kraljevstva?! Elrond koji očigledno kapira da nije baš sve ok, mudro ćuti i gleda kako se prstenje kuje. Ono troje kultista ne mogu da osete da li je pred njima Sauron ili Gandalf. I vrhunac, Gandalf koji kaže ja sam dobar. Pa mislim, jbt...

 

Ovu epizodu je trebalo razvući na dve ili je napraviti da traje makar sat i po...ali onda ne bi mogli da gledamo marš Harfutova i nobody walks alone pesmu 10 puta. Jednom rečju, epski su zasrali finale, jebi se Bezose.

 

 

P.S. i šta sad ja gledam, kažite vi meni. U HotD ne mogu više da pohvatam ko je trudan, ko je kome ujak, otac ili majka, a i ne gleda mi se još jedna borba oko prestola...jedino Andor liči na nešto.

 

 

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gandalf koji govori " I am good", je najveći krindz u istoriji kinematografije.

Pa da li je moguće da nazguli prije nazgula ne osjete da to nije Sauron?!?

Galadriel zna da su prstenje Sauronova ideja, i kad je pitaju "šta se dešava", kao sve kul ajde napravimo 3, nije beg cicija.

Od prve epizode se znalo da je Halbrand Sauron.

Od prve epizode se znalo da je stranac Gandalf

Od prve epizode se znalo da će biti krivica Galadriel, ako Sauron završi kod vilenjaka.

Pozitivne stvari: Adar, vizualni efekti i scenografija vjerojatno najbolji ikad, muzika, Orci, pa i Morfidd Clark

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...