Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

A sto bi neko uopste mastao o tome da propadnu ffs, sta mi imamo od toga? Cilj valjda treba da bude da se omoguci koliko-toliko normalno sportsko okruzenje, a da mi uradimo svoj deo posla, sportski i organizaciono, te da napravimo bolji proizvod. Valjda bi san trebalo da bude da se KKP sa evroligaskim (ovde ne mislim bukvalno, vec kao odrednicu kvaliteta) timom siba sa evroligaskom Buducnoscu, Cedolimpijom, KKCZ... 

 

To je sve lepo, ali to u praksii ne postoji. Nece Partizan biti uredjen sve dok je nekom drugom interes da Zvezda bude ipak malo iznad.

 

Rekao bih i obrnuto, ali nisam imao prilike do sada da vidim stvari u ogledalu.

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Aman, bre, ljudi - cemu tolika mrznja medju navijacima?

Zbog par balvana koji nam sede u OBA kluba u zadnjih x godina i lece svoje frustracije na ustrb onoga sto je jedino bitno - sportsko rivalstvo i zajebancija.

Ko god me licno zna, a upoznao sam mnoge sa ovog i proslog foruma, zna da se drzim onog sportskog postovanja protivnika.

Ko dokaze suprotno - ima flajku  Partizanove rakije od mene.:classic_biggrin:

Ne pocinje kosarka od Nebojse i Duleta - jeb`li vas oni cim samo nih spominjete kao krivce zasto nam je kosarka ovakva kakva je.

U zemlji u kojoj se kosarkasu pre gledaju krvna zrnca nego umece, u kojoj menadzerski dilovi unistavaju i ono malo talenata, u kojoj je sljam iz rijalitija pstao pozeljniji uzor od postenog bavljenja sportom...  vi ocekujete neki uspeh?

Ain`t gonna happen!

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam sta da ti kazem. Ako bismo pokusali da budemo elementarno posteni na ovu temu, disparitet u nasu korist je postojao. Ne toliko dugo i sa takvim domasajem kako se zeli predstaviti fabrikovanjem i sindromom francuske sobarice (opusti se uinij, nije tebi upuceno) i uz neke prekide, ali jeste postojao pre nego sto je zaseo novi saziv kod koga smo donji. 

 

Nisam optimista da ce ovome skoro kraj, ali ako je ova podela karata nesto sa cime se treba pomiriti, onda dajte taj zamrzivac...

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu ovaj patkometrijski post na prethodnoj strani, dijaliza je veoma ozbiljna stvar. Gledao sam svojim očima kako ljudi propadaju iz dana u dan jer sam se bavio nečim usko vezanim. Ljudi obično idu 3 puta nedeljno i u inostranstvu ako neko jednu dijalizu propusti, momentalno se šalje policijska patrola na adresu. To svakog čoveka dosta iscrpljuje i zahteva dosta odmora, pravilne ishrane i svega što ide uz to. Samo sam mlade ljude viđao da rade nešto pored dijalize. Tako da, Dule nažalost nije sposoban da se posveti nečemu, pogotovu ne ovako psihički i fizički teškim zahtevima kao što je sport u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cooper said:

Koliko sam pohvatao, kako smo se mi rešili Gorde, tako su se Gljivice rešile ovog.

Poslednjih par utakmica je ulazio sa klupe.

 

Hoces reci, iznos koji ste dobili kao obeštećenje za Gordu ste samo prosledili za ovog , kako se vec zove, novog pg?

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam pohvatao, kako smo se mi rešili Gorde, tako su se Gljivice rešile ovog.

Poslednjih par utakmica je ulazio sa klupe.
Ne bih bas rekao. Koliko li je onda igrao prethodne utakmice ako je samo poslednju poceo sa klupe ili ako mu je smanjena minutaza na nekoliko poslednjih?
Ovo nisu bog zna koliko upecatljive brojke imajuci u vidu takmicenje. Odigrao je tu jednu sezonu sa NWG u Gonzagi. 454d8bdfd3024b35f5bf99e89eb18472.jpg
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

Stvarno mislim da je krajnje vreme da zatvorimo to Dule Vujosevic poglavlje i pocnemo da gradimo neki identitet i pronadjemo novi nacin rada i funkcionisanja u novim, bitno drugacijim okolnostima (ovde cak ne mislim pretezno na ovog udava koji steze i nas i sve oko nas, vec i na velike promene koje je ova igra dozivela na svim nivoima). 

 

Duji zelim sve najbolje, ali on nije, ne moze i ne sme biti Partizan. Nikuda se necemo maci sa stalnim vracanjem u proslost, dokumentarnim filmovima, lamentiranjem za starim, dobrim vremenima i pokusajima da vratimo i ozivimo modele koji su odavno mrtvi. To je klasicno zatvaranje u vremensku kapsulu i odbacivanje realnosti koje nas sasvim sigurno nikuda nece odvesti. 

 

Ne mozemo se sa izazovima aktuelnih dogadjaja boriti anahronizmima, a jos manje dozvoljavati da sudbinu kluba stavljamo u ruke jednog coveka koji uz to ima gomilu daleko bitnijih, zivotnih i licnih borbi. Za nas je nepametno, prema njemu nefer. 

 

Citiram tebe, odgovaram nesto sire.

 

Nacelno se slazem da treba primenjivati nova saznanja i uvoditi sveze ljude u posao, pre svega one koji na neki nacin ispeku deo zanata u NBA. Sigurno da nije potrebno trenirati sest sati dnevno ako neko postize bolje rezultate sa dva, ali trebalo bi svima da bude jasno da postoji niz preduslova da bi se tako nesto realizovalo kod nas.

 

Dule je covek sa mnogo vrlina i ne malim brojem mana, pa moze ljudima da se ne svidja zbog svog "dosijea" i antics raznih vrsta, to je razumljivo i legitimno. Ali to onda tako treba i reci, umesto price o navodno prevazidjenom modelu u nekom satro ultra-modernom dobu.

 

Nista se posebno nije promenilo, stavise stvari su jos gore nego sto su bile u Duletovo vreme - kako po nas tako i po celokupnu evropsku kosarku. U odsustvu valjane privatizacije koje vise nema ni u najavi, provereno najbolji i verovatno jedini odrzivi model jeste razvoj mladih igraca, njihova redovna prodaja i pokusaj stvaranja dovoljnog kontinuiteta da se istovremeno prave i vrhunski rezultati. Do danas, ne znamo za bilo koga ko je to bolje radio od Vujosevic Duska u regionu, a verovatno i celoj Evropi. Trinkijeri je bio jedna solidno zabavna ekskurzija, nasilno prekinuta, ali svakako neodrziva na srednji i duzi rok.

 

Kada bude neko novo sveze, ugladjeno, mudro ime, neki konkretan plan sta i kako dalje, a da je bolje od svega vidjenog i nije wishful thinking - javite.

 

Ne postoji klub u Evropi koji ne bi imao koristi od Duleta na mestu savetnika, a mi cemo da budemo toliko dostojanstveni i da kazemo "ne, hvala" jer nam ne ide uz nov "identitet". Slicno, prica o Duletovom zdravlju i kako ne bi bilo fer prema njemu da ga angazujemo je, onako, degute. Covek ne propusta priliku da naglasi da bez kosarke ne moze da zivi, da je proteran iz svoje zemlje, da voli Partizan, ali dati mu mesto savetnika u KKP bi mu narusilo zdravlje. Mislim, stvarno. Uzgred, ko je brinuo o njegovom zdravlju kada je jedini dizao glas protiv otrova koji nam se svakodnevno ubrizgava? Gde je bila ta silna sekiracija, o pomoci da ne govorim?

 

I za kraj, ako vec zudimo da zatvaramo poglavlja, kako bi bilo da se prestane sa redovnim spocitavanjem da kada god neko pomene Duleta ili napise nesto slicno mom prethodnom postu, odmah je Dule = Partizan. Dovoljno sam sezona, igraca i trofeja ispratio da meni to ne treba da se objasnjava. Od proslosti se ne zivi, ali Dule je jos itekako ziv (dao Bog jos dugo) i ima sta da ponudi onima koji nisu previse gadljivi na prethodne uspehe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goofy said:

 

DV nije Partizan.

Nijedan pojedinac nije Partizan.

 

DV nije smeo biti oteran na način na koji je oteran.

 

Mislim da niko sad ne očekuje DV-a na mestu trenera.

 

DV kaosavetnik bi bio neprocenjiva dobit za KKP.

I, ako ga zdravlje posluži, nadam se da ćemo ga dočekati na poziciji prof Nikolića.

Proći će i Vučićevsko-Čovićevska diktatura, kad-tad.

 

Ja nisam ni procitao post, a dao sam ti "thanks" da pokupis sve reakcije na post, tacno po 1.

 

Posle sam video da je i post dobar 😄 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije rang Gossa, ali Perkins je takodje igrao dosta dobro na Gonzagi i cudi me kako je zavrsio u Poljskoj.

 

Na vasem mestu ne bih bio nezadovoljan. On je ono sto vam treba, pass first plejmejker sa odlicnim pregledom igre i  pristojnim sutem za 3, ali videcemo u praksi kako ce to izgledati, nisam ga gledao odavno.

 

Slazem se da vas nece dici na neki novi nivo, ali ne znam koga bi mogli da dovedete da to uradi. Nisu toliko problem igraci koliko je problem ekipa kao celina i sto to dosta losije deluje nego prosle godine. Ni sa Filipovskim nema nekih vecih pomaka, ako ih uopste i ima.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...