Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Meni u ovoj prici oko Birce nije samo jasno kako neko misli da Partizan dovedete igraca koji je bio registrovan za drugi ABA klub (Borac) nakon isteka roka za prelaske unutar ABA lige. 

 

Tako da opustite se vi sto kukate na Bircu. Mislim da taj potpis ne bi bio moguc ili postoji neka rupa u pravilima (sto nije da nismo vidjali - kvazi-odlasci u inostranstvo i pozajmice). 

 

A inace, Traktorista >> Vuk sa Ontarija. U to nemam sumnje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni u ovoj prici oko Birce nije samo jasno kako neko misli da Partizan dovedete igraca koji je bio registrovan za drugi ABA klub (Borac) nakon isteka roka za prelaske unutar ABA lige. 
 
Tako da opustite se vi sto kukate na Bircu. Mislim da taj potpis ne bi bio moguc ili postoji neka rupa u pravilima (sto nije da nismo vidjali - kvazi-odlasci u inostranstvo i pozajmice). 
 
A inace, Traktorista >> Vuk sa Ontarija. U to nemam sumnje. 
 
 
Pa Birca potpisao za Borac 15. decembra, a tek od ovog kola pocinje drugi deo sezone i moguci prelasci medju abaligaskim ekipama. Bez problema moze da bude registrovan.
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alek The Great said:

Pa Birca potpisao za Borac 15. decembra, a tek od ovog kola pocinje drugi deo sezone i moguci prelasci medju abaligaskim ekipama. Bez problema moze da bude registrovan.

On je za Borac potpisao kao slobodan igrac koji nije igrao ni za jedan drugi ABA klub u toku sezone. 

Za Partizan, posle Borca, ne moze da potpise posle prozora za prelaske koji je bio do 7. Januara u ponoc.

 

Quote

Prema propozicijama takmičenja, timovi će moći da dovode igrače iz drugih ABA ekipa najkasnije do 7. januara u ponoć, jer 8. januara počinje 14. kolo. To znači da će dan posle Božića po julijanskom kalendaru biti kasno za transfere unutar ABA lige.

Naravno, dolasci "sa strane" biće mogući i posle 7. januara, pa će svakako biti promena, ali ne iz redova "jadranskih" rivala.

Krajnji rok za registraciju igrača je 1. februar i posle tog datuma klubovi nemaju pravo da "potpisuju" ni košarkaše iz sopstvenog omladinskog pogona.

 

 

Jedino sto moze biti rupa u pravilu je to sto je on iz Borca potpisao za Hirosimu pa tehnicki ne dolazi direktno iz Borca ali to bi bila prilicna glupost u pravilima. Mrzi me da citam kako je tacno napisano (da li je pominje termin "nastupao" ili "nastupa" za drugi ABA tim). 

Link to comment
Share on other sites

Partizan, pre svega, igra nedisciplinovano. To je do trenera, koji, nazalost, nema kontrolu nad ekipom niti ima potreban autoritet da je uspostavi.

 

U prvoj cetvrtini od faula u bonusu samo jedan nije bio za bacanja. Ekipa deluje amaterski, posebno u odnosu na njenu cenu.

 

Najsuncanije objasnjenje za nasu igru je i najmanje verovatno - da se razbijaju od treninga. Nije nemoguce, posebno kada su bas svi ocajni.

 

Suma sumarum, trenera ne bi trebalo menjati taman da se izgube svi mecevi do kraja. Ako nas svi zajedno kojim slucajem iznenade, super.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...