Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

3 hours ago, Del Piero said:

Nije rang Gossa, ali Perkins je takodje igrao dosta dobro na Gonzagi i cudi me kako je zavrsio u Poljskoj.

 

Na vasem mestu ne bih bio nezadovoljan. On je ono sto vam treba, pass first plejmejker sa odlicnim pregledom igre i  pristojnim sutem za 3, ali videcemo u praksi kako ce to izgledati, nisam ga gledao odavno.

 

Slazem se da vas nece dici na neki novi nivo, ali ne znam koga bi mogli da dovedete da to uradi. Nisu toliko problem igraci koliko je problem ekipa kao celina i sto to dosta losije deluje nego prosle godine. Ni sa Filipovskim nema nekih vecih pomaka, ako ih uopste i ima.

Slican igrac kao Goss, bukvalno kao da ih je isti tata pravio. Nema tu neke velike razlike, ali svakako nesto malo bolji igrac Goss za sad.  Idealan igrac za vas, zeljan dokazivanja, gledao sam ga i bice on dobar igrac i vi ste mu samo usputna stanica bar mislim. Za te pare ste dobili pravi value. IQ dobar, dobar suter, malo fizicki slabiji, ali nije mu to ni za odbranu neka velika prepreka..u uredjenom sistemu moze dati dosta. GTK je imao dobar skauting za strance ove sezone, tek su skoro pojacali domace snage..

 

Angola procvetao u Izraelu 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, LosmiSK said:

Slican igrac kao Goss, bukvalno kao da ih je isti tata pravio. Nema tu neke velike razlike, ali svakako nesto malo bolji igrac Goss za sad.  Idealan igrac za vas, zeljan dokazivanja, gledao sam ga i bice on dobar igrac i vi ste mu samo usputna stanica bar mislim. Za te pare ste dobili pravi value. IQ dobar, dobar suter, malo fizicki slabiji, ali nije mu to ni za odbranu neka velika prepreka..u uredjenom sistemu moze dati dosta. GTK je imao dobar skauting za strance ove sezone, tek su skoro pojacali domace snage..

 

Angola procvetao u Izraelu 🙂

ma bitno je da se avansno opljune, i da se naglasi kako se nad njima vrsi aparthejd.. a igrac cv-a ko i goss, plus placeno i obestecenje.. 

ovaj bi i nama bio pojacanje, a kamoli njima sto su im vezane ruke i noge.. smesna prica.. 

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, LosmiSK said:

Slican igrac kao Goss, bukvalno kao da ih je isti tata pravio. Nema tu neke velike razlike, ali svakako nesto malo bolji igrac Goss za sad.  Idealan igrac za vas, zeljan dokazivanja, gledao sam ga i bice on dobar igrac i vi ste mu samo usputna stanica bar mislim. Za te pare ste dobili pravi value. IQ dobar, dobar suter, malo fizicki slabiji, ali nije mu to ni za odbranu neka velika prepreka..u uredjenom sistemu moze dati dosta. GTK je imao dobar skauting za strance ove sezone, tek su skoro pojacali domace snage..

 

Angola procvetao u Izraelu 🙂

Ne bih rekao da su bas isti igraci. Goss je bolji i raznovrsniji strelac koji je prevashodno napadao kos, a onda iz toga delio asistencije, dok je Perkinsu uvek prva opcija dodavanje i koliko se secam nije neki prodor igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se u određenoj meri sviđa ovo što sam video na raznim "skauting report", statsima i ostalom. 

 

Deluje kao tip igrača kakav nama treba, školovan, dobra kontrola lopte, sa dosta dobrim šutem, pass first, itd. Verujem da bi takav igrač završio u nekom malo boljem klubu, da situacija u evropskoj košarci nije ovakva kavka je bila letos, pa i sada.

Statsi iz Poljske su dosta fini 14+6, ali primetno je da je ekipa igrala na veliki broj poena. Imao je fin broj šuteva za dva, oko 5 po meču, uz 55%, što je baš ok, ne znam da li u evropskoj košarci može "jako i do samog kraja", pošto na NCAA klipovima to gotovo da nisam video, ili pegla poludistancu. Naravno, bilo je tu dosta izgubljenih, kao faktor veliko usage-a, prve evropske sezone itd. Uostalom, očekivati da pass first plej nema TO, je baš iluzorno.

 

To nam sve u paketu, otvara određene kombinacije. Mislim da bi "visoki" mogli da dobiju više dobrih lopti i lakih poena, a ono čemu se posebno nadam, je bolja tranzicija, naročito sekundarna sa šutevima za Pejdža.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


P.S. Glede Kodija - zar igranje u COL nosi toliko manje pritiska, pa je ovolika razlika u njegovom ucinku?


Na prvu loptu rekao bih da je značilo što je imao Boutrajta uz sebe i još nekoliko igrača koji su bili opasni spolja te njemu otvarali više prostora za prodore ka košu.

Kodi očigledno nije dobar kao full time plej. Ima prilično lošu kontrolu lopte i često gubi istu pod pritiskom odbrane i nema osećaj za asistenciju. Mislim da će njemu, isto kao Pejdžu ranije, prijati pomeranje na poziciju 2. Očekujem da Perkins i Ali Nikolić zauzmu mesto pleja, a da na dvojci imamo Jaramaza, Pejdža i Kodija i da igramo mnogo više u onim postavama sa tri niska. U toj situaciji moraće da trpi minutaža Zagorca, Dangubića i Trife.

Mnogo će značiti za širenje protivničke odbrane da dovedemo i tu četvorku sa šutem za tri.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, realno *w said:

Meni se u određenoj meri sviđa ovo što sam video na raznim "skauting report", statsima i ostalom. 

 

Deluje kao tip igrača kakav nama treba, školovan, dobra kontrola lopte, sa dosta dobrim šutem, pass first, itd. Verujem da bi takav igrač završio u nekom malo boljem klubu, da situacija u evropskoj košarci nije ovakva kavka je bila letos, pa i sada.

Statsi iz Poljske su dosta fini 14+6, ali primetno je da je ekipa igrala na veliki broj poena. Imao je fin broj šuteva za dva, oko 5 po meču, uz 55%, što je baš ok, ne znam da li u evropskoj košarci može "jako i do samog kraja", pošto na NCAA klipovima to gotovo da nisam video, ili pegla poludistancu. Naravno, bilo je tu dosta izgubljenih, kao faktor veliko usage-a, prve evropske sezone itd. Uostalom, očekivati da pass first plej nema TO, je baš iluzorno.

 

To nam sve u paketu, otvara određene kombinacije. Mislim da bi "visoki" mogli da dobiju više dobrih lopti i lakih poena, a ono čemu se posebno nadam, je bolja tranzicija, naročito sekundarna sa šutevima za Pejdža.

 

 

Bargaining – The third stage of grief

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, n4l1m said:

ma bitno je da se avansno opljune, i da se naglasi kako se nad njima vrsi aparthejd.. a igrac cv-a ko i goss, plus placeno i obestecenje.. 

ovaj bi i nama bio pojacanje, a kamoli njima sto su im vezane ruke i noge.. smesna prica.. 

Poredjenje Goss-a koga su Ameri videli kao dobrog prospekta i draftovali ga i Perkinsa koga nisu ni uzimali u razmatranje ☺️
Goss kada je dolazio, mahom su svi bili zadovoljni i on je ispunio ocekivanja. Sada nije zadovoljan skoro pa niko.

Jedva su dogovorili sa Mekaduom ne bi li uopste nekoga i doveli, i u obzir su dolazili samo ovi sto igraju za sicu.

Ja licno sam zadovoljan profilom igraca koji je doveden, i zadovoljan sam sto je ocigledno zeljan dokazivanja. A za kvalitet ne mogu da pricam nista, vece su sanse da je tezak prosek, ali nije veliki rizik u ovoj situaciji i za te pare.
 

Edited by boki111
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, boki111 said:

Poredjenje Goss-a koga su Ameri videli kao dobrog prospekta i draftovali ga i Perkinsa koga nisu ni uzimali u razmatranje ☺️
Goss kada je dolazio, mahom su svi bili zadovoljni i on je ispunio ocekivanja. Sada nije zadovoljan skoro pa niko.

Jedva su dogovorili sa Mekaduom ne bi li uopste nekoga i doveli, i u obzir su dolazili samo ovi sto igraju za sicu.

Ja licno sam zadovoljan profilom igraca koji je doveden, i zadovoljan sam sto je ocigledno zeljan dokazivanja. A za kvalitet ne mogu da pricam nista, vece su sanse da je tezak prosek, ali nije veliki rizik u ovoj situaciji i za te pare.
 

 

To je bio klasicni tito post. Naravno da je smesno porediti Gossa koji je u izlaznoj godini bio WCC POY, clan idealne petorke NCAA turnira i jedan od najozbiljnijih kandidata za Wooden Award i Perkinsa koji bi tom istom Gossu bio bekap da je Few malo drugacije, klasicnije rotirao, i mada je igrao solidno i te i naredne godine, nikad nije bio ni blizu diskusije o najboljem koledz kosarkasu. 

 

Samo bih te ispravio - nije bas da niko nije zadovoljan, u pitanju je solidan igrac, samo tajming dovodjenja i postojanje drugih rupa u selekciji cine njegov dolazak pomalo ispraznim. Da ce pomoci, sigurno da hoce, no sad je uglavnom pitanje vredi li sve to u 12 i 5.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...