Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

37 minutes ago, Alek The Great said:

A ti si kao znao da je Petrusev ubod, gledao si ga na Gonzagi? Ja ga video neke godine u mladoj repki pa napisao na forumu da se pojuri. Mislim da tada nije ni bio na koledzu. Niko nije mogao ni da pretpostavi da ce igrati ovako dobro u prvoj seniorskoj sezoni. Ne mozes nekom takvom obecati da deli minutazu sa Mozlijem i Jankovicem. Gomili mladih igraca su prognozirali dobre karijere, pa nisu otisli dalje od kls-a. Uostalom, ko moze da garantuje da bi ovakve partije pruzao i u nasem dresu.
To da je trebalo dovesti boljeg igraca od Mike stoji, ali "koliko para toliko muzike". A Petrusev nije hteo da ceka sansu. Mozda cak ni on nije verovao u svoje mogucnosti.

 

Cekaj, hajde da ne banalizujemo sad. Niko od nas ovde nije profi skaut, ali neke stvari su (nekad) vristeci ocigledne. Mozes da prelistas repka topike i na starom forumu i vidis koliko ljudi je hvalilo Petruseva i izdvajalo ga iz te generacije, jos pre Gonzage na kojoj se potvrdio vec u frosh sezoni nastavljajuci da se igracki nadgradjuje, da bi vec naredne napravio ozbiljan kvalitativni iskorak. Nije vazno kako se gledalo, da li prost eye-test ili napredni statsi (u napadu pre svega) ili sve zajedno, apsolutno je neodrzivo reci da je nekakvo epsko iznenadjenje to sto igra odlicno u ABA. Sasvim je idiotska prica o nedovodjenju Petruseva zato sto je kao trazio garancije u vidu minuta jer je to strasno bahato, pa smo u odgovor doveli jednog Miku, stranca, da igra maltene iste te minute uz gotovo nikakvu produkciju. Uopste ne verujem u tu pricu, a ako je i istinita, to ne da nije argument u korist tzv. uprave, nego jos jedan krajnji idiotizam za koji zasluzuju da ih razvlace na sve strane sveta dok se sunce oko zemlje krece.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ces ti replicirati. Nisam skontao da li mislis da branim upravu i njihove poteze ili si mislio generalno. Ja takodje nisam zadovoljan Mikom.
To sto neko navija za Partizan od malena ne znaci da ce igrati za taj klub. Misko je odlucio (nagovorio) da svog igraca ima u svom klubu. Da li ce se to pokazati kao dobar potez vreme ce pokazati. Ovo sto on sad ima dobre stats-e ne znaci da ce napredovati i u nekoj bliskoj buducnosti zaigrati u NBA ili neku EL. Mega je tim bez ikakvog sportskog motiva. Tim se sklapa da se od 5-6 igraca izdvoje 2-3, a ostali su tu da im pomognu u tome. Zaista sam sumnjicav u igrace koji su pravili stats-e u toj ekipi.

Link to comment
Share on other sites

Kakav grb leptejebo :D

 

Inace duze vreme se kanim da napišem jednu jeres na temu Petruseva. Unutrasnji insekt mi govori da je mali prehajpovan diz dejs i da njegovi dometi sigurno nece biti značajna uloga u Nba. 

 

Jednostavno nije master level ni u cemu, i ova dominacija u aba ligi može žešće da zavara. Ok, stoji da je mlad i da moze da se upgrade-uje, ali da bude znacajan igrač za nba sumnjam. To da ode i da odigra nesto sporedno, to zaista ne vidim kao problem. Npr. poredjenje statsa sa mladim Jokicem...to mi je bas wtf. Znači pre bih rekao da može napraviti znacajan impakt u EL, uz dobar razvoj, nego da ode i nestane u Nba. Razlozi - kad se bude nasao sa fizicki mocnijim igracima, nece imati trikova i alata kojim ce to nadomestiti. Navikao je sad da bude dominantan u paru sa MS i jos su dobro utrenirani i koncentrisani na 1 meč nedeljno. Šut tanko, ulaz tanko...pričam iz ugla top kvaliteta. Ima dobre reakcije, solidan iq, malo me podseca na Šarića, ali mi je Dario ipak nešto namazaniji i talentovaniji. Mozda neka kombinacija Žižića i Sarica. Jer za vrhunsku nba peticu ipak nema fizikalije, a za nba krilnog centra domet i vestinu. 

Moze na kraju da izadje kao solidan igrac za repku i naravno EL. Ali znajuci Miska očekujem da ga ubaci negde u nba i da tamo zaradjuje, mahom s klupe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Alek The Great said:

Znao sam da ces ti replicirati. Nisam skontao da li mislis da branim upravu i njihove poteze ili si mislio generalno. Ja takodje nisam zadovoljan Mikom.
To sto neko navija za Partizan od malena ne znaci da ce igrati za taj klub. Misko je odlucio (nagovorio) da svog igraca ima u svom klubu. Da li ce se to pokazati kao dobar potez vreme ce pokazati. Ovo sto on sad ima dobre stats-e ne znaci da ce napredovati i u nekoj bliskoj buducnosti zaigrati u NBA ili neku EL. Mega je tim bez ikakvog sportskog motiva. Tim se sklapa da se od 5-6 igraca izdvoje 2-3, a ostali su tu da im pomognu u tome. Zaista sam sumnjicav u igrace koji su pravili stats-e u toj ekipi.

 

Ne mislim da branis upravu, niti bi to mogao bilo ko sa bar jednom fosnom u glavi. Vec sam napisao 2 puta, ne verujem uopste u tu pricu o minutima i 'neprepoznavanju' Petruseva jer tu nije bilo sta da se 'prepoznaje'. Ocigledno su drugi razlozi (Misko i neke njegove otvorene ili zatvorene kombinacije, uz mozda jos neki sitniji interes sa strane) uticali na to da Filip ne zaigra za KKP. 

 

3 minutes ago, Obi-Wan said:

Kakav grb leptejebo 😄

 

Inace duze vreme se kanim da napišem jednu jeres na temu Petruseva. Unutrasnji insekt mi govori da je mali prehajpovan diz dejs i da njegovi dometi sigurno nece biti značajna uloga u Nba. 

 

Jednostavno nije master level ni u cemu, i ova dominacija u aba ligi može žešće da zavara. Ok, stoji da je mlad i da moze da se upgrade-uje, ali da bude znacajan igrač za nba sumnjam. To da ode i da odigra nesto sporedno, to zaista ne vidim kao problem. Npr. poredjenje statsa sa mladim Jokicem...to mi je bas wtf. Znači pre bih rekao da može napraviti znacajan impakt u EL, uz dobar razvoj, nego da ode i nestane u Nba. Razlozi - kad se bude nasao sa fizicki mocnijim igracima, nece imati trikova i alata kojim ce to nadomestiti. Navikao je sad da bude dominantan u paru sa MS i jos su dobro utrenirani i koncentrisani na 1 meč nedeljno. Šut tanko, ulaz tanko...pričam iz ugla top kvaliteta. Ima dobre reakcije, solidan iq, malo me podseca na Šarića, ali mi je Dario ipak nešto namazaniji i talentovaniji. Mozda neka kombinacija Žižića i Sarica. Jer za vrhunsku nba peticu ipak nema fizikalije, a za nba krilnog centra domet i vestinu. 

Moze na kraju da izadje kao solidan igrac za repku i naravno EL. Ali znajuci Miska očekujem da ga ubaci negde u nba i da tamo zaradjuje, mahom s klupe.

 

Iz vizure ovog i ovakvog KKP, rasprave na temu je li Petrusev NBA kalibar ili ne su potpuno deplasirane, pa cak i smesne. Ekipa u kojoj igraju razni Jankovici i Mike treba sad da bude gadljiva na Filipa zato sto mozda ipak nece biti nista vise od solidnog EL centra... Mislim zaista... Kakve god limite imao, u pitanju je jedini pravi domaci prospekt koga je (bar na papiru) bilo moguce dovesti i tu nema mnogo price. Druga je stvar sto verovatno fakticki bas i nije bio toliko 'dostupan' pa su svi ovi redovi koje kuckamo ponesto i besmisleni.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Iz vizure ovog i ovakvog KKP, rasprave na temu je li Petrusev NBA kalibar ili ne su potpuno deplasirane, pa cak i smesne. Ekipa u kojoj igraju razni Jankovici i Mike treba sad da bude gadljiva na Filipa zato sto mozda ipak nece biti nista vise od solidnog EL centra... Mislim zaista... Kakve god limite imao, u pitanju je jedini pravi domaci prospekt koga je (bar na papiru) bilo moguce dovesti i tu nema mnogo price. Druga je stvar sto verovatno fakticki bas i nije bio toliko 'dostupan' pa su svi ovi redovi koje kuckamo ponesto i besmisleni.

 

Slažem se da je moj post više za neku drugu temu, ali me ponukala aktuelna priča kod vas. Neka prebace moderatori gde misle da je to odgovarajuće (možda aba tema).

Čak i ja sumnjam da je bilo ko imao protiv da dovedete Petruševa, osim zbog garantovanih minuta i reperkusija na hemiju ekipe zbog toga. Pa to ni limar koji ne poznaje košarku ne bi stopirao.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jedan Nikola Jankovic je bio MVP ABA lige, a Zagorac u dresu Mege davao 30ppg Buducnosti u plejofu.

And yet, here we are.

 

Ne bih imao sta reci za Jankovica, medjutim Zagorac je potpuno druga prica. Nije mu Misko sredio da natrpa Buducnost, u pitanju je bio cist talenat. Posle toga je doslo zapadanje u ozbiljan egotrip na sta su se nadovezale povrede. Kombinacija ta dva faktora je dovela do toga da nije nimalo napredovao, vec naprotiv, u KKP je dosao kao i u kosarkaskom i u fizickom smislu de fakto losiji igrac od zgoljavka iz Mege. Sto je najgore, taj trip se zadrzao, pa ne vidimo (niti cemo videti, to je sad ocigledno) da napreduje ni za ovo vreme koliko nosi crno-beli dres.

Link to comment
Share on other sites

Pošto još jedino ja na svijetu celom nisam napisao nešto na temu Petrušev, evo:

 

Prvo, potpuno je nerealna priča da je Petrušev, od kako je postao Miškov, mogao da završi u Partizanu. Partizan već odavno nema ništa da ponudi Miškovim top prospektima i evo neka se neko seti kada je poslednji put neki završio kod nas. Miško kroz Megu već ima dobro utabanu stazu za svoje zlatne koke, jedina prednost koju KKP teoretski ima u odnosu na Megu je što igra Evrokup, a to je takmičenje za koje Miška savršeno zabole u smislu podizanja vrednosti igrača.

 

Ali hajde da zamislimo hipotetičku situaciju da je Miško iz nekog misterioznog razloga rešio da ponudi Petruševa Partizanu. Pa ne da bi tražio garantovanu minutažu za njega, nego i garantovani broj uzetih šuteva. Jer ih Petrušev u Megi ima skoro dvadeset po meču. Zna se kako se budži statistika u Megi i nešto vrlo slično bi se tražilo i od KKP-a. Prema tome, u ovoj hipotetičkoj situaciji uprava je napravila dobar potez, jer bi KKP morao da se pretvori u razvojni klub za Petruševa. A koliko god da je dečko dobar i koliko god da je KKP olupina, ovo bi bilo zakopavanje u još jedan nivo niže.

 

I to ne bi trebalo mešati sa dovođenjem Mike. Koliko god Mika bio promašaj, to i dalje ne znači da bi dovođenje Petruševa pod Miškovim uslovima bio dobar potez.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tako kažemo
EpDn49TXcAMZXS3?format=jpg&name=medium
Dečak kome roditelji navuku xxl dres Mišela Lazarevića osuđen je na doživotno neigranje u Partizanu.
Što me dovodi do sledećeg pitanja - kako je uopšte bilo moguće nabaviti dres gorepomenutog igrača sa brojem 8, osim ako ti isti nije dat od strane ekonoma ili žene koja je iste prala u vešernici?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel neko gledao ovaj Metropolitan? Drago mi je naravno što smo izbegli Unikahu jer su uz Loko i Virtus najveći favoriti u EK ali mislim da su ovi "Francuzi" daleko od naivnih. U FR ligi su ispred Asvela, Monaka i Burga (od koga smo izgubili dva puta). Svakako mislim, da, uz dalji napredak u igri, koji je vidljiv, koliko god se nervirali, imamo solidne šanse da budemo ispred njih i Trenta. Loko je već dosta iznad. Sa njima će moći ukoliko se vratimo u onaj mod od pre prekida sezone.

 

Odbrana i hustle su tu ali moramo da radimo na više opcija u napadu i da nam bekovi poboljšaju kontrolu lopte pod pritiskom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

U FR ligi su ispred Asvela, Monaka i Burga (od koga smo izgubili dva puta).

 

Ali su jedino i izgubili od Burga u prvenstvu. 

Ja nikad nisam voleo kad igramo protiv francuskih ekipa, ali u svakom slučaju verovatno bolje nego Unikaha. 

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arsenije Pesic said:

 

Ali hajde da zamislimo hipotetičku situaciju da je Miško iz nekog misterioznog razloga rešio da ponudi Petruševa Partizanu. Pa ne da bi tražio garantovanu minutažu za njega, nego i garantovani broj uzetih šuteva. Jer ih Petrušev u Megi ima skoro dvadeset po meču. Zna se kako se budži statistika u Megi i nešto vrlo slično bi se tražilo i od KKP-a. Prema tome, u ovoj hipotetičkoj situaciji uprava je napravila dobar potez, jer bi KKP morao da se pretvori u razvojni klub za Petruševa. A koliko god da je dečko dobar i koliko god da je KKP olupina, ovo bi bilo zakopavanje u još jedan nivo niže.

Nije ni Miško veverica. Ova naša olupina se prošle godine ipak borila za vrh EC, a ove je nominalno tim ostao isti pa iako smo (ne)očekivano pali, ipak nismo baš kanta i borićemo se kako-tako za Top 8. To ipak nije tim kome bi Miško tražio da bude igralište za njegovu bebicu. Kad tome dodamo činjenicu da KKP još uvek ima status kod svojih navijača, Mišku ne bi trebalo da ga horski napušavaju, za početak na mrežama a možda sutra i u hali. Ispao bi on osnovni krivac za posrtanje kluba, ako bi do njega došlo. Šta će mu to?

 

Ok, on je procenio da mu je važnije da mu Petrušev igra bez obaveza i to je ok iz tog ugla. Da je procenio da bi malom više koristilo da bude u pravom takmičarskom pogonu, da oseti tvrdo, nervozu, pritisak, verovatno bi našao zajednički jezik sa našima i tražio bi da se obrati pažnja na njega ali ne verujem da bi postavio kvotu tipa svaka druga lopta ide malom da se igra.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...