Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

18 minutes ago, Vamos Laki said:

Nisu svi treneri u EL krem da le krem. Vovoras, Parker, Ponsernau...Siler nedokazan jos u EL uslovima, a nije ni Kurtinaitis neki mag.

 

 

evo gledam spisak euroleague trenera

https://www.euroleague.net/competition/coaches

 

recimo da sa relativnom sigurnošću mogu da kažem kako je u ovom trenutku bolji trener od atamana, aita, duška ivanovića, kurtinaitisa, obradovića.

ne znam ove trenere iz asvela, valensije, žalgirisa i panatinaikosa pa mi je glupo da kažem da je bolji od njih.

 

relativno mi je egal sa paskualom, sferopulosom i barcokasom ali da kažemo da su oni recimo kvalitetniji.

 

daklem od 18 trenera, on je ispred 5 ili 9. 

 

od eurocup trenera ne znam nikoga osim domaćih tj xsfrj i pashutina. tu je bolji od svih meni poznatih

https://www.eurocupbasketball.com/eurocup/competition/coaches

 

dodaj još željka o. koji je uzeo pauzu da igra bejzbol i kari pešića ako nije u penziji (mada je pitanje da li je kari u ovim godinama bolji od trinkija) - teško da može da padne ispod 15e pozicije trenera koji su u evropi

9 minutes ago, realno *w said:

 

Koja dva šutera? Ok Volden, ko je drugi?  Jedino ako računar Redinga, koji je odigrao tipa po 3 tekme u oba tekmičenja i završio sezonu, te je njegov impakt na našu igru na uzorku cele sezone, bio minimalan.

 

 

marcus page je drugi šuter

 

 

edit

što se tiče poređenja waldena i mekintajera, rekao sam lepo da je mekintajer proper plejmejker. tu nema diskusije da je zamena u plusu za partizan. da tim ima više šutera, siguran sam da bi igra bila daleko bolja & da bi imali više pobeda do sada. tip je dobar igrač ali mislim da je problem u odnosu na to kako je konstruisan roster još prošle godine

 

mekintajer fantastično šutira u EC do sada za tri, na malom uzorku i na malom broju pokušaja. 

e sad, moj eye-test na tekmama protiv huventuda, breše i pola tekme budućnosti, kaže da je njegov šut za tri klimav - jednom zabode pa jednom cigle baci

 

na midrangeu je daleko komotniji i pre svega donosi pametne odluke u odnosu na dešavanja na terenu, pa verujem da će za dva procenat ostati slično dobar. u aba ligi vidim da šutira daleko slabije za 3 na još mizernijem broju pokušaja, što govori da, ubacivao te pokušaje ili ne, neće on biti ta prevaga u šutu dugoročno.

 

što se odbrane tiče, slažem se da ima alate da bude dobar. opet, na tom mom nevelikom uzorku je imao promenljive partije tokom tekme, standardna nezainteresovanost i štekanje u određenim delovima utakmice tipišna za američke plejmejkere. kod voldena to nije slučaj

 

longstoryshort, mislim da je bolji igrač od waldena ali da mu treba (tj partizanu) više šutera da bi se isplatio do kraja

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, đubrivo. said:

 

evo gledam spisak euroleague trenera

https://www.euroleague.net/competition/coaches

 

recimo da sa relativnom sigurnošću mogu da kažem kako je u ovom trenutku bolji trener od atamana, aita, duška ivanovića, kurtinaitisa, obradovića.

ne znam ove trenere iz asvela, valensije, žalgirisa i panatinaikosa pa mi je glupo da kažem da je bolji od njih.

 

relativno mi je egal sa paskualom, sferopulosom i barcokasom ali da kažemo da su oni recimo kvalitetniji.

 

 

Ok, to je već druga stvar, čist "subjektivni osećaj", potpuno izuzet od bilo kakvih drugih pokazatelja, pre svega rezultatskih.

 

Recimo, Trinki je 4 godine stariji od Paskvala, opet dok je Trinki vodio Veroli u drugoj italijanskoj ligi, Ćavi je osvajao Evroligu sa Barselonom, imao 10-0 u regularnom delu, 10-2 u plejofu, te ukupno imao +28 na fajnal foru, jedna od najdominantnijih sezona nekog kluba, ikada. Uz to, 4 titule u Španiji osvojio, još dostak upova, superkupova, 4 puta bio trener godine.

 

Čak i u Panatinaikosu, koji se ne smatra preterano uspešnjom njegovom epizodom, je za 3 godine imao 2 titule, 2 kupa, 2 puta trener godine.

 

Uvek možeš reći da je ovaj vodio jače ekipe, ali onda tom logikom možemo uzeti u obzir bilo kog trenera neke osrednje ekipe, sa dobrim rezultatima.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, realno *w said:

 

Ok, to je već druga stvar, čist "subjektivni osećaj", potpuno izuzet od bilo kakvih drugih pokazatelja, pre svega rezultatskih.

 

Recimo, Trinki je 4 godine stariji od Paskvala, opet dok je Trinki vodio Veroli u drugoj italijanskoj ligi, Ćavi je osvajao Evroligu sa Barselonom, imao 10-0 u regularnom delu, 10-2 u plejofu, te ukupno imao +28 na fajnal foru, jedna od najdominantnijih sezona nekog kluba, ikada. Uz to, 4 titule u Španiji osvojio, još dostak upova, superkupova, 4 puta bio trener godine.

 

Čak i u Panatinaikosu, koji se ne smatra preterano uspešnjom njegovom epizodom, je za 3 godine imao 2 titule, 2 kupa, 2 puta trener godine.

 

Uvek možeš reći da je ovaj vodio jače ekipe, ali onda tom logikom možemo uzeti u obzir bilo kog trenera neke osrednje ekipe, sa dobrim rezultatima.

 

 

 

tebratore, napisao sam bukvalno

Quote

relativno mi je egal sa paskualom, sferopulosom i barcokasom ali da kažemo da su oni recimo kvalitetniji.

 

ajde svaki post po dva x da pišem:

rekao sam da je bolji od atamana, aita, ivanovića, kurtinaitisa i saleta obradovića + verovatno od nekih likova koje ne znam, oni koji znaju će prosuditi o svom trošku - trenere iz asvela, valensije, žalgirisa i panatinaikosa

 

daklem, za paskvala, sferopulosa i barcokasa sam rekao da budu u fijoci "bolji od trinkija" iako ja mislim da su relativno egal

....

mislim, ako ćemo da gledamo isključivo po učinku u trofejima, onda će treneri najkvalitetnijih timova uvek biti najbolji, jer i u lošoj sezoni oni pokupe neki trofej i uđu u neko polufinale ili finale

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, đubrivo. said:

još jedna stvar koju ću smehotresno da lupim a tiče se prednosti dobijanja gotovog rostera od trinkijerija : da li je to uopšte roster koji odgovara scepanovicevoj trenerskoj logici? nije da trenutno postoje nekakve naznake da ima jednu ali zašto bi ono što je trinkijeva primarna ideja morala biti i vladova

 

nije da ima veze to šta ti je bio forte kao igraču, pa da onda to obavezno želiš i kao trener, tek meni je kod ove ekipe daleko veći problem nedostatak suterskih opcija od centra. 

 

za moj ukus je i prošle godine to bila suterski jako tanka postava a sada iako imate pravog pleja, nemate ni tog drugog (prvog) pouzdanog sutera u waldenu. 

 

jaramaz je napredovao, bata gorda, thomas i legenda kaže zagorac će nekada imati veče ali ne vidim kako to može da funkcioniše na većem uzorku. možda je ona dziletova budućnost bila slično kamenjarska kada je uzela aba? ili knicksi kada su pobedili 2x dallas mavericks?  

 

eto željko sutra da dođe ne znam kako bi to rešio bez doselekcije od tri solidna sutera ili jednog plaćenog ubice. 

 

Ovi problemi su dijagnostikovani prakticno jos na pripremnim tekmama, uz jos neke druge koje nisi pomenuo. Svakako da mi je to smetalo i uticalo na moju ocenu dometa za proslu sezonu. Nije neka tajna da najblaze receno nisam bio fan kompletnog naseg backcourta. Medjutim, Andrea je nekako uspeo da stvari dovede dotle da svi budu deo jedne funkcionalne celine, iskljucujuci ili svodeci na minimum izlazenje iz opanaka. Znaci, tokom sezone su se pravile modifikacije, pomerao je piune sve dok nije dosao do optimalne postavke. Dakle, Trinki je taj koji je morao proci (tj. voditi) taj proces trazenja (a bese prilicno nelep i trajase koji mesec). S tim u vezi je i sam taj tim bio nedovrsen, nekakva draft verzija, gde je prirodno rupe trebalo dopuniti i nedostatke ispeglati doselekcijom izmedju dve sezone, pa je proslu valjalo posmatrati kao jednu etapu do dolaska do tog tima za neka velika dela. Taj zadatak je trebalo da obavi Andrea, sad sto to nije ispalo tako, druga je prica. Mozda se Vladi ne dopada roster, mozda nije kompatibilan sa njegovom licnom kosarkaskom filosofijom, ali ako si vec prihvatio posao, sa svim datostima, onda valjda neces ponovo otkrivati tocak koepizdematerine. Nagledao si se recimo 1 Paigea u obe varijante, video si ko je i sta je u igrackom smislu, sta moze i sta ne moze i ti se sad umesto da dalje gradis na onome sto je vec utvrdjeno i empirijski potvrdjeno, vracas unazad da ponovo 'otkrivas' i neminovno dodjes do istog zakljucka. Obesmisljavas kako sopstveni, tako i rad svog prethodnika - neces oberucke da prihvatis tu privilegiju koje je logicna posledica hronologije, nego voljno usporavas i ugrozavas proces ciji bi trebalo da si glavni pokretac. Na sta bi ljudska civilizacija licila da je takav princip bio usvojen i primenjivan. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vamos Laki said:

Ja mislim da je uini preterao. Ne bih smeo da se kladim da je bolji od Atamana (znam, znam), Ivanovica, niti da kazem da je u rangu Paskvala.

Al da, top15 je i dalje.

 

meni je ataman baš trešina od trenera. ovaj uspeh sa efesom je uspeh čoveka koji je dao larkinu i vasi odrešene ruke ali iskreno, nisam nešto impresioniran njegovim vođenjem tekme ili ne daj bože adaptacijom na situacije čak i u ovim stelarnim trenucima njegove karijere. a uvek je imao krcate rostere i timovi su mu često izgledali smešno

 

 

edit @SteveFrancis#3 slazem se

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od Efesa prošle sezone kvalitetniju košarku u poslednjih 20 godina je igrao eventualno Real u primeu i možda Barsa u onoj Paris f4 sezoni. E sad jeste Larkin bio dominantan (Vasa tek druga banana, ne idu u istu rečenicu), ali mora da ima nešto i do trenera. Ivanović je uzimao i neke titule u Španiji i to ne sa glavnim favoritom, nije to za baciti, dok je poređenje sa Pascualom stvarno neozbiljno imho.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ivanovic je pre deset godina bio za dve klase bolji trener, za paskvala sam objasnio - meni licno najbolja igra jedne evropske ekipe je ta barca. opet, proslo je dovoljno godina a da on nije uspeo da vaspostavi nesto na tu temu, sto mi govori da je bilo i do navara i ekipe koja je cepala taj basket

 

o atamanu necu da pricam za sada, jer mislim da je tipa sale djordjevic trenercina za njega. evo ima istu ekipu ove sezone, vratice se larkin pa da vidimo

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Od Efesa prošle sezone kvalitetniju košarku u poslednjih 20 godina je igrao eventualno Real u primeu i možda Barsa u onoj Paris f4 sezoni. E sad jeste Larkin bio dominantan (Vasa tek druga banana, ne idu u istu rečenicu), ali mora da ima nešto i do trenera. Ivanović je uzimao i neke titule u Španiji i to ne sa glavnim favoritom, nije to za baciti, dok je poređenje sa Pascualom stvarno neozbiljno imho.

Potpis na post.

Pritom ne samo prosla sezona, i pre 2 godine je Efes igrao brutalno kad su igrali finale EL. Apsolutno ne stoji prica, igraci se skupili i toeto.

Meni je npr Trinki u rangu s Barcokasom, iako im filozofije nisu iste.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

Kako te bre nije sramota? Ti ćeš da nam objasniš za šta se mi borimo? Za peto mjesto u grupi cipiripi kupa sa ekipom koja bi se u prošloj sezoni prošetala makar do finala? Ovo je naš domet jel tako, ova igra i ova uloga?

 

Ovo podjebavanje ako nije za ban ne znam šta jeste.

Ti si, Son, izgleda dio onog narativa koji je podrazumijevao da KkP prosle sezone osvaja Eurokup. Sto je notorna glupost i ne znam uopste ko je pokrenuo tu pricu. Uostalom, pisao sam vec o tome.

To bi bilo jednako onome da ja pretpostavim da Zvezda osvaja Euroligu i onda kad ju, chuda li chudesnoga, ne osvojimo, tjeram Obradovica iz kluba.

Na forumu ima previse 'struchnjaka', jednima ne odgovara Scepo, drugi pljuju po Rochestieju...nuff said 🙄

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kosta said:

Ti si, Son, izgleda dio onog narativa koji je podrazumijevao da KkP prosle sezone osvaja Eurokup. Sto je notorna glupost i ne znam uopste ko je pokrenuo tu pricu. Uostalom, pisao sam vec o tome.

To bi bilo jednako onome da ja pretpostavim da Zvezda osvaja Euroligu i onda kad ju, chuda li chudesnoga, ne osvojimo, tjeram Obradovica iz kluba.

Na forumu ima previse 'struchnjaka', jednima ne odgovara Scepo, drugi pljuju po Rochestieju...nuff said 🙄

Pa ako bi u martu imali najbolji skor u evroligi, nije bas nerealno nadati se da cete doci do zavrsnice. Uz potpunu ogradu o price sta bi bilo kad bi bilo, ne vidim kako je paralela izmedju posmatranja rezultata Partizana u martu i Zvezde u oktobru ove godine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bole Tyson said:

Pa ako bi u martu imali najbolji skor u evroligi, nije bas nerealno nadati se da cete doci do zavrsnice. Uz potpunu ogradu o price sta bi bilo kad bi bilo, ne vidim kako je paralela izmedju posmatranja rezultata Partizana u martu i Zvezde u oktobru ove godine

Paralela je u tome da je tih dana odjednom postalo normalno pisati da je KKP skoro pa vec osvojio Jurokup.

Link to comment
Share on other sites

Meni Trinki nije bio u top 15 pre Partizana, bio je dobar ali taj neki drugi ešalon. No ovde je pozitivno iznenadio i stvarno se video "pečat". Sada mi je sigurno u top 15.

I mislim da je izvukao 100% iz tima, i to tako da bukvalno ni promil više nije mogao da se iscedi.

Takođe mislim da je u EC bio jako blizu finala, pa i osvajanja.. Zbog skockanosti, zbog domaćeg terena, pa i nešto ne videh neku ozbiljnu konkurenciju.

E sad jbg..

Lestvica je visoko postavljena. Dve krucijalne pozicije u košarci, trener i plej, promenjene... Donekle i treća sa Mikom, ali tu je ostao Mozli..

Uz sve jake činjenice da je Šćepa bio deo štaba, da je CMM u nekom smislu i pojačanje u odnosu na Voldena.

Takođe, i prošle godine mi je bio tanak domet za 3p. Nema tu ,osim Voldena, ni Birčevića kome je šut za 3p možda i jedini košarkaški elemenat vredan poštovanja.

Ne znam, imam utisak da je samo Trinki iz ovog tima mogao izvući 100%, i da čak ni veće ime od Šćepe to ne može. Zato je glavni zajeb (po meni) ne zadržavanje trenera a zadržavanje rostera rostera koji je isti selektirao.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu šta se napiše u besu tokom ili neposredno tokom utakmice, mišljenja sam da bar 90% grobara sa foruma ne bi tek tako oteralo Šćepu pa tek onda selo da razmisli ''Uf, jebote, šta sada'', niti bi pristali na Jakovljevića ili slične pojave. Bezveze mi je da se uopšte ozbiljno raspravlja o tome.

 

Druga stvar, priča o Šćepinoj košarkaškoj filozofiji i da li se rUster uklapa u istu mi je baš preuranjena. Drugari, naš klub nije dobacio do toga da vidimo šta i kako on želi da igramo. Na stranu početna skepsa prema novom treneru, ubeđen sam da je najveći deo negativnih reakcija posledica zgranutosti odlukama donetim na ovim početnim mečevima, posebno tokom prvih par. Svi detalji su precizno navedeni nakon svake utakmice, pre svega od strane Realnog, Džepa i Frenčajza a eto, nije ih mrzelo da ih opet taksativno navedu. Mogu da potpišem da niko, apsolutno jebeno niko od nas, kakvo god predznanje imao o košarci ne bi pravio gluposti tipa zaboravljen Mozli na klupi sat i deset minuta. Dakle, tu nije u pitanju da li imamo ili nemamo strpljenja za novog trenera početnika nego smo se s pravom pitali da li je on uopšte pod vinklu. Čuđenje je bilo utoliko veće jer on nije pao s neba kod nas nego ipak ima značajnu istoriju u ovom klubu. I kako da se čovek ne iznervira posle svake od tih utakmica i da se ne upita šta se dešava?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ubacuje li iko u racunicu ovu nakaradnu 'korona sezonu'?

Meni je tesko da gledam utakmice bez publike, imam osjecaj da pratim malo jaci pripremni turnir a ne zvanicna takmicenja, mogu misliti kako je tek igracima.

 

Mi smo prosle godine bili ratnicka ekipa kojoj je impuls sa tribina sigurno mnogo znacio. Ubjedjen sam da bi jedan od dva domaca poraza bio izbjegnut da je bilo publike, samim tim ni otvaranje sezone ne bi ovoliko lose izgledalo.

 

Posebno me nervira sto se stav prema Vladi/ekipi zauzeo prakticno poslije prve tekme i sto ce se tesko promjeniti. Mika je npr sahranjen u startu a covjek definitivno nije drvo kakvim se ovde predstavlja.

 

Ono sto fali ovoj ekipi je sut ali to smo najavljivali i prije sezone...

 

Ja jos imam strpljenja za Japanca a ne vidim ni kvalitetnu zamjenu u ponudi. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Posebno me nervira sto se stav prema Vladi/ekipi zauzeo prakticno poslije prve tekme i sto ce se tesko promjeniti.

 

Da, inače igramo neuporedivo bolje nego tada, ali eto ljudi iz sujete to neće da priznaju :D

 

Ja sam mu prvi odao priznanje kada je protiv Venecije barem izbacio eksperimente sa startnom postavom, te držao duže Tomasa u igri. Ali to je tek deo. Ostaje mu još jedno 10 krupnih stavki, od kreiranja pozicija za Pejdža, preko rotacije na visokim igračima, timske odbrane pike, etc. Za škartiranje Angole sam se već pomirio, tu se očigledno ništa neće promeniti, makar na štetu Partizana.

 

edit: i ako može da prestane da ulazi u sukobe sa igračima.

 

 

1 hour ago, Ne sam Safete said:

Mika je npr sahranjen u startu a covjek definitivno nije drvo kakvim se ovde predstavlja.

 

Čak i nije poenta koliko je on drvo ili ne, koliko u tome da je na tržištu bilo jako puno ozbiljnih i dokazanih igrača, sa kojima bismo imali veće ambicije. 

 

To da li je Mika drvo, tek ćemo da vidimo, daje znake života, ali mi direktni protivnici nisu relevantni. Kako god, rekao bih da je best case scenario 10-12p + 4-5sk, iz pozicija koje mu drugi naprave i to je to.  Da je loše - nije, da je moglo mnogo bolje, itekako jeste. Ali i do toga ima dosta posla za njega i Šćepa.

 

 

Quote

Ono sto fali ovoj ekipi je sut ali to smo najavljivali i prije sezone...

 

Fali 1001 stvar u ovom trenutku, ali da zanemarimo sve ostalo, nedostaje recimo odbrana, posebno ta timska.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...