Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

8 hours ago, Patriota iz kauca said:

Danas tim koji je prošle godine bio sve redom, pojačan KMM igra kući protiv bolje, kvalitetnije i skuplje ekipe Cedevita Olimpije.

 

Vlado, neznalice - *ebi se i ne pravi alibi, hoću dvaes razlike večeras i Angolu.

 

Pa nije to taj tim, nema prvog pleja i prvog centra iz te ekipe.

 

Ne znam zasto protivnika nazivate Olimpija, vise je to Cedevita nego Olimpija (Tedeschi daje 80% para), ali ajde. Mislim da su oni veceras blagi favoriti, jedino im je problem sto su igrali previse meceva. Pristojna su ekipa - Perry, Blazic, Brown, Hopkins i Jones prva petorka, uz Murica, Marinkovica, Ukica i Dimeca koji ulaze sa klupe. Partizan sa CMM, Gordicem, Zagorcem, Thomasom i Mikom, a sa klupe ulaze Dangubic, Paige i dva Jankovica.

 

Link to comment
Share on other sites

Oprastajte drugari na ovoj blasfemiji, ali dosta je ovo solidno izgledalo u drugom poluvremenu, narocito u 4/4. Borba, odbrana, napad, sut, cak i rotiranje. I to bez pomoci Ogija, Mozlija i linije za 3 poena koja u dva-tri navrata nije zelela malo da se pomeri i pomogne nam.

 

Ima ovde dosta prostora za napredak i dosta kvaliteta sada, kada su Mika i Danga krenuli da doprinose na obe strane.

 

Jos samo metiljavi Rade da se probudi.

 

P.s. fizicka sprema nam ni ove sezone ne trpi, cini mi se da smo ih izmorili bas fino.

Edited by Alex_Serbia
Link to comment
Share on other sites

imam u vidu da nedostaju 2 jako važna igrača rotacije (to je zapravo understatement) ali ipak ne mogu da se otmem utisku da je ovo u smislu košarkaškog talenta jedna skromna* skupina i da je trinkejiri baš izvlačio ozbiljne kolektivne partije iz igrača koji su tu bili i prošle sezone

 

*ovo skromna nije nikakva uvreda, nego mi fali neki baja koji će da bude konstantna pretnja da uvali 20pts, bez obzira na igru tima ili kakvo veče ima kao pojedinac

 

na kraju ste dobili rafalom za 3 + par onih gde je igrač bio za malo unutra, što je svakako neobično za takvu ekipu.

takođe, imao sam utisak da je partizan u napadu bolje izgledao sa parom page i batagorda (iako je mekintajer igrač tekme, feat nemanja dangubić), jer nekako sve krene od pageovog splitovanja kada ga udvoje & generalno agresivnijeg napadanja pa podeli loptu i ona se za divno čudo fino kreće i dolazilo se do nekih lakših prilika za poene. naravno, ni to nije rešenje, tj potpuno situaciona i instinktivna odluka gde su igrači olimpije probali da pritiskaju a ne igraju dobru odbranu.

 

dobar je bio i mika ofanzivno, u odbrani je jeziv a ponekada čak ni ne mogu da ga uhvatim u kadru u defanzivi, kao da ode po pljesku do kioska.

 

takođe neki utisak koji ne mora biti tačan - kad god gledam partizan, pomislim kako se thomas ne koristi dovoljno. makar u periodima kada ti protivnik zatvori opcije, da mu se češće očisti strana za neki iso, ako ništa drugo.

 

u svakom slučaju, ima puno posla ali i kada se vrate jaramaz dete knicksa i mozli, moje mišljenje je da za rezultate kojima partizan obično teži treba neki ozbiljan skorer, na bilo kojoj poziciji. to bi pomoglo i mekintajeru da se pozabavi malo plejmejkerskim poslom. zagorca nisam ni video u drugom poluvremenu, prvo sam gledao nešto na preskok

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najbolja utakmica od početka sezone.

Na pet trojki (skoro šest) KMM i dve trojke (skoro tri) Dange nećemo moći da računamo u svakoj utakmici, tako da bih zadovoljniji bio da je tih 12-13 poena došlo od Zagorca.

U svakom slučaju, da je od ovih 15 bačenih minuta na Trifunovića bar 10 otišlo Zagorcu (Angola [emoji24]) bilo bi mnogo korisnije.

Link to comment
Share on other sites

Tomas repriza prosle sezone. U napadu bude neresiva engma i sila u prvih par meceva, a onda krene da poradja poene ili rival nadje nacin brzo da ga zatvori. 

 

Medjutim, njegova defanziva i skok su ono sto ce mu odrzati glavu iznad vode ove sezone. Ako nastavi u ovom ritmu zalaganja.

1 minute ago, jedibojan said:

sledi:

bourg (h)

igokea (a)

joventud (h)

zadar(h)

 

 

 

Moraju se dobiti sve redom, kako znamo i umemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...