Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

15 minutes ago, Profesor said:

 

Sve si lepo rekao. Par forumasa siluje temu politikom, kao da navijaju da se nesto lose desi, pa da kazu, eto rekli smo. A da poltike ima, ima je koliko hoces. Pa i Piksi je dosao u dogovoru sa Vucicem i uz njegove garancije. Bio je mazan govnima posle slike iz aviona pred Portugal. Nema mesta bilo kakvoj prici o njegovom odlasku, sve da budemo poslednji u grupi. 

 

Sad je najvaznije da se niko ne povredi i da se roviti potpuno oporave. Kada je rok za konacan spisak od 26 fudbalera?

ma ja samo kažem kako meni djeluje iz hr. Vi sigurno bolje znate odnose u FSSu, i koliki država ima utjecaj. Ali da, ovo boldano, zašto bi ulazio u avion nekome koga misli maknut. Ili se interesi mjenjaju svakih par mjeseci?

13.11. ja mislim.
 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Realno, Muslin nije Piksi. Niti ima tu popularnost, karizmu.... pa samo presice prije utakmica i intervjui po televizijama su dovoljni da se vidi razlika. Da ne govorim o tome što Piksi znači vašoj nogometnoj javnosti i kakav igrač smatrate da je bio. Uz to, Muslin je spašavao "osiguran" plasman u zadnjoj utakmici protiv Gruzije, a Piksi je dobio Portugal u gostima. Ne kažem da to što su mu napravili nije svinjarija (pogotovo kad se vidi koga su stavili umjesto njega), ali nije nešto što se ne viđa. Vaha se 5x plasirao na SP, a na istom je bio jednom. Skočić je sad za Katar odradio najbolje kvalifikacije u povijesti Irana (moguće čak i Azije) i za nagradu dobio pedalu. Ono što oću reći je da je Piksi sasvim druga priča i bit će ga teže maknuti na taj način. Barem se meni odavdje tako čini. Antić je, ako se dobro sjećam, otkaz dobio nakon što na nevjerojatan način nije prošao grupu na SP. Grupu koja se "trebala" proći (Njemačka, Gana, Australija).
Jasno mi je da vi imate vladara koji odlučuje o svemu živom. Ali ne vidim koji bi mu bio interes micati Piksija.

Piksi je, koliko znam, lična Vođina priča. U kratkom roku ga sigurno neće skloniti jer mu koristi i ovaj uzlet reprezentacije. Zato naravno da nema nikakvog razloga za odlazak Piksija. Šta će biti u srednjem i dužem roku niko ne zna, cenim da par forumaša samo ukazuje na to da su se ovde i luđe stvari dešavale i da nas ništa ne bi trebalo iznenaditi. Ako se Piksi previše umeša u različite interese koji se vrte oko saveza više će ga i bušiti pojedini klanovi i ko zna gde će nas sve to odvesti. To je cela priča.

 

Jbt, za 17 dana igramo meč na SP. :bravo:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vreme je da vidimo koga bi to Piksi trebalo da vodi na SP

 

Golmani su već sigurni Rajković, Vanja Milnković Savić i Dmitrović tu nema dileme

Štoperska pozicija  Milenković, Pavlović, Veljković, Babić, Stefan Mitrović, Eraković i Mašović je ono što ima na raspolaganju i po meni vodiće ih sve pošto su to najranjivije pozicije zbog kartona i povreda koje su do skora vukli Milneković i Veljković

Bočni igrači su Živković, Lazović, Radonjić Kostić i Mladenović sasvim dovoljno da pokriju te pozcije pogotovo što neki od njih mogu da menjaju stranu bez problema

Vezni red, Sergej Milnković Savić, Gudelj, Lukić, Maksimović, Ivan Ilić, Grujić i eventalno Račić  uz kapitan Tadića i Đuričića koji su više neki polušpic

i napad koji predvode Aleksandar Mitrović, Vlahović i Jović

 

Po meni višak je Račić

 

   

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Perkos2 said:

Vreme je da vidimo koga bi to Piksi trebalo da vodi na SP

 

Golmani su već sigurni Rajković, Vanja Milnković Savić i Dmitrović tu nema dileme

Štoperska pozicija  Milenković, Pavlović, Veljković, Babić, Stefan Mitrović, Eraković i Mašović je ono što ima na raspolaganju i po meni vodiće ih sve pošto su to najranjivije pozicije zbog kartona i povreda koje su do skora vukli Milneković i Veljković

Bočni igrači su Živković, Lazović, Radonjić Kostić i Mladenović sasvim dovoljno da pokriju te pozcije pogotovo što neki od njih mogu da menjaju stranu bez problema

Vezni red, Sergej Milnković Savić, Gudelj, Lukić, Maksimović, Ivan Ilić, Grujić i eventalno Račić  uz kapitan Tadića i Đuričića koji su više neki polušpic

i napad koji predvode Aleksandar Mitrović, Vlahović i Jović

 

Po meni višak je Račić

 

   

 

To je manje više to. S tim što i dalje nije najjasnije za Vlahovića kakve je prirode povreda, nadam se da će biti sve ok do SP i za Ivana Ilića, mada sam negde pročitao da će ubrzo na teren, ali svakako brine što nije igrao skoro mesec dana. Nije ni sada za vikend.

Moguće je i jedan CB da otpadne, ali to i nije toliko važno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Ja bih pre vodio Ristica nego Mladenovica. Svakako ce Kostic igrati levo, spreman je i ako se ne desi neka povreda sigurno ce igrati sve meceve 90 minuta, ali bih ipak radije kao alternativu imao Ristica nego Mladenovica. Sta znam, Mladenovic mi je vise klasican bek nego wing bek, za razliku od Ristica.

Ristić je odigrao celu jednu utakmicu od kad je prešao u Benfiku i pitanje je ima li formu potrebnu za SP,

čudan je to momak, fudbalski ima sve da napravi dobru karijeru ali nešto ga koči

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ristić je odigrao celu jednu utakmicu od kad je prešao u Benfiku i pitanje je ima li formu potrebnu za SP,

čudan je to momak, fudbalski ima sve da napravi dobru karijeru ali nešto ga koči

 

Pa jeste, ali opet sasvim dobra karijera, pritom i dalje mlad, ima 27 godina, nije imao neke teže povrede.

 

Mada jedino je možda loš izbor Benfika, jer Grimaldo koji igra lijevog beka tamo je jedan od najboljih igrača.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uz najbolju volju ne razumem ovu diskusiju o tome kako ce neko sjebati Piksija i sta ce biti ako odigramo nereseno sa Svajcarskom i ispadnemo iz grupe.

 

Sto se mene tice, da mi imamo nula poena na prvenstvu, a igramo na nacin na koji smo igrali i ne pravimo svinjarije van terena - skroz sam ok sa tim.

 

Potpuno besmislena prica.

Edited by McLeod
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja uz najbolju volju ne razumem ovu diskusiju o tome kako ce neko sjebati Piksija i sta ce biti ako odigramo nereseno sa Svajcarskom i ispadnemo iz grupe.

 

Sto se mene tice, da mi imamo nula poena na prvenstvu, a igramo na nacin na koji smo igrali i ne pravimo svinjarije van terena - skroz sam ok sa tim.

 

Potpuno besmislena prica.

ti nisi aktivan u srpskom fudbalu tako da se priča ne odnosi na tebe i ostale ljubitelje fudbala

Link to comment
Share on other sites

 

 Selektor Švajcarske prelomio koga vodi na SP, zanimljivo je da ide sa 4 golmana i da je otpao Zeqiri iz Basela koji je zarad učešća na SP izbarao Švajcarsku umesto Kosova

 

Spisak od  26 igrača.

Golmani: Jan Zomer (Borusija M), Jonas Omlan (Monpelje), Gregor Kobel, Filip Ken

Odbrana: Silvan Vidmer (Majnc), Fabijan Šer (Njukasl), Manuel Akandži (Mančester Siti), Niko Elvedi (Borusija M.), Eraj Džomert (Valensija), Rikardo Rodrigez (Torino), Edmilson Fernandez (Majnc)

Vezisti: Granit Džaka(Arsenal), Remo Frojler (Notingem F.), Denis Zakarija (Čelsi), Đibril Sou (Ajntraht F.), Renato Stefen (Lugano), Fabijan Frej(Bazel) , Mikel Ebišer (Bolonja), Džerdan Šaćiri (Čikago), Ardon Jašari (Lucern)

Napadači: Haris Seferović (Galatasaraj), Bril Embolo (Monako), Ruben Vargas (Augsburg), Noa Okafor (Salcburg), Kristijan Fasnaht (Jang Bojs), Fabijan Rider (Jang Bojs)

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da su mnogo slabiji. Ide im smena generacija, imaju par igraca koji ce igrati koji su u dobrim ekipama, ali nemaju taj kontinuitet kao ovi koji su igrali godinama zajedno, pogotovo u veznom redu.

 

Freuler ne pravi nikakvu posebnu razliku (doduse, Notingem Forest je napravio glupost kupovinom 30 igraca), a takodje mi je utisak da su trkacki slabiji nego nekad (mada i dalje dobri), sto je jako vazno, jer su nas tako dobili prosli put, a mi smo tu neuporedivo jaci nego na proslom prvenstvu.

 

Treba ih pritisnuti upravo na sredini gde im je Dzaka sada box to box bukvalno. On je ocajan u toj ulozi, u Arsenalu je kancer vec godinama, Freuler ne moze da drzi sredinu kao Parti i minimizira mu nedostatke.

 

Saciri je debeo i propao, a i dalje im je glavna napadacka opcija. Embolo je poor man's Mitrovic.

 

Odbrana je uigrana i kvalitetna i golman je zaista dobar. Ali ako budemo uspeli da ih otvorimo kao prosli put, mislim da necemo dopustiti glupost i preokret ovaj put.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...