Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

3 minutes ago, diego said:

 

Razbicemo Sloveniju kao i u ligi nacija, bice otprilike 2-3 gola razlike. Slovenija je mozda i najslabija ekipa koja ce tamo da bude ne racunajuci kvalifikante. Jedva cekam taj mec i odgovara mi da Srbija gubi sve do tada da bi kvota bila sto veca na nas. 

 

Ne možemo mi nikog da razbijemo, i to ne zbog kvaliteta već zbog odnosa prema igri i dresu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ne možemo mi nikog da razbijemo, i to ne zbog kvaliteta već zbog odnosa prema igri i dresu. 

Ok, onda su 4:0 protiv Svedske i Slovenije verovatno bili jer su Svedjani i Slovenci razbili sami sebe.

 

 

i da dodam nesto vrlo bitno - mi smo TOTALNO druga ekipa kada nam ne igra neko od cetvorke - Vlahovic, Mitrovic, Tadic i Kostic. Nemamo zamene za njih, i daleko smo slabiji kad neko ne igra. Ovaj put nije bilo Vlahovica, a Mitrovic i Kostic su usli kad je sve bilo gotovo i kad smo igrali sa desetoricom.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Meni je najveca misterija sastav ove ruske ekipe - prosek godina je 23, a ceo spisak Rusije (oni koji su bili na terenu, na klupi i na tribinama) su zajedno dali manje golova za Rusiju od Aleksandra Mitrovica za Srbiju.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, diego said:

i da dodam nesto vrlo bitno - mi smo TOTALNO druga ekipa kada nam ne igra neko od cetvorke - Vlahovic, Mitrovic, Tadic i Kostic. Nemamo zamene za njih, i daleko smo slabiji kad neko ne igra. Ovaj put nije bilo Vlahovica, a Mitrovic i Kostic su usli kad je sve bilo gotovo i kad smo igrali sa desetoricom.

 

I Englezi su totalno druga ekipa kad im ne igraju Kejn, Saka, Foden i Belingem. Mislim ono... svaka ekipa osim Francuza nema 20 igraca svetske klase, svakoj malo slabijoj reprezentaciji oduzmi najbolje ovako i bice isto.

Link to comment
Share on other sites

Онако објективно гледано на европском континенту у првих 10 нема силе да смо, али смо ту негде одмах испод, да ли 15., 14. или 17. али ту је негде што реално гледано и није лоше, није одлично али није ни катастрофа. Лоше је ако се успех прихвата само када си први или евентуало други. А код нас то стварно не делује толико лоше, шта више ја бих рекао да ми и одлично пливамо последњу па чак и деценију у односу шта нам се ради у савезу и каква је неорганизација и јавашлук. Нама углавном школују фудбалере лиге петице + још пар ту мало лига изнад типа Холандија, Белгија, Португал, Аустрија ко год. Јасно је да ми играча да направимо не можемо и нећемо нити нас, тј. оне који воде све ово, занима то. Они узму оно што њима одговара и после се претварају пред телевизијом за широке народне масе и глуме неко српство а онај који се усуди да критикује он не критикује него издаје српство, ради против српског спорта.

 

Шта мене највише у ствари нервира код ове државе и великог већинског народа који живи у овој држави. Што се ми ложимо на неки патриотизам, деценијама а ми нисмо генерално никакве патриоте. И то стварно по мени није ништа лоше ако ти у ствари прихватиш оно чему си ближи а то је нека лична корист. Ни смо ми бре једини народ који је такав. Али оно што је најбитније а то је дисциплина, правичност нека (да не кажем баш правосуђе), знање, труд, ред... то се код нас ниподаштава а најлакше је то радити када затрујеш земљу некаквим патриотизмом. Јер онда шта год неко на врху урадио само кренеш да се просераваш са патриотизмом и одмах све пада у други план, очас посла нађеш непријатеље од којих те "патриоте" морају да те сачувају. И то код овог обичног наивног народа пали. И то су сви који су успели у овој држави провалили и искористили. Буквално сви, од прво политичара, до спортиста, глумаца, певача, предузетника итд итд. 

 

И ми то убацујемо нон стоп и у спорт. Говоримо о неком инату курцу палцу. Као заинатимо се па ти покажемо свог бога. А то је већ жвака која ако прође прође а нормално по закону бројева некада прође а некада не и тако би било исто и да нема тог фамозног српског ината. Него што да не добро се продаје, а весници "патриотизма" одлично зараде. И тако нон стоп и никада то овде неће престати нити народ овде жели да то престане. Можемо слободно да кажемо да је то неки наш идентитет како у спорту, поготово у фудбалу (а у фудбалу је и убедљиво највише пара јел тако?) тако и у свим сферама овог друштва. А и зашто да престане? Лепо народу да скрене тако мало мисли на страну, а богами још лепше и онима који се окористе о тај "патриотизам".

 

Када некада буде дошао дан у спрском фудбалу када дође неко у савезу који неће серендати о српству, храбром народу, историји и осталим нерелевантним глупостима за садашњост и будућност већ буде засукао рукаве и крене да ради, да успостави неки ред, дисциплину, правичност, али и да има слободу и подршку да истраје у томе будите сигурни да ће српска репрезентација у фудбалу заличити на тим за који вреди доћи и по киши и снегу и бодрити је и када побеђује и када губи. Ако дође, ако не онда јбг. Шта да се ради, идемо даље. :classic_smile:  

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, McLeod said:

 

I Englezi su totalno druga ekipa kad im ne igraju Kejn, Saka, Foden i Belingem. Mislim ono... svaka ekipa osim Francuza nema 20 igraca svetske klase, svakoj malo slabijoj reprezentaciji oduzmi najbolje ovako i bice isto.

 

Poenta je u tome da ako oduzmes Kejna, Saku, Fodena i Belingema Englezima, oni ce i dalje da budu prvi u grupi u kvalifikacijama i na prvenstvu, a izduvace recimo negde u cetvrtfinalu, umesto u polufinalu ili finalu. Nama ako oduzmes Tadica, Mitrovica, Kostica i Vlahovica, necemo se nigde plasirati.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Piksijev prvi najveci problem je to što je izgubio svlačionicu nakon što je posle Katara prebacio svu odgovornost na igrače. Upućeniji forumaši znaju koliko je to naišlo na negativne reakcije samih igrača. 

 

Njegov drugi problem je to što je tanak trener, a kako su nas protivnici više skautirali, to je došlo do izražaja.

 

Treći problem su povrede koje su krenule nakon Lige nacija, uz Tadićev prirodni pad u igri.

 

Ova tri problema bi mogla da se prevazidju u velikoj meri da nema četvrtog, a to je Piksijev egoizam, sujeta i narcisoidnost. Trenutno je potpuno izgubljen i ne zna šta radi, a vremena je jako malo.

 

Prekasno se setio da proba novu formaciju, to je mogao još tokom kvalifikacija, ovako ima sada već samo 3 prijateljske utakmice, što je premalo. Ranko Stojić je danas konstatovao da bi bilo bolje da ne ulazi u taj poduhvat jer je to za njega potpuno nepoznat teren, a kako su mu trenerski kvaliteti skromni, teško da taj poduhvat može biti uspešan. Nije on sve tako tim rečima rekao, ali je to suština. Najbolje bi bilo da formaciju koju igramo godinama malo apgrejdujemo pa šta nam Bog da.

 

Prva stvar je da Eraković i Pavlović moraju biti zacementirani, a izmedju njih nek igra ko je u najboljoj formi.

 

Druga stvar je da Živković počne da igra bliže golu, a da na desnom wingu iskombinuje Nedeljkovića i Lazovića/Gaćinovića.

 

Treća stvar je da Tadića koristi u drugoj poluvremenu, a u vatru gurne Samardzića i obavezno da odustane od 2 zadnja bezvezna, tako što će u veznom redu pored Lukića/Gudelja, koristiti SMS-a ili Grujića. 

 

Dva špica da koristi samo kada je to neophodno, ne duže od 30ak minuta po meču. Ovo nisu stvari za koje je potrebna ne znam kakva genijalnost. Piksi je do Katara perfektno vodio reprezentaciju. Imam još malo nade da može da se unormali i vrati u kolosek. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Константин said:

Шта је вама појединим и какав је то фудбал  “личили на тим” могу да претпоставим. 
Али ниси ти и такви проблем већ струка која је ужасна јако дуго на овим просторима а више немамо много ни врхунских играча. Го просјек.

Sto bih ja uopste bio problem? Ja samo zelim trenera za selektora, a sva nabrojana imena jesu treneri za razliku od Piksija koji se malo bavio savezom, malo vodjenjem kluba, pa onda trenerskim poslom u rekreativnim ligama. Naravno, nije ni to sve kljucna stavka u tome da li ce neko biti uspesan trener, ali nacin na koji igra ova Piksijeva reprezentacija je amaterski i nije mi jasno kako ti i tebi slicni to mozete da gledate.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, СтелаРоса said:

Sto bih ja uopste bio problem? Ja samo zelim trenera za selektora, a sva nabrojana imena jesu treneri za razliku od Piksija koji se malo bavio savezom, malo vodjenjem kluba, pa onda trenerskim poslom u rekreativnim ligama. Naravno, nije ni to sve kljucna stavka u tome da li ce neko biti uspesan trener, ali nacin na koji igra ova Piksijeva reprezentacija je amaterski i nije mi jasno kako ti i tebi slicni to mozete da gledate.

 

Па и не гледам нешто посебно, тачније врло ријетко или бацим око на прескок буквално. На почетку мандата сам био презадовољан сад баш и не. Почели и код Пиксија трули компромиси иако објективно немамо тим за највеће домете, за разлику од очекивања народа који углавном о фудбалу нема појма. А и да гледам, право питање је како ти и теби слични можете да гледате оне побројане батађористе 🙂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ova utakmica predstavlja bas onaj odnos sta imamo sa Rusijom.

 

Mi se lozimo da im ugodimo i sta sve ne jer su braca pravoslavna a oni uvek gledaju da nas napune do vrha i iskoriste.

 

I ko je prihvatio ovaj mec sa njima u ovom trenutku i situaciji u svetu nek se...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

šta se sve ovde neće pročitati 😕

od toga da će nam Englezi dati 10 komada do toga da smo nečija kurva samo zato što su nam Rusi uvalili 4 gola sinoć u Moskvi

stvar je vrlo prosta i nema potrebe filozofirati

Piksi je samo figura koja lepo naplaćuje svoj "rad", ne pita se i ne odlučuje o timu uopšte, igrači su svesni toga i otaljavaju utakmice a vidimo i otkaze i biće ih još do EP

to je stvarnost srpskog fudbala a povremeni pokušaji da se iz toga izdignemo brzo budu sasečeni od strane mafije koja upravlja srpskim fudbalom  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

šta se sve ovde neće pročitati 😕

od toga da će nam Englezi dati 10 komada do toga da smo nečija kurva samo zato što su nam Rusi uvalili 4 gola sinoć u Moskvi

stvar je vrlo prosta i nema potrebe filozofirati

Piksi je samo figura koja lepo naplaćuje svoj "rad", ne pita se i ne odlučuje o timu uopšte, igrači su svesni toga i otaljavaju utakmice a vidimo i otkaze i biće ih još do EP

to je stvarnost srpskog fudbala a povremeni pokušaji da se iz toga izdignemo brzo budu sasečeni od strane mafije koja upravlja srpskim fudbalom  

 

Nismo mi ruska kurva zbog 4 komada. Ruska kurva smo jer im se ulizujemo kao da su ne znam ni ja sta, a ne drzava koja je pocela odvratan rat i sebe svrstala medju agresore. 

 

I mi u sred svega toga idemo njima na noge da igramo prijateljsku utakmicu i ulizujemo im se jos vise. I posle nam cudo sto nas niko ne voli. Jedini mi. Faking Belorusija to ne radi, samo mi.

 

I lepo je Kooineperk primetio, Strajnić se oduševljava što je i dalje samo 3-0. Kakav bolid dupeulizivačko idolopoklonski. I sa sve onim Bikovićem... odvratnost na maksimumu. A da pitaš nekog prosečnog Rusa za Srbiju, njemu pevaju jaja za tu malu zemljicu negde tamo.

 

Što se Pixija tiče, čovek je bivši odličan igrač. Nikakav on stručnjak nije. Možda je delimično autoritet jer je veliko ime fudbala, ali i to je pitanje jer danas su fudbaleri razmažene mamine maze.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

inače nismo znali da smo ruski poltroni do ovog odlaska fudbalske reprezentacije u Moskvu pa nas poraz od sinoć probudio da to skapiramo

ovaj naš "svevišnji" proba da igra poslušnika na dve strane, malo se kurva malo prodaje oružje pa dokle nekom ne dosadi i oteraju ga kao i svakog poslušnika

     

 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Piksi ne zna gde je konja vezao.

Mi izgledamo pogubljeno,nemamo plan igre.

Na okupljanjima kao da se ne trenira nego ispija espreso.

 

Situacija u drugom poluvremenu,tri igrača šire ruke u istom trenutku.

Ubrzo situacija gde Sergej utrčava u prostor i iz sve snage viče Kostiću da ga gadja dugačkom loptom,ovaj se okrenuo i vratio nazad.

To su neke sitnice u kojima se vidi da smo raspuštena banda,a ne fudbalska reprezentacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ko bi rekao da će Piksi postati tako neka...sisa od čoveka. Bio je cool kad je postao selektor i igrali smo dobar i zabavan fudbal. Što je vreme više prolazilo,više je žurio da se uvuče Voždu u bulju,a igra i tim su mu sve više odlazili u bulju takođe..

Tipičan primer kada čovek postane ljiga,a uopšte nije bilo potrebe za tim.

To nekad ne mogu da razumem. Shvatam da se neki oslinave jer moraju..ali ovi što ne moraju? Ili to tako naprosto ide..verovatno stvar karaktera. Pa i onaj što mora nekad ne uradi to,nego pokaže karakter. A ovaj koji ne mora uradi jer ipak ispliva taj nekarakter.

Valjda tako treba biti...jer..na padne sneg da prekrije breg,već da svaka zver pokaže svoj trag.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kad je postao selektor nije bilo para u savezu, kad su ostvarili plasman na SP i sad na EP i kad su stigle pare krenula je i svađa oko love i funkcija 

kad trener jednom izgubi kontrolu nad ekipom nema tu više rezultata a pošto Srbija nema 30 kvalitetnih igrača ne može da promeni 5-6 najtežih slučajeva i uvede red

lično mislim da to više i ne okušava već samo gleda kako sebi i svojim ljudima da namakne još koju paru  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Ne znam koliko je pouzdan ovaj tviter nalog, ali hajde da okačim...

 

 

 

 

 

Ako sam dobro razumeo, vraća se stari grb saveza na dres, tako da bi ovo trebalo da bude samo nagadjanje, a ne i pravi dres. Valjda će u Aprilu prikazati novi dres.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Piksi je smeće. Smeće u toj meri da zaslužuje da prodje najgore.

I osecam potrebu da dobije šta zaslužuje.

Smeće u svakom smislu, i kao trener i kao lik.

 

Ponovo, u toj meri, da to mozda i prevazilazi moje prirodnu potrebu da navijam za nas na prvenstvu.

Elementarnije, u smislu anteopološki, osećam vecu obavezu da navijam protiv naše reprezentacije na prvenstvu.

Edited by BattleBender
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, BattleBender said:

Piksi je smeće. Smeće u toj meri da zaslužuje da prodje najgore.

I osecam potrebu da dobije šta zaslužuje.

Smeće u svakom smislu, i kao trener i kao lik.

 

Meni je tužno koliko je brzo sve u vezi sa njim otišlo dođavola.

 

Situacija posle Portugala: imamo rezultate, igramo lepo i napadački, Piksi zrači pozitivom i deluje kao neko ko ima zdravo i utemeljeno samopouzdanje. I ne samo to, već deluje kao pravi pozitivan primer, neko ko je bio seljačina iz Pasi Poljane, ali se kultivisao i postao istinski gospodin čovek.

 

I onda je propao ko da ga je Milica Pavlović opevala.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Meni je tužno koliko je brzo sve u vezi sa njim otišlo dođavola.

 

Situacija posle Portugala: imamo rezultate, igramo lepo i napadački, Piksi zrači pozitivom i deluje kao neko ko ima zdravo i utemeljeno samopouzdanje. I ne samo to, već deluje kao pravi pozitivan primer, neko ko je bio seljačina iz Pasi Poljane, ali se kultivisao i postao istinski gospodin čovek.

 

I onda je propao ko da ga je Milica Pavlović opevala.

i to sve nakon neuspelog preuzimanja FSS kad nije prošao njegov favorit

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...