Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Radonja mora da radi sa onim što ima. Verujem da to nije nešto, ali jeste najbolje u Aba ligi.

To što ima mora da kombinuje, a ne da početkom treće četvrtine izvede petorku koja koš ne bi dala da joj život zavisi od toga. I ode utakmica u qrac na -20, a naš Radonja uvodi i cedi Lojda dok ne rikne. 

Što se Lojda tiče, onakvo iživljavanje i nepoštovanje od strane sudija je nezapamćeno. Ne bi mu svirali faul u driblingu ili prodoru, pa da ga ubiju.Vrhunac je kad ga Ejm udara sa leđa, a slepci sviraju

 pogrešno vođenje. 

Biće teško, ali do konačne pobede puna podrška treneru i ekipi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Nista, da ga najurimo onda sto je odstranio jednog igraca za kojeg je procenio da ne ispunjava njegove zamisli, a za kojeg je na dovoljnom uzorku pokazano da ne cini tim boljim. Pitanje njegove zamene je odvojeno pitanje, a ne vidim koliko se tu moze kriviti Radonjic.

Koliko vidim i Colom je bivsi pa se ne liju suze za njim koliko za debeloguzim. 

niko nije rekao da ga najurimo sada

jedan poraz, ma koliko bolan nije kraj sveta

 

ipak, ja na svom poslu kada donesem procenu da mi nesto treba ili ne treba, i dalje stojim odgovoran iza rezultata

cak jos jace moram da stanem iza toga ako kazem da mi neko ili nesto ne treba

mislim da je vrlo jasno sta se od kkcz ocekuje

i ciji ce fejl biti ako se to ne ostvari

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki21 said:

Timski indeks 95:39 :64:

 

Tacno se videlo da su jos bolji od tih 20 razlike. Prosto ovo je jedna od onih utakmica koje ne bismo dobili dva dana da se igralo.

 

Hvala Radonjicu sto nije kukao o umoru. Sramota je o tome pricati, nasi nisu pali u zadnja pet minuta, pali su u trecem minutu utakmice. Kakav umor...

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Budućnost ima odličnu osovinu plej-krilo-centar a ostatak tima je dovoljnog kvaliteta da odrađuje zadatke. Ne posebno kvalitetna ekipa ali dobro posložena za njihove potrebe.

 

Mi smo na očajnu domaću osnovu dovodili strance koji nisu ni gornji dom Eurocupa po kvalitetu, minus Loyd, Walden i JOB koji je otišao. Nnoka ne bih svrstavao ni u jednu kategoriju jer je momak dokazao kvalitet u EL ali pauze od 8 mjeseci zbog srca pa mjesec dana zbog covida ne mogu da ne ostave traga. Ostaće mi vječna misterija zbog čega nisu dovedeni kvalitetniji igrači od Halla, Coloma, Terija dok je tržiste još bilo živo.

 

Donekle tješi da su sinoć bili odmorniji i dali su maksimum, dok nama nije igrao trenutno najbolji visoki igrač, ali biće baš teško u plej ofu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Takeshi_Kovacs said:

niko nije rekao da ga najurimo sada

jedan poraz, ma koliko bolan nije kraj sveta

 

ipak, ja na svom poslu kada donesem procenu da mi nesto treba ili ne treba, i dalje stojim odgovoran iza rezultata

cak jos jace moram da stanem iza toga ako kazem da mi neko ili nesto ne treba

mislim da je vrlo jasno sta se od kkcz ocekuje

i ciji ce fejl biti ako se to ne ostvari

Slozices se da je najveci fail u borbi za prvo mesto pred plejof napravljen porazom u Beogradu, a mi nismo toliki favoriti bez domaceg terena sa ovakvim timom, ako smo uopste, sa ili bez Obrajanta. Naravno da je cilj i dalje titula, ali ne bi bilo neko veliko iznenadjenje a ni tragedija ako ne osvojimo. Odgovornost jeste na Radonjicu, al ajde onda da sudimo na kraju.

Link to comment
Share on other sites

Futura dobila, bolji bili. Sudije očekivano. Pali smo pod utisak ove lakrdije u onoj smorači. Nije kraj sveta, ovo dobro zapamtiti i kad bude bilo najpotrebije vratiti duplo. Nadam se što manje minuta za Simonovića i MJK, mada teško jer smo na toj poziciji izuzetno tanki sad zbog Reatha i Dede. Hall jedino da ulazi da napravi faul i to je to. Pored cele lakrdije sa suđenjem mi smo bili očajni a oni motivisaniji i bolji. Jeste lako kad te guraju sudije i znaš ali ponavljam to je bilo očekivano i tako će biti svaki put dole. Pamet u glavu i da što mirnije uđemo u play off mnogo težak raspored imamo a treba da dobijemo COL 2 puta i Igokeu. Pametno samo

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cavani said:

Slozices se da je najveci fail u borbi za prvo mesto pred plejof napravljen porazom u Beogradu, a mi nismo toliki favoriti bez domaceg terena sa ovakvim timom, ako smo uopste, sa ili bez Obrajanta. Naravno da je cilj i dalje titula, ali ne bi bilo neko veliko iznenadjenje a ni tragedija ako ne osvojimo. Odgovornost jeste na Radonjicu, al ajde onda da sudimo na kraju.

slozicu se ja sa svim realnim problemima koje ovaj tim i selekcija imaju

tim pre jos manje smisla je imalo tu selekciju skracivati tamo gde vristi od nekvaliteta

i sudicemo na kraju...ali se zna cija je odgovornost...i za uspeh i za neuspeh

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Pokušaj da mi objasniš, kao detetu od 8 godina, svrhovitost i učinak Marka Simonovića na sinoćnoj utakmici.

 

Npr, čime je sve doprineo timu.

 

Nije doprineo ničim, bio je užasan. Poenta je da smo sinoć bili bez Rita (koji je protiv PAO-a bio starter na 4) i sa očigledno rovitim Davidovcem koji neretko igra i četvorku - kako bi onda pokrili tu poziciju bez Simonovića, ko bi igrao umesto njega? 

 

O tome sam već pisao: ljudi neće Voldena na pleju (jer je bolji na dvojci), al' zato neće ni Hola, neće Simonovića na 4, al' neće ni MJK-a, neće Kuzmića na 5, al' neće ni Noka - pa ko onda da nam igra jbt? To nam je što nam je sada, kvaliteta nam fali na skoro svim pozicijama, roster je neizbalansiran a u ovom trenutku i nekompletan i sve te "što igra Simonović, gde je Radanov, možda Uskoković da je dobio više minuta" zamerke su praktično besmislene, jer ne postoji ta magična kombinacija i savršena rotacija koja će od ove rugobe da napravi mis sveta. 

 

Jednostavno, limitirani smo i talentom i kreacijom i fizikalijama i potrebna nam je totalna rekonstrukcija rostera, za koju ćemo naravno morati da čekamo leto (mada pitanje da li će se i tada desiti, imajući u vidu klupsku politiku). Za osvajanje ABA lige nam i ovo čime raspolažemo može biti dovoljno ako se maksimalno zategnemo i dignemo nivo igre u plej ofu, Budućnost jeste odlična, al' nisu ni oni Efes pa da smo bez šansi, daleko od toga.

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost je odigrala jednu korektnu utakmicu, sa solidnim skautingom i par zanimljivih taktickih resenja. Ispostavilo se da je to bilo dovoljno za dominantnu pobedu, sto mnogo vise govori o nama, nego o njima. Uz duzno postovanje prema pobednickoj ekipi sa dobro izbalansiranim rosterom koja je i lider dosadasnjeg ligaskog dela ABA, to je ipak neka visa srednja klasa evrokup nivoa i kao takva ne bi smela da nas rezultatski ponizava. Osim ako i mi nismo na tom nekom EL/EC fringe nivou, sto je svakako otvoreno za diskusiju. 

Prevagu je odnela nasa nemogucnost da sa 100% snage i energije odigramo mec. Nije izgovor, vec surova realnost da nam je ovo bila cetvrta utakmica u 7 dana, da smo ekipa rekovalescenata i da kao fizicki inferiorni tesko mozemo da ispunimo sve zahteve Radonjicevog stila igre, a time i dodjemo do sanse za pobedu u mecu ovakvog tipa i znacaja. 

KK Buducnost je iskoristila sve nase probleme i zasluzeno pobedila.

 

Ne bih vise lamentirao nad ovim, za mene ocekivanim porazom, vec bih istakao par stvari koje nam mogu praviti probleme i kada budemo kompletni i spremni, u nekom eventualnom duelu u plejofu ABA.

 

Prvo, to je nas izuzetno nepovoljan match-up na poziciji 4. Ejim, koji nas je demolirao sinoc (18 poena, od kojih cak 12 iz reketa i 6 skokova) i Dacha Nikolic (10 poena, 2 trojke, 5 skokova) u poredjenju sa nasim Simonom (0 poena, 1 skok) i MJK (10 poena, 2 trojke, 1 skok) su napravili kljucnu razliku. Mnogo vecu od one koju su napravili centri Buducnosti nad nasim toliko kritikovanim, pljuvanim i vredjanim Kuzom i Nnokom. Nas imperativ je da im se sledeci put suprotstavimo sa zdravim Reathom i Davidovcem, koji ce u rotacijama sa Simonom i MJK, moci da ublaze jucerasnju dominaciju protivnickih cetvorki pre svega u skoku, a onda i poenima. 

Druga stvar je neutralisanje ISO igre Cobbsa i Dzonija na 90°, gde nas onomad unakazi Norris Cole u porazu od Asvela. Pik igra jednog od dvojice podgorickih plejeva, kada se sa cetvorkom iznudjuje switch i tako ostavlja nasu cetvorku u negativnom mismachu, je nesto sto mora sistemski da se brani, ne dozvoljavajuci ni Cobbsu, ni Dzoniju da eksploatisu svoju dobru poludistancu ili dobar ulaz. Da ne ulazim u detalje, postoje nacini kako se to sprecava i kako se napad protivnika usmerava drugim tokom. Cobbs u ABA ove sezone sutira 13/40 (32,5%) za 3, sto nije neka sjajna cifra, pa bi mogli forsirati upravo tu opciju, umesto da naskace za 2 ili ide na ulaz, gde se otvaraju i druge timske opcije. Isto je i sa Dzonijem, koji sutira 26/84 (31%) za 3.

Neka oni, ali i ostatak tima prangijaju za 3 ( sa izuzetkom Dache) pa ako nas takvim sutem izbace na 3 pobede, neka bude. Bitnije je zatvoriti reket za ulaze iz pika, posebno ofanzivni skok i sekundarne napade iz istog.

Ni jedan poraz nije lagan, posebno ako je sa ovakvom razlikom. No, prerano je i za njihovo slavlje i za nas defetizam. Pouke se mogu i moraju izvuci, pa da se posibamo posteno kada to bude najbitnije. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nama mnogo vise nedostaje plej (odnosno pravi Colom) od igraca kao sto je JOB.

 

Trenutno u timu imamo 2 odlicna igraca na pozicij 2 (Walden, Loyd), 2 zahvalna igraca na poziciji 3 (Ogi, Deki), jednog igraca u reketu (Reath).

 

Ostatak tima cine Lazic i MJK koji jesu dobri igraci sa klupe i to je manje vise to. Hall je samo formalno u timu, Nnoko je kriminalan, Kuzmic je bleda senka sebe, Simonovic igra na poziciji penzionera, Radanov ni ne igra, Uskokovic skoro nista ne doprinosi.

 

Problem je koliko igraca smo promenili, kao Cedevita sa Alonsom. Terry, Colom, JOB, Rochestie, vrteli smo ih kao na vrtesci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rezime: ne treba uzimati aba ligu zdravo za gotovo. 

 

Biće potreban naš maksimum i fizički i taktički, ali i psihičko-voljni. To smo na KRK imali prilike da vidimo, da se skupimo kad bude najvažnije.

 

Nadam se da je "doživljaj" od sinoć makar obezbedio ovo poslednje. 

 

Sezona je teski rolerkoster. Videćemo i kako ce polufinalisti izgledati kad dodje sam dan PO. Jedan nalaz menja sve. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Nije doprineo ničim, bio je užasan. Poenta je da smo sinoć bili bez Rita (koji je protiv PAO-a bio starter na 4) i sa očigledno rovitim Davidovcem koji neretko igra i četvorku - kako bi onda pokrili tu poziciju bez Simonovića, ko bi igrao umesto njega? 

 

Tačno je sve što si napisao, kako god okreneš sa ovoliko loših igrača teško je sastaviti normalnu petorku.

 

Ipak Simon bi mogao manje da igra, nije to neizvodljivo ali mora da poraste minutaža Ritu. U derbiju 22 minuta, 4 više od Rita. Rit bi trebao da igra više, da krpi obe pozicije a preostale minute na 4 neka podijele Simon i MJK u zavisnosti koji bude manje loš. A to je uglavnom MJK. 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv mi je odnos zvezdasa prema celoj situaciji.

 

Pre utakmice je bilo "ma gazimo ih!". Na osnovu cega takav stav?

 

Da imamo Johnya jos bio bi egal pod kosem, onda bismo bili tu negde ekipe. Ovako su oni jaci jer Nnoko i Kuzmic nisu ni blizu ozbiljne kosarke. Plejmejkere nemamo, oni imaju najbolji par plejeva lige. Cetvorke imamo jednu, Rita. Oni imaju Nikolica...aj tu smo slicni.

 

Jedino smo bolji na beku suteru, ali kad Lojd igra ovako nemamo nikakve sanse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, goldberg said:

Nama mnogo vise nedostaje plej (odnosno pravi Colom) od igraca kao sto je JOB.

ovo je apsolutno tacno, ali ne menja cinjenicu da bi nam i ovaj drugi danas mnogo znacio

a kako smo dosli u situaciju da nam je igrac na koga nismo ozbiljno ni racunali(posto nece da potpise novi ugovor) i koji je do sada u sezoni igrao nekih 10min prosecno, danas najbolji visoki...to je za posebnu analizu

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne znam kakav je to recency bias koji je ovladao ovde da se Reath percepira kao naš najbolji visoki. Možda on to ima potencijal da bude (ali ne kod nas) ali trenutno on nije nikakav kvalitativan rang iznad domaćih opcija.

Mislim da je jucee bas falio visoki mobilni igrac koji je opasan van reketa a da nije MJK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Placebo Lone star said:

Mislim da je jucee bas falio visoki mobilni igrac koji je opasan van reketa a da nije MJK.

Nama uvek fali visoki igrac a da nije MJK, tj nama fali da MJK ima 0 minuta u bilo kojoj ozbiljnijoj utakmici

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Forma ce se menjati do tih plej of utakmica u oba tima sigurno (sto ne znaci da cemo mi sigurno bolje igrati a ni da ce oni pasti u formi). Ako ima nesto pozitivno u sinocnjem porazu, to je da je Radonjic video i nadam se dobro snimio jednu dobro organizovanu i ratobornu Buducnost.

Meni je palo za oko da nasi centri vrlo tesko zagradjuju njihove centre. Iako nizi i cini mi se fizicki slabiji, centri Buducnosti su nekako uvek i u napadu i u odbrani, bili blize kosu. Bilo je par usporenih snimaka gde se to moglo odlicno videti. Zagradjivanje protivnika je stanje psihe (i umora)i da se popraviti. Mi to moramo popraviti. Ja bih prizeljkivao da protiv Buducnosti igramo sa dva visoka igraca tj. - petice Noko i Kuzmic, cetvoke Rit i Jagodic. Buducnost je fenomenalno sinoc izrabljivala nase preuzimanje u odbrani. Ako vec ne mozemo (ne zelimo) da menjamo odbranu, onda makar da imamo jednog visokog igraca koji ce uvek biti ispod kosa.

U napadu ce Radonja morati malo da se zamisli. Ako vidis da ti glavnom igracu ne ide, pa onda izvuci plan B, plan C i plan D iz rukava. Mi izrabljujemo samo plan A od pocetka do kraja.

Kada uzmemo loptu protivniku u odbrani, vrlo slabo istrcavamo kontre. Ja ne znam da li smo imali jednu istrcanu kontru sinoc sa laganim poenima na kraju.

U plej ofu ce svi nasi protivnici sigurno igrati slicnu odbranu na Lojdu. Ne mozemo ocekivati da ce on biti jaci od svih i bez obzira na nacin odbrane isporuciti 20+ poena, sto je uslov za nasu pobedu. I on je (kao i svi drugi) covek od krvi i mesa sa prednostima i manama. Na treneru je da iskoristi prednosti sto bolje, a da uz pomoc sistema i ekipe, ublazi mane.

Momcima zelim da sto vise znoja na treninzima potrose i da daju sve od sebe. Da li ce biti dovoljno na kraju, videcemo. Ne pitamo se samo mi.   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledam Simon i MJK ukupno 2 skoka, i bezbroj propusta u odbrani, ali opet s druge strane ako ne oni ko da igra? Radanov nije spreman da zameni Simona u toj ulozi lažne 4ke, a opet( tek )  ne može ni Dedu na poziciji 3. Reath je up and down igrač koji ili je solidan ili je sličan dvojici pomenutih. Isto važi i za centre, ako ne Kuz i Nnoko onda ko? Jednostavno moramo da pronađemo pravu i najskladniju petorku koja će biti na parketu kada treba. U svakoj varijanti ćemo imati deficit u kvalitetu na 4 ili 5 ali prosto moramo naći formulu. Lako je to reći naravno, ali jbg ako to neko može to je DR. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

O tome sam već pisao: ljudi neće Voldena na pleju (jer je bolji na dvojci), al' zato neće ni Hola, 

 

Ne znam ko su ti ljudi koje spominjes, ali verujem da oni koji vide da Volden kanali igru dok igra na poziciji pleja, nemaju problem da gledaju Hola i Uskoka na pleju, a Voldena i Lojda na 2 a zasto ne i u situaciji gde igramo sa obojicom tj. sa 3 beka. 

 

Problem je sto Radonja uopste ne pokusava bilo sta da kombinuje nego samo vrti iste sablonske izmene i petorke. Zasto ne bismo videli igru i sa 2 pleja posto kuburimo sa kreacijom, ili sa jednim plejom i 2 beka?Kada ne ide onda treba vrteti i probati sve kombinacije da bi procenio koja ti je najbolja, ali on tvrdoglavo ne menja nista. E to stvarno nervira. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...