Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, realno *w said:

Ove sezone ste pomerili granice, prelazni rok je glavna tema i krajem marta i to nakon što je 20 igrača prošlo kroz ekipu!

 

Da nam daju da kroz klub prođe 25 igrača po izboru vox foruma, sada ne bi pričali o prelaznom roku :classic_sleep:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne znam ko su ti ljudi koje spominjes, ali verujem da oni koji vide da Volden kanali igru dok igra na poziciji pleja, nemaju problem da gledaju Hola i Uskoka na pleju, a Voldena i Lojda na 2 a zasto ne i u situaciji gde igramo sa obojicom tj. sa 3 beka. 

 

Problem je sto Radonja uopste ne pokusava bilo sta da kombinuje nego samo vrti iste sablonske izmene i petorke. Zasto ne bismo videli igru i sa 2 pleja posto kuburimo sa kreacijom, ili sa jednim plejom i 2 beka?Kada ne ide onda treba vrteti i probati sve kombinacije da bi procenio koja ti je najbolja, ali on tvrdoglavo ne menja nista. E to stvarno nervira. 

 

Sa tri beka ne možemo da igramo jer nijedan od njih nema sajz za tako nešto, a to posebno nema nikakvog smisla protiv Budućnosti kojoj je starter na poziciji 3 fizički i atletski moćni Edzim, koji bez problema čuva te naše bekove, a u napadu bi ih razorio sa posta i na ofanzivnom skoku.

 

Hol i Uskoković apsolutno nemaju kapacitet da izguraju 40 minuta na pleju, pa je potpuno logično da tu uskače i Volden, koji nam je uzgred drugi najbolji igrač ove sezone i koga bi bilo besmisleno svesti na ulogu Lojdovog bekapa koji igra samo dvojku.

 

Ako se stvari objektivno analiziraju onda je manje više sve jasno, al' je eto valjda zanimljivije bacati hot tejkove i fantazirati o tome kako bi procvetali sa drugačijom rotacijom, preraspodelom uloga i većom šansom za bisere sa kraja klupe... Biće da naši problemi leže u tome, a ne u besmislenoj selekciji i nedostatku kvaliteta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Orthodox89 said:

Gledam Simon i MJK ukupno 2 skoka, i bezbroj propusta u odbrani, ali opet s druge strane ako ne oni ko da igra? Radanov nije spreman da zameni Simona u toj ulozi lažne 4ke, a opet( tek )  ne može ni Dedu na poziciji 3. Reath je up and down igrač koji ili je solidan ili je sličan dvojici pomenutih. Isto važi i za centre, ako ne Kuz i Nnoko onda ko? Jednostavno moramo da pronađemo pravu i najskladniju petorku koja će biti na parketu kada treba. U svakoj varijanti ćemo imati deficit u kvalitetu na 4 ili 5 ali prosto moramo naći formulu. Lako je to reći naravno, ali jbg ako to neko može to je DR. 

 

Simonović nije košarkaš. Ostali uglavnom jesu. Dakle, Rit, MJK, Radanov, Davidovac, to su ljudi koji treba da pokrivaju tu poziciju. Tu treba da igraju košarkaši, a ne kućni prijatelji. Ne postoji jednostavnije objašnjenje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, n4l1m said:

kad je utakmica odlucivali dal cemo u el mi il oni..

Kad god ste izasli na teren: ako ste toliko bolji - ni sudije vam ne bi mogle nista.  :s_d:

48 minutes ago, NMX said:

 

Da nam daju da kroz klub prođe 25 igrača po izboru vox foruma, sada ne bi pričali o prelaznom roku :classic_sleep:

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

DPS slavi ovu pobedu bokanovih momaka kao da su pobedili patrijarha lično, ne može se živeti od njih, to je glavna tema danas u CG ali ako sami smo krivi. Nego zna li neko koji se to vic sinoć pričao na kraju utakmice, video sam da je šala, zabava bila na visokom nivou. Ne zna se ko se od igrača više smejao na centru prilikom pozdravljanja. 4c72c0e39181c4de724cb92a0537df95.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, K.Dot said:

DPS slavi ovu pobedu bokanovih momaka kao da su pobedili patrijarha lično, ne može se živeti od njih, to je glavna tema danas u CG ali ako sami smo krivi. Nego zna li neko koji se to vic sinoć pričao na kraju utakmice, video sam da je šala, zabava bila na visokom nivou. Ne zna se ko se od igrača više smejao na centru prilikom pozdravljanja. 4c72c0e39181c4de724cb92a0537df95.jpg

 

 

DaringCreativeGopher-size_restricted.gif

 

Quote

Čašu meda jošt niko ne popi što je čašom žuči ne zagrči,
čaša žuči ište čašu meda, smiješane najlakše se piju.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Sa tri beka ne možemo da igramo jer nijedan od njih nema sajz za tako nešto, a to posebno nema nikakvog smisla protiv Budućnosti kojoj je starter na poziciji 3 fizički i atletski moćni Edzim, koji bez problema čuva te naše bekove, a u napadu bi ih razorio sa posta i na ofanzivnom skoku.

 

Hol i Uskoković apsolutno nemaju kapacitet da izguraju 40 minuta na pleju, pa je potpuno logično da tu uskače i Volden, koji nam je uzgred drugi najbolji igrač ove sezone i koga bi bilo besmisleno svesti na ulogu Lojdovog bekapa koji igra samo dvojku.

 

Opet samo teorija. Znamo teorijski sta sigurno ne moze, pa stoga necemo ni da probamo, nego cemo da forsiramo ono sto vidimo da ne ide a sto bi teorijski trebalo. Ja to ne razumem. Isto tako sam se naslusao teorija i teorija u decembru zbog cega Uskokovica ne treba probati cak ni 2 minuta u EL, a vidimo svi koja je sada situacija kada je morao prinudno da dobije minutazu. 

 

Znamo svi u cemu je glavni problem, nego je u pitanju sta sada treba raditi. Ako ostanes bez opcija - improvizuj. Nemas sajz? Ali dobijas na brzini, protoku lopte i prodoru, koristi to... tesko ce neko sa tim sajzom da blokira nase bekove na ulaz. A Volden ne uskace na pleju nego uglavnom igra pleja dok oskali uskacu da njega menjaju, u tome je razlika... a i problem. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kao sto rekoh i ranije, ako neko moze da napravi rez i sa ovako sakatom selekcijom to je raara..

i job uoposte  ne fali, problem je sto nije dovedene zamena, al mozda ni to nije problem, problem, je sto su nam trenutno od 5 visokih, svih 5 debelo ispod forme..

tako da samo kazuel, nek bar dvojica, da ne kazem trojica uvate formu za mesec dana, eto trofeja aba lige niotkuda.. 

u sinocenm porazu ima simbolike za onaj ne odlazak, tako da smo taj dug sada vratili, i vec koliko na sledecem mecu osetice pravo stanje stvari.. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Pored verbalnih uvreda, mogli su se čuti i životnjski krici kada bi Volden imao loptu u rukama, što je potpuno neshvatljiv potez u vremenu kada se ceo svet zalaže za sprečavanje širenja rasizma, a još više jer i Budućnost u svojim redovima ima afroameričke košarkaše.

 

Source: https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/uvrede-koje-radonjic-volden-lazic-i-ostali-nisu-zasluzili/382277

 

Jel ovo istina ili Mozzart lupeta? I ako jeste istina, kako je moguće da ovo nije tema broj 1 u svim medijima, pa čak ni u ovom članku!? Jel mene neko sprda? 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Tunji Awojobi said:

 

Jel ovo istina ili Mozzart lupeta? I ako jeste istina, kako je moguće da ovo nije tema broj 1 u svim medijima, pa čak ni u ovom članku!? Jel mene neko sprda? 

Nazalost je istina. Majmuni su vredjali Voldena majmunskim kricima. Samo ne shvatam kako su se osecali crni igraci Buducnosti u tom trenutku ili dok su vredjali Srbe kao su se osecali Milojevic, Mitrovic ili Apic? Neverovatno mi je kako se niko ne oglasava po tom pitanju. Sta ces, to ti je taj evropski milogorski tim buducnosti, koji se finansira kokainskim finansijama i trovanjem nase dece. Sramota, ali sada im treba vratiti na terenu. Odigrati cvrsto i u meso, pa da vidimo da li su bas toliko bolji. Jednom recju sramota.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

Ove sezone ste pomerili granice, prelazni rok je glavna tema i krajem marta i to nakon što je 20 igrača prošlo kroz ekipu!

 

kao na espn fantaziju. po 7 izmena nedeljno bi bilo optimalno 💪😁

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Naišao na neke Š portale da se sprema čistka (nemojte me pitati koje jer sam već zaboravio), pominju se Lojd i Lazić. I jedno i drugo mi je neverovatno, nemoguće da su shvatili da kapiten treba da odmori od košarke, a još neverovatnije da žele da se reše najboljeg igrača i pucaju još jednom sebi u nogu. Baš sam u rebusu posle pročitane vesti, iako sam svestan da je izvor nepouzdan. Ima li neke istine u ovome?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Čvarkov said:

Naišao na neke Š portale da se sprema čistka (nemojte me pitati koje jer sam već zaboravio), pominju se Lojd i Lazić. I jedno i drugo mi je neverovatno, nemoguće da su shvatili da kapiten treba da odmori od košarke, a još neverovatnije da žele da se reše najboljeg igrača i pucaju još jednom sebi u nogu. Baš sam u rebusu posle pročitane vesti, iako sam svestan da je izvor nepouzdan. Ima li neke istine u ovome?

 

Sad nam i Lazic znaci...  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako sam sumnjao da možemo ovakvi dobiti Futurane, nakon poraza bio sam smlaćen kao mene da su gazili i razvlačili po Morači. Ne pamtim kada nas je neko ovako pregazio i zato je ono šegačenje i kliberenje nakon tekme izgledalo jezivo. Šta je smešno jebo vas konj ludi...pa upravo su vas po drugi put naguzili bez ikakvog otpora. Svaka čast Woldenu na svemu od početka sezone...dečkonja je profi i grize dok ga noge drže. Baca se za onom mrtvom loptom na kraju, grabi je čvrsto obema rukama i dok ga obaraju, on je ne pušta i svesno udara čelom u parket jer nije hteo da postavi ruku...to se ne gleda svaki dan. Razočaran sam svim ostalim igračima jer nisu ni ruke podigli da se zaštite od ozbiljnog šamaranja i bar probaju da uzvrate. Nikad ovako nismo savili šiju. Ako igrače noge ne drže od ovog turbo tempa...kakvo opravdanje ima Radonja za one jalove petorke i Hallove minijature. Džaba to iživljavanje...Hall ima 30 godina i dvogodišnji ugovor sa EL timom...a zbog Pengosa nedosanjanog, spleta okolnosti i prvenstveno našim tretmanom, trenutno ne vredi ni cvonjka...ili ga isplatite ili bacajte u vatru. Jesmo cigani ali Hall se nije sam upisao u KKCZ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Buducnost je odigrala odlicnu utakmicu, mozda i najbolju ove sezone. Dobro su se pripremili, sluzio ih je i sut, igrali su sa puno samopouzdanja i pozrtvovanja - sa ovakom igrom bi dobili i jace timove od Zvezde, pogotovo ovako istrosene i bez dovoljno vremena za pripremu.

 

Treba cestitati, a istovremeno zasuci rukave, obuti rudarke, kramp u ruke i u rad. Normalno prioritizacija mikro ciklusa se treba ispostovati, ali za najvazniji dio sezone, morace ovo puno ozbiljnije. Makar sada (ako je bilo ikad upitno) treba motivacija da bude na najvisem nivou.

 

A ove igre vanparketne, da zaobidju igrace sto je vise moguce, a volio bih i forum, ali jbga.. Sve te price sudije, oruzana pljacka, Bokanovi klanovi, pojesce nas dole, malo postalo degutantno citati. Neprijatno mi zbog ovih kolega, forumasa iz PG.

Edited by Princeton
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VISOKOLETAC said:

Nazalost je istina. Majmuni su vredjali Voldena majmunskim kricima. Samo ne shvatam kako su se osecali crni igraci Buducnosti u tom trenutku ili dok su vredjali Srbe kao su se osecali Milojevic, Mitrovic ili Apic? Neverovatno mi je kako se niko ne oglasava po tom pitanju. Sta ces, to ti je taj evropski milogorski tim buducnosti, koji se finansira kokainskim finansijama i trovanjem nase dece. Sramota, ali sada im treba vratiti na terenu. Odigrati cvrsto i u meso, pa da vidimo da li su bas toliko bolji. Jednom recju sramota.

 

Svi drzavni projekti u ABA ligi se finansiraju na slican nacin, malo drzava direktno, malo "ajde ulozi u onaj klub pa ces dobiti posao", malo "ej, popusti malo, sad nemaju da vrate dug, trazi im kad budu imali" i gomilom slicnih metoda.

 

Doticne kreature klub pusta da divljaju jer im tako odgovara, imali smo i mi slucaj nekog huligana koji je vredjao Ibrahimovica na fudbalu, pa sve ono sto se desavalo u PO sa njima.

 

U redu je imati rivalstvo, ali se bojim da se na ovim prostorima sportska rivalstva koriste za promociju mrznje i netrpeljivosti prema drugoj strani, sve da bi se ostvario cilj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@John Terry Ma normalno da mozemo, i dalje imamo najbolji tim na Jadranu (neki dan dobili PAO u gostima). Mi imamo i nesto matorije igrace u ekipi, kojim treba vise vremena da regenerisu tijelo od napora, kojim ovako zgusnust raspored ne pada najbolje. U ovakvim utakmicama, svaka sitnica je vazna, i tu svjezina dolazi dosta do izrazaja. Recimo, nece Reed moci tako lako da bump-uje Kuzmica pod kosem i uzme skok u napadu, Simon ce imati brze lateralne krijetnje i mocice da isprati Nikolica, izadje na sut na vrijeme, Kuridza ce imati vise snage za borbu u reketu itd. U napadu su nam iscackali loptu bezbroj puta, na ulazu, pod kosem, na skoku. Sve je to dio koncentracije, svjezine, prisutnosti. Koliko god smijesno zvucalo, mi se jos timski uigravamo i tek pronalazimo formu i igru. Sportski je nadati se da cemo u najvaznijem dijelu sezone biti najspremniji, a mi imamo jos dosta prostora za napredak, i da dostignemo taj peak.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...